Zawsze coś

Okładka książki Zawsze coś Marta Kisiel
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Zawsze coś
Marta Kisiel Wydawnictwo: Wydawnictwo Mięta Cykl: Tereska Trawna (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Tereska Trawna (tom 3)
Wydawnictwo Mięta
2023-05-17
2023-05-17
komedia komedia kryminalna tereska rodzina

Przeczytane 841 Opinie 1 Oficjalne recenzje 313

Wyróżniona opinia i

Książki 393 Opinie 240

O matko! Zaczęłam serię od końca 🙈 niemniej świetnie się bawiłam…mimo, że nie znałam poprzednich historii. Typowe polskie święta…zawsze coś 😂 Bohaterowie i ich „przygody” super! Polecajka

Tereska była ze mną krótko, zbyt krótko :(
Komedie kryminalne Marty Kisiel wchodzą ekspresowo i zawsze dobrze się przy tym bawię :)
Tereska język ma niewyparzony, a wyobraźnię bujną :)
Przy tym posiada zdolność pakowania się w niesamowite historie :)
Świetny relaks :)

Tereska była ze mną krótko, zbyt krótko :(
Tereska język ma niewyparzony, a wyobraźnię bujną :)
Przy tym posiada zdolność pakowania się w niesamowite historie :)
Świetny relaks :)

Jeśli bym oceniała jako komedie kryminalną to ocena byłaby dużo wyższa. Na polskim rynku jest naprawdę jak na lekarstwo dobrych pozycji w tej dziedzinie. Ale oceniam książkę jako taką, to jest ona ok. Bez szału, bo autorkę stać na dużo więcej, ale też bez wstydu. Trochę za mało się śmiałam, by uznać za porywającą. Może dlatego wolę jak Pani Kisiel trzyma się fantastyki,bo tam czuję lekkość pióra.

Niezmiennie bawi mnie humor autorki. Jej gry słowne i skojarzenia sprawiały, że ze śmiechu nieraz polały się łzy me czyste, rzęsiste.

Matko jedyna…
Co tu się zadziało? 😅
Ta część, trochę różni się od pozostałych. Tu nie szukaliśmy jako takiego zbrodzienia.
Z początku brakowało mi Zojki, Briżit i Miry, ale rodzinka Tereski, chyba, doznania oddała z zapasem. Jeden wielki rozgardiasz.
Totalnie kocham tą serię i czekam na kolejne tomy 🥹

Matko jedyna…
Co tu się zadziało? 😅
Totalnie kocham tą serię i czekam na kolejne tomy 🥹

Kolejny tom przygód Tereski Trawnej, wielbicielki kasztanków, która wplątuje się w dziwne sytuacje. Jej zawsze coś się przytrafia…

Tym razem niefortunnym zbiegiem przypadków zamiast na kolejne przyjęcie urodzinowe do szacownej i wiekowej nestorki rodu, Tereska trafia na pogrzeb tejże. Oczywiście ubiór kobiety dostosowany był do bardziej wesołych okoliczności, więc barwne odzienie Tereski mocno wyróżnia się na tle ciemnych strojów pogrążonej w żałobie rodziny. Oprócz zmiany rodzaju imprezy Tereska zaskoczy się rodzinnymi tajemnicami. Uda jej się za to odkurzyć relacje z lubianym kuzynostwem i dokonać nowych znajomości. Jednak to dziwne wydarzenia będą jej towarzyszyć w trakcie długiego pobytu u rodziny.

Jak zwykle z tą kobietą nie sposób się nudzić. Jej zawsze przydarza się coś nietypowego, co komplikuje sytuację i doprowadza do absurdalnych wydarzeń. Tym razem Tereska postanawia wejść do domu nieszablonową drogą, co w połączeniu z niestandardową wysokością stopni schodów i kotem, kończy się katastrofą. I nie, to nie Tereska jest kolejnym nieboszczykiem. Niemniej ci zaskakująco często pojawiają się tam, gdzie księgowa. Tym razem również.

Tereska wraz z Maciejką zmuszeni są spędzić więcej czasu w posiadłości rodu Jędrzejczyków niż zamierzali. Okoliczności, jakich zostali świadkami, skłonią Tereskę do przyjrzenia się wydarzeniom. Kobieta podejmie też próbę rozwikłania zagadki. I tylko zapas kasztanków może wpłynąć kojąco na Tereskę i uchronić rodzinę od jej charakteru.

Kolejne nietuzinkowe spotkanie z Tereską Trawną, księgową z zamiłowaniem do kasztanków. "Dywan z wkładką" był niesamowitym wprowadzeniem do świata Tereski.
"Efekt pandy" co prawda mnie nie porwał, ale pokazał, że autorka potrafi zagmatwać intrygę. Za to "Zawsze coś" mnie zachwyciło. Były momenty, ze głośno się śmiałam. Humor autorki docenił również mój mąż, któremu odczytywałam fragmenty książki. Oby kolejne przygody Tereski były tak niesamowite i zabawne.

Lektura dla miłośników lekkiego pióra i dobrego humoru, a także wszystkim tym, którzy lubią, gdy w powieści obok śmiechu pojawia się również miejsce na refleksję.

Tereska Trawna wraz z synem Maciejką po 25 latach ma spotkać się z rodziną ze strony swego ojca, ojca który zrezygnował z obecności w jej życiu. No i miały być urodziny, a zastał ich pogrzeb...później jak to u Tereski bywało, problemy zaczynają się piętrzyć: schody wraz z kotem nie chcą współpracować co kończy się skręceniem kostki, rodzinka jest niezmiernie irytująca, dom zaczyna czyhać na swych mieszkańców, notariusz zmarłej sam zostaje pozbawiony życia, a rodzinne tajemnice zaskakują nawet najstarszych jej członków. A na dodatek zbliżają się Święta i Tereska jest zmuszona spędzić je w tym rodzinnym cyrku. Więc nie pozostaje jej nic innego jak z pomocą syna i kilograma kasztanków rozwiązać wszystkie tajemnice. Oczywiście doprowadzi to do niekontrolowanych ataków śmiechu i wybuchów charakteru głównej bohaterki. Polecam gorąco!

Audiobook - słuchany w samochodzie. Rewela! Ale... na autostradzie niewskazany - ze śmiechu oczy zachodziły mi łzami.
I jeszcze przesiadywanie w samochodzie na parkingu - żeby skończyć rozdział. ;P

I jeszcze przesiadywanie w samochodzie na parkingu - żeby skończyć rozdział. ;P

"Zawsze coś" to trzeci tom pełen humoru i niesamowitych przygód bohaterki Tereski, autorstwa utalentowanej Marty Kisiel. Książka nie tylko dostarcza rozrywki, ale również wnosi ciekawy element zagadki rodzinnej, podobnie jak w książkach Joanny Chmielewskiej.

Od samego początku czytelnik zostaje wciągnięty w wir nieprzewidywalnych wydarzeń, które towarzyszą głównej bohaterce. Tereska, znana ze swojego poczucia humoru i niezwykłego talentu do wpadania w komiczne sytuacje, tym razem staje w obliczu rodzinnej tajemnicy. Autorka umiejętnie buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności, układając wszystkie karty na stole w odpowiednim momencie.

Humor sytuacyjny w "Zawsze coś" przypomina styl Joanny Chmielewskiej, co z pewnością przypadnie do gustu fanom jej twórczości. Dialogi są błyskotliwe, a postacie pełne życia, co sprawia, że czytanie staje się nie tylko rozrywką, ale również wspaniałą okazją do śmiechu.

Kisiel świetnie operuje językiem, rysując barwne obrazy i nadając każdej scenie unikalny klimat. Przygody Tereski są pełne zwrotów akcji, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Dodatkowo, autorka umiejętnie wplata w fabułę elementy rodzinnej tajemnicy, co nadaje całości głębi emocjonalnej.

"Zawsze coś" to doskonała propozycja dla miłośników humorystycznej literatury obyczajowej. Marty Kisiel udało się stworzyć barwny świat pełen niezapomnianych postaci i sytuacji, które z pewnością pozostaną w pamięci czytelników. Książka nie tylko dostarcza rozrywki, ale również skłania do refleksji nad rodziną i relacjami międzyludzkimi. Polecam z całego serca wszystkim, którzy cenią sobie dobrą książkę pełną śmiechu i emocji.

• Audiobooki