Gwóźdź do trumny

Okładka książki Gwóźdź do trumny Monika Wawrzyńska
Okładka książki Gwóźdź do trumny
Monika Wawrzyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie Cykl: Trylogia funeralna (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Trylogia funeralna (tom 1)
Wydawnictwo Lekkie
2023-03-08
2023-03-08

Cześć książkoholicy 🤗Na pierwszy rzut w nowym roku poszło zupełnie coś innego od thrillerów czy kryminałów. To mieszanka powieści obyczajowej z potężną dawką czarnego humoru, komizmu i sarkazmu (coś co lubię 😁). Są tu trupy, trumny, humorystyczne dialogi i świetni bohaterowie.
Wciągająca fabuła od samego początku sprawia że nie ma nudy, a zawdzięczamy to zabawnym sytuacjom do których należy podejść z przymrużeniem oka. Czyta się szybko i miło a przygody bohaterów śledzi z ciekawością. Niby lekka, ironiczna powieść jednak dużo w niej ważnych i pozytywnych przesłań. To pierwszy tom trylogii funeralnej i moje pierwsze spotkanie z autorką i wiem że nie ostatnie. Polecam bardzo a ja na półce mam już tom 2 "Kopnij w kalendarz", który również zapowiada się wyśmienicie 😁 i na koniec do zapamiętania:
"Nigdy nie denerwuj pracownika zakładu pogrzebowego,nikomu nie musi płacić, żeby ukryć twoje zwłoki" 😉

Nie urzekła mnie ta książka i nie zainteresowała na tyle, abym sięgnęła po kolejne części. Co prawda są w niej zwierzęta (i to te, które bardzo lubię) oraz humor. Jednak jest on słaby, po prostu. Albo ja nie umiem go docenić. Nie zgraliśmy się, ewidentnie.

Lekka, zabawna, zaskakująca. Świetny relaks.

Lekka, zabawna, zaskakująca. Świetny relaks.

Super

Super

Lekka, zabawna, przyjemnie mi się czytało i chętnie sięgnę po ciąg dalszy.

Lekka, zabawna, przyjemnie mi się czytało i chętnie sięgnę po ciąg dalszy.

Świetna zabawa

Świetna zabawa

Na półkach: , , , , , ,

Jestem zachwycona poczuciem humoru zaprezentowanym w książce. Już dawno się tak nie uśmiałam.
Niektóre fragmenty musiałam czytać dwa razy bo łzy mi z oczu leciały, szczególnie przy wypożyczaniu trumien do teledysku i planowaniu ceremonii pogrzebowej przez Karolinę.

Śmieszna, na jeden wieczór, od razu zabieram się za drugą czesc

Śmieszna, na jeden wieczór, od razu zabieram się za drugą czesc

Czy połączenie różnych biznesów trzech szalonych koleżanek może być zapowiedzią sukcesu? Pewnie tak! Pytanie tylko czy da się powiązać kwiaciarnię, firmę zajmującą się cateringiem z... zakładem pogrzebowym! 🤭
Ile się trzeba napracować by taka komitywa nie zakończyła się przysłowiowym gwoździem do trumny wiedzą tylko Jagna, Marta i Magda, które pomagając sobie nawzajem w prowadzeniu swoich firm, nie raz wpadną w kabałę, pełną śmiechu a nawet małej grozy przerażenia!
Głównym wątkiem przebijającym się przez ten tom jest motyw porzuconej kobiety po czterdziestce, rozwód oraz poszukiwanie nowej miłości. Podobał mi się także wątek młodej weterynarz Kingi, która wraz z Mikołajem dodaje tutaj fajny powiew świeżości i sprawia, że książka z pewnością spodoba się także młodszym czytelnikom. No i oczywiście postać Kocia- w młodości zafascynowanego tematem śmierci- który po prostu skradł moje serce 😁
Niewątpliwym atutem książki jest lekki styl autorki i przedstawienie kontrowersyjnego tematu w sposób nie uwłaczajacy nikomu.
Pani Monika kreując barwych bochaterów w swojej książce świetnie ukazuje temat, którego wielu z nas się obawia, a przecież unikając pewnych zagadnień nie spowodujemy, że on zniknie, jednak możemy z nim się w pewien sposób oswoić 😌

Świetnie napisana lekka czarna komedia. Nareszcie humor sytuacyjny nie oczywisty i na poziomie. Nieszablonowe przygody trzech kobiet. Bez zadęcia bez poprawności polityczno społecznej . Jednym słowem rewelacja

• Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Gwóźdź do trumny