Zapomniana

Okładka książki Zapomniana Emilia Emma Filarowska
Okładka książki Zapomniana
Emilia Emma Filarowska Wydawnictwo: Amare Cykl: Zapomniana (tom 1) Seria: Zapomniana literatura obyczajowa, romans
Zapomniana (tom 1)
Zapomniana
Amare
2023-02-22
2023-02-22

Czy oddasz swoją tożsamość za szansę przetrwania?

Dla Emmy miało to być zwykłe wyjście do klubu ze znajomymi. Jednak los z niej zakpił i stała się świadkiem mafijnych porachunków, skutkiem czego traci pamięć.
Gdy budzi się w całkiem obcym miejscu w łóżku całkiem obcego mężczyzny, jest przerażona jednak domyśla się że jej życie już nie będzie takie samo…
Jeszcze bardziej utwierdza ja w tej myśli to że zostaje zmuszona do wyjścia za mąż za jednego z bezwzględnych braci Romero którzy rządzą nowojorskim kartelem.
Wkrótce kobieta poznaje mafijne życie.

" Wiedziałam od początku, że on jest niebezpieczeństwem chodzącym na ludzkich nogach. Mogłam się wycofać. Mogłam się trzymać od niego z daleka, ale jedyne czego pragnę to wpaść głęboko w jego świat i nigdy z niego nie wychodzić…"

Tylko czy będzie potrafiła się w nim odnaleźć? Czy uda się jej odzyskać pamięć?

" Zapomniana" to debiut autorki, a że ja lubię debiuty to postanowiłam sięgnąć i po te dylogie. Jest to romans z wątkiem mafijny który jest tu tak delikatnie wprowadzony że nawet ci którzy nie lubią tego motywu, myślę że znajdą tu coś dla siebie. Bohaterowie chodź chwilami, działają na nerwy, potrafią w sobie rozkochać czytelnika. Fabuła jest naprawdę fajnie wymyślona. Nie ma tu czasu na nudę chodź akcja nie pędzi jakoś zawrotnie. Pierwszy Tom wprowadza na nas w świat Emmy i Landona. Zakończenie sprawia że od razu chce się sięgnąć po kolejny tom.
Styl autorki jest przyjemny i chodź to debiut widać że Emilia wie jak oczarować czytelnika.
Z Książką spędziłam cudowny chwilę, czytało mi się bardzo przyjemnie i bardzo szybko, gdyby nie to że kiedyś trzeba spać na pewno przeczytałabym obie części na raz 🤭

Czy oddasz swoją tożsamość za szansę przetrwania?

Jeszcze bardziej...

Zapomniana - tom 1 - Emilia Emma Filarowska- @emma.autorka - @wydawnictwo_amare - książka opowiada historię Emmy - młodej studentki która wbrew pozorom i jej idealnego życia, wcale nie ma tak łatwo i kolorowo jak się wydaje. Zupełnie przypadkiem poznaje tajemniczego Landona który od razu zachodzi jej za skórę - zresztą że wzajemnością. Ich drogi krzyżują się poraz kolejny w jeszcze mniej przyjemnym momencie. W skutek tego spotkania Em traci pamięć. Landon zabiera więc ją do siebie, lecz wcale nie jest z tego zadowolony. Z biegiem dni zaczyna mieć plan na życie dziewczyny, co wymyśli mężczyzna? I czy dziewczyna która nie pamięta nawet jak się nazywa będzie bezpieczna?

Szczerze powiem że od kiedy tylko dowiedziałam się że ta dylogia będzie wydana wiedziałam że to będzie sztos totalny i absolutnie się nie pomyliłam.

Pierwszy tom jest swego rodzaju wprowadzeniem do historii, ale oczywiście nie zabrakło tam zwrotów akcji i wielu wielu wieeelu emocji.

Jest to seria z motywem mafijnym natomiast jestem pod ogromnym wrażeniem że mafia nie grała tutaj głównej roli, a wręcz w pewnych momentach można było nawet zapomnieć że historia rozgrywa się takim świecie. Dla mnie osobiście jest to ogromnym plusem bo często zdarzają się książki gdzie motyw mafii przytłacza główną historię - tutaj zupełnie tak nie było i dlatego też jestem ogromnie zachwycona tą historią. 😍❤️

Że względu na to że mafia nie gra tutaj pierwszych skrzypiec to będzie to książka idealna dla osób które albo nie lubią mocnego motywu mafijnego, albo dla tych którzy chcą spróbować z mniej "zaawansowanym" mafijnym motywem. 🥰

Bohaterów pokochałam już od pierwszych stron i wiedziałam że trudno mi będzie się oderwać od treści. Niestety musiałam sobie zrobić przerwę po pierwszym tomie bo nie starczyło mi doby na zaczęcie drugiej części 😂🤭

To co jest także na wielki plus to wielowątkowość, na dosłownie każdej stronie się dzieje i nie jesteśmy w stanie odpocząć 😅 oczywiście w pozytywnym sensie 🤭

Książka "Zapomniana" jest debiutancką powieścią autorki, a jak już wiecie bardzo lubię poznawać nowych autorów, dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Do sięgnięcia po historię Emmy zachęcił mnie interesujący opis i piękna rudowłosa kobieta na okładce. Książka w zasadzie zalicza się do romansów mafijnych i znajdziemy tutaj motyw aranżowanego małżeństwa, który ja osobiście bardzo lubię w książkach. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko. Ja pochłonęłam ją w jeden wieczór. Fabuła została w ciekawy sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie interesująco wykreowani. Na kartach powieści mogłam poznać ich myśli, uczucia, dowiedzieć się z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Chociaż przyznaję, że zdarzały się momenty, w których oboje działali mi solidnie na nerwy, to finalnie polubiłam te postaci. Jeśli chodzi o relacje pomiędzy głównymi bohaterami, to zabrakło mi tutaj "tego czegoś". Nie mówię, że była źle poprowadzona, ale nie poczułam chemii między nimi. W książce znajdziemy kilka niespodziewanych zwrotów akcji, które wywołały we mnie sporo emocji i które z pewnością zachęcają do sięgnięcia po drugim tom losów bohaterów. Na szczęście mam go na półce i niebawem planuje go przeczytać. Mam nadzieję, że autorka mnie tam jeszcze pozytywnie zaskoczy.

𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔

tytuł: Zapomniana I & II
autorka: Emilia Emma Filarowska
wydawnictwo: Amare
moja ocena: ✯✯✯✯/5✯

współpraca barterowa z @wydawnictwo_amare ❤️

[q]: lubicie romanse mafijne?

„Ż𝐲𝐜𝐢𝐞 𝐳𝐚 ż𝐲𝐜𝐢𝐞. Ś𝐦𝐢𝐞𝐫ć 𝐳𝐚 ś𝐦𝐢𝐞𝐫ć.”

𝒁𝒂𝒑𝒐𝒎𝒏𝒊𝒂𝒏𝒂 jest książką, która chodziła za mną już od tamtego roku, kiedy to zostało ogłoszone jej wydanie. Z niecierpliwością czekałam, aż w końcu będę mogła ją przeczytać, ponieważ pojawiają się w niej motywy, które osobiście uwielbiam i których byłam ciekawa.

Kiedy pojawisz się w złym miejscu o niewłaściwym czasie wszystko może ulec zmianie. O tym właśnie dowiaduje się Emma Iversen, której życie w jednym momencie obróciło swój bieg o sto osiemdziesiąt stopni. Nikomu nie znana, trzymana w sekrecie córka prezydenta, a w domu za zamkniętymi drzwiami doznająca wielu rzeczy siadających na psychice. Emmie nie dane było zaznać ojcowskiej miłości. Tak naprawdę była wycieńczona obowiązkami, jakie jej narzucano.
Nie spodziewała się takiego obrotu spraw, jaki doszedł na jednej imprezie, na której pojawiła się Emma. Stała się ona świadkiem czegoś, czego nigdy nie powinna była zobaczyć.
Wszystko nagle się zmienia, a ona sama już nie wiem kim jest…
Emma jest fajną bohaterką, nie poczułam z nią jakiejś wyjątkowej więzi, ale została ona w naprawdę dobry sposób wykreowana. Posiada ona swój charakterek i nie raz potrafiła odpyskować.

Landon Romero to facet zagadka. na pierwszy rzut oka wydaje się zwykłym przystojnym mężczyzną z klubu, jednak pozory potrafią naprawdę zmylić. Zamknięty w sobie, pokazujący swoją prawdziwą twarz tylko przy najbliższych. Kiedy komuś z jego rodziny dzieje się krzywda, jest on najbardziej zdeterminowaną osobą do pomocy. Jedno wydarzenie w książce może nam to idealnie pokazać.
Co do Landona mam mieszane uczucia. Z jednej strony jest on niezłym bohaterem, jednak potem pojawiają się jakieś “ale”. Zaimponował mi bardzo w momencie, gdy za wszelką cenę chronił Emmę, mimo że prawie jej nie znał.
Był również momentami nadpobudliwy i zbyt pochopnie oceniał jakąś sytuacje, przez co zbyt gwałtownie reagował.

Mimo okoliczności w jakich poznali się Emma i Landon, to ich relacja rozwijała się stopniowo, nie za szybko, co mi się naprawdę bardzo podobało.
Jak pewnie wiecie bardzo lubię motyw fake dating w książkach i właśnie w 𝒁𝒂𝒑𝒐𝒎𝒏𝒊𝒂𝒏𝒆𝒋 on występuje. Emilia w fajny sposób poprowadziła nas w ich relacji, dzięki czemu została ona nam pięknie przedstawiona.

𝒁𝒂𝒑𝒐𝒎𝒏𝒊𝒂𝒏𝒂 dzieli się na dwie części.

W pierwszym tomie skupiamy się na relacji Emmy i Landona oraz skutkach wypadku dziewczyny. Akcja rozwija się przyjemnie, a ilość plot twistów nie jest jakoś wysoka.
Zakończenie pierwszej części sprawia, że od razu chce się sięgnąć po drugi tom, aby poznać rozwinięcie całej zaistniałej sytuacji 🙈
Tak więc kupując debiut Emilki zaopatrzcie się od razu w dwie części!
W końcu nie możesz mieć pewności co do niczego, skoro nie poznałeś jeszcze swojej własnej tożsamości…

Styl pisania Emilki jest przyjemny, potrafi wciągnąć czytelnika swoim piórem, za co daję jej ogromny szacunek. Momentami czuć, że 𝒁𝒂𝒑𝒐𝒎𝒏𝒊𝒂𝒏𝒂 to debiut, jednak nie tak często, żeby mi to jakoś bardzo zaszło za skórę.

Z tego miejsca chciałabym ogromnie pogratulować Emilce wydania jej debiutu, ponieważ wiem, jak wiele to dla niej znaczy 🥹

~ with love, Patrycja 🤍

𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔

tytuł: Zapomniana I & II
autorka: Emilia Emma Filarowska
wydawnictwo: Amare
moja ocena: ✯✯✯✯/5✯

współpraca barterowa z @wydawnictwo_amare ❤️

[q]: lubicie romanse mafijne?

„Ż𝐲𝐜𝐢𝐞 𝐳𝐚 ż𝐲𝐜𝐢𝐞. Ś𝐦𝐢𝐞𝐫ć 𝐳𝐚 ś𝐦𝐢𝐞𝐫ć.”

Książka w sam raz jeżeli chce się czytać coś niewymagającego. Pomysł ciekawy jednak wykonanie średnie czasami miałam wrażenie jakbym czytała coś na wattpad a nie w pełni zredagowana książkę. Dużo opisów a mało rozwiniętej akcji. Sami bohaterowie w miarę ok jednak fascynacja Landona Milą Kunis, jego kolekcja filmów i książek romantycznych strasznie raziła mnie w oczy. Zabrakło mafii w mafii. Gdzie ochron, służba i cała otoczka? Mają tyle kasy i wrogów a nie czuć tego napięcia.
Jednak muszę przyznać że była na tyle dobra że mimo tych niedociągnięć mam ochotę zapoznać się z drugą częścią.

‘’Wiedziałam od początku, że on jest niebezpieczeństwem chodzącym na ludzkich nogach. Mogłam się wycofać. Mogłam się trzymać od niego z daleka, ale jedyne czego pragnę to wpaść głęboko w jego świat i nigdy z niego nie wychodzić. Czy to zmieni moje życie na zawsze? Tak. Czy to mnie powstrzyma? Nie.’’

Na książkę natrafiłam kilka lat temu na Wattpadzie i na wieść, że zostanie wydana, musiałam ją kupić. Było to tak dawno temu, że musiałam odświeżyć sobie tę historię, bo nie pamiętałam zbyt wielu szczegółów.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, choć osobiście nie przepadam za zmienną narracją i zdecydowanie wolę śledzić całą historię z perspektywy tylko jednego bohatera. Nie przeszkadzało mi to jednak w czytaniu, bo jest to po prostu moje upodobanie.

Postać Emmy czasami mnie denerwowała i miałam ochotę krzyczeć: ‘’Nie rób tego!’’. Za to z postacią Landona, nawet czasami się utożsamiałam. Zdecydowanie moim ulubieńcem był Montez, to on skradł moje serce i mam nadzieje, że w drugiej części będzie go więcej. Wątek rodzinny był bardzo fajnie przedstawiony.

Najbardziej podobało mi się zakończenie, ponieważ było zaskakujące i dużo się w nim działo. Emilia ma bardzo przyjemny i lekki styl pisania. Na pewno przeczytam kolejne książki spod jej ręki, bo wiem, że na pewno się nie zawiodę. Polecam każdemu przeczytać ‘’Zapomnianą’’, jeśli tylko lubisz wątki mafijne.

Na książkę natrafiłam kilka lat temu na Wattpadzie i na wieść, że zostanie...

"(...) tak naprawdę nie chce zniknąć z jego życia . (...) Były wzloty i upadki, właściwie więcej tych drugich, ale na tym właśnie polega życie. (...) Jestem gotowa stawić czoła problemom, jeśli co wieczór będę wracała do łóżka z tym mężczyzną. Z moim mężem."

Emma nie ma łatwo. Jej życie rodzinne drastycznie różni się od życia jej rówieśników. Przez ojca tyrana często wymyka się z domu. Tak też było i tym razem. Dziewczyna umawia się ze swoją przyjaciółką, aby spędzić z nią wieczór w klubie i odreagować. Niestety ten wieczór potoczył się całkowicie inaczej. Emma przez przypadek znalazła się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, przez co stała się świadkiem mafijnych porachunków. Dochodzi do wypadku, w którym zostaje postrzelona. Gdy budzi się w łóżku nieznanego mężczyzny jest zdezorientowana. Jednak nie to jest najgorsze- Emma niczego nie pamięta, nie wie kim jest i jak się nazywa. Zdaje sobie sprawę, że już nic nie będzie takie same. Od tej pory jest skazana na braci Romero z nowojorskiego kartelu. Aby im pomóc jest zmuszona do wyjścia za mąż za jednego z braci, a co za tym idzie- robi pierwszy krok do tego mafijnego świata.

Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Czy Emma odzyska pamięć? Czy ich udawane małżeństwo wyjdzie na jaw? Czy będzie to gwóźdź do trumny, czy może początek prawdziwej miłości? Jedno jest pewne- życie u boku Landona nie będzie proste..

Książka zapowiadała się naprawdę obiecująco. Ja lubię takie historie! I były tutaj naprawdę ciekawe wątki- mafia, śmiertelna choroba i walka z nią, bohaterowie z dwóch różnych światów, utrata pamięci, aranżowane małżeństwo i miłość, która pojawiła się niespodziewanie.

Landon i Emma poznawali się, docierali, uzupełniali nawzajem. Jednak zabrakło mi chemii pomiędzy nimi. A im dalej, tym bardziej irytowały mnie ich ciągłe kłotnie. Kłócili się, obrażali się na siebie, potem się godzili, kilka chwil namiętności i od nowa. Czegoś mi tutaj zabrakło.

Autorka skupiła się w tej części na rodzinie Landona. Niby ciągle się coś działo, ale ja wciąż czekałam na jakieś 'woooow' i i niestety się nie doczekałam. Może jakby było więcej mafii, więcej by się działo, było by więcej wrażeń czy emocji.. Nie wiem 🤷‍♀️

To nie tak, że książka mi się nie podobała. Jestem pewna, że znajdzie swoich fanów (być może mniej wymagających),jednak mnie nie porwała. Myślę, że kilka 'rzeczy' można było przedstawić lepiej. Choć były i momenty, które naprawdę mi się podobały. Podobało mi się to, jaki Landon stał się dzięki Emmie, mimo że na początku z tym walczył. Pojawiła się w jego życiu w odpowiednim momencie. Była osobą, której w danej chwili potrzebował. Emma zaś zaimponowała mi swoją odwagą. Podobało mi się to, jak autorka przedstawiła rodzinę Landona i jak ciepło przyjęli Emmę.

Jestem ciekawa, czy autorce uda się mnie zaskoczyć w drugiej części. 🙂

Emma Iversen to główna bohaterka książki autorki Emilii Emmy Filarowskiej pt. "Zapomniana". Dziewczyna ma dwadzieścia jeden lat, jest studentką i jak każda dziewczyna w jej wieku lubi imprezy. Jest też córką prezydenta, o której nikt nie wie, a to zdecydowanie komplikuje jej życie. Mimo to udaje jej się korzystać z życia i bywać na imprezach. Podczas jednej z nich staje się świadkiem porachunków mafijnych, w wyniku których ulega poważnemu wypadkowi i traci pamięć. Zostaje zmuszona do odegrania roli, a mianowicie ma zostać żoną najstarszego z braci Romero – Landona, któremu mimo wszystko ufa. Nasza bohaterka będzie miała okazję poznać mafijne życie od podszewki. Co z tego wyniknie? I czy Emma dowie się, kim właściwie jest?

Fabuła jest bardzo wciągająca. Zdania budowane są poprawnie stylistycznie. Każda przeczytana strona sprawia, że ciężko jest nam ja odłożyć. Jeśli liczycie, że w tej książce, z racji tego, że pojawia się w niej mafia, znajdziecie cięty język, czy wulgarne sceny, to muszę Was rozczarować. Owszem, pojawiają się różne sceny, ale autorka sprawiła, że są bardzo naturalne i pozbawione niezdrowej pikanterii i przesady.
Bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Są tacy prawdziwi, że nie sposób ich nie polubić, a zwłaszcza Landona, który czule opiekuje się Emmą. Jest to dla niego nowe doświadczenie, ponieważ nigdy nie traktował życia na poważnie i skakał z kwiatka na kwiatek. Typowy "Piotruś PAN". Dziewczyna zaś działa na niego kojąco, tylko przy niej potrafi się uspokoić i przespać spokojnie noc. Będąc z nią, jest czuły i wrażliwy, po czym staje się zimny i niedostępny.

Pierwszy tom książkę pt. "Zaginiona" czytało mi się bardzo szybko. Jestem bardzo zaskoczona, że rodzina będąca częścią mafii jest dla siebie tak ważna. Dbają o siebie nawzajem, a nasz bohater robi wszystko, by jego matka zaczęła leczenie. Nawet sam idzie na ustępstwa tylko po to, by uszczęśliwić chorą matkę. Tylko że odgrywana rola coraz bardziej przypomina prawdziwe życie, a Emma, która po wypadku nadała sobie imię Mila, przypomina sobie swoje prawdziwe imię...

Dalsze losy poznany w książce pt." Zapomniana. Tom 2”, w którym dowie się, kim jest i odkryje, że cały czas była okłamywana przez osoby, które traktowała jak rodzinę.
Jeśli szukacie ciekawej i wciągającej historii z nutką romansu, to "Zapomniana" taka właśnie jest. Miły wieczór z książką gwarantowany. Polecam serdecznie!

🌺 Recenzja 🌺

Emma Iversen miała spędzić wieczór w klubie ze znajomymi, ale staje się świadkiem mafijnych porachunków. W rezultacie ulega wypadkowi i traci pamięć, przez co jest zdana na łaskę braci Romero, a następnie zostaje zmuszona do wyjścia za mąż za Landona.

„Zapomniana tom 1” to debiut Emilii Emmy Filarowskiej. Główna bohaterka znajduje w sobie siłę, by wyrwać się spod opieki rodziców i nawet już przystąpiła do realizacji swojego planu. Chce zacząć żyć po swojemu i nareszcie odważyła się to zrobić, choć wie, że w szczególności jej ojciec może się sprzeciwić. Niestety kiedy wolność jest na wyciągnięcie ręki, kobieta ulega wypadkowi, w skutek któremu traci pamięć. Nagle znajduje się w nieznanym sobie miejscu, przy mężczyźnie, który jest dziwnie znajomy, ale najgorszą rzeczą jest to, że nie pamięta kim jest. Landon podejmuje decyzję, że by się nią zaopiekować, chcą odpłacić jej się za uratowanie mu życia. Z początku nawet nie zdaje sobie sprawy, jakie to będzie dla niego wymagające zadanie, już nawet nie z uwagi na to, że Emma straciła pamięć, a na uczucia, które zaczynają się między nimi rodzić. Oboje w tej całej sytuacji czują się zagubieni, ale z zupełnie innych powodów. Kobieta musi się nauczyć, że Landon ma swoje zdanie i łatwo go nie zmienia, co nie oznacza, że nie ma w sobie tej ludzkiej i bardziej delikatnej strony.

Książkę czytałam bardzo dawno temu, kiedy jeszcze była na platformie wattpad i już wtedy mi się spodobała, dlatego ucieszyłam się na wieść, że zostanie wydana. Dzięki temu mogłam wrócić do Emmy i Landona, ale przede wszystkim mogłam znowu przeżywać ich historię, bo niektóre wydarzenia zdążyłam już zapomnieć. Oboje mieli dość mocne charaktery, więc sytuacja w jakiej się znaleźli, powodowała, że nie zawsze się zgadzali, czego wynikiem były ich słowne potyczki i pewnego rodzaju próba sił. Los połączył ich drogi w jedną i już teraz tylko od nich zależy, co z tym dalej zrobią.

🌺 Recenzja 🌺

Książka "Zapomniana" jest debiutancką powieścią autorki i muszę przyznać że przepadłam było w tej książce zawarte wszystko co lubię czyli akcja, mafia, dużo emocji, narracja z dwóch stron dzięki temu mogliśmy poznać uczucia i emocje głównych bohaterów.Po przeczytaniu pierwszej części od razu sięgnęłam po drugą😊🌺
Emma to młoda studentka która chce wyrwać się od ojca tyrana,Landona poznaje przez przypadek i mężczyzna nie robi na niej dobrego wrażenia. Dziewczyna umawia się z przyjaciółka żeby spędzić wieczór w klubie i odreagować, niestety wieczór nie potoczył się jak zaplanowała i staje sie światkiem mafijnych porachunków gdzie zasłania swoim ciałem Landona i traci pamięć, a wtedy rusza lawina zdarzeń🌺
🌺Moja opinia 10/10

Emma to młoda studentka która chce wyrwać się od ojca...

• Romans/Erotyk
  • Mafia