Zapomniana. Tom II

Okładka książki Zapomniana. Tom II Emilia Emma Filarowska
Okładka książki Zapomniana. Tom II
Emilia Emma Filarowska Wydawnictwo: Amare Cykl: Zapomniana (tom 2) Seria: Zapomniana literatura obyczajowa, romans
Zapomniana (tom 2)
Zapomniana
Amare
2023-02-22
2023-02-22

Druga część trylogii rewelacyjna,mnóstwo akcji zaskakującej było i trzymała mnie w napięciu.
Bohaterowie ciekawi,znakomici.
Cudowna to lektura.

Bohaterowie ciekawi,znakomici.
Cudowna to lektura.

Książka "Zapomniana" jest debiutancką powieścią autorki i muszę przyznać że przepadłam było w tej książce zawarte wszystko co lubię czyli akcja, mafia, dużo emocji, narracja z dwóch stron dzięki temu mogliśmy poznać uczucia i emocje głównych bohaterów.Po przeczytaniu pierwszej części od razu sięgnęłam po drugą😊🌺
Emma to młoda studentka która chce wyrwać się od ojca tyrana,Landona poznaje przez przypadek i mężczyzna nie robi na niej dobrego wrażenia. Dziewczyna umawia się z przyjaciółka żeby spędzić wieczór w klubie i odreagować, niestety wieczór nie potoczył się jak zaplanowała i staje sie światkiem mafijnych porachunków gdzie zasłania swoim ciałem Landona i traci pamięć, a wtedy rusza lawina zdarzeń🌺
🌺Moja opinia 10/10

Emma to młoda studentka która chce wyrwać się od ojca...

Książka "Zapomniana" t. 2 jest bezpośrednią kontynuacją "Zapomnianej" t. 1, dlatego też powieści te należy czytać w odpowiedniej kolejności, żeby zrozumieć wszelkie zależności oraz ciąg przyczynowo - skutkowy wszystkich wydarzeń. Pierwszy tom przypadł mi do gustu, dlatego postanowiłam sięgnąć po dalsze losy Emmy i Landona. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się niezwykle szybko. Ja pochłonęłam ją w jeden wieczór. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona. Tutaj nadal podtrzymuje, że bohaterowie zostali w bardzo ciekawy sposób wykreowani. Na kartach tej powieści mogłam poznać ich jeszcze lepiej, ich myśli, uczucia, dowiedzieć się z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Na drodze do ich szczęścia oraz stabilność znajdzie się wiele przeciwności losu, które okażą się naprawdę trudne do pokonania, ale czegóż się nie robi dla i z miłości... Akcja powieści tutaj toczy się dosyć dynamicznie, sprawiając że Czytelnik nie ma nawet chwili na nudę. Muszę przyznać, że ta historia wywołała we mnie lawinę emocji oraz wrażeń, a zakończenie tego tomu jest idealnym zwieńczeniem historii bohaterów. Bardzo miło spędziłam czas z tą książką, a w zasadzie z tą serią i w przyszłości chętnie sięgnę po kolejne powieści autorki. Polecam!

Macie czasem tak że książka jest tak fantastyczna że chcecie ja skończyć już, natychmiast... Ale jednocześnie nie chcecie się żegnać z bohaterami?

W moim przypadku tak było z tą książką ❤️

Zapomniana tom II - Emilia Emma Filarowska @emma.autorka - @wydawnictwo_amare - Kontynuacja tomu pierwszego, akcja dzieje się bezpośrednio po wydarzeniach z końcówki poprzedniej części ☺️

Kiedy myślałam że po pierwszej części już nic mnie w tej historii nie zaskoczy, że może być trochę nudno i mało ciekawie, Autorka wrzuciła mnie w jeszcze większy wir emocji niż wcześniej 🤭😅 W tej części było o wiele wyższe natężenie zarówno akcji, jak i uczuć bohaterów.

To co znajduje się w drugim tomie to jakiś kosmos 😯 W zasadzie lepszym pytaniem byłoby: co się tam nie znajduje 😅 ale oczywiście w pozytywnym sensie 🤭

Przy tej dylogii nie da się nudzić. Bohaterzy zaskakiwali mnie na każdym kroku i nie mogłam się oderwać od tej historii.

To co jest dla mnie super to równolegle rozwijanie się historii bohaterów pobocznych.

Natomiast jeśli chodzi o wątek Monteza i Abi jestem za tym aby otrzymali swój dodatkowy choćby stu stronnictwu tom, gdyż ich relacja jest tak genialna że ja chcę więcej 🤭 Naprawdę mam nadzieję że Autorka ma w zanadrzu książkę z ich losami bo nie wytrzymam kiedy tego nie przeczytam 😂🙈

Zdecydowanie jest to najlepsza historia jaką przeczytałam w tym roku i będę wracać do niej bardzo często. Na potwierdzenie swoich słów powiem tylko że ogółem nie używam za dużo znaczników w książkach, zaznaczam ewentualnie jakieś fragmenty które są dla mnie ważniejsze, ale tutaj... Dosłownie chciałam zaznaczać co drugie zdanie 😍🤭

To było tak genialne że brakuje mi słów SERIO ❤️

Muszę też wspomnieć o samej postaci Landona 🤭😍 mimo że na początku myślałam że go nie polubie zbyt bardzo, to to jak zmieniał się na przestrzeni całej historii jest po prostu WOW! Z jednej strony twardy mafiozo który nie bierze jeńców a z drugiej, kiedy tylko Emma jest w pobliżu zmienia się w najsłodszego cukiereczka na świecie 🥺❤️ Natomiast niech Was to nie zmyli, kiedy trzeba jest BARDZO stanowczy i BARDZO gorący 🤭🔥

Na sam koniec oficjalnie powiem że Landon wbił się na moją listę "mężów" książkowych co nie zdarza się u mnie zbyt często 🙈 Pokusze się nawet na stwierdzenie że wykasował konkurencję 🤭
Z ogromną niecierpliwością czekam na więcej książek Autorki i mam wielką nadzieję że już za niedługo będę mogła przeczytać coś od Pani Emilii ❤️

W moim przypadku tak było z tą książką ❤️

Zapomniana tom II - Emilia Emma Filarowska @emma.autorka - @wydawnictwo_amare - Kontynuacja tomu pierwszego, akcja dzieje się bezpośrednio po wydarzeniach z końcówki poprzedniej części...

"Miłość nie zawsze wystarcza, by wygrać walkę o szczęście".

W tym tomie poznajemy dalsze losy Emmy i rodziny Romero. Nasza bohaterka musi radzić sobie z brutalnym, mafijnym światem. Coraz bardziej angażuje się w związek z Londonem. W końcu dowiaduje się, kim jest, a mianowicie poznaje swoje nazwisko i postanawia spotkać się z rodzicami. Jednak to spotkanie jest dalekie od jej wyobrażeń. Matka bardzo ucieszyła się z jej powrotu, natomiast ojciec kazał Emmie zostawić męża i wróć do domu. Gdy ta odmawia, zostaje wyrzucona za drzwi z potokiem epitetów i innych niemiłych słów. Po raz kolejny udowadnia mężowi, że jest silną kobietą. Postanawia odciąć się od władzy ojca i za wszelką cenę uwolnić swoją matkę z toksycznego związku. Jednak niesforny los lubi płatać figle i Emma będzie musiała jeszcze dużo przejść, by być w pełni szczęśliwą....

Czy będzie umiała wybaczyć Landonowi, to, że ukrywał przed nią prawdę o jej pochodzeniu? Co zrobi, gdy nakryje męża na zdradzie? Czy osoba, której zaufa, okaże się jej przyjacielem, a może wrogiem?

Fabuła jest bardzo wciągająca. Akcja z każdą przeczytaną stroną nabiera tempa i coraz trudniej było mi odłożyć tę książkę na bok. Powieść czytało mi się bardzo szybko. Jestem pozytywnie zaskoczona tym, jak rodzina Romero jest ze sobą zżyta. Jak wzajemnie się o sobie troszczą, a do tego bardzo lubią spędzać czas razem. Zdecydowanie dzieje się tutaj bardzo, bardzo dużo. Są chwile radości, ale są też te mniej przyjemnie sceny smutku, załamania, rozgoryczenia i żalu do losu, że jest tak okrutny.

W tej książce Emilia Emma Filarowska funduje nam niezły rollercoaster emocji. Nie ma tutaj mowie o żadnej nudzie. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Są tacy prawdziwi, że nie sposób ich nie polubić, a zwłaszcza Londona, który przy swojej żonie przechodzi prawdziwą przemianę i staje się lepszą wersją sobie. Choć są częścią mafijnego świata, to potrafią być dla siebie wsparciem i razem stawić czoła całemu światu.

Jeśli szukacie ciekawej i wciągającej historii z nutką romansu i mafią w tle, to dylogia "Zapomniana" będzie dobrym wyborem. Miły wieczór albo dwa z bohaterami gwarantowany.
Polecam!

"Miłość nie zawsze wystarcza, by wygrać walkę o szczęście".

Zdecydowanie gorzej napisana pod części pierwszej. Jakby się czytało coś na wattpad, wątki szybko się zmieniały i nie były odpowiednio rozwinięte. Prosty schemat jest idealnie zaraz przez przypadek mają jakieś kłopoty które cudownie rozwiązują ponownie jest idealnie i tak w koło Macieju. A na dokładkę ten płacz... Mam wrażenie że tam cały czas ktoś płakał a nasz Hitman przodował. Autorka chciała pokazać jego uczucia i miłość do Emmy ale przesadziła był rozchwiany emocjonalnie jak kobieta w ciąży. Dobrze że Ruda nie dała ksywki mężowi bo musiał by to być "mazgaj". Bohaterka zawsze wiedziała jak się zachować co zrobić i każdy ja uwielbiał była tak cukierkowa aż irytująca.

"Czy to, że myślę o Emmie w każdej wolnej chwili jest miłością? To, że tęsknię za nią i kiedy jest daleko również za tym jej niepotrzebnym panikowaniem? To, że oddałbym za nią wszystko, nawet swoje życie? Czy to jest miłość? Czy ja w ogóle jestem zdolny do kochania? Wiem jedno. Jest moim światem."

Życie Emmy po wypadku i postrzale zmieniło się o 180 stopni. Straciła pamięć i do tej pory jej nie odzyskała. Wyszła za mąż za Landona, a co za tym idzie weszła do brutalnego mafijnego świata. Pewne jest to, że ich uczucia są obustronne i w końcu przestają z tym walczyć. Co jeszcze ją czeka?

Dziewczyna zaczyna sobie coś przypominać, jednak są to tylko niewielkie wspomnienia. Zostaje rozpoznana przez pewnego człowieka i dzięki temu w końcu poznaje swoją tożsamość. Spotyka się z rodzicami, jednak to spotkanie przebiega całkowicie odwrotnie niż się tego spodziewała. Okazuje się, że to dopiero początek problemów, z którymi będzie się musiała zmierzyć. Przeszłość i mafijne porachunki ponownie zapukają do drzwi. Potrzebny będzie dobry plan, aby dorwać osobę, która za tym wszystkim stoi. Jakie ryzyko podejmą bohaterowie i do czego ich to zaprowadzi? Kto przetrwa, a kto zginie? Czy ich małżeństwo przetrwa? Cena za spokój i szczęście będzie naprawdę wysoka.

Muszę przyznać, że w tej części autorce udało się mnie zaskoczyć. Ta część podobała mi się bardziej. Było tutaj więcej mafii, dzięki temu w książce się działo. W pewnym momencie autorka przeniosła nas do niedalekiej przyszłości bohaterów. I wtedy akcja mnie bardzo zaskoczyła! Wooow! To było super! Jednak później ponownie przenosimy się do teraźniejszości i zanim dojdziemy do tego momentu, musimy przebrnąć jeszcze przez wiele wątków. Niby się działo, ale tak jak w pierwszej części czegoś mi brakowało w relacji Landona i Emmy. Miałam wrażenie, że te ich kłótnie i humory są po to, aby 'zapełnić strony'.

Rodzina, przyjaźń, mafia, tajemnice, kłamstwa, intrygi- to wszystko znajdziecie w tej książce.

Pod koniec autorce ponownie udało się mnie zaskoczyć i nawet rozczulić. Bardzo podobał mi się wątek z dziewczynką poznaną w szpitalu. Nie jest to historia, która na długo zostanie w mojej pamięci, ale miło spędziłam czas z Landonen i Emmą.

Życie Emmy po wypadku i postrzale zmieniło się o 180 stopni. Straciła...

🌺 Recenzja 🌺

Emma nareszcie zaczyna przypominać sobie jakieś elementy ze swojego poprzedniego życia. W dodatku po ślubie z Landonem, musi mierzyć się z mafijnym światem, który całkowicie różni się od tego, który zna. Żadne z nich nie wie, że przeszkody jakie napotkają na swojej drodze, skutecznie będą próbowały odebrać im szansę na szczęście u swojego boku.

„Zapomniana tom 2” to ciąg dalszy historii Landona i Emmy. Kobieta powoli dochodzi do siebie i zaczyna odzyskiwać razem z pamięcią, cząstkę dawnej siebie. Dzięki Landonowi zaczęła odżywać i ponownie nabierać pewności siebie. Pojawia się u nich więcej rozterek, które w pewnym stopniu wynikają z powracającej przeszłości kobiety i problemów jakie spotykają Landona. Każde z nich ma okazję pokazać się z innej strony, a w szczególności mężczyzna. Udowodnił, że nikt nie jest maszyną i może mieć gorsze chwile, które wcale nie oznaczają, że jest słaby. W cięższych momentach mógł liczyć na obecność Emmy, która potrafiła ukoić jego nerwy i emocje. Tak naprawdę oboje potrafili sobie nawzajem pomóc, nawet czasami nie zdając sobie sprawy z tego, że to robią.

Ten tom z pewnością miał w sobie więcej emocji niż pierwszy, ale przede wszystkim były one bardziej różnorodne. Znacznie więcej się tutaj działo i pod względem akcji i relacji między Landonem i Emmą. Ta część to prawdziwy grubasek, ale ani na chwilę tego nie poczułam, bo tak bardzo wciągnęłam się w czytanie, że nawet nie zwracałam uwagi na to, jak każda kolejna strona przybliża mnie do końca. Mam do tej historii pewnego rodzaju sentyment, więc również przez to pożegnanie z tą dwójką było trochę bolesne. Gratuluję autorce udanego debiutu i mam nadzieję, że jeszcze będzie mi dane przeczytać od niej coś w papierze, a może nawet inną historię związaną właśnie z tą.

🌺 Recenzja 🌺

„Zapomniana...

"I wtedy pod wpływem jakiegoś silnego impulsu przypomniałam sobie, skąd go znam. To on mnie wtedy postrzelił. Serce zaczęło bić mi szybciej, kiedy zauważyłam, że i tym razem ma broń w dłoni."

Emma zostaje rozpoznana, ktoś wie, jak się nazywa. Kobieta musi zmierzyć się ze swoją tożsamością, a także z brutalnym mafijnym życiem. Związek Landona i Em nie należy do łatwych, młodzi poznają się cały czas. Na dodatek przeszłość postanawia o sobie przypomnieć. Pojawiają się również komplikacje związane z pracą naszego głównego bohatera. Walka o szczęście nie będzie należała do łatwych.

Czy uda im się przezwyciężyć wszystkie przeszkody? Jaka czeka ich przyszłość?

Nasza bohaterka pragnie dowiedzieć się czegoś o swojej przeszłości. Otrzymuje skrawki informacji, lecz nie wszystko jest takie idealne. Pod gładką powierzchnią kryją się potwory. Poznajemy bliżej rodzinę dziewczyny, skrywane sekrety zaskoczą nas niejeden raz.

Relacja bohaterów w tej części jest bardziej burzliwa niż w pierwszej. Związek Em i Landona przeżywa wiele wzlotów i upadków. Na każdym kroku zaskakiwana byłam przez bohaterów. Bywały momenty, że mnie denerwowali swoim zachowaniem. Powiem, tylko że było ciekawie, bez chwil na nudę.

"Moje serce zaczęło bić jak szalone. Nie chciałam w to uwierzyć. Każdy mógłby mi to zrobić. Każdy, ale nie on. Nie mój Landon."

Akcja książki podobała mi się tu o wiele bardziej niż w pierwszym tomie. Zdecydowanie więcej się tu działo, dzięki czemu książkę przeczytałam na raz. W końcu doczekałam się scen z dreszczykiem adrenaliny. Pochłonęły mnie bez reszty i nie pozwoliły na chwilę oddechu.

W mojej ocenie Dylogia wypadła nie najgorzej. W całości ostatecznie przekonała mnie do siebie. Ciekawa jestem dalszego rozwoju autorki w tej dziedzinie. Polecam ogromnie.

🔥Emilia Emma Filarowska "Zapomniana II"
Wyd. @amare 🔥
-------------------------------------------
Emma poznaje swoje prawdziwe nazwisko a w związku tym poznaje swoich rodziców. Jednak nie chce znać swojego ojca, który jest dla niej zły . Dowiaduje się także, że ktoś nadal planuje ukraść majątek jej mężowi. Razem muszą stanowić czoło problemom oraz pomoc przy chorobie mamy. Coraz bardziej zdają sobie sprawę jak uczucie rosnie w siłę z każdym dniem. Als niestety na parę czeka wiele przykrych niespodzianek.
Czy tych dwoje będzie w końcu żyło w spokoju ? Jak zakończą się ich losy oraz reszty bohaterów?
Kochani jest to druga i ostatnia część dylogii i powiem wam, że ta część jeszcze bardziej mnie wciągnęła. Nie spodziewałam się tak dobrej historii. Jest to jedna z niewielu książek w której mężczyzna pokazuje, że też potrafi płakać i cierpieć. Bardzo mi się to spodobało , że autorka pokazała także inną stronę mężczyzny. Sprawa z małą dziewczynką ze szpitala jednak rozłożyła mnie na łopatki i polały się łzy. Tutaj co chwilę coś mnie zaskakiwało i byłam coraz bardziej podekscytowana cała tą historią. Emma wykazała się dobrocią wobec obcych osób i to mnie w niej urzekło. Chociaż czasami jej postawa mnie denerwowała. Bardzo polubiłam także postać brata Landona. Miał coś w sobie co napewno przyciągnie niejedną czytelniczkę. Ogromnie dziękuję za super powieść i czekam na więcej ♥️🔥

🔥Emilia Emma Filarowska "Zapomniana II"
Wyd. @amare 🔥
-------------------------------------------