Sandstorm

Okładka książki Sandstorm James Rollins
Okładka książki Sandstorm
James Rollins Wydawnictwo: Avon Cykl: Sigma (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Sigma (tom 1)
Sandstorm
Avon
2004-06-29
2004-06-29
Sigma Force sensacja thriller

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Szaleńcza przygoda połączona z archeologiczną fantazy, czyli James Bond, Indiana Jones, profesor Langdon i bohaterowie Alistera MacLeana. Czyta się miejscami porywająco, miejscami przetrwania się przez pseudonaukowy bełkot. Ale co najważniejsze akcja toczy się z nieprawdopodobnymi zmiennymi, dlatego z przyjemnością czyta się dla przyjemności czytania.

Współczesny Indiana Johnes w wersji arabsko - kobiecej.
Świetna, porywająca intryga prowadzi ścieżkami zabytkowych grobowców Omanu.
Magiczne, zaginione miasto królowej Saby skrywa sekretny wielkiej potęgi. Wita intruzów śmiertelnymi pułapkami.
Grupę naukowców wspiera dwoje amerykańskich agentów w przebraniu.
Ich wsparcie okazuje się kluczowe, bo tropem bohaterów podąża grupa morderczych terrorystów - zdradzieckich tajnych agentów DERPA - również amerykańskiej jednostki.
Świetnie wykreowane postaci, w szczególności Safia, początkowo tajemnicza i nieśmiała, odnajduje prawdę o swoich potężnych korzeniach i umiejętnościach.
Kilka wątków jest trochę spasowanych na siłę, ale nie przeszkadza mi to. Uważam, że konwencja Indiany Johnsa została utrzymana.

Współczesny Indiana Johnes w wersji arabsko - kobiecej.
Świetna, porywająca intryga prowadzi ścieżkami zabytkowych grobowców Omanu.
Grupę naukowców wspiera dwoje amerykańskich agentów w przebraniu.
Ich wsparcie okazuje się kluczowe, bo tropem bohaterów podąża...

Książka to skrzyżowanie Dana Browna z Indiana Jonesem 100% akcji, 100% sensacji, bohaterowie, którzy nie śpią, nie sikają i nie jedzą, mówią wszystkimi językami, są młodzi, silni i błyskotliwi. Mamy tu wątki archeologiczne, fantastyczne. Jako sensacja dowozi, jednak to taka książka - wydmuszka, która nic po sobie nie zostawia, jako rozrywka - ok. Nie wykluczam, że sięgnę po następne tomy.

Ależ to była emocjonująca przygoda!

Nigdy wcześniej nie miałam przyjemności czytać książki spod pióra Jamesa Rollinsa, a po lekturze "Burzy piaskowej" czuję, że odnalazłam nowego ulubionego pisarza!
Otrzymujemy tu przygodę na miarę Indiany Jonesa i grupę rewelacyjnych bohaterów. Nie brakuje zaskakujących zwrotów akcji, pościgów, a nawet romansu. Fikcja miesza się z faktami historycznymi, co bardzo mi odpowiada. Do tego świetne opisy Omanu i pustynnych krajobrazów.

Dostrzegam wszystkie drobne wady tej powieści, jednak muszę przyznać, ze sprawiła mi frajdę jak żadna inna od dawna:)

Ależ to była emocjonująca przygoda!

Bardzo przyjemna książka w stylu Indiany Jonesa.
Kiedyś już miałam przyjemność czytać książki Pana Rollinsa. Nigdy jednak nie przeczytałam tej serii w całości ani w kolejności.
Tą książkę czytałam już ładnych parę lat temu.
Czytając ją teraz przypominał sobie pewne fakty.

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po taką książkę trochę sensacyjną a w dużej mierze przygodową. Mamy tutaj wszystko. Piękna uczona, błyskotliwy tajny agent, dziedziczka fortuny i awanturniczy archeolog.
Tajemnicze miasto Ubar i królowa Saba.
Klasyczne starcie dobra ze złem, mnóstwo zagadek do rozwiązania i finał, który dobrze rokuje na kolejne części
Miło było wrócić do tej serii po tylu latach

Bardzo przyjemna książka w stylu Indiany Jonesa.
Tą książkę czytałam już ładnych parę lat temu.
Czytając ją teraz przypominał sobie pewne fakty.

Typowa powieść awanturnicza. Piękne i waleczne kobiety, przystojni i silni mężczyźni. Strzelaniny, wybuchy, pościgi, porwania, starożytne skarby ukryte od 2 tysięcy lat, tajemnicze nadprzyrodzone moce i bezlitosna potęga przyrody- akcja nie zwalnia ani na chwilę. Świetna rozrywka dla miłośników historii w stylu Indiany Jones.

Interesująca historia. Dużo szczegółów. Ciekawe, rozwinięte postacie. Zobaczymy co dalej.

Pierwsza książka tego autora i bardzo miłe zaskoczenie. Autor nie pozwala się nudzić, dopracowana do ostatniej strony. Jakbym oglądał starsze części Indiany Jonsa, akcja, ciekawostki archeologiczne oraz niekończąca się przygoda. Mam nadzieję, że poziom następnych tomów będzie utrzymany.

Przygoda, przygoda i jeszcze raz przygoda, cały czas coś się dzieje, autor nie daje nam chwili wytchnienia. Oczywiście mamy tutaj dużo teorii spiskowych i są one naprawdę ciekawe, nie jeden raz podczas czytania sprawdzimy w internecie czy autor pisze prawdę czy też jest to jedna z owych teorii. Mamy też tutaj wątek miłosny ale nie jest on mocno rozbudowany. W tego typu książkach oczekujmy przygody i fajnej akcji i tutaj to dostaniemy. Na końcu książki autor wyjaśnia co jest faktem a co niekoniecznie i to jest fajne.

Przeczytałam już kilka książek Rollinsa, wszystkie totalnie mnie pochłonęły i przez to tym razem trochę się rozczarowałam... "Burza piaskowa" była okej, ale liczyłam na coś lepszego :(

• Przygodowe
  • James Rollins