Burza piaskowa

Wydawnictwo: Albatros
Sandstorm
Grzegorz Sitek
Ag2S

Książka otwierająca serię SIGMA FORCE. Potężna eksplozja niszczy wystawę w Muzeum Brytyjskim. Badanie pozostałości wybuchu ujawnia śladowe promieniowanie o sygnaturze odpowiadającej anihilacji antymaterii. Piękna kustoszka muzeum Safia al-Maaz odkrywa zagadkowy zapis na szczątkach antycznego posągu datowanego na rok dwusetny przed naszą erą - wskazówkę, która może posłużyć do rozwiązania...

Książka otwierająca serię SIGMA FORCE.

Potężna eksplozja niszczy wystawę w Muzeum Brytyjskim. Badanie pozostałości wybuchu ujawnia śladowe promieniowanie o sygnaturze odpowiadającej anihilacji antymaterii. Piękna kustoszka muzeum Safia al-Maaz odkrywa zagadkowy zapis na szczątkach antycznego posągu datowanego na rok dwusetny przed naszą erą - wskazówkę, która może posłużyć do rozwiązania jednej z największych zagadek archeologii. Co łączy posąg z eksplozją i słynnym meteorytem tunguskim? Zapada decyzja o zorganizowaniu ekspedycji do Omanu. Jej celem jest zaginione przed tysiącami lat miasto (będące jak głosi legenda, kolebką królowej Saby) nazywane przez beduinów Ubar, a przez poszukiwaczy - "Atlantydą Piasków". Oprócz Safii i jej przyjaciółki Kary, której ojciec zaginął na pustyni wiele lat wcześniej, w wyprawie uczestniczy awanturniczy archeolog Ohama Dunn oraz Painter Crowe, agent DARPA, supertajnej agendy Ministerstwa Obrony USA. Jakie tajemnice kryje mityczny Ubar? Niewyobrażalne skarby, czy źródło energii zdolnej zniszczyć całą planetę?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Nippon_ | 2018-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2018

To pierwsza książka którą przeczytałem tego autora, muszę przyznać że jestem mile zaskoczony „BURZA PIASKOWA” stanowi otwarcie cyklu Sigma Force, książkę czyta się niezwykle przyjemnie i szybko, ma wciągającą fabułę i trudno się od niej oderwać.

Do walki o tą wiedzę wchodzi agencja DARPA reprezentującą rząd Stanów Zjednoczonych zajmująca się działem badawczo – rozwojowym w Ministerstwie Obrony oraz tajemnicza organizacja GILDIA. Zatrudnieni w ramach tej struktury ludzie nie tylko posiadają specjalistyczną wiedzę naukową, ale są też...

| 2018-02-09
Przeczytana: grudzień 2017

To pierwsza książka którą przeczytałem tego autora, muszę przyznać że jestem mile zaskoczony. Książkę czyta się niezwykle przyjemnie i szybko, ma wciągającą fabułę i trudno się od niej oderwać. Opowieść jest połączeniem sensacji, przygody z domieszką historii w tle, akcja toczy się na półwyspie arabskim a konkretnie w Omanie, gdzie główni bohaterzy wyruszają na wielką przygodę w poszukiwaniu zaginionego starożytnego miasta Ubar. Odnalezienie tego miasta pozwoli na zdobycie wiedzy na temat tajemniczej siły - antymaterii czyli pewnej niezwykłej substancji, której moc będzie można wykorzystać w przyszłości aby panować nad światem i ludźmi. Do walki o tą wiedzę wchodzi agencja DARPA reprezentującą rząd Stanów Zjednoczonych oraz tajemnicza organizacja GILDIA. Autor w książce bardzo ciekawie opisuje bohaterów, postawił na wartką akcję i ciekawą intrygę, jest również dużo ciekawych spostrzeżeń naukowych, legend i mitów nawiązujących do historii Królowej Saby, to wszystko powoduje że przy...

gwiazdka | 2016-06-12
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 12 czerwca 2016

„Burza piaskowa” to kolejna przygodówka z wątkiem lekko historycznym i katastroficznym tłem. Czyta się przeciętnie, początkowo odczuwałam nawet opór materii, potem poszło z górki. Książka nie jest oczywiście arcydziełem, ale to nie ten gatunek, w dodatku denerwuje wydanie ze zbyt częstymi literówkami. Co wyróżnia te powieść z całego zalewu innych to liczne wykłady na tematy fizyczno- elektryczne oraz biologiczno- genetyczne. Mnie to akurat lekko nudzi, czytałam po łebkach „bojąc się” coś z tego zrozumieć. Moja ocena skażona jest więc niechęcią do powyższych dziedzin nauki, a małej dawki historii oraz zbyt wybujałej wyobraźni autora, który wyczarowywał znikające kobiety i latające dywany. Poza tym uważam, że Rollins na siłę zwiększał objętość książki, opisy bijatyk były zbyt rozwlekłe, jeden czy dwa wątki wczepione na siłę, a tematycznie jakby z innej powieści. Wyjaśnienia zaś paru innych rzeczy zostały zlekceważone. „Burza piaskowa” może więc być, ale znam lepsze lektury.

książek: 2059
jamczyk | 2018-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Pierwsze spotkanie z autorem i jego cyklem "Sigma", ale na pewno nie ostatnie.
Krzyżówka Indiany Jonesa, Lary Croft i jakiejś sensacji np. Toma Clancy, podtopiona w historyczno-naukowym sosie. Literatura stricte rozrywkowa, którą z wypiekami na twarzy, błyskawicznie się pochłania,, mając oczywiście nadzieję,
że ci dobrzy wygrają, a złych spotka zasłużona kara. Dużo się dzieje, wciąga i zaciekawia, więc czegóż więcej wymagać? Tylko czytać.

Izabela Pycio | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

"Czuła, że powróciło coś, co powinno pozostać pogrzebane na zawsze."

Wcześniejsze, nieco przypadkowe, spotkania z książkami Jamesa Rollinsa w ramach serii poświęconej Sigmie ("Ostatnia wyrocznia" tom piąty, "Siódma plaga" tom dwunasty) zaowocowały pragnieniem poznania ich wszystkich. Dlatego z wielką przyjemnością zabrałam się za pierwszą odsłonę tej sensacyjnej przygody czytelniczej, aby nie skakać, lecz już uporządkowanie przeżywać wykreowane historie.

"Burza piaskowa" to zgrabnie napisana powieść, zawierająca wszystkie elementy wyczekiwane przeze mnie w sensacyjnych klimatach. Jest kształtnie nakreślone tło historyczne, mega dawka przygód podana w mocno dynamicznych rytmach, właściwie cały czas coś się dzieje, bogactwo nagłych zwrotów akcji, zaskakujących spektakularnych zdarzeń, a nawet delikatnie zarysowany obyczajowy wątek i intrygujący rys z pogranicza fantastyki. Odpowiada mi dbająca o szczegóły narracja, pobudzająca wyobraźnię, a przy tym wykazująca się lekkością i...

czytamcałyczas | 2015-06-19

Oto skończyłem właśnie trzecią książkę,autora.Którego pisanie coraz bardziej mi się podoba.
Tym razem, mamy opis akcik właściwie toczącej się w jednym kraju.Czyli w Omanie.Kraj, o którym mało się mówi.Ale jak widać,można o nim napisać parę fajnych stron.
Zanim będziemy w Omanie, musimy pobyć troszkę w Londynie.Gdzie jest wybuch w Muzeum Brytyjskim.
Jest też troszkę akcji w Stanach.
Ale to Oman, jest tu kluczową akcją.
Ile tam się dzieje ! I świetna akcja w Maskacie.I na pustyni.Ciekawostki ze starożytności.
Poznajemy obyczaje ludzi.Piękną przyrodę choćby lamparty arabskie.
Oczywiście moją ulubioną bohaterką stała się doktor Safia.
Książkę polecam fanom i fankom świetnej przygody.

Ania | 2014-01-31
Przeczytana: 2012 rok

Po raz kolejny nie zawiodłam się na powieściach tego pisarza.Jego książki to zawsze wielka przygoda,walka o zycie w bardzo niebezpiecznych sytuacjach w dążeniu do prawdy a zawarte w nich elementy mitów i przygód jeszcze bardziej zadziwiają czytelnika.Od takich książek nie sposób się oderwać.

fik | 2016-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Strasznie trudno mi ocenić tą książkę. Jak już Rollins przyzwyczaił nas do niebagatelnych pomysłów na książkę tak i w tej pozycji mamy arcyciekawy koncept (pomysł wykorzystania antymaterii jako żródła energii). Akcja od początku ma duże tempo- do tego autor też już przyzwyczaił, pojawiają się też elementy fantastyki (rozmnażanie bezpłciowe), no i bardzo dobrze zarysowane tło historyczne- od królowej Saby przez Ubar, grobowiec Hioba itd ( można się czegoś naprawdę dowiedzieć), Wszystko to sprawia że moja ocena jest wysoka . Jedynym elementem który ją zaniża to terminologia zagadnień fizycznych, całkowicie niezrozumiałych dla laika, autor próbuje co nieco wyjaśniać ale większości trzeba się domyślać samemu.Ale i tak jestem jego fanem.

Dorota | 2015-11-11
Na półkach: Przeczytane, Przygodowa
Przeczytana: 10 listopada 2015

Zawsze lubiłam książki tego typu, sensacyjne z domieszką zagadki historycznej w tle. Dlatego też uważam, książkę Rollinsa za całkiem udaną. Nigdy wcześniej nie czytałam żadnej książki tego autora ale z pewnością jeszcze sięgnę po jakieś jego dzieło. Książkę czyta się szybo, łatwo i przyjemnie.
Historia w tle jest, i to jaka- Królowa Saby, Arabia i starożytne zaginione miasto -Ubar. Prawdę mówiąc akurat ten temat zachęcił mnie do poszperania w innych książkach i artykułach na postawie których mogłam dowiedzieć się znacznie więc o mieście, które podobno naprawdę kiedyś istniało. Prześledziłam nawet mapę Omanu, żeby dokładnie znać położenie zabytków o których pisze autor:)
Minusy niestety też były, kilka drobnych i jeden duży :) Jak dla mnie trochę za dużo sensacji- strzelaniny, bombardowania, fizyki i zbyt rozbudowany wątek miłosny. Ponieważ interesuję się historią starożytną i uwielbiam podróże, w książkach takich jak ta wolałabym się skupić na aspektach historycznych i odkrywaniu...

PAWEŁ82 | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Moja pierwsza książka z cyklu "SIGMA FORCE" Jest to polączenie powieści sensacyjno-przygodowej z duża ilością dynamicznej akcji a sam
autor zabiera nas w pełną niebzpieczeństw wyprawę, zaczynając od mokrego,ponurego Londynu kończąc na rozgrzanych pustyniach Omanu.

Co do samej książki swoją treścią przypomina ona trochę przygody Kurta Austina (Clive Cussler) i pod wieloma względami jest to niej bardzo podobna, jeżeli chodzi o tempo akcji, ale jeżeli ktoś lubi takie "klimaty" to jestem pewien iż się nie zawiedzie. Mi się podobało i jestem pewien iż James Rollins zabierze mnie jeszcze
nie raz w pełną niebezpieczeństw przygodę. Polecam.