Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 8

Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 8 Paolo Campinoti, Bruno Enna, Silvia Gianatti, Alessia Martusciello, Paola Mulazzi, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto, Teresa Radice, Manuela Razzi
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 8
Paolo CampinotiBruno Enna Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Czarodziejki W.I.T.C.H. (tom 8) komiksy
komiksy
Czarodziejki W.I.T.C.H. (tom 8)
Egmont Polska
2023-02-22
2023-02-22
Joanna Szabunio

Okładka książki Galaxy IV Marçal Abella Bresco, Stefano Ambrosio, Francesco Artibani, Giovan Battista Carpi, Carlo Chendi, Paolo De Lorenzi, Bruno Enna, Arthur Faria Jr., Andrea Freccero, Ettore Gula, Marco Mazzarello, Fabio Michelini, Paolo Mottura, Lorenzo Pastrovicchio, Alessandro Perina
Galaxy IV Marçal Abella Bresc...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 12 Gaja Arrighini, Davide Baldoni, Monica Catalano, Antonello Dalena, Bruno Enna, Alessandro Ferrari, Giorgio Ferrari, Silvia Gianatti, Lucio Leoni, Elisabetta Melaranci, Paola Mulazzi, Gianluca Paniello, Giada Perissinotto, Manuela Razzi, Stefano Turconi, Daniela Vetro, Alberto Zanon
Czarodziejki W... Gaja Arrighini, Dav...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 11 Davide Baldoni, Lucia Balletti, Federico Bertolucci, Antonello Dalena, Bruno Enna, Alessandro Ferrari, Ettore Gula, Lucio Leoni, Paola Mulazzi, Gianluca Paniello, Teresa Radice, Flavia Scuderi, Stefano Turconi, Alberto Zanon
Czarodziejki W... Davide Baldoni, Luc...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10 Federico Bertolucci, Paolo Campinoti, Monica Catalano, Gulia Conti, Antonello Dalena, Bruno Enna, Paola Mulazzi, Teresa Radice, Flavia Scuderi, Alberto Zanon
Czarodziejki W... Federico Bertolucci...

Proanima.pl - Portal Promocji Kultury:

Wydawnictwo Egmont nie zwalnia tempa w zaskakiwaniu oraz rozpieszczaniu swoich czytelników. W lutym 2023 roku trafił do ich rąk tom 8 przygód Strażniczek Kondrakaru. Czarodziejki W.I.T.C.H. dalej zmagają się z nastoletnimi problemami, a na ich barkach ciąży nie tylko uratowanie Ziemi, ale także innych światów.

Komiks rozpoczyna się od wywiadu z Joanną Szabunio, tłumaczką komiksów oraz organizatorką zlotów W.I.T.C.H., który przeprowadza Agnieszka Wielądek, wieloletnia redaktor naczelna czasopisma W.I.T.C.H.. W nim można dowiedzieć się na temat organizacji i historii W.I.T.C.H.-owych konwentów, dodatków, które obowiązkowo były dodawane do każdego czasopisma i stanowiły nie lada gratkę dla zbieraczy, gdyż wydawnictwo wykazywało się kreatywnością przy ich wybieraniu. Sama dobrze to pamiętam – upominki w czasopiśmie były często zapalnikiem do tego, by zainteresować się innymi kulturami oraz zwyczajami. Można także dowiedzieć się kilku niuansów o pracy tłumacza, zwłaszcza z tak nietypowego języka, jakim jest język włoski.

Czytaj dalej na: https://proanima.pl/w-i-t-c-h-tom-8-recenzja-komiksu/

Proanima.pl - Portal Promocji Kultury:

Komiks rozpoczyna się...

Czy ja już wspominałam, że uwielbiam Czarodziejki, a każda z ksiąg komiksu działa jak najcudowniejszy wehikuł czasu...? ;)

Jestem dorosłą kobietą, a historia WITCH wciąga mnie tak samo mocno jak wtedy, kiedy byłam dzieckiem. Nadal zazdroszczę Will umiejętności rozmawiania ze sprzętem elektronicznym, Irmie mocy panowania nad wodą, a Cornelii umiejętności władania ziemią. Uwielbiam te bohaterki i z niegasnącym entuzjazmem zaczytuję się w ich przygody i... to się chyba nigdy nie zmieni : )

Wreszcie duże zmiany w Kondrakarze – to miejsce, w którym czas stanął w miejscu, wreszcie ruszyło z kopyta, dodając fabule tak potrzebnego powiewu świeżości. W Heatherfield też się trochę dzieje, a dziewczyny zaczynają eksplorować nowe szanse.

W tej części mamy dokończenie historii z poprzedniej księgi. Jak to wszystko wygląda? Cały epizod jest nadwyraz interesujący. Podoba mi się, jakie napięcie towarzyszyło mi podczas czytania. Uda im się wygrać? Zapewne. Jednak zwroty akcji sprawiły, iż solidnie się w to wciągnęłam i zaczęłam sądzić, że zakończenie może nie być takie oczywiste. Często było mi również szkoda niektórych postaci, przez to, co je spotkało.

Uwielbiam Irmę. Czasem mam wrażenie, że jest jej mało, lub nie zostaje potraktowana poważnie. Rozumiem, że charakter dziewczyny polega na dogryzaniu innym i żartowaniu ze wszystkiego. Być może dlatego najbardziej się z nią utożsamiam. Chodzi mi jednak o to, iż inne dziewczyny mają pół komiksu poświęconego ich problemom, podczas gdy jedyny kłopot Irmy to opieka nad jej młodszym bratem. Taranee wraca do swoich dawno porzuconych pasji, a Cornelia szuka miłości. Hay Lin próbuje wywrzeć dobre wrażenie na rodzicach Erica. Całkiem przyjemne wątki. Will natomiast drażni mnie od jakiegoś czasu. Można to tłumaczyć faktem, że nosi na swoich barkach ogromny ciężar Serca Kondrakaru. Tylko ile można się obrażać i grać ofiarę? Autentycznie miałam dosyć jej dramatyzowania.

Więcej na: CzasoStrefa.pl

zajebiste! tom pełen wciągających przygód, zwrotów akcji, przerażających sytuacji z których jednak zawsze znajduje się jakies wyjście. wow wow wow

Na półkach: , , , , , , , , ,

Doczekaliśmy się już ósmego tomu przygód ulubionych czarodziejek. Aż się łezka w oku kręci na myśl, że oto mam na półce już cztery zakończone sagi WITCH, które jako dziecko znałam na pamięć. Jak cudownie jest wrócić do tych czasów i powspominać. Jednakże nie tylko ze względu na tę łezkę nostalgii polecam ten komiks.

Okazało się, że Fobos - brat Elyon, znany wszystkim z pierwszych przygód czarodziejek - przybrał postać jednego z szanowanych magów i jest bliski osiągnięcia celu: zdobycia władzy nad Zgromadzeniem, a zarazem nad wszystkimi światami podległymi Kondrakarowi. Na szczęście pięć obdarzonych niezwykłymi mocami dziewczyn odkrywa jego zamiary. Postanawiają odnaleźć niedawno odwołaną ze stanowiska Wyrocznię. Ale czy ona pamięta, kim była, i ma dość siły, żeby stanąć do walki? Przed nami ostateczna rozgrywka z Fobosem. Jak się zakończy?

Magiczne problemy to niejedyny powód do niepokoju nastoletnich Strażniczek. Wiele się dzieje również w Heatherfield – w szkole, w domach czarodziejek, a także w ich kontaktach z chłopakami. Zaczynają się pierwsze podchody Cornelii i Petera, związek Hay lin i Erica dojrzewa, a nawet i Irma zdobywa wspaniałego przyjaciela. Wychodzi także na jaw, że Will zdradziła ich sekret Mattowi.

Ósmy tom przygód Czarodziejek, który zawiera komiksy z numerów 85-96 magazynu, nazwałabym jednym hasłem: "Przyjaciółki na zawsze". Według mnie to ten morał najbardziej wypływa z opowieści i został potraktowany z największą starannością. To właśnie w tym tomie czuć, że choćby człowiek znał się lata, zawsze pojawią się powody do sprzeczki i tylko od nas zależy, jak sobie z nimi poradzimy. Twórcy nie potraktowali kłótni nastolatek z przymrużeniem oka. Wręcz przeciwnie - uważam, że komiks Zawsze razem bardzo dojrzale traktuje temat przyjaźni, którą mogą naprawić chociażby małe gesty.

Generalnie wyczuwalna jest zmiana w WITCH. Ten komiks płynie i pozwala swoim postaciom dojrzewać. Dzięki temu, że historia jest linearna, a nie epizodyczna, dostajemy nie tylko piękne morały, ale także chwilami wzruszające momenty, gdy czytelnik dostrzega, że choć do tej pory np. Cornelia zachowywała się tak i tak, teraz zachowuje się tak i tak. Z dorosłego punktu widzenia cieszę się, że twórcy nie zrobili z bohaterek idealnych bóstw. Dzięki temu wszystkie ich problemy są bardziej życiowe i można się w nich odnaleźć.

Tę elegancką edycję w twardej oprawie otwiera wywiad z Joanną Szabunio - wieloletnią tłumaczką komiksu Czarodziejki WITCH, organizatorką Zlotów Fanów oraz Dobry Duch redakcji. Te trzy strony wywiadu uświadomiły mi po raz kolejny, jak ogromnym hitem były WITCH, jak wiele się wokół nich działo i ile radości dostarczały nie tylko czytelników, ale także osobom odpowiedzialnym za ich powstawanie. Z tego miejsca pragnę podziękować całej redakcji za przysłowiowy kawał dobrej roboty! Sprawiliście, że taka mała ja miała magiczne dzieciństwo.

Wiecie co? To chyba najpiękniej narysowany tom do tej pory. Zachwycały mnie dobory barw, mimika twarzy, tła. Wreszcie nie było tutaj kanciastych postaci, lecz pełnoprawne piękno Czarodziejek. Myśl, że te piękne ilustracje chowają się w twardą oprawę, sprawia, że mogę być spokojna o to, że ten komiks przetrwa lata.

Eleganckie wydanie Czarodziejek WITCH to idealny komiks dla każdego, kto uwielbia przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości. Jestem przekonana, że tak jak te dziesięć lat temu, tak i teraz WITCH wyróżnia się na tle pozostałych komiksów, przywołując uśmiech na twarzy. Mamy już osiem tomów - zamknięte cztery sagi - a przed nami chyba drugie tyle! Zatem czytajmy, bawmy się, czarujmy. Bardzo polecam!

Okazało się, że Fobos - brat Elyon, znany wszystkim z...

Komiksy o Will, Irmie, Taranee, Cornelii i Hay Lin, ich przyjaźni oraz przygodach zarówno magicznych, jak i tych całkowicie codziennych to ważna część mojego dzieciństwa. Dlatego będę polecać je każdemu, kto uwielbia marzyć.

• Komiksy
  • Komiks