Domestic Fluff

Okładka książki Domestic Fluff Anna Krztoń, Weronika Łodyga
Okładka książki Domestic Fluff
Anna KrztońWeronika Łodyga Wydawnictwo: Wydawnictwo Young literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Wydawnictwo Young
2023-05-17
2023-05-17

Okładka książki Chciałbym zapomnieć Maciej Cholewiński, Anna Krztoń, Katarzyna Tośta
Chciałbym zapo... Maciej Cholewiński,...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 12 (72) / 2023 Anna Alboth, Joanna Bator, Sandra Frydrysiak, Maria Halber, Chris Heath, Aleksandra Herzyk, Aglaja Janczak, Katarzyna Kazimierowska, Paweł Kicman, Zuzanna Kowalczyk, Anna Krztoń, Karolina Lewestam, Caleb Azumah Nelson, Redakcja magazynu Pismo, Tomasz Różycki, Filip Springer, Miłosz Szymański
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Joanna...

Lubię od czasu do czasu sięgnąć po komiksy, czy powieści graficzne, głównie ze względu na to, że czyta się je naprawdę szybko i nie wymagają 100% skupienia od czytelnika. Domestic Fluff można zaliczyć do tej kategorii, jednak tutaj jest wymagana od nas chociaż odrobina uwagi, a to ze względu na to, że dosyć łatwo pogubić się w bohaterach, co nie jest tylko i wyłącznie moim zdaniem. Historia sama w sobie porusza ważne tematy, które napewno przewijają się w wielu domach, ale także mogą być dla niektórych dosyć znaczącym problemem. Myślę, że mając na uwadze takie osoby, można zachęcić je do zapoznania się z tym tytułem, który być może doprowadzi młodych czytelników do pewnej refleksji i chęci otwarcia się na rozmowę. Czy dla innych będzie to dobra lektura? Ciężko mi powiedzieć, jednak ja nie poczułam się porwana.

Bohaterowie snują się bez celu, wszystko to jest nudne i rozwleczone. A po lekturze miałem uczucie zmarnowania czasu. Dodatkowo bohaterowie wyglądają podobnie, więc chwilami nie wiedziałem kto jest kim.

Na półkach: , , , , , ,

Mocno przeciętny komiks, do przeczytania i zapomnienia.

Mocno przeciętny komiks, do przeczytania i zapomnienia.

Nieco nudny komiks. przeczytany na raz pomógł mi spowodować senność. o ile jestem ogromną fanką "hurt/comfort", to na "domestic fluff" niestety się zawiodłam. uważam, że mogłaby z tego wyjść całkiem dobra książka, aczkolwiek komiks mnie nie przekonał. dodatkowo, nie do końca spodobała mi się kreska. ilustracje mają w sobie coś niechlujnego i nie zachęcają. momentami trudno było mi odróżnić bohaterów.

Obyczajowe wątki są jak najbardziej w porządku, często wzruszające i zabawne lub jedno i drugie zarazem. Natomiast miałem często problem z warstwą wizualną. Lubię rysunki Anny Krztoń, ale ciężko było rozróżnić postacie, szczególnie, że sporo z nich ma jasne, długie włosy i często gubiłem się kto z kim rozmawia. Nie czytałem Hurt/Comfort, ale to nie powinno chyba mieć znaczenia.

Komiks mocno średni. Kreska wygląda jakby nieudolnie próbowano upodobnić ją do Nimony. Historia całkiem dobra

Rzecz niewielka, choć całkiem przyjemna, bez kontekstu z "Hurt/Comfort" trudna do ogarnięcia. Kreska nie w moim stylu. Dla mnie do rychłego zapomnienia, ale myślę, że nastolatki docenią.

Najgorszy komiks jak czytałam w życiu..

Najgorszy komiks jak czytałam w życiu..

Jest w porządku, ale oczekiwałam czegoś więcej

Jest w porządku, ale oczekiwałam czegoś więcej

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zacznę od końca ... to nie jest zły komiks pod względem słów i rysunków. To jest zły komiks dla mnie ... jestem na niego za "dorosła". Powieści Pani Weroniki są świetne. Mam i zostaną ze mną, ale komiks oddam młodemu pokoleniu. Niestety dla mnie jest za dziecinny. Główna bohaterka Magda doprowadzała mnie do szewskiej pasji. Artur ratował sytację i miałam wrażenie, że jego też irytowała w niektórych momentach przyjaciółka. To wszystko dlatego, że tata założył nową rodzinę. I ja mam pytanie czy tylko ja patrząc na okładkę widzę, że Magda i partner Artura są podobni? Jak mnie to irytuje ....

• Komiks
  • Przeczytane 2023