Book Lovers

Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
Inne

Połączeni miłością do książek

Napisać romans, który nie powoduje podczas czytania uczucia żenady to już
duży sukces. A tu jeszcze mamy świetne, żartobliwe dialogi i cudowną chemię między bohaterami.

Napisać romans, który nie powoduje podczas czytania uczucia żenady to już

Zastanawiałam się między 9 a 10 gwiazdkami, ale zdecydowałam się jednak iść na całość, bo dawno nie czytało mi się tak fajnie. Jeżeli chodzi o romanse w książkach to wątek małomiasteczkowej miłości może nie jest do końca w moim stylu, ale w tej książce jednak mnie porwał i nie wypuścił, dopóki nie skończyłam. Być może dlatego, że nie był taki do końca typowy. Myślałam, że nie polubię Charliego, ale z czasem podbił moje serce i nie wiem, czy nie jest moim ulubionym facetem z książek Emily Henry. Słowne przekomarzanki Nory i Charliego to po prostu majstersztyk - wyglądałam ich potyczek słownych i czytałam z ogromnym uśmiechem na twarzy. Relacja Libby i Nory dla mnie osobiście była chyba tak samo ważna, jeśli nie ważniejsza niż wątek samego romansu. Opisywane przez Norę chwile, które spędziły w Nowym Jorku z mamą i siostrą sprawiły, że chciałabym kiedyś doświadczyć tego samego i odpalić jakiś klasyk kina w mieszkaniu nad księgarnią i otoczeniu bliskich. Sam Nowy Jork z perspektywy Nory maluje się jako cudowne miejsce i człowiek tęskni za nim chociaż nigdy tam nie był (przynajmniej w moim wypadku). Jeżeli miałabym mieć jakiś zarzut, który raczej nie jest spowodowany wadami książki, to fakt, że druga połowa nieco mi się dłużyła i brakowało mi trochę akcji, a także "wielka tajemnica" Libby nie wydawała mi się aż taka "dramatyczna", przez co czułam się nieco rozczarowana, jednak mając w perspektywie fabułę książki oraz charaktery bohaterek muszę przyznać, że miało to jak najbardziej sens.

Niby prosta i mało zaskakująca historia, jednak miło mi się ją czytało. Trochę przeżywałam perypetie głównych bohaterów, podobało mi się, że wszystko kręciło się wokół książek. Można by stwierdzić, że "Book lovers" to nic szczególnego, ale tak naprawdę była to lekka książka do poczytania w trakcie lotu samolotem i odpoczynku na kanapie. Oceniam na plus.

Book Lovers to typowy lekki romans o książkach, dla książkar. Nie jest to wymagającą opowieść, ale zdecydowanie urzeknie osoby które czytają dużo i lubią leciutkie romanse. To taka typowo miła, przyjemna i komfortowa książka, w której nie doświadczymy niesamowitych zwrotów akcji, a lekko słodką relację między dwoma nieco zagubionymi duszami.

Nora jest twarda, nie potrzebuje nikogo w swoim życiu poza siostrą i jej rodziną. Dziewczyna ewidentnie nie nadaje się do związków ale na swoje własne życzenie. Charlie jest łowcą, ale absolutnie nie kobiet a pisarskich talentów. Sam też stroni od związków, a moment w którym się właśnie znajduje na pewno nie jest dobry na rozwój jakiejkolwiek relacji. Ta dwójka spotyka się w ostatnim miejscu o którym by pomyśleli – przecież nie tak dawno czytali o nim w książce. Los zawsze wie lepiej i dziwnym trafem Nora zamiast jakiegoś miłego „lokalsa” wciąż wpada na Charliego. Czy może połączyć ich coś więcej? Zdecydowanie, już teraz przecież łączy ich miłość do książek.

Ta książka to opowieść o poszukiwaniu prawdziwej miłości, o tym że może ona znajdować się tuż za rogiem i że znajdziemy ją wtedy kiedy wcale nie szukamy, a moment nie wydaje się odpowiedni. Małomiasteczkowy klimat, uczucia i dużo książek, czego chcieć więcej 7/10

Nora jest twarda, nie...

Głównymi bohaterami są Nora i Charlie, dwa przeciwieństwa, które z pozoru nie powinny się ze sobą łączyć, ale los i miłość do książek, sprawiają że ich drogi się krzyżują.

Nora pojawią się wraz z siostrą w Sunshine Falls aby odpocząć i... zrealizować pewną listę punkt po punkcie, czy się to uda okaże się na końcu historii.

Fabuła wciąga czytelnika od pierwszych stron, ale także zachwyca oryginalnością. Autorka prowadzi nas przez labirynt uczuć, w którym miłość przeplata się z tajemnicami przeszłości i trudnościami teraźniejszości.

Book Lovers to książka, która zachwyci każdego.
To opowieść o poszukiwaniu, odnajdywaniu i pielęgnowaniu prawdziwej miłości do drugiej osoby, jak i do książek.

Fabuła wciąga czytelnika od pierwszych stron,...

Ciepła, obyczajowa powieść z wątkiem romantycznym, która wbrew pozorom opowiada także o poważnych sprawach, jak np. radzeniu sobie z utratą bliskich, rodzinnych więziach, pragnieniu bezpieczeństwa, poczuciu bycia wyobcowanym, itp.

Relacja między Norą a Charliem jest niesamowita, uwielbiam te ich wzajemne docinki 😉, aczkolwiek odnoszę wrażenie, że w miarę upływu akcji straciła ona trochę pazura.

Jeśli szukacie schematycznego romansidła to źle trafiliście! "Book Lovers" to historia nie tylko o miłości, ale również o strachu, stracie i wyrzutach sumienia, które nie pozwalają spać.

Nora, agentka literacka, przystaje na propozycję swojej młodszej siostry i wybierają się razem na urlop. Ich celem jest małe miasteczko Sunshine Falls. w którym rozgrywa się akcja powieści napisanej przez jedną z jej podopiecznych. Kiedy na miejscu wpada na Charliego, redaktora, którego miała (nie)przyjemność poznać w Nowym Jorku, nic już nie idzie tak, jak sobie to zaplanowała.

"Book Lovers" to historia z dużą dawką ciętego humoru, która doskonale sprawdzi się w roli emocjonalnego otulacza. Bo tak właśnie się czułam czytając tę książkę - otulona. Nie ma dla mnie nic lepszego niż powieść, której głównym motywem są książki, a całość utrzymana jest w wakacyjnym klimacie małego miasteczka z wątkiem romansu typu "slow burn".

Jeśli chcecie poznać ciekawych i mądrych bohaterów, a także poczuć sielski klimat małego miasteczka, ale także nieco pędu i chaosu Nowego Jorku, nie ma dla was lepszej pozycji! Choć było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Emily Henry, wiem na pewno, że nie było ostatnie.

Nie porwała mnie ta historia. Napisana poprawnie, a sam epilog wzbudził we mnie nadzieje, że to będzie coś wyjątkowego, ale niestety była ona nudna. W miarę podobało mi się zakończenie, ale mam wrażenie, że z Nory i Charliego można było wycisnąć dużo więcej.

Zaskakująca, ciekawa, poruszająca wiele tematów. Historia późnej miłości, poświęcenia dla rodziny. Druga strona wszystkich romansów.

Pozytywna pozycja. To w sumie nie jest książka o miłości tylko o poświęceniu względem osób, które kochamy.
Lepsza niż "Beach Read".

Lepsza niż "Beach Read".