Pokusa

Okładka książki Pokusa Ivy Smoak
Okładka książki Pokusa
Ivy Smoak Wydawnictwo: Editio Cykl: The Hunted (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
The Hunted (tom 1)
2023-04-12
2015-02-07
Marta Czub
romance nauczyciel/uczeń zakazany romans erotyka New Adult

Penny jest młodą i śliczną studentką ze złamanym sercem. Ma za sobą znajomość z nieodpowiednim mężczyzną, którego poprawniej jest nazwać jedynie chłopcem.

Aż do dnia, w którym wpada na przystojnego nieznajomego i nie może przestać o nim myśleć.
Na ich nieszczęście okazuje się on jej wykładowcą i od tego czasu stopniowo zaczyna się rozwijać pomiędzy nimi romans.
Na początku nieoczywisty i nieśmiały, z czasem jednak puszczają hamulce i mimo różnicy wieku i sytuacji staje się intensywny i namiętny.

Jednak takie związki zazwyczaj spotykają na swojej drodze dużo przeszkód i tak też było tutaj, a gdy od początku nie ma szczerości to piętrzące się tajemnice powoli niszczą zaufanie i szczęście.

Książka to lekki romans z pikantnymi scenami, ale zakończenie pozostawia w nas niedosyt. Autorka zostawiła tak otwartą przestrzeń, że właściwie nie wiadomo czego się spodziewać po tej relacji i jak ta historia może się jeszcze rozwinąć.
Jeśli potrzebujecie odpocząć od cięższych lektur to ta pozycja będzie idealna, czyta się ją bardzo szybko.

Na...

Meh... co za absurdalna książka. Nie wiem od czego zacząć. Dostajemy bohaterkę, która została olana przez faceta. Los postanawia dać jej dwóch mężczyzn. Studneta i wykładowcę. Ona pożąda wykładowcy, studenciak slini się na jej widok, a wykładowca pożąda ją. Ona zostaje królową melodramatu, ale aby tego było mało, igra z uczuciami innych, potem biedna, nieszczęśliwa bo ktoś ją skrzywdził. Ah... no i jeszcze panna chodząca hipokryzja. Kłamstwa są fe, robię o to dramat. A potem... cóż szkoda gadać. Wykładowca nie lepszy. Niby dorosły człowiek na odpowiedzialnym stanowisku, a o odpowiedzialności to on czytał chyba tylko w słowniku. Nieistotne, że przed trzydziestką, w głowie równe pstro i nico jak u bohaterki. Oboje głupsi od podeszwy buta. Nie bez znaczenia są absurdalne wydarzenia, ich zachowania. No bo jak wytłumaczyć obecność wykładowcy, który podjeżdża furą po studentkę, pod akademik? Jak wytłumaczyć, że ona postanawia zrobić mu dobrze w obecności innego wykładowcy....

Nie wiem co chciała osiągnąć autorka. Większość książki to seks, seks, melodramat i znowu seks.

“On nie był tym, kogo potrzebowałam, był też tym, kogo chciałam.”

“Pokusa” to historia w której spotykamy się z zakazanym uczuciem oraz relacją, którą tak bardzo lubimy - nauczyciel i uczennica. Tajemnice, sekrety, ukradkowe spojrzenia i przyciąganie, to coś co uwielbiam w tego typu książkach. Niestety tym razem mam strasznie mieszane odczucia. Ogromnie spodobał mi się opis tej historii, zaintrygował mnie i przyznam, że miałam swoje oczekiwania względem tego tytułu. Jednak autorka nie do końca wciągnęła mnie w klimat tej historii. Głównie nie jestem przekonana do emocji i uczuć jakie pojawiły się w książce. A właściwie ich brak. Dla mnie jest to bardzo prostolinijna książka, w której dostajemy puste dialogi bez zaangażowania naszych postaci. Miałam wrażenie, że oni też stoją gdzieś tam z boku. Brakowało mi tutaj wyrażania swoich uczuć i emocji. Być może to tylko moje wrażenie, ale ja czytając czułam, że spotykam się ze ścianą.

Nie jestem również fanką kreacji bohaterów, szczególnie tyczy się to naszej Penny. Drażniło mnie jej zakochanie, i choć starałam się je zrozumieć i zwalić na karty jej wieku, tak niestety nie mogłam robić tego w nieskończoność. James natomiast był ciekawą postacią, i żałuję, że nie mogłam poznać jego myśli.

Rzeczą która podobała mi się w tej historii, to ten element zaskoczenia. Jeśli o to chodzi, autorka bardzo umiejętnie wodzi czytelnika za nos i potrafiła zaskoczyć go w najmniej oczekiwanym momencie .Mi osobiście podobały się te zwroty akcji i nie byłam wstanie przewidzieć ich wszystkich. Osoby, które lubią bardziej tajemniczy klimat, z pewnością odnajdą się w tej historii. Nie brakuje tutaj tajemnic, sekretów i zawirowań, które zwracają uwagę. Podobnie jak zakończenie, które intryguje na dalszą część.

Nie wiem czy sama sięgnę po kontynuację, ale zachęcam do sprawdzenia tego tytułu. Być może to nie był idealny czas dla mnie na czytanie tej historii.

“On nie był tym, kogo potrzebowałam, był też tym, kogo chciałam.”

Penny Taylor młoda, piękna i rozsądna studentka drugiego roku. Zawsze przestrzegała zasad i nigdy nie wychodziła przed szereg. Pierwszego dnia zajęć nie mogła zaliczyć jednak do udanych. Chłopak nie przyszedł na umówione spotkanie w kawiarnii, a wychodząc, ktoś uderzył ją drzwiami, przez co wylała na siebie trzymającą w ręce kawę. Przystojny oprawca okazał się jednak bardzo miły i pożyczył jej sweter, aby mogła zakryć plamę. Szybko okazuję się, że owy mężczyzna, James Hunter, to jej nowy wykładowca. Tej dwójki nie powinno nic łączyć. Ich uczucie powinno być zakazane. Jednak miłości trudno się oprzeć. Tylko że James skrywa wiele tajemnic, a to, że jest jej wykładowcą, to najmniejsza przeszkoda do pokonania.

Spodziewałam się, że "Pokusa" to może być po prostu kolejny romans o zakazanym uczuciu. Czy tak było? Częściowo tak, bo powieść bywa miejscami bardzo przewidywalna. Jednak mimo to czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Były momenty kiedy się śmiałam, były momenty kiedy miałam ochotę płakać. Na pewno nie jest to jednak jakąś bardzo oryginalna i niesamowita historia. Wiele czynników sprawiło, że była dość przewidywalna i trochę oklepana. Natomiast bardzo polubiłam postać Jamesa Huntera. Uwielbiam takie mroczne, tajemnicze i seksowne męskie postacie. Natomiast zażalenia mam do Penny, gdyż ta dziewczyna momentami bardzo działała mi na nerwach. Niby inteligenta i rozsądna, a momentami strasznie głupiutka. Nie mniej jednak, emocji w tej książce nie brakowało, chemia między bohaterami była wyczuwalna i napisana jest w przyjemny sposób. Mogę spokojnie powiedzieć, że to dobra książka, ale do moich ulubionych z pewnością nie trafi.

Liczyłam na wiele fajnych, nietuzinkowych sytuacji w tej książce, ale się zawiodłam. Penny po jednym spotkaniu zakochuje się w mężczyźnie i nic innego się już nie liczyło. Akcja dzieje się bardzo szybko. Scena seksu goni scenę seksu. Rozumiem, ze to romans/erotyk no ale ile można o tym czytać. W połowie mi to tak zbrzydło, że zaczęłam omijać te sceny. Dziewczyna sypia ze swoim wykładowcą i co chwilę mówi do nie go per pan. To był irytujący wątek. Nie znalazłam w tej książce nic nowego. Sytuacje i miejsca się jak dla mnie powtarzają. Autorka ma lekki styl pisania, ale fabuła jest średnia. Ani po tą, ani po kolejną część już nie sięgnę, ale w przyszłości może sięgnę po inne książki Ivy.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Książka z serii z ZŁAMAŁ MI SIĘ PAZNOKIEĆ NIECH KTOŚ MNIE PRZELECI NA POCIESZENIE. Nie polecam. Płytkie, nudne opowiadanie o głupich ludziach.

Penny to pilna studentka i szara myszka. Chłopak z którym nie widziała się całe wakacje ją wystawił, a na domiar złego ktoś wylał na nią kawę. Na szczęście mężczyzna zachował się z klasą i pomógł dziewczynie dając jej swój sweter. Penny od razu spodobał się tajemniczy mężczyzna. Jak się później okazało jest jej nowym wykładowcą.

Ostatnio bardzo podoba mi się wątek zakazanej miłości i różnicy wieku, dlatego musiałam sięgnąć po tą książkę. I tak jak poruszone wątki czy akcja mi się podobały, tak zachowanie głównej bohaterki już mniej.

Penny jest tą postacią, która musi się bardzo starać, żeby przykuć na siebie uwagę. Jak dla mnie była po prostu naiwna i dziecinna. Kiedy ktoś w jej otoczeniu zrobił coś co ją zraniło, wystarczyły lekko rzucone przeprosiny żeby ta zapomniała o całej sprawie. Na dodatek dziewczyna wierzyła we wszystko od razu, nie starała się rozmawiać, dyskutować tylko najlepiej było się obrazić.

Autorka stworzyła zabieg dominacji psychicznej, a przynajmniej tak to odebrałam. Penny cały czas zwracała się do Jamesa per ,,Pan", nie zależnie od sytuacji, nie używała jego imienia. Dla mnie jest to dosyć dziwne i wkurzające ze względu na to, że między nimi dochodziło do naprawdę gorących momentów.

Bardzo podobał mi się wątek zakazanej miłości, autorka świetnie to rozegrała. Ich gierki, ukrywanie się, tajemnice i gorące sceny to było wręcz idealne połączenie. Akcja dzieje się własnym naturalnym tempem, a poruszane wątki nie popadały ze skrajności w skrajność.

Ostatnio bardzo podoba mi się wątek...

👍

👍

Penny pierwszy dzień na uczelni zaliczyć może do pechowych. Nie dość, że ktoś ją wystawił to jeszcze wylała na siebie kawę. Pomógł jej tajemniczy przystojniak, który okazał się jej wykładowcą...

Mężczyzna ma jednak pewne sekrety z przeszłości...

✨✨✨

Ta książka nie do końca wpadła w moje gusta. Sam wątek zakazanej relacji pomiędzy wykładowcą a studentką był bardzo fajnie poprowadzony. Było hot momenty i ogólnie dobrze się wszystko czytało. Obydwoje dość często ryzykowali przyłapanie i to dawało takiego dreszczyku emocji.

Sama Penny... No cóż. Jak dla mnie dość słaba postać. Niezwykle podatna na sugestie innych. Nie ważne, że ktoś ją zawiedzie czy przekroczy jakieś granice, wystarczy, że rzuci "przepraszam" i już nie ma sprawy. Była bardzo niedojrzała, co niby z jednej strony jest dość zrozumiałe. W końcu to młoda dziewczyna, która dopiero co wkracza w jako taką dorosłość. Jednak dopiero relacja z wykładowcą troszkę ją ustawia do pionu.

Troszkę irytujące było też ciągle używanie słowa "Pan". Na zajęciach i terenie uczelni to normalne. Nie chcieli by ktoś coś podejrzewał, więc takie zwroty były jak najbardziej ok. Jednak podczas rozmów sam na sam to już było wręcz dziwne...

Tak czy inaczej, dość ciekawa książka. Dostarczyła mi wielu emocji. Myślę, że wielu może się spodobać.

Mężczyzna ma jednak pewne sekrety z przeszłości...

✨✨✨

15/52
🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Pokusa
Cykl: The Hunted tom 1
Autor: Ivy Smoak
Wydawnictwo: Editio

Penny młoda jak i śliczna studentka która rozpoczyna swój drugi rok bardzo przykrym incydentem. Chłopak z którym nie widziała się całe wakacje nie pokazał się na umówionym spotkaniu, jeszcze na domiar tego dziewczyna zostaje uderzona drzwiami i wylewa na siebie kawę która plami jej bluzkę. Sprawcą tego zdarzenia jest dość przystojny mężczyzna, w ramach pomocy porzycza Penny swój sweter aby mogła ukryć pod nim zaplamioną koszulkę.
Już dawno nie czytałam książki w której mamy różnice wieku i była to dla mnie miła odmiana. Książka pokazuje nam historię studentki oraz jej wykładowcy. Od pierwszego rozdziału mamy tutaj nieziemskie przyciąganie, któro z czasem przeradza się w coś bardzo pikantnego. Tajemnice które tworzą nieporozumienia. Potajemne spotkania i dreszczyk emocji z ryzykiem przyłapania. Niewinne spojrzenia przepowiadające coś wielkiego.
Historia jak i zamysł świetne, jednak główna bohaterka trochę mnie męczyła. Miejscami miałam wrażenie jak by to była mała dziewczynka, a nie dwudziestoletnia studentka. Tutaj zakochuje się we własnym wykładowcy, spotyka się z nim ale dalej mówi do niego po nazwisku a nie po imieniu. To do pewnego momentu było okej, jednak później zaczęło męczyć, mam nadzieję że w drugiej części będzie już trochę inaczej. Kolejna sprawa, autorka tak zakończyła książkę że się popłakałam i to dosłownie. Po prostu nienawidzę czegoś takiego, bo potem obsesyjnie myślę na temat tego CO BEDZIE DALEJ..
Oceniając mocne 5😊
Wydawnictwu dziękuję za możliwość przeczytania książki 🥰.

15/52
🍑 Recenzja 🍑