Okładka książki Farfocle namiętności

Latarnik Instytut Wydawniczy
typ
papier
Miss_Jacobs
6.64 (196 ocen i 19 opinii)

Opis książki

Co zrobić, gdy orientujesz się, że twój chłopak flirtuje z innymi dziewczynami za pomocą internetu? Że szuka wrażeń na wirtualnych randkach, a nawet zamieszcza tam swoje ogłoszenie ze zdjęciem?. Czy zemsta to na pewno dobry pomysł? A może lepiej podszyć się pod spragnioną wrażeń internautkę i korespondować incognito... z własnym facetem?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
PABLOPAN | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

"W moim początku jest mój kres" twierdził T.S. Eliot. W przypadku "Farfocli namiętności" mamy do czynienia z sytuacją odwrotną. Zośka, główna bohaterka, za jednym zamachem traci i miłość i pracę, a w raz z nimi poczucie bezpieczeństwa. Na domiar złego na jej barki spada ciężar opieki nad zdziecinniałą babcią. Jak się okazuje, w jej kresie jest jej początek... Perypetie Zośki uświadamiają, jak łatwo jest nam oceniać ludzi po pozorach, a z drugiej strony jak mało wiemy o naszych najbliższych. Niepowodzenie i pozorny "koniec świata" jest często bodźcem i motywacją do działania i podejmowania nowych wyzwań. Lekkie pióro Szczygielskiego sprawia, że książkę czyta się jednym tchem, lecz nie sposób dać się zwieść tej lekkości - książka zmusza do refleksji i analizy własnych zachowań i priorytetów. Zdecydowanie polecam!

Elwira | 2013-08-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Szczygielski po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem w rozśmieszaniu czytelników tworząc dalsze losy już ukochanych bohaterów, wplatając nowe postacie, które pozostają w naszej pamięci na zawsze.
W odróżnieniu do Nasturcji i Cwoków, który również kipi dobrym humorem i różnymi wpadkami bohaterek, Farfocle dodają nutkę powagi, co się dzieje z człowiekiem, który traci jednego dnia wszystko? Czy to koniec drogi czy dopiero jej początek? Przeobrażenie głównej bohaterki może byc inspirujące i obfite w różne wnioski dla siebie samego.

Znowu dobra uczta z niebanalnym poczuciem humoru Szczygielskiego i jego moralizatorskiego również przesłania. Idealna mieszanka:)

Przez pierwszą połowę "Farfocli" myślałam, że "Nasturcje i ćwoki" były o wiele lepsze. Tymczasem mogę Wam zdradzić, że autor szykuje nam niezłe zdziwko gdzieś tak mniej więcej w połowie i sytuacja Nasturcji zaczyna się zmieniać w sposób kompletnie niespodziewany.
Powiem krótko: podczytywałam tę książkę w pracy, nie byłam w stanie się powstrzymać. Nikt na tym nie ucierpiał... Poza mną, bo wróciłam do domu, przeczytałam ostatnie 20 stron i gorzko zapłakałam, że nie ma trzeciego tomu.
Ech. ;)
Polecam!!! Ale wpierw "Nasturcje i ćwoki".

tattwa | 2014-01-24
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Absolutnie zachwycająca, lekka lektura przy której bardzo się rozluźniłam - trochę do śmiechu, trochę wzruszenia, trochę pobudza do refleksji. O niebo lepsza od pierwszej części, choć i jedną i drugą połknęłam w jeden wieczór.

anulla | 2010-09-20
Przeczytana: 19 września 2010

Przeczytane na "jednym wdechu"! Żartobliwe, momentami śmieszne do łez. Perypetie pewnej zapatrzonej w siebie "panienki z mediów", której życie stanie na głowie: w portalu randkowym znajdzie profil swojego ...chłopaka, straci pracę i... A dalej przeczytajcie sami :D

haust | 2014-08-17
Na półkach: 52/2014, Przeczytane
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Bardziej refleksyjna i z wyraźnym morałem, ale nadal zabawna i niezbyt wymagająca. Skuteczny odmóżdżacz.

Zaczytana | 2013-05-03

Bardzo lekka,zabawna i przyjemna.
Można się przy niej pośmiać choć i smutnych momentów nie brakuje.

MiejskaLegenda | 2013-07-19
Przeczytana: czerwiec 2013

Kolejnymi powieściami Szczygielskiego które miałam przyjemność skonsumować w tempie ekspresowym są „Nasturcje i Ćwoki” oraz ich kontynuacja „Farfocle Namiętności”. Tym razem autor opowiada o świecie mediów z perspektywy redakcji miesięcznika dla kobiet. Głowna bohaterka książki Zosia oraz jej przyjaciółka Agnieszka to klasyczne „słoiki” osiadłe w Warszawie. Szczygielski w niezwykle dowcipny i ekspresyjny sposób przedstawił zderzenie małomiasteczkowej mentalności z realiami życia w stolicy. Jego bohaterki odbijają się w krzywym zwierciadle, dzięki czemu ich typowo kobiece cechy są przejaskrawione i wywołują u czytelnika ataki śmiechu. W tle przezabawnych mniejszych i większych afer z życia naszych psiapsiółek pojawia się wątek kryminalny z nawiedzonym pustostanem, trupem na klatce i hydraulikiem-gejem. „Farfocle Namiętności” są zdecydowanie lepsze od swojej poprzedniczki. Pojawia się intrygujący motyw p...

Paulina | 2012-05-21
Przeczytana: 21 maja 2012

Tytuł jak najbardziej pasuje do historii głównej bohaterki. Główna bohaterka to osoba wiedząca czego chce , ( przynajmniej na początku),intrygantka , cwana i sprytna. W pewnym momencie jej intrygi powodują lawinę zdarzeń które wywracają jej życie do góry nogami. Przez swoje kłamstwa traci pracę i faceta. Zdrada, przyjaźń, miłość do babci , to wszystko jest tu opisane w taki sposób , że nie można się oderwać od książki . Dla mnie osobiście główna bohaterka na początku była egoistką, kłamczuchą, kobietą która nie potrafiła być partnerką dla swojego faceta. Nie potrafiła docenić tego co ma. Zocha była materialistką, ważne były dla niej metki na ciuchach, zakupy, wszystko z najwyższej półki . Lecz dzieje się w jej życiu coś co powoduje że zmienia się pozytywnie , zaczyna inaczej żyć. Myślę , że opieka nad starszą babcią , rozstanie ze swoim facetem Michałem i ten brak pracy są powodem tej zmiany. Bierze los w swoje ręce i zakłada ze swoją przyjaciółką strone internetową , otwierają sklep z...

Madzioola | 2012-01-23

Mam jeden mały zarzut - za szybko się skończyła.
Bardzo odprężająca i poprawiająca nastrój książka :)
Nie czytajcie jej w autobusie - ludzie będą się dziwnie na was patrzeć jeśli co chwila zaczniecie wybuchać śmiechem :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica