Okładka książki Farfocle namiętności

Latarnik Instytut Wydawniczy
typ
papier
Miss_Jacobs
6.61 (192 ocen i 17 opinii)

Opis książki

Co zrobić, gdy orientujesz się, że twój chłopak flirtuje z innymi dziewczynami za pomocą internetu? Że szuka wrażeń na wirtualnych randkach, a nawet zamieszcza tam swoje ogłoszenie ze zdjęciem?. Czy zemsta to na pewno dobry pomysł? A może lepiej podszyć się pod spragnioną wrażeń internautkę i korespondować incognito... z własnym facetem?

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Elwira | 2013-08-22
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Szczygielski po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem w rozśmieszaniu czytelników tworząc dalsze losy już ukochanych bohaterów, wplatając nowe postacie, które pozostają w naszej pamięci na zawsze.
W odróżnieniu do Nasturcji i Cwoków, który również kipi dobrym humorem i różnymi wpadkami bohaterek, Farfocle dodają nutkę powagi, co się dzieje z człowiekiem, który traci jednego dnia wszystko? Czy to koniec drogi czy dopiero jej początek? Przeobrażenie głównej bohaterki może byc inspirujące i obfite w różne wnioski dla siebie samego.

Znowu dobra uczta z niebanalnym poczuciem humoru Szczygielskiego i jego moralizatorskiego również przesłania. Idealna mieszanka:)

Przez pierwszą połowę "Farfocli" myślałam, że "Nasturcje i ćwoki" były o wiele lepsze. Tymczasem mogę Wam zdradzić, że autor szykuje nam niezłe zdziwko gdzieś tak mniej więcej w połowie i sytuacja Nasturcji zaczyna się zmieniać w sposób kompletnie niespodziewany.
Powiem krótko: podczytywałam tę książkę w pracy, nie byłam w stanie się powstrzymać. Nikt na tym nie ucierpiał... Poza mną, bo wróciłam do domu, przeczytałam ostatnie 20 stron i gorzko zapłakałam, że nie ma trzeciego tomu.
Ech. ;)
Polecam!!! Ale wpierw "Nasturcje i ćwoki".

tattwa | 2014-01-24
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Absolutnie zachwycająca, lekka lektura przy której bardzo się rozluźniłam - trochę do śmiechu, trochę wzruszenia, trochę pobudza do refleksji. O niebo lepsza od pierwszej części, choć i jedną i drugą połknęłam w jeden wieczór.

anulla | 2010-09-20
Przeczytana: 19 września 2010

Przeczytane na "jednym wdechu"! Żartobliwe, momentami śmieszne do łez. Perypetie pewnej zapatrzonej w siebie "panienki z mediów", której życie stanie na głowie: w portalu randkowym znajdzie profil swojego ...chłopaka, straci pracę i... A dalej przeczytajcie sami :D

Zaczytana | 2013-05-03

Bardzo lekka,zabawna i przyjemna.
Można się przy niej pośmiać choć i smutnych momentów nie brakuje.

MiejskaLegenda | 2013-07-19
Przeczytana: czerwiec 2013

Kolejnymi powieściami Szczygielskiego które miałam przyjemność skonsumować w tempie ekspresowym są „Nasturcje i Ćwoki” oraz ich kontynuacja „Farfocle Namiętności”. Tym razem autor opowiada o świecie mediów z perspektywy redakcji miesięcznika dla kobiet. Głowna bohaterka książki Zosia oraz jej przyjaciółka Agnieszka to klasyczne „słoiki” osiadłe w Warszawie. Szczygielski w niezwykle dowcipny i ekspresyjny sposób przedstawił zderzenie małomiasteczkowej mentalności z realiami życia w stolicy. Jego bohaterki odbijają się w krzywym zwierciadle, dzięki czemu ich typowo kobiece cechy są przejaskrawione i wywołują u czytelnika ataki śmiechu. W tle przezabawnych mniejszych i większych afer z życia naszych psiapsiółek pojawia się wątek kryminalny z nawiedzonym pustostanem, trupem na klatce i hydraulikiem-gejem. „Farfocle Namiętności” są zdecydowanie lepsze od swojej poprzedniczki. Pojawia się intrygujący motyw p...

Paulina | 2012-05-21
Przeczytana: 21 maja 2012

Tytuł jak najbardziej pasuje do historii głównej bohaterki. Główna bohaterka to osoba wiedząca czego chce , ( przynajmniej na początku),intrygantka , cwana i sprytna. W pewnym momencie jej intrygi powodują lawinę zdarzeń które wywracają jej życie do góry nogami. Przez swoje kłamstwa traci pracę i faceta. Zdrada, przyjaźń, miłość do babci , to wszystko jest tu opisane w taki sposób , że nie można się oderwać od książki . Dla mnie osobiście główna bohaterka na początku była egoistką, kłamczuchą, kobietą która nie potrafiła być partnerką dla swojego faceta. Nie potrafiła docenić tego co ma. Zocha była materialistką, ważne były dla niej metki na ciuchach, zakupy, wszystko z najwyższej półki . Lecz dzieje się w jej życiu coś co powoduje że zmienia się pozytywnie , zaczyna inaczej żyć. Myślę , że opieka nad starszą babcią , rozstanie ze swoim facetem Michałem i ten brak pracy są powodem tej zmiany. Bierze los w swoje ręce i zakłada ze swoją przyjaciółką strone internetową , otwierają sklep z...

Madzioola | 2012-01-23

Mam jeden mały zarzut - za szybko się skończyła.
Bardzo odprężająca i poprawiająca nastrój książka :)
Nie czytajcie jej w autobusie - ludzie będą się dziwnie na was patrzeć jeśli co chwila zaczniecie wybuchać śmiechem :)

Oskar | 2012-08-29
Przeczytana: 20 września 2012

Zdecydowanie więcej akcji niż w pierwszej części. Dzieje się dużo, intensywnie i w sposób charakterystyczny dla Marcina Szczygielskiego. Wiele humoru, śmiesznych scen. Chciałbym, żeby było więcej takich książek.

sq3c14 | 2014-01-03

Bardzo dobre czytadło. Z dużym poczuciem humoru i dystansu opisuje współczesne wariactwa. Jak najlepsze książki Chmielewskiej. Tempo i humor to największe zalety tej książki.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto