Siła emocji. Jak je rozpoznać, kontrolować i ułatwić sobie życie

Okładka książki Siła emocji. Jak je rozpoznać, kontrolować i ułatwić sobie życie Meurisse Thibaut
Meurisse Thibaut Wydawnictwo: Helion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Helion
2022-09-21
2022-09-21

Książka pełna okultystycznej filozofii New Age.. autor ciągle odnosi się do autorów i książek New Age.. nie polceam

Piszę opinie o książce około dwa miesiące po jej przeczytaniu i co ciekawe, nic o jej treści nie pamiętam. Pamiętam że lekko mi się nudziła i wyszło na to, że ja się na emocjach znam i nic nie wniosła do mojej pamięci. Może jest dobra dla początkujących ludzi, którzy uczą się życia i może to jest dobra książka dla rodziców, którzy niedługo będą chcieli pomóc swoim pociechom doskonalić umiejętność rozumienia emocji. Cóż poza tym to jestem neutralnie do niej nastawiona.

Emocje... cóż byśmy bez nich zrobili? Co byśmy czuli? Kim byśmy bez nich byli? Okazuje się, że emocje, jakie nam towarzyszą, są z nami "na chwilę". Emocje nie mogą z nami zostać i kierować naszym życiem, musimy nauczyć się panować nad nimi, a nawet z głębokim oddechem i spokojem poczekać aż odejdą i nie będą miały wpływu na nasze "ja", a wręcz przeciwnie - my bez nich będziemy mogli być tak naprawdę sobą.

Czy potrafimy się skupić na naszych emocjach?
Jeśli wszystko nam się udaje i jesteśmy zadowoleni, czujemy radość, optymizm. Czy wtedy wszystko nie wydaje się nam o wiele lepsze? Z kolei, gdy jest odwrotnie, mamy stany depresyjne, doskwiera nam smutek, nie mamy energii, przygnębienie staje się naszym towarzyszem i odbiera nam motywację i ochotę na życie.
Emocje mogą posłużyć nam jako wskazówki, dzięki którym będziemy mogli decydować, czy pójdziemy w tę lepszą stronę naszego rozwoju.

"Siła Emocji. Jak je rozpoznać, kontrolować i ułatwić sobie życie" to tytuł najnowszej książki Thibauta Meurissea, poradnika z dziedziny rozwoju osobistego, instrukcji, którą każdy człowiek powinien mieć, aby dowiedzieć się wiele o emocjach. By nauczyć się pokonywać swoje lęki i ograniczenia, ale także finalnie stać się tym, kim naprawdę chce się być.
Thibaut Meurisse już na samym wstępie zdradza nam, iż nauczymy się, czym są emocje, jak powstają oraz jak je wykorzystać dla osobistego rozwoju. Autor zdradza jak poradzić sobie z tymi najbardziej negatywnymi i zacząć myśleć pozytywnie, nastawiać umysł na dobre myślenie.

Dawno nie widziałam tak wielu ćwiczeń w poradniku, jak sam autor napisał, stworzył zeszyt ćwiczeń dla swojej książki i nie da się ukryć, że tak jest!
Pomimo tego, że w większej części lektury nie przeczytałam niczego nowego i odkrywczego, bo książek tego typu przeczytałam już sporo, w takim, to jednak "Siła Emocji" Thibauta Meurissea potrafiła mnie pozytywnie nastawić oraz zrozumieć bardziej niektóre kwestie, a nawet im się głębiej przyjrzeć. To również super streszczenie mojej już nabytej wiedzy. Szczególnie pierwsze dwie części (książka podzielona jest na cztery),za co jestem wdzięczna. Nawiązując jeszcze do wdzięczności, autor zachęca do tego, aby zrobić z niej swój codzienny nawyk. Najbardziej podobały mi się ćwiczenia, za których pomocą można pielęgnować uczucie wdzięczności i tutaj duży plus za przekaz i te ćwiczenia :) Dodatkowo zrozumiałam i upewniłam się w tym, że emocje przychodzą i odchodzą. Raz czujemy radość, a za chwilę możemy czuć smutek. Zdanie, które chyba najbardziej zapadało mi w sercu i będę je utrwalać, bo jest godne zapamiętania, i które znalazłam w książce: "[…] to nie emocje rodzą cierpienie, lecz Twoja interpretacja emocji oraz zabawa w szukanie w sobie winy".

Zdarzenia, jakie nam się przytrafiają, nie mają aż takiej mocy, aby zmienić nasz stan emocjonalny. Emocje powstają przez naszą interpretację danego zdarzenia. W zupełnie inny sposób kilka osób może zareagować na tę samą sytuację. Jedni zobaczą w danym zdarzeniu swoją szansę i się rozwiną, natomiast inni utkną w miejscu z problemami. Świetnie to obrazuje cytat, jaki przytoczył sam Thibaut Meurisse w swoim poradniku, a brzmi on: "Widok rzeźni może wywołać w Tobie negatywne emocje, we właścicielu pozytywne, a w operatorze sprzętów rzeźniczych neutralne. Wszystko zależy od Twojego uwarunkowania" (Om Swami, A Million Thoughts).

Nie da się ukryć, że książka w dużej mierze powiela psychologiczne fakty, jakie znajdziemy w innych poradnikach o emocjach i pozytywnym myśleniu, ale lektura wywołała u mnie pozytywne wibracje, pokazała ciekawe ćwiczenia i potrafiła momentami zaskoczyć.
Myślę, że ten egzemplarz z okładką w tak optymistycznej barwie, będzie pozytywnie nastrajał wiele osób treścią, szczególnie jeśli chcą popracować nad swoim pozytywnym usposobieniem.
Mówią: "jesteś tym, co jesz", ja czytając "Siła Emocji. Jak je rozpoznać, kontrolować i ułatwić sobie życie", mówię: jesteś tym, co myślisz. Polecam!

Konkretnie, na temat, z przykładami, z ćwiczeniami.

Konkretnie, na temat, z przykładami, z ćwiczeniami.

Dobra ksiazka przedstawiajaca w skrocie zagadnienia zwiazane z emocjami i same emocje. Nie jest rozbudowana, ale celnie opisuje wedlug mnie kazde zagadnienie. Ilosc cwiczen/technik podanych przez autora jest duza i osobiscie planuje wykorzystac niektore z nich. Plusem jest zeszyt cwiczen, choc go nie wypelnialem mysle moze byc rowniez przydatny. Podsumowujac dobra ksiazka, szybko czyta sie, moze byc dobrym starterem do tematyki emocji i dalszego ich zglebiania.

Meurisse uczy swoich czytelników czym są emocje, jak rozpoznać ich naturę oraz do czego mogą one służyć, przy czym cała książka napisana jest językiem dialogu, pozbawionego tej często irytującej, mentorskiej nuty. Podczas lektury czułam się bardziej jak równorzędny partner w rozmowie na temat dręczących każdego emocji niż jak uczeń.
Proste, zwięzłe rozdziały oraz rozwiązania krótko- i długoterminowe to siła tej książki. Autor nie roztacza przed nami bajkowych rozwiązań, unaocznia etapy procesu i wskazuje największe wyzwania. Nasz umysł może przecież być zarówno naszym wrogiem, jak i najmądrzejszym przyjacielem. Bardzo wiele zależy od wyćwiczenia swoich reakcji, czasem po prostu zatrzymania się i zaobserwowania własnych myśli i emocji.

Proste, zwięzłe rozdziały oraz...

Hej, Kochani! 💙🐝💛

Kieruje mną przeświadczenie, że sięgamy po konkretne książki, określone tytuły czy poradniki w jakimś celu. Niekiedy chcemy się czegoś nauczyć, często dążymy do tego, aby coś sprawdzić/potwierdzić nasze teorie, innym razem zaintrygował nas opis wydawcy albo po prostu przyciągnęła atrakcyjna okładka. Tak było w przypadku tej publikacji 💛 Nie ukrywam, że w ostatnich miesiącach nie potrafiłam opanować swoich emocji, dlatego postanowiłam zagłębić swoją wiedzę. Będę z Wami jak zawsze szczera - niestety treść tej książki mnie nieco zawiodła i rozczarowała. Chcesz się dowiedzieć dlaczego tak uważam? Zapraszam serdecznie do lektury RECENZJI 🤎

Tytuł: „Siła emocji. Jak je rozpoznać, kontrolować i ułatwić sobie życie"
Autor: Thibaut Meurisse
Wydawnictwo: @wydawnictwo_sensus
Moja ocena: 7/10

Jak się dziś czujesz? Pytam nie bez przyczyny. Chcę, abyś był/a świadomy/a że Twoje emocje wpływają na jakość życia. To właśnie emocje mogą sprawić, że Twoje życie będzie żałosne lub wyjątkowe. Wybór zależy od Ciebie.
Autor prostym (nie naukowym) językiem przekazuje podstawową wiedzę na temat szeroko rozumianych emocji. Moje rozczarowanie wynika stąd, że ja o tym wszystkim już wiedziałam i w gruncie rzeczy niczego nowego z lektury tej publikacji nie wyciągnęłam. Potwierdziłam jedynie swoją wiedzę w tej dziedzinie.
Autor porusza wiele ważnych kwestii, jak chociażby mowa jest o regule 5 sekund opisanej przez Mel Robbins, odpuszczaniu emocji czy wykorzystaniu poszczególnych emocji w rozwoju. Do mnie natomiast w szczególności przemówiła metoda wizualizacji. Generalnie, myślę, że jest to wartościowy poradnik dla młodych ludzi, borykających się z otaczającymi doświadczeniami i nastrojami. Niewątpliwą zaletą są interesujące ćwiczenia, które skrupulatnie wypełniłam, a które uświadomiły mi pewne mechanizmy kierujące moimi zachowaniami.

Wydawnictwu @wydawnictwo_sensus serdecznie dziękuję za egzemplarz do recenzji 🤎
#claudiacorrectcreation #recenzjaksiążkowa #recenzja #recenzjaksiazki #współpracabarterowa #współpracareklamowa #czytaniejestsexy #czytambolubię #czytamyrazem #bookstagrampl #booklovers #mumlife #motherhood #siłaemocji

Hej, Kochani! 💙🐝💛

Książka pt.”Siła emocji” miała być poradnikiem który pokazywałby nam jak radzić sobie z emocjami, miał nam wytłumaczyć co może oznaczać dana emocja i co robić w sytuacjach gdy przejmie nad nami kontrolę. Niestety książka nie jest godna polecenia a wręcz krzywdząca, zaczynając od tego że sortuje emocje na pozytywne i negatywne co jest bzdurą i każdy psycholog wam to powie, a podstawą pracy nad emocjiami nie jest ich sortowanie na dobre czy złe. Książka daje wydźwięk “idź pobiegaj” a twoje problemy znikną. Jak dla mnie nie robi tego co wynika z jej opisu. Jest dużo książek które znacznie bardziej pomogą osobą z problemami w rozróżnieniu i pracy z emocjiami niż ta pozycja. Niestety ta książka nie jest godna mojego polecenia

Kategoria: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2022-09-21

Nie chłodne kalkulacje i logiczne myślenie, lecz emocje są tym, co kieruje Twoim życiem i w największym stopniu wpływa na Twoje samopoczucie. Jak sobie z nimi radzić i jak nimi zarządzać, aby budować dobre relacje z innymi ludźmi i z powodzeniem osiągać życiowe cele? Odpowiedź na to trudne, ale jakże istotne pytanie znajdziesz podczas lektury tej książki. To kompletny przewodnik po ludzkich emocjach - jego poznanie ułatwi Ci panowanie nad nimi. Dzięki niemu nauczysz się zarządzania emocjami, a to, co dotychczas było Twoją słabością, przekujesz w swoją największą siłę!
Ten, kto rozpoznaje i kontroluje emocje, panuje nad sobą i swoim życiem. Łatwo powiedzieć, tylko jak to robić w praktyce? Thibaut Meurisse nauczy Cię tego w sposób skuteczny i zrozumiały. Autor precyzyjnie i obrazowo wyjaśnia mechanizmy działania ludzkich emocji - posługuje się przykładami z życia, a naukowe teorie psychologiczne ubiera w przystępne dla każdego słowa. Poradnik obejmuje również przydatne na co dzień metody, dzięki którym nauczysz się zarządzać emocjami, nawet tymi najbardziej destruktywnymi, aby pozytywnie przełożyły się na Twoje samopoczucie i realizację życiowych celów.
Autor opisuje w tej książce swoje doświadczenie z emocjami i jest to w prostym języku napisane po ludzku i do ludzi prosto dociera.
Zero mądrości nadludzkiej, brzydkiego języka czy nakazuje swój światopogląd.
Jednym z plusów książki jest podział na trzy części, które są uzupełnione przydatnymi zadaniami i zeszytem ćwiczeń stworzonym bezpośrednio pod każdy rozdział.
Zweryfikujesz swoje emocje, negatywne/pozytywne myśli, zrozumiesz ich wpływ na Twoje życie, dowiesz się skąd w ogóle biorą się emocje i w jaki sposób zmieniać negatywy w pozytywy.
Poradnik napisany prostym językiem z mnóstwem dobrych przydatnych przykładów i to co uwielbiam w książkach to trafne cytaty, dopełniające całokształt.
Podsumowując
Prosta ciekawa lektura dla osób które nie radzą sobie z emocjami oraz chcą je bardziej poznać i zapoznać się z tematyką emocji z tej książki wyniesie się bardzo dużo dobrej wiedzy.
Dziękuję za egzemplarz.

Kategoria: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2022-09-21

Niezwykle przydatny poradnik poruszający temat naszych emocji. Meurisse Thibaut zawarł na kartach lektury istotne informacje na temat naszych uczuć - czym są, co na nie wpływa i jak sobie z nimi radzić. Rozdziały są napisane prostym przystępnym językiem, dzięki czemu czytelnik nie męczy się podczas nabywania nowej wiedzy. Dodatkowo poradnik zawiera ćwiczenia, dzięki którym odbiorca może przećwiczyć nowe umiejętności.

Polecam książkę „Siła emocji. Jak je rozpoznać, kontrolować i ułatwić sobie życie” dla osób chcących nauczyć się jak radzić sobie z negatywnymi emocjami. Poradnik zdecydowanie przekazuje praktyczną wiedzę. Dzięki książce czytelnik może nauczyć się zarządzać tym co czuje i przekuwać trudności w pozytywy. Dodatkowo lektura zwiększa pewność siebie odbiorcy i porusza tematy presji, stresu, zmartwień i zazdrości. Treść zdecydowanie jest warta uwagi i zachęca, by na nowo stać się kowalem własnego losu.

• Psychologia
  • Popularnonaukowe
  • Rozwojowe
  • 02. Epub?

Meurisse Thibaut Siła emocji. Jak je rozpoznać, kontrolować i ułatwić sobie życie Zobacz więcej