Królowa balu

Okładka książki Królowa balu Nana Bekher
Okładka książki Królowa balu
Nana Bekher Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Seria: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne książki
Królowa balu
Niegrzeczne książki
2022-09-28
2022-09-28

Czyta się dość szybko i jest przyzwoicie napisana, choć nie wiem czemu polscy autorzy tak sobie umiłowali osadzanie swoich historii na terenie Ameryki, często zachowując polskie realia, co wypada dość słabo.
Pozycja raczej dla nastolatek, młodych dorosłych, wraz z kolejnymi rozdziałami historia robi się coraz bardziej przewidywalna, ale książka dostarcza rozrywki.
Do zapomnienia jeszcze tego samego dnia, ale jako wypełniacz czasu przyzwoita.

Do...

Bardzo przyjemnie się czytało,polecam.

Bardzo przyjemnie się czytało,polecam.

👑❤️ RECENZJA ❤️👑

Hej, kochani dziś przychodzę do was z gorącym romansem, jakim jest „Królowa balu”. Nana Bekher jest jedną z moich ulubionych autorek, której twórczość zawsze biorę w ciemno. I tym razem się nie zawiodłam, a zostałam jak zawsze miło zaskoczona kapitalną i nieszablonową fabułą. Jest to powieść, w której się zatraciłam od samego początku i nie potrafiłam się oderwać.
Historia Scarlett i Jasona zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Bohaterowie w dobry sposób przedstawieni. Mogę wam powiedzieć, że podczas czytania działo się tu sporo, a emocje, które mi towarzyszyły, sięgały zenitu. Autorka rozpala nas do czerwoności.
Ta książka była fenomenalna.

Scarlett McGrass kapitan drużyny cheerleaderek w szkole średniej, jak i królowa corocznego balu.
Jason Riggs, natomiast przeciwieństwo Scarlett jest nieśmiałym chłopakiem z wieloma kompleksami. Pewnego wieczora przegrany zakład i wspólna upojna noc wywraca ich życie obojga do góry nogami. Scarlett upokarza po całym zajściu Jasona przed całą szkołą, a on postanawia ze wstydu wyjechać.
Co się wydarzy dalej?
Po ośmiu latach oboje wracają do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Jednak oboje bardzo się zmienili, Jason nie jest już tym chłopakiem, którym był, a stał się pewnym siebie przystojniakiem. Scarlett również przeszła przemianę.
Czy Jason wybaczy kobiecie, w której się podkochiwał, a może będzie chciał dać jej nauczkę?
Jaki był prawdziwy powód powrotu Scarlett?
Czy ich życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni kolejny raz?
Czy dadzą sobie drugą szansę?
Jak potoczy się ich dalsze życie?

Scarlett to kobieta waleczna, silna wiedząca, czego chce od życia. Nigdy się nie poddaje bez walki. Takie silne bohaterki lubię najbardziej. Byłam w szoku tego, czego się dowiedziałam. Nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy autorka spuściła, na mnie totalną bombę.
Jason, natomiast z początku totalny cham później zaczął zyskiwać w moich oczach.
Tych dwoje, choć zostali zranieni i teraz borykają się ze swoimi problemami codziennymi to coś mocno ich przyciąga, do siebie i tak naprawdę od samego początku już zaczęło iskrzyć między nimi.
Czy stara miłość nie rdzewieje?
Nie będę, wam więcej zdradzać musicie koniecznie przeczytać i się dowiedzieć.

Nie ukrywam, że autorka przez cały czas trzymała mnie w dużym napięciu, aż do samego końca. Dziękuję autorce za tę historię, bo cudownie przy niej spędziłam czas.
A wam gorąco polecam z całego serca. ❤️
⭐ 10 /10

👑❤️ RECENZJA ❤️👑

Przyjemnie spędzony czas podczas czytania ;)

Przyjemnie spędzony czas podczas czytania ;)

Już jakiś czas temu ją przeczytałam, ale zastanawiałam się co mogę o niej napisać, lecz nie wymyśliłam nic konstruktywnego. Nie podobała mi się ta książka. Nie była do końca zła, bo pomysł bardzo dobry, ale miałam wrażenie, że nie do końca przemyślany i trochę chaotycznie napisany, można było to inaczej trochę rozpisać, tak jakby nie wiem komu bardziej się spieszyło do końca historii bohaterom czy autorce… Po drugie pewne teksty były tak źle po prostu napisane, że nie wiem czy to wina korekty czy może w ogóle braku jej, albo braku pomysłu na historię, bo ja rozumiem, że to są młodzi ludzie, ja rozumiem, że mogą popełniać błędy, sami to robimy, ale ich charakter, to co dzieje się i jak to jest napisane strasznie mnie irytowało niż podobało. Przykro mi, ale nie….

Początek zapowiadał się ciekawie, ale niestety ta historia okazala się jednym wielkim rozczarowaniem.
Jest przewidywalna, prosta i problemy w niej są wymuszone.
Nie przekonała mnie i nie polecam jej.

Jest przewidywalna, prosta i problemy w niej są wymuszone.
Nie przekonała mnie i nie polecam jej.

Romans na jeden wieczór. Całość sprawia wrażenie jakby była pisana przez nastolatkę. Można przeczytać dla odprężenia.

"Królowa balu" Nany Bekher, to moim zdaniem, znakomity romans z wątkiem hate-love oraz spotkaniem po latach.

Scarlett po latach wraca do rodzinnego miasteczka, aby przejąć warsztat samochodowy po swoim ojcu. Nie jest to jedyny powód, dla którego postanowiła wrócić. Chce również, naprawić krzywdę, jaką wyrządziła pewnemu chłopakowi. Do tego dochodzi tajemnica, którą dziewczyna ukrywała przez osiem lat przed Jasonem.

Co takiego ukrywa kobieta ?

Czy nie jest za późno na naprawę krzywd ?

Uwielbiam powieści Nany Bekher. Większość jest z motywem hate-love, w którym, to ta autorka znakomicie się odnajduje i moim zdaniem, pisze najlepsze książki z tym właśnie wątkiem. Bohaterowie stworzeni przez autorkę nigdy nie mają łatwo. Pisarka zawsze potrafi tak poprowadzić fabułę, by zaskoczyła czytelnika i trzymała w niepewności i napięciu przez całą historię.

I tak też się stało w "Królowej balu", od tej książki nie sposób się oderwać ! Lekki styl i przejrzysty sposób przeprowadzenia fabuły skutkuje tym, że książkę pochłania się w mgnieniu oka. Kolejnym plusem jest perspektywa. Mamy wgląd do uczuć i myśli obojga głównych bohaterów Scarlett i Jasona. Tych postaci nie da się nie lubić.

Autorka znakomicie zbudowała napięcie między nim. Czuć było już, od ich pierwszego spotkania, iskry pożądania i przyciągania.

Zdecydowanie i z całego serca polecam wam tę książkę 😍

Scarlett jest popularną dziewczyną w szkole, kapitanem zespołu cheerleaderek i duszą towarzystwa.
Jason to zamknięty w sobie, otyły nerd, z którego wszyscy się naśmiewają.
Na imprezie za sprawą pewnego zakładu ich losy się krzyżują, co następnie zmienia ich życia o 180 stopni. On zostaje pośmiewiskiem, ona natomiast wyjeżdża.
Po 8 latach wraca do rodzinnego miasteczka skrywając sekret, który musi w końcu wyjść na światło dzienne. Oboje wydorośleli, zmienili się. Czy los da Scarlett drugą szansę na naprawienie błędów przeszłości ?

„Królowa balu” to lekki romans na jedno posiedzenie. Nie była to książka zapadająca w pamięć czy wybitna jednak miło spędziłam z nią czas. To idealna lektura na rozerwanie się po ciężkim dniu. Motyw drugiej szansy i małego miasteczka ze społecznością, która się doskonale zna wprowadza przyjemną atmosferę do fabuły. Da się odczuć zmianę, która zaszła w bohaterach i z ciekawością śledziłam ich losy. Mam jedno „ale” i jest to sposób w jaki autorka przedstawiła zdradę w tej książce. Mocno gryzie się to z moim postrzeganiem, co rzutowało na moje podejście do całości. Pomijając jednak ten wątek, lektura mnie wciągnęła i czytałam z zainteresowaniem mimo, że fabuła była dość przewidywalna. Jak dla mnie takie 6/10 do przeczytania, gdy chcemy czegoś niewymagającego.

Jason to zamknięty w sobie, otyły nerd, z którego wszyscy się naśmiewają.
Po 8 latach wraca do rodzinnego miasteczka...

"Jako nastolatka lubiłam być w centrum zainteresowania, marzyło mi się, że zostanę kimś sławnym, uznawanym. Kimś, kto odnosi sukcesy i pojawia się w nagłówkach gazet. Dziś czuję, że to by mnie przytłoczyło."

Scarlett po ośmiu latach wraca do rodzinnego miasteczka. Po śmierci ojca wraz z matką chce otworzyć jego warsztat samochodowy. Niegdyś szkolna gwiazda, kapitan cheerleaderek i królowa Balu. Najpopularniejsza dziewczyna w szkole, dla której liczyła się tylko popularność. Nie liczyła się z uczuciami innymi. Przejmowała się tylko opinią na swój temat. W ramach zakładu upokorzyła nielubianego przez wszystkich chłopaka Jasona. Teraz wraca do przeszłości, zamierza uporządkować stare sprawy. Czy będzie jej dane spełnić swoje postanowienie?🤔

Autorka stworzyła głównych bohaterów, którzy nie pałają do Ciebie sympatię. Jednak coś ich ciągnie w swoją stronę. Scarlett przeszła ogromną zmianę w swoim zachowaniu. Już nie jest tą samą dziewczyną co w szkole. Teraz liczy się dla niej rodzina. Zrozumiała również jak bardzo zraniła chłopaka, który niczym jej nie zawinił. Stara się naprawić swój błąd i przeprosić. Jason również się zmienił, nie tylko psychiczne, ale też fizycznie. Nie przypomina już kujona z okularami. Dawne urazy nadal chowa jednak w sobie. Nie jest, w stanie wybaczyć Scarlett jest postępku, i z całych sił jej nienawidzi. Wrócił do miasteczka by zająć się chorą matką. Nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Od nienawiści do miłości dzieli nas cienka linia. Czy w tym przypadku również? Czy bohaterowie znajdą nić porozumienia? 🙄🙄

Uwielbiam książki autorki, odkąd poznałam jej twórczość na Wattpad, jestem zauroczona. 🥰 Lekki i przyjemny styl pozwala na szybką lekturę. Nana pisze historię, które wciągają od pierwszych stron. Królową przeczytałam na raz, jak zaczęłam, to nie mogłam się oderwać. Każda książka stworzona przez autorkę na w sobie to coś. Świetnie dopracowana fabuła, może troszkę czasami przewidywalna. Za każdym razem jestem jednak urzeczona. Nie bez powodu wszystkie pozycje pisarki są u mnie na półce❣️

• Romans

Dodaj cytat z książki Królowa balu