Podwodny świat

Anatta
2022-11-02
2022-11-02
12 min.
podwodny świat ryby delfiny ocean konik morski bajka dla dzieci

Okładka książki Wkrętośrubek – w poszukiwaniu szczęścia Mariusz Kulma, Tomasz Wiśniewski
Wkrętośrubek –... Mariusz Kulma, Toma...
Okładka książki Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Odwagi, Pinku!... Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Tajemnice głębin oceanu Podmorska wyprawa z latarką w ręku – dla odważnych nurków! Julia Adams, Lisa Regan
Tajemnice głęb... Julia Adams, Lisa R...

Rymowana bajeczka o tajnikach podwodnego świata. Dzięki niej młodzi czytelnicy dowiedzą się m.in., jakie stworzenia zamieszkują rafę koralową. Piękne, kolorowe ilustracje dodatkowo pobudzają wyobraźnię.

Króciutkie rymowanki na temat tego, co można spotkać w morzu/oceanie. Może być.

Króciutkie rymowanki na temat tego, co można spotkać w morzu/oceanie. Może być.

Kolejna świetna książeczka dla dzieci od Pana Marka. Pozycja dostarcza najmłodszym informacji o różnych zwierzętach żyjących pod wodą jak np. o wielorybie, meduzie, ośmiornicy. Posiada dosyć spore litery, także bez problemu dziecko będzie mogło na niej uczyć się czytać, do tego zawiera śliczne ilustracje, na które dziecko na pewno zwróci uwagę. Polecam. ❤

Kilka dni temu o książeczce "Piętra lasu" więc teraz przyszła pora poznać kolejny świat i jego mieszkańców. Tym razem wyruszamy w czarującą podróż do świata stworzeń żyjących w wodzie.
Niniejsza książeczka dedykowana jest dzieciom najmłodszym, ale myślę, że i starsze przedszkolaki cudownie się w niej odnajdą.

Jak zawsze pan Marek stworzył wyjątkową historyjkę zdradzającą wiele ciekawostek i niosącą w sobie olbrzymie pokłady łatwo przyswajalnej wiedzy dla młodego czytelnika. Napisana lekkim językiem rymowanka zdradza, kim jest wieloryb, co żółw robi na lądzie albo to, jak piękny żaglowiec zmienił się we wrak. Nie brakuje też opowiastek o meduzach, ośmiornicy czy uroczym koniku morskim i innych żyjących w wodzie stworzeniach. Świetnie czyta się na głos, a zabawne modulowanie głosu może nieść w sobie wiele radości i uśmiechu.
Choć książeczka ma tylko dwanaście stron, a rymowanki są naprawdę króciutkie, książka ta może stać się zalążkiem wielu fantastycznych zabaw, wystarczy poruszyć wyobraźnię. Jeśli nam się to nie uda, z pomocą, jak zawsze przychodzi sam autor, umieszczając na końcu historii garść pomysłów.

W książkach dla dzieci zwracam uwagę również na ilustracje i możliwość pracy nimi z chorym dzieckiem. Książeczka pod tym względem również się sprawdziła. Piękne, realistyczne, ale bajecznie kolorowe ilustracje przyciągają na dłuższy czas wzrok. Stonowane barwy nie męczą oczu. Gładkie i lśniące strony pozwalaj lekko sunąć opuszkom palców po swej powierzchni, świetnie odbijają światło, rozpraszają je, dzięki czemu wzrok nie jest porażony nagłą plamą jasności. Rogi książki są zaokrąglone, co niweluje lub przynajmniej mocno ogranicza przypadkowy uraz, a kartonowe strony nie ulegają przypadkowemu zniszczeniu.
Może i jestem monotematyczna i ciągle piszę to samo, ale książki pana Marka za każdym razem mnie zachwycają i satysfakcjonują w stu procentach.
Nie myślcie, proszę, że jest to próba podlizywania się autorowi :D , ale te książeczki naprawdę pomagają mi w codziennej rehabilitacji ręki i wzroku u syna. Dlatego polecam je zawsze i wszędzie, bo trafiają one do większości (jeśli nie wszystkich) dzieci. Zarówno tych zdrowych, jak i chorych.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Tym bardziej że teraz w okresie przedświątecznym warto wybierać naprawdę mądre i wartościowe prezenty. "Podwodny świat" sprawdzi się idealnie.

Jak zawsze pan Marek stworzył wyjątkową historyjkę zdradzającą...

#1120 - Podwodny świat - Marek Marcinowski - Wydawnictwo Anatta
#270/52/2022

Książka ma 12 stron. Swoją premierę miała dnia 02.11.2022 roku.

Jest to bajka dla dzieci w formie rymowanki. Autor w zabawny i ciekawy sposób pokazuje w niej najmłodszym podwodny świat i jego tajemnice i sekrety.

Jest ona dedykowana dla dzieci w wieku 2 - 6 lat, ale starsze też chętnie po nią sięgają.

Autor rozbudza wyobraźnię dzieci poprzez ciekawą treść, podobnie jak autorka ilustracji - Martyna Nejman poprzez bardzo ciekawą i kolorową grafikę.

Zachęcam Was serdecznie do poznania bajek autorstwa Marek Marcinowski - polecam je wszystkie i dziękuję za Podwodny Świat. <3 <3 <3

#1120 - Podwodny świat - Marek Marcinowski - Wydawnictwo Anatta
#270/52/2022

Książka ma 12 stron. Swoją premierę miała dnia 02.11.2022 roku.

Mówią, że co małe jest piękne i całkowicie się z tym zgadzam. Ta mała bajeczka o sztywnych karteczkach przeniesie was do podwodnego świata, gdzie w rafie ujrzymy setki malutkich kolorowych rybek. Nie zabraknie też wielkiego wieloryba, który omyłkowo dzieci biorą za rybę, a wiadomo, że jest ssakiem. Stare żaglowce spokojnie spoczywają na dnie oceanu niosąc schronienie rybkom, ośmiornicom, a także innym małym robaczkom. Taki widok zawsze pobudza we mnie myśli o ukrytym tam skarbie, który z reguły latami czeka na swoje odkrycie. Ujrzymy tu również śmieszne i zawsze zadowolone delfiny, które prześcigają się w swoich akrobacjach. Widok ośmiornicy może być straszny, na szczęście każde zwierzątko jest ukazane jako urocze. Wierszyki jednak przed nimi przestrzegają, gdyż wiadomo, że co piękne nigdy nie oznacza, że nie jest niebezpieczne. Jak sądzicie, czy oprócz rekina jeszcze jakieś morskie stworzenia się tu znajdą?
Książki autora nie od dzisiaj zdobią moją biblioteczkę. Znany jest z tego, że jak bajka, to z morałem. Jak kryminał, to z przestrogą. Niewątpliwie wszystkie jego pozycje czegoś uczą, a co ciekawe, w bardzo prosty i bajkowy sposób jakby pobudzają wyobraźnię. Kolorowe obrazki cieszą nasze oko, a z dziećmi zawsze wtedy ćwiczę kolory. Większe ilości tych samych zwierzątek służą nam nauką matematycznych obliczeń. Do tej pory pamiętam jak pani w szkole pytała jakie gatunki zwierząt zamieszkują wodą. Tutaj dzieci mogą to albo utrwalić, albo dopiero poznać te malutkie i nawet te straszne ryby od których lepiej jest się trzymać z daleka. Zachęca również do odwiedzenia oceanarium, by na własne oczy przekonać się jakich rybki mogą być rozmiarów. Bajeczka choć krótka, to jednak na tyle rozwijająca maleńkie umysły dziecka, że warto po nią sięgnąć. Promujmy to, co polskie i dostrzeżmy w końcu, że i u nas są świetni i mądrzy pisarze. Z całym, szacunkiem zaliczam do nich pana Marka Marcinowskiego, który w swoich działach ukazuje nam zawsze naukę poprzez zabawę. Dlatego bardzo polecam tą bajkę:-)

Po "Kosmoliskach", "Ekoliskach", "Podróżach Julki i Krzysia" po polskich zamkach i szczytach, a także "Wojtusiu i jego potworkach" nadchodzi pora na oceaniczne głębiny... Tym razem autor - Marek Marcinowski - zabiera nas do "Podwodnego świata", gdzie wszystko jest niesamowite i fascynujące. Niezwykłość i magię podkreślają zjawiskowe ilustracje stworzone przez Martynę Nejman. Moja ulubiona to ta, na której są przedstawione wirujące w morskiej głębinie wieloryby, ale muszę przyznać, że rybki z okładki też są urocze.

Ta niepozorna, kartonowa książeczka oprócz barwnych ilustracji zawiera sporo rymów oraz cennych informacji i ciekawostek przyrodniczych. Maluszki mają dzięki temu okazję do zabaw językowych (mogą np. szukać rymów do poszczególnych słów). A na końcu coś, co uwielbiam szczególnie w publikacjach autora - garść pomysłów na wspólne spędzanie czasu! 😀 Od razu widać, że książki powstają z miłości do dzieci i troski o ich rozwój. Proponowane zabawy oprócz okazji do towarzyszenia dziecku w trakcie różnych czynności rozwijają kreatywność oraz zmysł estetyczny, a do tego jeszcze zapewniają rozwój intelektualny, pobudzają wyobraźnię i ciekawość maluchów.

Jestem ciekawa czy wiedzieliście, że konik morski jest rybą 😉 Bardziej dociekliwych zachęcam do zgłębienia tematu wydawania na świat potomstwa u tego gatunku... Czego jeszcze uczy "Podwodny świat" Marka Marcinowskiego? Chociażby tego, dlaczego wieloryby muszą wyskakiwać z wody. Ponadto autor zwraca uwagę na nietypową budowę ciała ośmiornicy, a także jej specyficzny sposób poruszania się. Wyjawia też pewien żółwi sekret związany z okresowym wychodzeniem na ląd...

Uwielbiam tego typu publikacje, ponieważ dzieci od najmłodszych lat oprócz obcowania z książką mają okazję dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy na temat świata.

Pssst... Przy okazji pochwalę się, że spotkał mnie ogromny zaszczyt i mogłam na długo przed premierą zapoznać się z tekstem i projektem graficznym tej perełki dla najmłodszych, a moją opinię uwzględniono nawet na tylnej okładce publikacji 😁

🐠👶PREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA 🐟👶

Dziś, w dniu premiery, przychodzę do Was z moją opinią patronacką. Książki Autora zawsze biorę w ciemno, dlatego tym bardziej mi miło, że mogę się z Wami podzielić moimi odczuciami po tej cieniutkiej lekturce dla najmłodszych czytelników.

"Podwodny świat"🐠🐡🐟 jest to publikacja kartonowa. Napisana jest w prosty, zabawny sposób. Rymy sprawiają, że czytamy tę książeczkę z jeszcze większą przyjemnością. Wraz z najmłodszymi czytelnikami możemy poznać morskie stworzenia, takie jak : ośmiornica🐙, konik morski, delfin🐬 czy rekin🦈. A na koniec, należy wspomnieć o pięknych rysunkach, które wraz z pozostałymi, wyżej wymienionymi przeze mnie elementami, tworzą idealną całość. ❤️💙

Lektura jest idealna dla małych dzieci👶, które dopiero odkrywają świat. Poprzez wspólne czytanie, mogą poznać nazwy nowych zwierzątek oraz bliżej poznać świat, w jakim te stworzenia żyją na co dzień. Polecam każdemu, kto chce dla swoich pociech wartościowych książeczek tematycznych. Autorowi dziękuję za zaufanie oraz kolejną, wspaniałą współpracę. Przyznaję w pełni zasłużone 10⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów !!! 🐠🐠🐟🐟❤️❤️

🐠👶PREMIEROWA RECENZJA PATRONACKA 🐟👶

Dzisiaj mam dla was kolejną pozycję dla najmłodszych czytelników. Tym razem w lekki i przyjemny sposób nasze maluchy mogą zapoznać się z podwodnym światem i istotami go zamieszkującymi. Wszystko zostało przedstawione w postaci krótkich, czasem wesołych rymowanek, które z całą pewnością zyskają sympatię swoich odbiorców. Dodatkowo, kolorowe i piękne ilustracje wykonane przez Martynę Nejman tylko pobudzą wyobraźnię czytelnika.

Choć książeczka ma zaledwie 12 stron z całą pewnością jest wartościową pozycją w świecie młodego czytelnika, który dopiero odkrywa świat. Dzięki tej pozycji może poznać, jakie zwierzęta zamieszkują głębię mórz i oceanów, które z nich z całą pewnością lepiej omijać z daleka, gdyż są groźne dla człowieka.

„Płetwy wielkie gdzieś wystają?
To rekiny nadciągają!
Uciekaj szybko z wody,
Z ich zębami nie szukaj przygody.”

Najmłodsi czytelnicy z całą pewnością nie lubią jeszcze długich opisów w książkach, a więc Marek Marcinowski zadbał o to, aby w krótki i przyjemny sposób przedstawić świat podwodny. Krótkie rymowanki wpadają w ucho, są ciekawe i skłaniają do refleksji. Dodatkowo niezwykle barwne ilustracje z całą pewnością przyciągną wzrok malca. Na końcu książeczki znajdziemy również pomysły na wspólny czas, z których mogą skorzystać zarówno mali odbiorcy jak i rodzice. Autor zachęca również do zabrania dzieci do oceanarium, jeśli tylko jest taka okazja.

"Podwodny świat" to piękna i kolorowa książeczka, która zainspiruje naszych młodych czytelników do poznania podwodnego świata, w którym można odkryć wiele ciekawych istot. Gorąco polecam!

"Podwodny świat" zaprasza Nas w świat głębin morza i oceanu. Książeczka pokazuje dzieciom piękno podwodnego świata. Oglądając ją razem z dzieckiem zanurzycie się w głębokich wodach, nie wychodząc z domu. Piękne ilustracje i krótkie informacje umożliwiają dzieciom poznanie stworzeń skrywających się w głębinach. Zapoznawanie małego odkrywcy z mieszkańcami różnych środowisk pozwala mu lepiej je poznać i wyobrazić sobie ich życie.

Autor kolejny raz intryguje i uczy. Najgłębsze wody to niesamowita różnorodność zwierząt, roślin i innych pięknych elementów, które trudno nam sobie wyobrazić. Dlatego pięknie ilustrowana książeczka to niezbędnik w poznawaniu tego, co odkryć można na dnie wielkiej wody. Ciekawe opisy dostosowane do możliwości dziecka sprawiają, że poznawanie świata i zdobywanie wiedzy okazuje się niezwykłą przygodą i zabawą. Do tego pomysły na wspólny czas, które proponuje autor są znakomitym elementem nauki.

• Samodzielne
  • Patronat medialny
  • Od Autorów,Wydawnictw, Recenzenckie (przeczytane)
  • Przeczytane 2022.
  • Dla dzieci
  • Patronat Czytaninki

Dodaj cytat z książki Podwodny świat