Okładka książki Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Urszula MłodnickaAgnieszka Waligóra Wydawnictwo: Sensus literatura dziecięca
literatura dziecięca
Sensus
2022-09-07
2022-09-07

Okładka książki Bądź sobą, Pinku! Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Bądź sobą, Pinku! Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Jesteś prawdzi... Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Jesteś Ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Jesteś Ważny, ... Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Wrocław i okolice. Wycieczki rowerowe. Wydanie 2 Michał Franaszek, Agnieszka Waligóra, Mateusz Waligóra
Wrocław i okol... Michał Franaszek, A...

Okładka książki Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-Emmanuel Schmitt
Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-...
Okładka książki Tygrys Cezary Harasimowicz, Marta Kurczewska
Tygrys Cezary Harasimowicz...
Okładka książki Biblioteka Astrid Emilia Dziubak, Martin Widmark
Biblioteka Astrid Emilia Dziubak, Mar...
Okładka książki Opowieści z Białej Doliny Przemek Corso, Marcelina Misztal
Opowieści z Bi... Przemek Corso, Marc...

Super książka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i starszych. Porusza bardzo ważne, codzienne tematy i uczy, jak można radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach. Świetna pozycja wspierająca rozwój emocjonalny dzieci.

Niezbędna w dzieciowej (ale i rodzicielskiej) podręcznej biblioteczce. Często do niej wracamy, kiedy córka ma słabszy dzień i potrzebuje wsparcia.

Bardzo fajna książeczka. Niepotrzebne tylko słowa "wkurzać, wkurzam" Nie pasuje mi w książce dla dziecka.

Wspaniała książka dla małych i dużych dzieciaków, które mierzą się z nowymi sytuacjami w szkole i wśród rówieśników. Krótkie historie połączone z konkretną techniką prosto wytłumaczoną i gotową do zastosowania (np. radzenie sobie ze złością). Świetne też dla dorosłych!

Czy zdarza Ci się nie radzić sobie ze swoimi emocjami ? Nie wiesz jak się zachować w trudnych momentach ? Mi się zdarza, dzieciom również . Ich układ nerwowy ciągle się rozwija tym samym ciężko im czasem sobie radzić z negatywnymi emocjami . To my rodzice musimy im pokazać jak zachować spokój w różnych sytuacjach i nie wybuchnąć niczym wulkan. Z pomocą przychodzi nam
Książka "Odwagi Pinku!" Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry.
To trzecia część opowieści o Pinku. Wcześniej ukazały się "Jesteś Ważny Pinku" oraz "Jesteś Prawdziwym Przyjacielem Pinku".

Książka "Odwagi Pinku" skierowana jest do dzieci, ale również do ich rodziców. Przedstawiono w niej 16 krótkich historyjek w postaci dialogu Pinka z mamą. W tych rozmowach mama trochę wciela się w rolę coacha. Książka uczy jak sobie radzić z emocjami, co można zrobić by stłumić złość, stres czy poradzić sobie ze swoimi obawami. Pozwala nam uporać się z różnymi emocjami. Po każdym rozdziale są ćwiczenia, które pomagają nam lepiej zobrazować sobie dany temat. W książce znajdują się duże i piękne ilustracje z niebieskim Stworkiem w roli głównej.

"Odwagi Pinku" to książka, która z pewnością powinna zagościć w każdym domu. Nie zawsze wiem jak pomóc córce radzić sobie z emocjami, które czasem wręcz eksplodują jak wulkan. Dzięki tej książce dostałam kilka fajnych wskazówek jak prosto jej wytłumaczyć co zrobić, gdy np.jest zła lub gdy coś jej nie wychodzi 😊
Serdecznie polecam książkę bo jest to świetna pozycja, która uczy dzieci jak radzić sobie w trudnych momentach .

Główny bohater to sympatyczny stworek, który ma takie same problemy, jak każdy z nas, niezależnie od wieku. W szesnastu rozdziałach autorka porusza zagadnienia m.in.: pustki w głowie, pokonywania swoich obaw, martwienia się na zapas, wybuchów złości, trudnych momentów, porównywania się, spokoju, równowagi, zamiany zadania na wyzwanie. Najbardziej zainteresował mnie rozdział o naszym ciele, które ma moc uspokajania.
Rozmowy Pinka z mamą to przykład dobrych relacji na linii dziecko-rodzic. Pokazują, podpowiadają, jak mądrze rozmawiać z dzieckiem, obgadywać jego problemy, pomagać mu. Uczą radzić sobie z różnymi złymi emocjami jak złość, smutek, frustracja, rozgoryczenie. Historyjki dają do myślenia i radzą również dorosłym czytelnikom. Po czytaniu pora na ćwiczenia. Karty pracy „Teraz Ty” zachęcają małego czytelnika do spojrzenia w głąb siebie i rozpracowania trudnych, stresogennych sytuacji najpierw w teorii na papierze.
Na zakończenie mały bonus od autorki i ilustratorki. Galeria postaci, do której może dołączyć czytelnik. Przypominajka, o czym należy pamiętać, gdy w naszym życiu zdarzają się trudne chwile. Jest też ściąga z radami. Głos zabrał także Królik, który przedstawił swój punkt widzenia na temat odporności psychicznej. Małe dziecko może również pokolorować bohaterów znajdujących się na wklejce.
Urszula Młodnicka nie wymyśla sytuacji do napisania historyjek. Bazuje na codziennym życiu dziecka – zdarzeniach ze szkoły, podwórka, domu; korzysta z bogactwa doświadczeń dziecięco-rodzicielskich. To, co spotyka dzieci na co dzień, a także dorosłych, stało się tematem do przepracowania, do dyskusji i rozważań, by w przyszłości każdy mógł sobie sam poradzić z różnymi trudnymi sytuacjami i emocjami z nimi związanymi. Pink jest tylko pośrednikiem. Łatwiej się uczyć na czyichś przykładach, lepiej je omówić i poćwiczyć. Na początek wystarczy odwaga do sięgnięcia po tę książkę, by stać się jej aktywnym odbiorcą, a także bohaterem.
Co niezwykle ważne, książka napisana językiem komunikatywnym, zrozumiałym dla młodszych dzieci. Autorka w prosty sposób tłumaczy różne problemy spotykane na co dzień. Dzieci identyfikują się z Pinkiem. Rozumieją sytuacje, które spotykają niebieskiego stworka. Łatwo przekładają jego problemy na własne doświadczenia. Dostrzegają, że inni też je mają. Dostają gotowy przepis na radzenie sobie ze stresem w różnych sytuacjach.
Osobiście uważam, żeby najpierw dorosły sam przeczytał książeczkę, a potem z dzieckiem. Najlepiej z podziałem na role. Można spróbować odwrócić role, by to rodzic czytał kwestie Pinka, a dziecko dorosłego. Wspólnie spędzony czas to bezcenne doświadczenie dla obu stron.
Seria „Jesteś ważny” niezmiernie mnie zachwyca. I nie wiem, czym bardziej. Historyjkami, ćwiczeniami czy ilustracjami. Uwielbiam kolor niebieski, a w tym tomie jest go wyjątkowo dużo na ilustracjach rozkładówkach. Podoba mi się kreska Agnieszki Waligóry. Jej postacie żyją, a emocje mają wyrysowane na pyszczkach. Dbałość o detale widać nie tylko na obrazkach, ale w całej książce. Dopracowano ją w szczegółach. Zwraca uwagę kwadratowy format książki i jej solidne wydanie.
„Odwagi, Pinku!” to tytuł, który nie tylko dopinguje niebieskiego stworka do aktywnego radzenia sobie z problemami i bolączkami, ale także jego czytelników. Tych małych i tych dużych też. Uniwersalne zagadnienia każdemu z nas pomogą przełamać swój strach, zrozumieć targające nami emocje i pokonać trudne momenty. To książka-poradnik. Daje wparcie i wzmocnienie każdemu, kto tego potrzebuje. Metryka nie ma tu znaczenia.

Książka jest zbiorem historyjek pewnego stworka Pinka, ktory uczy jak radzić sobie z emocjami. Strach jest emocją z ktorą cieżko poradzić sobie samemu. Pink uczy jak pokonać stach by być bardziej odważnym , daje mnóstwo wskazówek i narzędzi. Pokazuje, że odwaga jest w zasięgu każdwgo z nas... Polecam również dla dorosłych. Duży plus za ćwiczenia po każdym rozdziale :)

"Odwagi, Pinku!" to moje pierwsze spotkanie z tym przesympatycznym potworkiem. I choć nieraz poprzednie książki zdarzało mi się widzieć na różnych social mediach, tak dopiero teraz postanowiłam po nie sięgnąć i zobaczyć o co tyle krzyku. W końcu większość czytających dzieciom mam, ogromnie poleca właśnie tę serię. I powiem szczerze, że po zapoznaniu się z treścią książki "Odwagi, Pinku", doskonale rozumiem dlaczego!

Urszula Młodnicka i Agnieszka Waligóra stworzyły książkę przeznaczoną głównie dla dzieci, ale i też dla rodziców, bowiem zawiera bardzo wiele cennych rad, jak rozmawiać o pewnych rzeczach z dzieckiem, w momencie gdy nasza pociecha znajduje się w "naprawdę ciężkiej sytuacji". "Odwagi, Pinku!" to książka o odporności psychicznej, która podzielona jest na 16 historii, a w każdej z nich nasz główny bohater Pink, staje w niezwykle stresującej sytuacji, w której nie do końca umie sobie poradzić sam. Z pomocą przychodzą mu rodzice, którzy w idealny wręcz sposób prowadzą z nim rozmowę, dzięki której Pink się uspokaja i znajduje ukojenie, bądź rozwiązanie danego problemu.

Jak pokonać stres, jak kontrolować własne emocje, jak nie panikować, jak pogodzić się z porażką, jak nie martwić się na zapas, jak przestać porównywać się z innymi, czy w jaki sposób rozmowa o swoich problemach może pomóc w uzyskaniu spokoju ducha, to tylko garstka wskazówek, które znajdziecie w tej książce. Podoba mi się w jaki sposób zostały one tu zaprezentowane, co więcej na końcu każdego rozdziału, jest miejsce z zadaniem dla naszego dziecka. Może ono narysować jak wyobraża sobie stres, czy nawet opracować plan działania, który pomoże mu osiągnąć upragniony cel, albo może wypisać swoje obawy jakie odczuwa w związku z danym zadaniem, bądź sytuacją. Naprawdę ciekawa i wartościowa książka, z niezwykle przyjemnymi bohaterami. Coś idealnego dla dzieci szkolnych, którzy każdego dnia stają przed nowymi problemami. Jeśli jeszcze nie znacie te serii, to polecam!

Pink jest małym, puchatym, niebieskim stworkiem, którego przygody zostały opisane wcześniej w książeczkach: "Jesteś ważny, Pinku!" i "Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!". Tym razem Pink mierzy się ze swoimi lękami, obawami, nazywa je i próbuje się z nimi zmierzyć. W zbiorze szesnastu historii nie zabraknie barwnych, uroczych ilustracji (naprawdę są piękne!),które z pewnością przykują uwagę malucha, ale także ćwiczeń praktycznych, dzięki którym dziecko nauczy się nazywać swoje lęki (a nawet spróbuje je narysować),wymieni sposoby na wyciszenie gniewu czy pozbycia się nadmiernego stresu. Temat emocji, radzenia sobie z nimi, a także otwarte mówienie o nich, jest wplecione do codziennego życia Pinka, różnych sytuacji w szkole, w domu czy na zajęciach pozalekcyjnych, dzięki czemu młody czytelnik będzie potrafił odnaleźć w Pinku samego siebie. Świetna książka nie tylko dla najmłodszych brzdąców, ale i tych troszkę starszych też - ze względu na bogate treści.

Czasem trochę brakuje mi odwagi by powiedzieć, że pisanie o książkach dla dzieci to moja specjalność, bo żaden ze mnie krytyk i w sumie co ja tam wiem. Ale jedno wiem na pewno - czytanie ma wielką moc i dopóki to kocham będę zapraszać Was do tego świata.

A dziś zapraszam z takim sympatycznym niebieskim Stworkiem. Znacie Pinka? To juz trzecia część bestsellerowej serii stworzonej przez dwie wspaniałe kobiety, przyjaciółki, ale i przede wszystkim matki. Serii stworzonej z myślą o dzieciach i dla dzieci, ale dla Rodziców trochę też. Bo to książki, które wspierają dzieciaki w codziennych wyzwaniach, pierwsza była o budowaniu poczucia własnej wartosci, druga dotyczyła przyjaźni, budowania relacji, ale i przyjaźni z samym sobą. A trzecia bierze "na warsztat" odwagę, radzenie sobie w sytuacjach stresowych, wyzwania w postaci nowych doświadczeń, a także trochę o tym, że nie zawsze wszystko układa się zgodnie z planem, o złości, rozczarowaniach i szukaniu rozwiązań.
Nie znajdziecie tutaj skomplikowanych wskazówek i magicznych trików, to zapis dialogów, które Pink prowadzi ze swoją Mamą? Opiekunem? To świetny zabieg, ktory zwraca uwagę na to jak ważna jest rozmowa. A przez sytuacje bliskie dzieciakom, które wzięte są z codziennych wyzwań, łatwiej jest je młodemu czytelnikowi zrozumieć i przepracować. Pomogą w tym także zadania, które znajdziecie na końcu każdego rozdziału i które sprawiają, że dziecko również poprzez własne doświadczenia i spostrzeżenia staje się bohaterem tej książki i przyjacielem Pinka.

• Dzieci
  • Dziecięce