Magia Świąt Bożego Narodzenia

2023-12-01
2023-12-01
12 min.
święta magia świąt Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. Ważne są wtedy tradycje, które warto przekazywać dzieciom od najmłodszych lat. Jak to zrobić? Na przykład czytając im książeczkę Marka Marcinowskiego.

"Magia Świąt Bożego Narodzenia" to idealna pozycja dla przedszkolaków i młodszych dzieci.

Czym mnie ujęła:
pięknym wydaniem
twardą oprawą
ciekawymi wierszykami wywołującymi uśmiech
przekazaniem ważnych treści dla dzieci
prześlicznymi rysunki, które cieszą oko na każdej stronie
pomysłami na wspólne spędzenie czasu

W tej niewielkiej rozmiarowo książeczce autor przybliża malcom okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Mamy więc wierszyk o roratach, pieczeniu pierniczków czy dekorowaniu choinki. Dzieci mogą zapoznać się z tradycyjnymi daniami wigilijnymi.

Jest to idealna książeczka do czytania w okresie przedświątecznym i w trakcie Świąt. Bardzo dobra pozycja na prezent dla dzieci. Dzięki takim książkom przekazujemy młodszemu pokoleniu to, co jest ważne, nasze tradycje i wartości, które warto pielęgnować i nie zatracać z upływem czasu. Podobało mi się to, że autor nie skupiał się na konsumpcjonizmie świąt, tylko także na jego duchowym wymiarze, czyli mamy także wierszyk o pójściu na Pasterkę.

Podsumowując:
Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, pełen magii i cudów. Chwile spędzone razem na przygotowaniach do świąt zawsze zostają w sercu i tworzą niezapomniane wspomnienia. To wtedy uczymy się wartości rodzinnych i dzielimy się radością z bliskimi.

Doskonale wiemy, że w czasie świąt dzieje się magia. Niech nasze dzieci też ją poczują.

Czym mnie ujęła:
pięknym wydaniem
twardą oprawą
ciekawymi wierszykami...

Książki Pana Marka zawsze biorę w ciemno. Bo wiem, że zarówno ja jak i moja córka, będziemy zachwycone. Z niecierpliwością oczekujemy na nowe publikacje Autora. Gdy okazało się, że wyjdzie książeczka dotycząca Bożego Narodzenia 🎄🎄, byłyśmy bardzo szczęśliwe i wprost nie mogłyśmy się jej doczekać.😍🎄 Ciekawi jesteście, co znajduje się w tej lekturze? Jeśli tak, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą jakże przepiękną i kolorową pozycją 😍😍🎄🎄

Pan Marek w swojej książeczce przybliża nam sam okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przeczytamy między innymi o roratach czy o wspólnym, rodzinnym pieczeniu świątecznych pierniczków 🍪🍪 Dowiemy się o tym, jakie ozdoby choinkowe możemy zrobić samodzielnie, aby nasza choinka 🎄🎄 wyglądała jeszcze bardziej magicznie. Poznamy tradycyjne, wigilijne potrawy oraz zwyczaje, jakie kultywuje się w polskich domach. Tradycyjnie na końcu, możemy znaleźć zadania, które możemy wykonywać wspólnie z rodzicami. Jest to świetny pomysł i przede wszystkim wspaniała alternatywa do tego, aby móc wspólnie spędzać czas i zrobić coś wyjątkowego ;)

Piękna, kolorowa, bogato ilustrowana książeczka z pewnością bardzo spodoba się małym czytelnikom. Treści w niej zawarte przedstawione są w przyjemny i prosty do zapamiętania sposób. A to dlatego, że na każdej ze stron, tekst zawiera rymy. Publikacja zawiera twarde, kartonowe strony i jest niewielkiego formatu, dzięki czemu zawsze możemy mieć ją pod ręką. Idealnie nadaje się do czytania w okresie świątecznym. Myślę, że ta lektura będzie idealnym prezentem na święta, jeżeli wasze pociechy lubią książeczki 📖🎄 Gwarantuję Wam, że będą tak samo zachwycone jak moja Rozalka. Polecamy Wam gorąco tę książeczkę. Jesteśmy nią absolutnie oczarowane 🥰😍 i oczywiście czekamy na więcej 😃 Nie wiem jak wy, ale ja kocham święta Bożego Narodzenia 🎄🎄 Dlatego, co roku oczekuję ich z wielką niecierpliwością. Ta cała otoczka i najbliżsi sprawiają, że w tym okresie dzieje się prawdziwa magia 🎉🎊🎄🎄 Mam nadzieję, że uda mi się przekazać mojej córce tę miłość🎄🎄by również ona poczuła te czary, jakie mają miejsce w tym wyjątkowym czasie ;) A takie śliczne książeczki, jak ta, z pewnością mi w tym pomogą, bo już teraz widzę, że Rozalka jest absolutnie zachwycona 😍🎄🎄

Bardzo dziękuję Autorowi za zaufanie, możliwość patronatu oraz za piękny egzemplarz z dedykacją ♥️ Jak najbardziej zachęcam Was do czytania 😍 i przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów 😃♥️🎄

Rymowana bajka idealna na przedświąteczny czas dla młodych czytelników. Przypomni najważniejsze tradycje i pomoże stworzyć odpowiedni nastrój. Historię ubarwiają dobrze dopracowane ilustracje.
Idealna na prezent.

Idealna na prezent.

Kolejna pozycja Marka Marcinowskiego dla najmłodszych to książeczka Magia Świąt Bożego Narodzenia, dzięki której nasi przedszkolacy będą mogli odkryć Magię Świąt. Krótkie rymowanki pojawiające się w tej pozycji ukażą nie tylko z czym wiążą się Święta, ale także tradycje i zwyczaje im towarzyszące.

Dzieci od małego łakną informacji i zawsze są głodni wiedzy. Dzięki naszemu autorowi w formie krótkich rymowanek nasze maluchy mają okazję odkryć przygotowania do Bożego Narodzenia i zwyczaje z tym związane. Dodatkowo piękne ilustracje wykonane przez Lidię Rózio pozwolą malcom nie tylko zrozumieć przekazywany tekst, ale także go sobie zobrazować.

Kiedy nadchodzi grudzień, wszyscy wpadamy powoli w nastrój świąteczny. Zewsząd w radiu słychać kolędy, które często sami nucimy pod nosem. Świąteczne ozdoby, ubieranie choinki, pieczenie pierników oraz przygotowywanie potraw, aby znalazło się ich na stole dwanaście. Chyba każdemu z nas jest to znane.

„Gdy anielskie chóry
Koncertować będą z góry,
Pod obrus rodzic sianko włoży,
Dwanaście potraw na stole ułoży.”

Marek Marcinowski pokazuje nam jak ważne jest, aby z pokolenia na pokolenie przekazywać rodzinne tradycje i aby każdy z nas znał swoje korzenie.

"Magia Świąt Bożego Narodzenia" to piękna książka dla naszych malców pozwalająca odkryć Magię Świąt. Polecam.

Dzieci od małego łakną informacji i zawsze są głodni wiedzy. Dzięki naszemu...

Magia świąt to czas dla siebie, dla bliskich, czas na wspólny odpoczynek i zabawy. Książka jest znakomitym pomysłem na wspólny czas,poznanie tradycji i zwyczajów zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Marek Marcinkowski zaprasza czytelników w magiczną podróż , oprawioną w kolorowe ilustracje . Pełno tutaj wiedzy i pomysłów . Do tego rymowanki w znakomity sposób umilą Waszym dzieciom czas .

Tak mało czasu mamy na to ,aby w pełni spędzić kilka chwil razem . Wierzę ,że grudzień będzie przez Was najlepiej wykorzystanym czasem ... W książeczce Autor zwraca uwagę na bycie razem . Ja już czuję zapach pierników i igliwia . Dzięki tej książeczce poczułam prawdziwą magię świąt.
Święta to my -zwolnijmy na chwilę ,odpocznijmy . Dajmy sobie czas na przemyślenia tego co było w obecnym roku . Mamy prawo wspominać i snuć marzenia na kolejny rok.

Autor potrafi wprowadzić czytelników w odpowiedzi nastrój . Mam nadzieję,że ta bogata w ilustracje książeczka pozwoli Wam spędzić czas z najbliższymi . Może to właśnie dzięki niej wpadniecie na pomysł wspólnego wypieku pierników , kuligu a może zrobienia lampionu. Niech te chwile będą dla Was wyjątkowe. Gorąco polecam tą książkę . Niech magia płynąca z tej historii napełni Was energią i pozwoli skupić się na tym co najważniejsze.

"Magia Świąt Bożego Narodzenia" - Marek Marcinowski / recenzja patronacka

W myśl powiedzenia „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” przed nami dorosłymi stoi bardzo ważne zadanie. Od najmłodszych lat wpajać naszym dzieciom cenne, życiowe przekonania, zwyczaje i tradycje, które już jako dorośli wyniosą z domu i będą kultywować we własnych rodzinach. Bez wątpienia jednymi z najważniejszych tradycji, które my Polacy chcemy pielęgnować i przekazywać z pokolenia na pokolenie są te, które tworzą magię świąt Bożego Narodzenia. Z powagi tego zadania doskonale zdaje sobie sprawę autor Marek Marcinowski - profil autorski, wspaniały tata dwóch chłopców. Dlatego też już 1 grudnia 2023 roku autor odda w ręce swoich małych czytelników i ich rodziców wspaniałą książeczkę „Magia świąt Bożego Narodzenia", która ukazuje wyjątkowość tego okresu, a także uczy, co tak naprawdę jest w tych świętach najważniejsze.

Zajrzyjmy więc do środka książeczki. Na jej stronach znajdziemy ciekawe i łatwe do zapamiętania krótkie rymowanki opatrzone pięknymi, barwnymi ilustracjami, które na pewno przyciągną uwagę i wzbudzą ciekawość dzieci. To, co bardzo ważne, to fakt, że pisarz kładzie nacisk na to, aby dzieci miały świadomość, iż najważniejsze jest to, aby zarówno oczekiwanie na święta, jak i je same przeżywać rodzinnie, z tymi których kochamy. Nie zapomina także o duchowym wymiarze tych świąt.

Gorąco polecam lekturę tej pięknej rymowanej książeczki nie tylko dzieciom. Niech będzie to lektura familijna. Przeczytajcie ją wspólnie, a na pewno umili wam oczekiwania na te cudowne dni, a także będzie idealna do przeczytania przy świątecznej choince.
Jeśli szukacie wartościowego prezentu na Mikołajki, czy też właśnie święta, ta książeczka będzie idealnym wyborem. Tym bardziej że Marek Marcinowski jak zawsze przygotował kilka kreatywnych świątecznych propozycji spędzenia wspólnego czasu. Pozwolą one rodzicom zatrzymać się w biegu codziennego życia i spędzić wspólny czas ze swoimi pociechami. Dzieci na pewno będą bardzo szczęśliwe, a te chwile pozostaną w ich sercach i pamięci na zawsze.

Ja podaruję tę książkę moim siostrzeńcom już szóstego grudnia i razem wykonamy wszystkie przygotowane zadania. Jestem pewna, że będą zachwyceni prezentem. Ich radość jest najlepszą rekomendacją dla książeczki.
PATRONAT MEDIALNY BLOGA KOCIE CZYTANIE

"Magia Świąt Bożego Narodzenia" - Marek Marcinowski / recenzja patronacka

• Patronat medialny
  • W mojej domowej bibliotece
  • PRZECZYTANE 2023
  • Z autografem
  • Samodzielne
  • Patronat Matki Książkoholiczki
  • Od Autorów,Wydawnictw, Recenzenckie (przeczytane)

Dodaj cytat z książki Magia Świąt Bożego Narodzenia