Opowiem ci, mamo, co robią lisy

Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią lisy Joanna Rusinek
Okładka książki Opowiem ci, mamo, co robią lisy
Joanna Rusinek Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Opowiem Ci mamo literatura dziecięca
28 str. 28 min.
literatura dziecięca
Opowiem Ci mamo
Nasza Księgarnia
2022-10-26
2022-10-26
28 min.

Okładka książki Szalik. O Wisławie Szymborskiej dla dzieci Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Szalik. O Wisł... Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki ABECADŁO Joanna Rusinek, Michał Rusinek
ABECADŁO Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Podbipięta, czyli co się kryje w nazwiskach Joanna Rusinek, Michał Rusinek
Podbipięta, cz... Joanna Rusinek, Mic...
Okładka książki Bajki nasenne Ada Augustyniak, Katarzyna Bajerowicz, Ewa Beniak-Haremska, Tomasz Broda, Iwona Chmielewska, Maria Concejo Iwankowicz, Joanna Concejo, Maria Dek, Zosia Dzierżawska, Emilia Dziubak, Nika Jaworowska-Duchlińska, Mauko Małgosia Korczak, Magda Kozieł-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Alessandra Michalska-Szwagierczak, Marek Niwald, Marta Niwald, Paweł Pawlak, Jola Richter-Magnuszewska, Robert Romanowicz, Joanna Rusinek, Marianna Sztyma, Elżbieta Wasiuczyńska, Daniel de Latour
Bajki nasenne Ada Augustyniak, Ka...

Oswajanie z książkami może być świetną zabawą wprowadzającą w świat przyrody, baśni, a czasami oswajającą z różnego rodzaju stworami. Literatura potrafi być świetnym sposobem na przepracowanie własnych problemów, ale też przy okazji może pomóc w rozwijaniu wyobraźni, podsuwaniu ciekawostek o świecie. Wszystkie te elementy znajdziecie w świetnej serii „Opowiem ci mamo”. Każdy z dwudziestu tomów poświęcono innemu wycinkowi rzeczywistości, dzięki czemu będziemy mogli poszerzać dziecięce zainteresowania oraz dostarczyć pierwszych lektur pozwalających na odkrywanie świata, zgłębianie wiedzy przydatnej na przyrodzie i biologii, a także w życiu. Wśród publikacji znajdziemy zarówno te poświęcone zwierzętom (koty, psy, pszczoły, żaby, mrówki, pająki, konie, lisy),narzędziom, kołom oraz pojazdom (statki, samoloty, samochody, pociągi) oraz prehistorycznym zwierzętom (dinozaurom),a nawet dorosłym i własnemu ciału. Teraz przyszedł czas na psotne stwory.

Cała seria swój sukces zawdzięcza interesującym i atrakcyjnym dla dzieci ilustracjom, których niesamowite bogactwo staje się dla młodych czytelników inspiracją do tworzenia własnych rysunków oraz opowieści. Lektury zachęcają do opowiadania, snucia zawiłych opowieści o przygodach pojawiających się w nich bohaterów, dzięki czemu pomogą w ćwiczeniu umiejętności językowych. Wielkim plusem lektur z tej serii jest solidna oprawa. Kartonowe strony bardzo dobrze sklejone sprawiają, że mogą po nią sięgnąć już dzieci siedzące i będą z niej korzystać przez kilka lat. Zwłaszcza, że zawartą w nich wiedzę czytelnicy wykorzystają w przedszkolu i szkole. Uważam, że „Opowiem ci, mamo” to seria bardzo interesująca i polecam wszystkim dzieciom od drugiego do szóstego roku życia. My zawsze wyczekujemy kolejnych tomów, dzięki którym będziemy mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek i zniknąć w czasie przeglądania bogatych ilustracji, stworzyć interesujące zabawki, wykorzystać posiadane plastikowe figurki, które wcielą się w bohaterów książek, czy znaleźć inspirację do klejenia kolejnych bohaterów.
Tym razem udajemy się na spotkanie z psotnymi lisami. A wszystko dzięki pomysłowości Joanny Rusinek, która na pierwszych stronach przedstawia nam całą zadziwiającą gromadkę uświadamiającą nam jak niezwykle różnorodne są to zwierzęta. Dziesięć najważniejszych ras i całe mnóstwo pytań, wątpliwości, ciekawostek. Wszyscy oni są pięknie przedstawieni jeszcze przed stroną tytułową i mamy wrażenie, że czekają na swoją kolej, aby wejść do książki. Dalej zobaczymy wszystkich bohaterów w ich codziennym otoczeniu, przyjrzymy się ich zwyczajnym zajęciom i diecie. Na pierwszej rozkładówce znajdziemy wiele pytań związanych z lisami. Dalej przyjrzymy się budowie ich ciała, aby następnie poznać różnorodne umiejętności. Nie zabraknie tu też ćwiczeń z wyszukiwaniem, czyli zadań pozwalających ćwiczyć spostrzegawczość. W leśnej restauracji przejrzymy jadłospis lisów i dowiemy się jakie jedzenie szkodzi zarówno ludziom i lisom. Pojawi się też temat zapasów na zimę, trybu życia oraz wtapiania się w tło. Jedna z rozkładówek to pięknie rozrysowane lisie nory, inne zabierają nas w świat komunikacji oraz niezwykłych talentów. A dalej kolejne ćwiczenie na spostrzegawczość: tym razem dwa podobne zdjęcia rodzinne lisów. Całość podsumowuje labirynt, który dwóm rasom pozwoli dotrzeć do ich naturalnego środowiska.
W każdej książce bohaterzy czasami potrzebują naszej pomocy. A to pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości, liczenie różnorodnych rzeczy, dopasowanie określonych elementów, dostrzeganie różnic, logicznego myślenia. Publikacja wprowadzająca w świat różnorodnych problemów wymaga też rozwiązywania zadań, czyli mamy tu piękne aktywne czytanie, bo aktywność rodzica przeplatana jest tą dziecięcą angażującą młodego czytelnika.
Książka autorstwa Joanny Rusinek to z jednej strony naprawdę zabawna opowieść o lisach. Wchodzimy w świat zwierząt, możemy je lepiej zrozumieć, poznać. Są one też pretekstem do opowiedzenia o naszych domowych pupilach. Całość jak zwykle interesująca i pozostawiająca spore pole manewru zarówno dla dzieci jak i dla rodziców.
„Opowiem ci, mamo…” to seria solidnych książek grubymi stronami oraz z licznymi ilustracjami, które przybliżają dzieciom świat. Ciekawe maluchy śledzą w nich zmiany w otoczeniu. Książki te są doskonałą lekturą przed spacerami, podczas podróży czy po spacerze, ale też w poczekalni do specjalistów. Pozwoli rodzicom przygotować swoje pociechy do uważnego patrzenia na otoczenie. Zwykle w książkach dla dzieci tekst jest niezbędny dla ilustracji. Tu mamy tak cudowną sytuację, że zawarty tekst nie przytłacza i można go pominąć w pracy z młodszymi maluchami, których uwagę przyciągają jedynie ilustracje, o których koniecznie trzeba sobie opowiedzieć. Podczas lektury dzieci ćwiczą swoja spostrzegawczość, koncentrację, nabywają umiejętności językowych i manualnych.

Wspaniała książka! Jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza z całej serii "Opowiem Ci mamo". Ogrom wiedzy i ciekawostek o lisach, piękne ilustracje, dodatkowo kilka zagadek i zadań, które czynią lekturę bardziej interaktywną. Polecam z całego serducha!

Jak robią lisy?
Jaką kupę robią lisy? (o, przepraszam, powinnam napisać: jak lisy sadzą drzewa i krzewy :D)
Co jedzą? Jak są zbudowane? A czym różni się fenek od naszego rudego? Gdzie mieszkają? Jak się bawią (i co mają z tym wspólnego trampoliny)
I gdzie w Polsce mieszkają lisfluencerzy?

Jeśli z nie takiej grubej, uroczej książki kartonowej dla dzieci możesz dowiedzieć się tyle rzeczy o rudzielcach - wiedz, że książka jest dobra. A to oczywiście tylko część faktów.

Jestem zauroczona całą serią. Lisy plasują się obecnie w pierwszej piątce moich ulubionych tytułów z niej

Jak robią lisy?
I gdzie w Polsce mieszkają lisfluencerzy?

O lisach mówi się różnie. Jedni twierdzą, że są sprytne, inni, że są szczwane. Ale zdecydowanie nie można odmówić im uroku. A o tym jak bardzo są fascynujące i jak się okazało, niewiele o nich wiem, przekonałam się podczas lektury tej książki.

Co robią lisy, to kolejna, już chyba 19sta (o ile dobrze policzyłam 😉) fantastyczna, całokartonowa propozycja z serii "Opowiem Ci Mamo...".
Tym razem przyjrzymy się lisom i to nie tylko tym naszym, rodzimym rudym, ale także lisom polarnym czy pustynnym.
Przewodnikiem po świecie lisich sekretów będzie bowiem rudzielec Feliks, który wraz z przyjacielem z Sahary - Zenkiem oraz piękną białą lisicą polarną Lisą, zabierze małego czytelnika w lisi świat.
Czy lisy są bardziej podobne do psów czy do kotów?
Do czego służy lisia kita i gdzie lis ma włoski do zadań specjalnych?
Co dobrego jest w lisim menu, co niezdrowego niestety także.
Co lisy robią nocami i gdzie mieszkają?
To tylko niektóre pgtania, na które odpowiedź znajdziecie na
Co oznacza merdanie ogonem, a co sygnalizują uszy do góry?
To tylko niektóre pytania, na które odpowiedź znajdziecie w tej ślicznie i z humorem zilustrowanej książce.
A czy wiedzieliście, że lisi słownik zawiera aż 40 różnych dźwięków? I, że potrafią podpisywać swoje ulubione rzeczy i miejsca? A jak to robią? Przekonajcie się sami (podpowiem tylko, że mojego Przedszkolaka niezwykle rozbawiła "owocowa kupa" 😉).

Jednak ta propozycja to nie tylko lisie ciekawostki, nie zabraknie, jak zawsze w tej serii, zadań na spostrzegawczość, wyszukiwanek, labiryntów i znajdowania różnic oraz "zagubionych przysmaków".

Edukuje, bawi, ćwiczy bystre oczko i uwrażliwia na los zwierząt. Jedno jest pewne, to aż 28 (kartonowych) stron fantalisicznej 😉 zabawy.

"Opowiem ci mamo" to jedna z naszych ulubionych serii od @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia. Każdy kolejny tom odkrywamy z niemałą fascynacją i zaciekawieniem i każdy, ale absolutnie każdy, okazuje się hitem i jest u nas czytany na okrągło przez dłuższy okres czasu.

Tak samo jest i z najnowszą książką tej serii❤️

"Opowiem ci mamo co robią lisy" to obłędnie ilustrowana opowieść o tych rudych (i nie tylko rudych!) kuzynach psów (choć, jak same przyznają, więcej wspólnego mają z kotami...).

Po lisim świecie oprowadzą nas lis Feliks, lisica polarna Lisa oraz fenek Zenek

Wspólnie z nimi odkryjemy:

🦊 Jak zbudowany jest lis, co to są wibrysy oraz po co potrzebna mu tak naprawdę puszysta kita.

🦊 Jak porozumiewają się lisy i w jaki (naprawdę ohydny!) sposób znaczą teren.

🦊 Co lubią jeść i dlaczego tak ważne jest, by nie miały dostępu do ludzkich odpadów.

🦊 Gdzie mieszkają lisy, jakie lubią towarzystwo i jak przygotowują się do zimy.

🦊 Co sprawia, że lisy są wyjątkowe i jakie rekordy olimpijskie pobiły.

🦊 I wreszcie pobawimy się także w wyszukiwanki, labirynty, znajdź różnice i inne zadania interaktywne, które uświetnią tę fascynującą lekturę.

Tak samo jest i z najnowszą książką tej serii❤️

"Opowiem ci mamo co robią lisy" to obłędnie ilustrowana opowieść...

• 😜 Wewnętrzne dziecko
  • Serie
  • 🌊Ultima Thule
  • Książki Igusi i Adusi
  • Kupione 2024

Dodaj cytat z książki Opowiem ci, mamo, co robią lisy