Naprawdę chcę krzyczeć!

Okładka książki Naprawdę chcę krzyczeć! Lucia Gaggiotti (Ilustratorka), Simon Philip
Okładka książki Naprawdę chcę krzyczeć!
Lucia Gaggiotti (Ilustratorka)Simon Philip Wydawnictwo: Dwukropek literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
I Really Want To Shout
Dwukropek
2022-09-14
2022-09-14
40 min.
Magdalena Jakuszew
emocje złość krzyk dla najmłodszych

Okładka książki Naprawdę chcę to ciasto! Lucia Gaggiotti (Ilustratorka), Simon Philip
Naprawdę chcę ... Lucia Gaggiotti (Il...

Okładka książki Ruda Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Ruda Józef Wilkoń, Piotr...
Okładka książki Szalona gra w rób to co ja , czyli Franek i Felek idą spać Gabriela Rzepecka-Weiss, Piotr Stachera
Szalona gra w ... Gabriela Rzepecka-W...
Okładka książki Atlas syren. Wodny lud z różnych stron świata Anna Claybourne, Miren Asiain Lora
Atlas syren. W... Anna Claybourne, Mi...
Okładka książki Pola w lesie Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Pola w lesie Magdalena Kozieł-No...

Co robisz, gdy naprawdę, ale to naprawdę chce Ci się krzyczeć?

No właśnie, co najlepiej można by było w takiej sytuacji zrobić? Bo nasze życie, a już w szczególności życie naszych dzieci, pełne jest sytuacji, które aż proszą się o odrobinę krzyku.

Z pomocą przychodzi nam mała bohaterka tej książki. Można by powiedzieć, że jest takim uniwersalnym głosem wszystkich dzieci (albo przynajmniej moich 😉),bo denerwuje ją wiele typowych sytuacji takich, jak: brokuły na talerzu, wczesna pora spania, a nawet samo słuchanie rodziców. Dziewczyna w takich sytuacjach najczęściej krzyczy, ale widzi, że nie do końca to dobre rozwiązanie. Chciałaby zapanować nad złością, ale nie wie jak. Próbuje emocje rozładować malując, bo to najlepszy sposób jej przyjaciółki, albo zamknąć je jak dżina w butelce, ale duszenie ich w sobie też nie najlepiej się kończy. Dopiero szczera rozmowa z tatą przynosi bohaterce ulgę i pozwala z jego pomocą opracować pomysły na radzenie sobie z gniewem i złością. 💛

---

Pięknie narysowana historia, nawet może ciut zbyt dosadnie 😉, ale na pewno w stylu, który dzieci polubią, o przeżywaniu jednej z trudniejszych emocji - złości i gniewu. Dziękuję autorowi, że poruszył tu problem zamykania złości w sobie, jak dżina w butelce, bo to metoda, po którą z wiekiem najchętniej sięgamy. Widzę to już po moim starszym dziecku. Młodsze jeszcze wszystko potrafi głośno wykrzyczeć i to wbrew pozorom jest lepsze, niż cichutki krzyk, którego nie usłyszymy wcale.

Co jest doskonałym remedium według autora na gniew? Oczywiście rozmowa. I choć sposobów na radzenie sobie z emocjami jest całkiem sporo, to ta jedna wydaje się najlepiej nasze dzieci zaopiekować ❤️.

Co robisz, gdy naprawdę, ale to naprawdę chce Ci się krzyczeć?

Dzieci potrafią przeżywać emocje bardzo intensywnie, czasem nie wiedząc ani jak sobie z nimi poradzić, ani jak je wyrazić. Dziś polecam Waszej uwadze książkę, która może pomóc im uporać się z silnymi emocjami. To "Naprawdę chcę krzyczeć!" od Wydawnictwa Dwukropek.
Tekst przygotował Simon Philip, a wspaniałą szatę graficzną stworzyła Lucia Gaggiotti. Lektura tej książki pomoże dzieciom uświadomić sobie, że gniew i często wynikający z niego krzyk są naturalne i mogą się przydarzyć każdemu. Warto wiedzieć, co robić w takich chwilach. Autor książki przedstawia w niej konkretne i praktyczne sposoby, które mogą być przydatne już dla kilkulatków. Ekspresyjne ilustracje przedstawiające emocje bohaterów mogą również pomóc czytelnikom w zrozumieniu treści książki. To lektura, która w przystępny sposób wyjaśnia, jak się zachowywać w trudnych sytuacjach. Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/11/naprawde-chce-krzyczec.html

Dobry krzyk nie jest zły, ale co za dużo. Ciekawa historia. A ilustracje są po prostu cudowne.

• Dziecionkowe
  • Książki
  • Dzieci
  • Dzieciństwo W.
  • Czeka w bibliotece
  • Dla szkrabów

Dodaj cytat z książki Naprawdę chcę krzyczeć!