Moja wielka wyszukiwanka. Na placu budowy

Okładka książki Moja wielka wyszukiwanka. Na placu budowy Susanne Gernhäuser
Okładka książki Moja wielka wyszukiwanka. Na placu budowy
Susanne Gernhäuser Wydawnictwo: Papilon Cykl: Moja wielka wyszukiwanka (tom 6) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Moja wielka wyszukiwanka (tom 6)
Mein grosses Sachen suchen. Viele, viele Baustellen
Papilon
2022-08-10
2022-08-10
24 min.
wyszukiwanka moja wielka wyszukiwanka dla dzieci sztywnostronicowa kartonówka

Okładka książki Inka i Filip wkraczają do akcji Joanna Jagiełło, Tomek Kozłowski
Inka i Filip w... Joanna Jagiełło, To...
Okładka książki Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra
Odwagi, Pinku!... Urszula Młodnicka,&...
Okładka książki Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-Emmanuel Schmitt
Wyspa wolności Barbara Brun, Éric-...

Książka jest bardzo ciekawa, pokazane place budowy są różnorodne i można tworzyć bardzo długie opisy co się tam dzieje. Dla mojego 2,5 latka wyszukiwanka jest za prosta, ale z zainteresowaniem ogląda obrazki i wyszukuje nowe szczegóły. Niestety, tłumaczenie tej książki jest kiepskie. Jestem inżynierem budowy i zęby mnie bolą od choćby "betonowozu" 🤦🏼‍♀️ Pierwowzór oceniam 9/10, ale polskie wydanie nie zasługuje na więcej niż 5/10 skoro nikt nie zadał sobie trudu konsultacji merytorycznych.

Moja Wielka Wyszukiwarka to idealna pozycja dla kilkuletnich chłopców. Strony są kartonowe więc nie ma opcji aby książka została podarta. Kolory są stonowane, nie obciążają oczu. Mój dwuletni synek uwielbia tą książkę. Z boku jest krótki opis dotyczący obrazka oraz parę elementów, ktore można wyszukać na obrazku. Do każdej planszy można tworzyć i opowiadać własne historie. Książka jest genialna! ❣️

Piękne ilustracje, bardzo szczegółowe.
Merytorycznie bez zarzutu. Bardzo różnorodne place budowy dom, rozbiórka, renowacja, tory, plac zabaw, panele fotowoltaiczne, droga, farma wiatrowa, most.
Na każdej rozkładówce jest krótki tekst objaśniający i bardzo duża ilustracja.
Uwielbiamy z dziećmi czytać i oglądać tę książkę.

Piękne ilustracje, bardzo szczegółowe.
Na każdej rozkładówce jest krótki tekst objaśniający i bardzo duża ilustracja.
Uwielbiamy z dziećmi czytać i oglądać tę książkę.

Są tu rodzice małych budowlanych fanów?😁

Nasza kolekcja liczy sporo tego typu tytułów i co najlepsze- nigdy się one nie nudzą!
Wyszukiwanki,takie jak "Moja wielka wyszukiwanka.Plac budowy" to książki,które naprawdę mogą zająć dziecko na długi czas. Ich szczegółowość,złożoność i wielowątkowość czynią je uniwersalnymi i ciekawymi pozycjami. To,co urzekło nas w tej wyszukiwanie i sprawiło, że jest wyjątkowa to fakt,że ilustracje są bardzo realne i idealnie odwzorowują rzeczywistość. Dodatkowo budowa i sprzęty budowlane przedstawione są z różnych perspektyw,dzięki czemu dziecko poznaje mnóstwo maszyn i okoliczności w jakich powstają np.domy,ich rozbiórka,renowacja,różnego rodzaju remonty,a nawet budowa placu zabaw czy montowanie paneli słonecznych! Dziecko poznaje mnóstwo nowych słów,różne zastosowania dotąd znanych maszyn i wszystkiego co z tym związane.
Na każdej stronie po lewej stronie znajduje się kilka wyróżnionych elementów i ich nazwy oraz krotki opis co dzieje się na ilustracji.
Czynności,które wykonują maszyny i ludzie na obrazkach mogą stanowić świetny wstęp do tworzenia własnych historii,opowiadania co widzimy,co się dzieje na poszczególnych stronach i codziennie odkrywania nowych szczegółów.
To pozycja,która na pewno szybko się nie znudzi,poszerzy słownictwo i rozbudzi wyobraźnię.
Wiek: 3+
W serii także tytuły: Mój dzień, Dzień i nic,Zwierzęta świata,Pojazdy i Przedszkole.

Są tu rodzice małych budowlanych fanów?😁

Wyszukiwanka to nie tylko ksiazka. To super zabawa. Dużo frajdy sprawia wyszukiwanie sprzętów budowlanych, pojazdów oraz innych rzeczy w książeczce. A właściwie książce ponieważ to duży format jest - A4, z twardymi stronami co ułatwia małym rączkom przewracanie kartek.
Na każdej stronie jest duży i ciekawy obrazek, który bardzo angażuje i daje dużo zabawy. A po lewej stronie znajdują się zadania oraz zagadki z rzeczami do wyszukiwania, a to rozwija spostrzegawczość naszych maluchów.

"Na placu budowy " to idealny wybór dla małych fanów pojazdów. W książce znajdziemy krótki opis tego co się dzieje na danej stronie, a potem zabawa start! Mamy wielką, pełną szczegółów ilustrację, a obok rzeczy które musimy na niej znaleźć. Fajnie że są one pokazane, więc dziecko więc o co chodzi i czego ma szukać 😉
Cała książka jest kartonowa by można było się nią dłużej cieszyć. Syn jest nią zachwycony polecam więc i Wam serdecznie ❤

Cała książka jest kartonowa by można było się nią...

Książki aktywizujące to jest coś, co dzieci uwielbiają. Zabawa z książką i nauka przy okazji. Tym razem przyjrzyjmy się placowi budowy, ćwiczmy spostrzegawczość i poznajmy lepiej otaczający nas świat.
Ta książka to 12 rozkładówek, a każda z nich przedstawia inny teren budowy. Na pierwszy rzut idą domki jednorodzinne. Pod jeden z nich dopiero kopany jest dół, inny jest już gotowy, trzeba tylko ułożyć kostkę dookoła niego, a na trzecim powstaje dach. Czy znajdziesz cieślę, który siedzi na górnej belce? Dalej jest m.in renowacja starego muzeum czy plac budowy na stacji kolejowej, gdzie remontowane są tory. Znalezienie taśmy klejącej nie zapowiada się na banalnie proste zadanie. A czy wiesz czym są panele słoneczne? Znajdziesz je na obrazku z gospodarstwem?
Ta książka pełna jest szczegółów i wcale nie skupia się tylko na pracach remontowo-budowlanych. Bardzo podoba mi się tu różnorodność. Domy, obora, autostrada, farma wiatrowa czy most w porcie. Przy każdej rozkładówce jest 5-6 rzeczy do znalezienia, oraz dodatkowa zagadka w kilku zdaniowym tekście do każdego obrazka.
To nie tylko wyszukiwanka, ale także cudowny picture book na którym możecie wypatrywać wielu rzeczy oraz poznawać nowe miejsca. Rozmawiać, zapamiętywać nowe nazwy i bawić się na tyle sposobów, na ile podpowie wyobraźnia. Nie czekajcie, plac budowy wzywa 😀

Jeśli Wasze dziecko jest fanem wyszukiwanek i nie potrafi przejść obojętnię obok placu zabawy lub koparki to ta książka z pewnością je zainteresuje. Mamy tu aż 11 rozkładówek, a każda z nich ukazuje różnego rodzaju place budowy, a także pojazdy i maszyny budowlane. Scenki zostały wzbogacone o krótki tekst z komentarzem na temat tego, co przedstawia obrazek oraz pytaniem do czytelnika, czy widzi dane elementy na ilustracji. Znajdziecie tutaj między innymi koparki, dźwig, betonowóz, minikoparkę, walec, ładowarkę, ale też materiały i narzędzia wykorzystywane na placu budowy. Wyszukiwanki mają wiele zalet, przede wszystkim rozwijają spostrzegawczość, zachęcają do szukania związków przyczynowo-skutkowych, a także wzbogacają słownictwo małego czytelnika. Możecie je także wykorzystać na przykład do nauki języka angielskiego. Polecam.

Świetna książka do nauki słów, przedmiotów, a także ćwiczeń na spostrzegawczość dziecka. Ta książka nie tylko bawi, ale i uczy. Mieliśmy jedną książeczkę, ale córce tak się spodobała, że postanowiliśmy zakupić kolejny tom. Dzięki tej książce bardzo polepszyła się mowa u dziecka, dziecko skupia swoją uwagę o wiele dłużej na danej stronie, niż w normalnych książkach. Piękne różnobarwne i wyraźne ilustracje. Książka jest dużego formatu, co jest plusem!

W najnowszej części obejrzycie aż 11 rozkładówek budowlanych, a każda z nich przedstawia zupełnie coś niego. Jest budowa domu, ale i rozbiórka. Znajdzie się renowacja, remont torów obudowa placu zabaw. Dodatkowo montaż paneli słonecznych i stawianie wiatraków czyli odnawiane źródła energii.
Jak zawsze super wydanie, twarde strony, okrągłe rogi i genialne realistyczne ilustracje. Konstrukcja została zachowana a więc po lewej stronie krótki tekst z jakimś pytaniem szczegółowym i kilka elementów do odszukania na obrazku.

Nikodem chętnie czyta kilka razy dziennie! Najlepsza rekomendacja!

• Czytane z dziećmi
  • Książki dla Kubusia