Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba

Wydawnictwo: Nowa Proza
6,76 (536 ocen i 74 opinie)
tłumaczenie
Maria Gębicka-Frąc
Can't Wait to Get to Heaven
humor, miłość, przyszłość
Camena

Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba to zaprawiona humorem wzruszająca powieść o miłości, przemijaniu i wierze w lepszą przyszłość. Akcja toczy się w miasteczku Elmwood Springs. Główną bohaterką jest Elner, niezależna starsza pani, której wieku nikt nie zna - łącznie z nią samą. Pewnego dnia Elner łamie zakaz nerwowej siostrzenicy Normy i wchodzi na drabinę, żeby nazrywać fig. Wskutek upadku traci przytomność i zostaje odwieziona do szpitala. Nikt nie wie, co właściwie ją tam spotyka. Może umiera, a może przeżywa najbardziej nieprawdopodobną przygodę w życiu. Elner jedzie windą do nieba, gdzie spotyka swoją siostrę, a także odbywa miłą pogawędkę z dawną przyjaciółką, Sąsiadką Dorothy, i jej mężem. W tym czasie jej bliscy, Norma i Macky Warrenowie, odchodzą od zmysłów. Gdy ze szpitala wycieka wiadomość o śmierci starszej pani, sąsiedzi rozpoczynają przygotowania do pogrzebu. Ruby, która wraz z Tot postanowiła doprowadzić do porządku dom Elner, znajduje w koszu na pranie rewolwer.

Sklep

Chłopaki niech płaczą
Paweł Piotrowicz , Olaf Lubaszenko

7,3 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
talitha_kum | 2011-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2011

Wspaniała, ciepła, niosąca nadzieję opowieść z dozą humoru :) ukazująca uroki życia codziennego, o których zapominamy - oraz tego, które na nas czeka w niebie.
Pochłonełam książkę pędem i teraz... "nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba" :)
Nim to jednak nastąpi wcielę w życie kilka rad jakie wynotowałam z lektury oraz wspaniałej postawy głównej bohaterki, która mimo sędziwego wieku posiadała dziecięcą radość i zachwyt nad życiem.
Gorąco polecam! :)

kajsa | 2011-08-05

O życiu i jego wszystkich urokach. Książka na doła.

IwonaGa | 2015-04-22
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

To książka z gatunku tych milutkich, dających nadzieję na lepsze jutro, i wiarę w każdego człowieka. Żyj chwilą, ciesz się każdym dniem, i zmieniaj swoje życie kiedy ci się znudzi to dotychczasowe. Czasem to pomaga.

Lucyna | 2010-09-21
Przeczytana: 2007 rok

Gdy czytałam ,po raz pierwszy ,wyobrażałam sobie ciocię Elner,jako swoją babcię,której zawsze mi brakowało.
Taką zwariowaną babcię chciałabym mieć.
Dzięki niej nie przechodzę obojętnie obok zachodów słońca,nawet wieszając pranie,zachwycam się i marudzę pod nosem "miałaś rację ,Elner,każdy z nich jest inny".

książek: 1966
Czytam-Sobie | 2014-10-09
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka, 2014
Przeczytana: 09 października 2014

Starsza pani poszła do nieba i ... - i jak to wpłynęło na wielu ludzi, choć o niczym nie mieli pojęcia.
Takie "Życie po życiu" wg Fannie Flagg :). Urocze, krzepiące, w sam raz na poprawę humoru, ale i do refleksji.

Evita | 2012-01-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Sięgnęłam po kolejną książkę Fannie Flagg właściwie sama się sobie dziwiąc, bo nie przepadam za przesłodzonymi historiami. Ale o dziwo, autorka pisze tak optymistyczne i niosące wiarę w ludzi powieści, że od czasu do czasu taka historia nie zaszkodzi, a człowiek ma szansę inaczej spojrzeć na pewne sprawy.

Bohaterką "Nie mogę się doczekać..."jest osiemdziesięcioletnia, totalnie, ale pozytywnie zakręcona Elner Shimfissle. Króliczek Energizera przy cioci Elner to ślamazara. Kiedy krzepka staruszka dotkliwie pożądlona przez szerszenie spada z drzewa figowego i traci przytomność, stawia na nogi wszystkich mieszkańców Elmwood Springs. Kiedy nieszczęsna odchodzi z tego świata, niemal wszyscy mieszkańcy pogrążają się w żałobie. Bo ludzie Elner kochali, lubili i szanowali. Trwają gorączkowe przygotowania do pogrzebu. Wiadomość o śmierci staruszki lotem błyskawicy (z niemałą pomocą sąsiadek) obiega całe miasteczko. Koleżanki przygotowują potrawy, by odciążyć znerwicowaną Normę, nieutuloną...

allison | 2011-04-19
Przeczytana: luty 2011

Jedna z najlepszych powieści F. Flagg - wyjątkowo ciepła i zabawna, optymistyczna i energetyczna.

Karolina | 2010-12-17
Przeczytana: 08 grudnia 2010

Jednym słowem - rewelacja!

Ilona | 2010-12-09
Przeczytana: sierpień 2010

Magiczny świat pewnej zwariowanej staruszki, wokół której kręci się mnóstwo ludzi i ich losów. Dziecięco naiwna w swojej ciekawości świata a zarazem ciepła, mądra i nieustraszona w codziennym życiu. Bardzo niekonwencjonalna i nieco stuknięta. Cieszy się, że w niebie pozna odpowiedzi na wszystkie pytania i będzie zajadać swoje ulubione ciasto. Spotka tych, których kochała i lubiła. Bez wahania uda się tam, choćby w starym szlafroku. Bezimienna święta (nierozpoznana jak bohater Jasminum), która zmienia losy wszystkich naokoło. Uwaga: nigdy nie zabija ślimaków, a stare graty podarowane przez przyjaciół mają dla niej wartość ich serc. Jej dziecięca prostota okazuje się miła tajemniczemu Bogu o rysach przystojniaka z sąsiedztwa. Wszystko to z przymrużeniem oka, zabawnie podane i krzepiące. Aż chciałoby się przepisywać tę książkę na receptę wszystkim nieszczęśliwym, przygnębionym i chorym. Nawet mój domowy mężczyzna uśmiał się serdecznie i nie mógł oderwać od tej czarującej książki.

MoniS | 2013-09-24
Przeczytana: 23 września 2013

Najlepszym komentarzem do moich uczyc po przeczytaniu tej ksiazki jest sam jej tytul - Nie moge sie doczekac kiedy wreszcie pojde do nieba. Ja tez nie moge :)
Bardzo ciepla, kryjaca w sobie prosta ale jakze wazna prawde o zyciu (bynajmniej nie chodzi mi tu o to, ze to jednak jajko bylo przed kura;p)

Trzeba sie cieszyc kazdym dniem naszego zycia:)

Spokojna, zabawna, rozczulajaca. Chcialabym miec taka babcie jak Elner S.!