Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba

Autor:
humor, miłość, przyszłość
typ
papier
Camena
6,76 (520 ocen i 72 opinie)

Opis książki

Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba to zaprawiona humorem wzruszająca powieść o miłości, przemijaniu i wierze w lepszą przyszłość. Akcja toczy się w miasteczku Elmwood Springs. Główną bohaterką jest Elner, niezależna starsza pani, której wieku nikt nie zna - łącznie z nią samą. Pewnego dnia Elner łamie zakaz nerwowej siostrzenicy Normy i wchodzi na drabinę, żeby nazrywać fig. Wskutek upadku traci przytomność i zostaje odwieziona do szpitala. Nikt nie wie, co właściwie ją tam spotyka. Może umiera, a może przeżywa najbardziej nieprawdopodobną przygodę w życiu. Elner jedzie windą do nieba, gdzie spotyka swoją siostrę, a także odbywa miłą pogawędkę z dawną przyjaciółką, Sąsiadką Dorothy, i jej mężem. W tym czasie jej bliscy, Norma i Macky Warrenowie, odchodzą od zmysłów. Gdy ze szpitala wycieka wiadomość o śmierci starszej pani, sąsiedzi rozpoczynają przygotowania do pogrzebu. Ruby, która wraz z Tot postanowiła doprowadzić do porządku dom Elner, znajduje w koszu na pranie rewolwer.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
talitha_kum | 2011-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2011

Wspaniała, ciepła, niosąca nadzieję opowieść z dozą humoru :) ukazująca uroki życia codziennego, o których zapominamy - oraz tego, które na nas czeka w niebie.
Pochłonełam książkę pędem i teraz... "nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba" :)
Nim to jednak nastąpi wcielę w życie kilka rad jakie wynotowałam z lektury oraz wspaniałej postawy głównej bohaterki, która mimo sędziwego wieku posiadała dziecięcą radość i zachwyt nad życiem.
Gorąco polecam! :)

kajsa | 2011-08-05

O życiu i jego wszystkich urokach. Książka na doła.

IwonaGa | 2015-04-22
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 kwietnia 2015

To książka z gatunku tych milutkich, dających nadzieję na lepsze jutro, i wiarę w każdego człowieka. Żyj chwilą, ciesz się każdym dniem, i zmieniaj swoje życie kiedy ci się znudzi to dotychczasowe. Czasem to pomaga.

Lucyna | 2010-09-21
Przeczytana: 2007 rok

Gdy czytałam ,po raz pierwszy ,wyobrażałam sobie ciocię Elner,jako swoją babcię,której zawsze mi brakowało.
Taką zwariowaną babcię chciałabym mieć.
Dzięki niej nie przechodzę obojętnie obok zachodów słońca,nawet wieszając pranie,zachwycam się i marudzę pod nosem "miałaś rację ,Elner,każdy z nich jest inny".

Czytam-Sobie | 2014-10-09
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka, 2014
Przeczytana: 09 października 2014

Starsza pani poszła do nieba i ... - i jak to wpłynęło na wielu ludzi, choć o niczym nie mieli pojęcia.
Takie "Życie po życiu" wg Fannie Flagg :). Urocze, krzepiące, w sam raz na poprawę humoru, ale i do refleksji.

Evita | 2012-01-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Sięgnęłam po kolejną książkę Fannie Flagg właściwie sama się sobie dziwiąc, bo nie przepadam za przesłodzonymi historiami. Ale o dziwo, autorka pisze tak optymistyczne i niosące wiarę w ludzi powieści, że od czasu do czasu taka historia nie zaszkodzi, a człowiek ma szansę inaczej spojrzeć na pewne sprawy.

Bohaterką "Nie mogę się doczekać..."jest osiemdziesięcioletnia, totalnie, ale pozytywnie zakręcona Elner Shimfissle. Króliczek Energizera przy cioci Elner to ślamazara. Kiedy krzepka staruszka dotkliwie pożądlona przez szerszenie spada z drzewa figowego i traci przytomność, stawia na nogi wszystkich mieszkańców Elmwood Springs. Kiedy nieszczęsna odchodzi z tego świata, niemal wszyscy mieszkańcy pogrążają się w żałobie. Bo ludzie Elner kochali, lubili i szanowali. Trwają gorączkowe przygotowania do pogrzebu. Wiadomość o śmierci staruszki lotem błyskawicy (z niemałą pomocą sąsiadek) obiega całe miasteczko. Koleżanki przygotowują potrawy, by odciążyć znerwicowaną Normę, nieutuloną...

allison | 2011-04-19
Przeczytana: luty 2011

Jedna z najlepszych powieści F. Flagg - wyjątkowo ciepła i zabawna, optymistyczna i energetyczna.

Karolina | 2010-12-17
Przeczytana: 08 grudnia 2010

Jednym słowem - rewelacja!

Ilona | 2010-12-09
Przeczytana: sierpień 2010

Magiczny świat pewnej zwariowanej staruszki, wokół której kręci się mnóstwo ludzi i ich losów. Dziecięco naiwna w swojej ciekawości świata a zarazem ciepła, mądra i nieustraszona w codziennym życiu. Bardzo niekonwencjonalna i nieco stuknięta. Cieszy się, że w niebie pozna odpowiedzi na wszystkie pytania i będzie zajadać swoje ulubione ciasto. Spotka tych, których kochała i lubiła. Bez wahania uda się tam, choćby w starym szlafroku. Bezimienna święta (nierozpoznana jak bohater Jasminum), która zmienia losy wszystkich naokoło. Uwaga: nigdy nie zabija ślimaków, a stare graty podarowane przez przyjaciół mają dla niej wartość ich serc. Jej dziecięca prostota okazuje się miła tajemniczemu Bogu o rysach przystojniaka z sąsiedztwa. Wszystko to z przymrużeniem oka, zabawnie podane i krzepiące. Aż chciałoby się przepisywać tę książkę na receptę wszystkim nieszczęśliwym, przygnębionym i chorym. Nawet mój domowy mężczyzna uśmiał się serdecznie i nie mógł oderwać od tej czarującej książki.

monika_t2 | 2010-09-12
Przeczytana: 12 września 2010

Książka bardzo mi się podobała:) Jest to ciepła opowieść niby bardzo prosta i lekka jednak ukazująca wiele wartości. Powieść wywołuje bardzo pozytywne emocje. Pokazuje jak można się cieszyć ze zwykłych codziennych rzeczy, jak ważna jest przyjaźń i rodzina. Pokazuje kwestie przemijania i śmierci w bardzo jasnym i pozytywnym świetle. Książka warta przeczytania:)

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica