Amulet

Novae Res
2022-07-05
2022-07-05

Na półkach: , , , , , ,

Poznajemy Weronikę studentkę Architektury,rodzice od zawsze dbali o to by córce niczego nigdy nie brakowało.
Jednak dziewczyna wyczuwa emocjonalną,wewnętrzną pustkę czegoś jej brak miłości i szczęścia w życiu.
Pewnego dnia poznaje Maxa chłopaka nieśmiałego,bardzo skrytego pochodzi z innego środowiska co Weronika.
Chlopak zaczyna bardzo imponować i fascynować dziewczynę czuje coś więcej do Maxa.
Zakochuje się w nim,lecz któregoś dnia oznajmia jej,że wyjeżdża za ocean.Max skrywa pewną,bolesną tajemnicę przed Weroniką.
W dzień pożegnania,gdy się rozstają wręcza jej ukochany amulet szczęścia,ma on chronić dziewczynę.
Historia niesamowita,poruszająca poruszyła mnie i zachwyciła książka,
Oczarowana jestem tą powieścią,pióro Pani Beaty jest lekkie,miłe.
Styl pisania autorki wspaniały,bohaterowie fajni,świetni.
W sumie dużo się tutaj działo,że trudno było mnie się oderwać od lektury.
Wciąga bezgranicznie książka,pełna tajemnic,sekretów,indiańskiej magii i wierzeń ukazanych jest w książce.
Zaskakiwała mnie książka z każdą stroną i rozdziałami książki,zainteresowała mnie lektura była naprawdę cudowna,interesująca,przyjemna.

Chlopak zaczyna bardzo imponować i fascynować dziewczynę...

Chyba taki nieco odromansowany harlequin. I z jednej strony szybko i miło się czytało, z drugiej coś mi nie pasowało w książkowym kalendarzu ( kończy się sezon na szparagi i nadchodzi jesień). No i błędy literowe w treści. Raziły i skutecznie zniechęcały (strona 10 mogła być już ostatnią przeczytaną, bo aż oczy zakłuły od mnogości tych baboli).

Weronika jest studentką architektury. Nigdy o nic nie musiała się martwić a to dzięki rodzicom którzy dbali o każdy szczegół jej życia. Jednak mimo tego dziewczyna czuła wewnętrzna pustkę, aż do dnia gdy poznaje Maxa. Mężczyzna wywodzi się z całkiem innego środowiska,przez co bardzo imponuje dziewczynie. Jednak Weronika czuję że coś gryzie chłopaka. Okazuje się że intuicja jej nie zawiodła, Max poinformował ją że wyjeżdża za ocean.

,, Czekaj na mnie, dopóki starczy ci sił, i wybacz, jeśli nie wrócę…"

W ostatnim dniu kiedy przyszło im się pożegnać, chłopak wręcza jej amulet w którym dziewczyna wyczuwa drzemiące siły, a na dodatek w jej domu zaczynają się dziać niezrozumiałe wydarzenia.
Czy jej rodzinie coś grozi?

Hmm… zacznę od tego że książka to taka trochę bajka dla dorosłych. Nie znajdziecie tu akcji która wciągnie Was jakoś mocno, ale na tyle że można miło spędzić z tą książką czas. Trochę indiańskiej magii i młodzieńczej miłości. Na plus są też fajnie wykreowani bohaterowie chociaż Max może po pewnym czasie stracić wasze zaufanie.
,,Amulet" to historia o szukaniu własnego ja, spełnieniu marzeń oraz dążeniu do celu. Trochę romansu pomieszanego z fantasy. Pióro autorki jest lekkie dzięki czemu czyta się tę historię w miarę płynnie. Jeżeli szukacie lekkie książki która będzie odskocznia od codziennych obowiązków to polecam.
Na pewno sięgnę po inne książki autorki

Dla Weroniki Maks jest całym światem. Bez niego czuje emocjonalną pustkę. Tylko przy nim czuje się szczęśliwa. Niestety dla chłopaka co innego jest najważniejsze w życiu. Jako dziecko został zabrany rodzinie. Teraz ma możliwość odnalezienia ich. To, o czym marzył przez całe życie jest w zasięgu jego ręki i postanawia to wykorzystać.
Tymczasem w domu Weroniki zaczynają dziać się dziwne i niepokojące rzeczy. Wszystko zaczyna wskazywać na to, że ktoś próbuje zaszantażować ich rodzinę. Wciąż jednak nie wiadomo kto i z jakiego powodu.
Dawno nie czytałam książki, która byłaby o wszystkim i o niczym. Była dla mnie zbyt bezsensowna. Początkowo tworzyła całość, kiedy Weronika i Maks byli razem, ale później podzieliła się na pół i opowiadała dwie zupełnie różne historie, które łączyła tylko tęsknota za ukochaną osobą. Jeżli chodzi o histroię Weroniki, to miała jeszcze ona jakiś sens. Pojawił się wróg, który zaczął niszczyć firmę jej ojca, ona przestała być anonimowa w swoim środowisku i jednocześnie leczyła złamane serce. Historia Maksa była dla mnie nie do wytrzymania. Odnalazł swoją rodzinę, ale to już nie był jego świat, ciągle tęsknił za Weroniką i sam miotał się między swoimi uczuciami i pragnieniami. Najgorsze jednak były kobiety w jego życiu - matka i nowa dziewczyna. Wspólnie mieszały i kombinowały co zrobić, żeby tylko wybrał je i nie wyjeżdżał do dawnego życia. Niesamowicie mnie to irytowało. Nie podobało mi się również zakończenie, chociaż idealnie się wpasowało w to niezdecydowanie Maksa, co do poszukiwania odpowiedniej drogi dla siebie.

Tymczasem w domu Weroniki zaczynają dziać...

Weronika i Maks są parą. Ona pochodzi z bogatej rodziny, On jest zwyczajnym chłopakiem. Jej brakuje uwagi rodziców, On tęskni do swoich- tych prawdziwych, którzy trwają w jego pamięci od wielu lat, a mieszkają za wielką wodą. Są Indianami...
W domu Weroniki dochodzi raz za razem do dziwnych sytuacji. Trudno znaleźć sprawcę, a ten pozwala sobie na coraz więcej. Czy rodzinie coś grozi? Kto za tym wszystkim stoi? A może to choroba psychiczna pani domu daje takie objawy?
Dziewczyna przestaje być anonimowa w swym środowisku, wychodzi na jaw, kim jest, czym zajmują się jej rodzice, ludzie szukają sensacji, a renomowana firma rodziców zmierza ku zamknięciu.
Ukojenia zaznaje tylko w ramionach Maksa... który dostaje informację, że zaprzyjaźniona osoba odnalazła jego lud i rodzinę. Postanawia wyruszyć w podróż do swych korzeni... i zdecydować, gdzie pragnie zostać.
Maks chce podarować swojej ukochanej amulet, który został mu podarowany przez ojca i obdarzony olbrzymią mocą, niestety amulet "ma inne plany"i nie pozwala się oddać.
Przedmiot ten jest nierozerwalnie związany z młodym mężczyzną. Poprzez swą ogromną moc staje się on "łącznikiem" między parą, gdy Maks wyrusza za wielką wodę... Czy wróci?
Tego już nie zdradzę...

Z twórczością pani Olejnik spotkałam się jakiś czas temu przy książce "W deszczu łatwiej ukryć łzy". Do dziś pamiętam jakie wrażenie wywarła na mnie tamta powieść. Podobnie jest i teraz, długo myślałam o tej historii i o tym jak ubrać w słowa to, co czuję...
"Amulet" to ciepła i poruszająca opowieść o poszukiwaniu własnego "JA", o spełnianiu marzeń, dążeniu do celu, o godzeniu się z tym co jest nam pisane.
To historia, która płynie swoim rytmem, nie śpieszy się, uspokaja, wbrew pozorom nie przytłacza.

Autorka cudownie zbudowała klimat, szczypta magii, która osnuwa tę powieść, indiańskie zwyczaje i wierzenia, dziwne, momentami paranormalne zdarzenia dodają smaku, ale nie odstraszają- wręcz przeciwnie, pobudzają ciekawość, popychają, by rozwiązać tajemniczą zagadkę.
Podkreślam, to nie jest absolutnie powieść fantasy, to coś zupełnie innego- coś, co naprawdę trudno ubrać w sztywne ramy.

Tak jak wspomniałam, nie znajdziemy tu akcji która goni na złamanie karku, ale pojawi się kilka zaskakujących zwrotów akcji. Autorka zaserwowała nam również całą gamę emocji. Niejednokrotnie się złościłam, szczególnie na Maksa i jego decyzje, za chwilę samą siebie przekonywałam, że nie mam prawa go oceniać, przecież wrócił do swoich. Niejednokrotnie płakałam razem z Weroniką, tęskniąc za tym co minęło.
Bohaterowie są świetnie wykreowani, pełni emocji, pasji i przeciwieństw. Miotają się sami ze sobą, szukają drogi i swojego własnego "JA". Jestem poruszona tą historią...
Naprawdę odpoczęłam przy tej powieści, czułam się spokojna i zrelaksowana.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Autorka ma niezwykle lekkie i barwne pióro. Sprawia to, że naprawdę powieść wciąga, otacza tajemniczością, nie chce wypuścić czytelnika ze swych ramion. Z wielkim zainteresowaniem sięgnę po kolejne książki, które wyszły spod jej pióra.

Taka troszkę liryczna bajeczka dla dorosłych. Pozytywni bohaterowie, miłość zabarwiona indiańską magią i tęsknota kochanków.Czytając tę historię czekałam na jakieś interesujące zwroty akcji czy też ciekawe momenty. Niestety, książka nie wzbudziła we mnie żadnych emocji.

Gdy Weronika poznaje Maksa jej świat nagle zaczyna nabierać barw, mężczyzna uczy ją czerpać radość z życia i cieszyć się nawet z najmniejszych rzeczy. Niestety dla niej Maks informuje ją, że wyjeżdża za ocean, aby odszukać swoich bliskich. Przy pożegnaniu daje Weronice swój amulet, który zdaje się być obdarzony jakimiś tajemnymi mocami. Powrót do codzienności staje się dla dziewczyny bardzo trudny, zwłaszcza, że dodatkowo ktoś zaczyna grozić jej rodzicom...

"Amulet" to książka, po którą sięgnęłam z dużą ciekawością, sporą zasługę miał tu również intrygujący opis i przyciągająca wzrok okładka. Nie spodziewałam się jednak takiej historii, która momentami wydawała mi się mocno nierealna, oderwana od rzeczywistości, nawet magiczna i łączyła to z prozą codziennego życia i zwykłymi ludzkimi problemami. Bardzo kibicowałam głównej parze bohaterów i zachowanie Maksa nie do końca mi się spodobało, jednak rozumiem, że ciężko mu było dokonać ostatecznego wyboru. Liczyłam na trochę inne zakończenie, ale autorka zostawiła delikatny cień nadziei, więc kto wie...

Książka nieco inna niż wszystkie, przekazująca ważne wartości i wciągająca bez reszty :) polecam!

"Czekaj na mnie, dopóki starczy ci sił, i wybacz, jeśli nie wrócę..."

Szczęście i osiągniecie pragnień często wymaga od człowieka wielu wyrzeczeń. Można dopiąć swego i spełnić swoje marzenia, ale co jeśli nadal nie czujemy się w pełni szczęśliwi? Jeśli nadal czegoś brakuje?

Tak trudno jest ułożyć swoje życie tak, aby wszystko w nim było idealne. Zawsze pozostaje coś co się nie zgadza, co trzyma się przeszłości i nie pozwala o niej zapomnieć, mimo osiągnięcia najpierw zamierzonego celu.

Maks - jeden z głównych bohaterów książki "Amulet" staje przed trudnym zadaniem wyboru właściwej drogi w swoim życiu. Może żyć jak dotąd i mieć obok siebie Weronikę, która szczerze go kocha, lecz czuje, że nie należy do tego świata. Wzywa go zew przeszłości, w której został brutalnie wyrwany z objęć prawdziwej rodziny i wspólnoty. Mężczyzna musi się zdecydować i wybrać: Życie przy dotychczasowej ukochanej czy walka o przeszłość i powrót do swoich? Każda z tych opcji niesie ze sobą jakieś wyrzeczenia.

Autorka książki równolegle z historią Maksa przedstawia nam życie i punkt widzenia Weroniki. To dziewczyna, która pochodzi z bogatej i wpływowej rodziny, lecz nie czuje się tam tak dobrze, jak przy Maksie, który zdaje się być w pewien sposób inny i wyjątkowy. W końcu dziewczyna dowiaduje się o planach wyjazdu chłopaka i otrzymuje od niego amulet, od którego wręcz bije tajemnicza siła i moc. Czy dziewczyna będzie w stanie poradzić sobie z wyjazdem ukochanego, który może do niej już nigdy nie powrócić?

Książka "Amulet" przedstawia czytelnikowi niesamowitą i w pewien sposób też niepowtarzalną historię miłości dwojga ludzi. Maks, mimo uczucia do Weroniki, na pierwszym miejscu stawia sobie swoje szczęście i osiągniecie celu, o którym marzył od dziecka. Wymaga to od niego wiele wyrzeczeń i strat, z którymi musi sobie poradzić. Mężczyzna musi odkryć kim tak naprawdę jest i do jakiego świata należy, a czytelnik jest świadkiem tych wszystkich rozterek.

Autorka w ten sposób pokazuje nam, jak trudno jest w swoim życiu dokonać właściwego wyboru, który może zmienić wszystko. Wielokrotnie mimo osiągnięcia celu, może się okazać, że to tak naprawdę nie jest to, czego rzeczywiście pragniemy. Mogą pojawić się wątpliwości i chęć powrotu do tego co oczywiste i znajome.

Na kolejnych kartach książki razem z głównymi bohaterami zmagamy się z bólem ich rozłąki i poczucia straty. Ważną rolę w tym wszystkim odgrywa tajemniczy amulet, który wprowadza do opowieści elementy magii. To właśnie dzięki niemu Maks nie może zapomnieć o swojej przeszłości, ale też ciągle wraca do życia z Weroniką.

W całej tej opowieści trafia nam się również wątek kryminalny. W domu Weroniki dzieją się bowiem dziwne rzeczy i nikt nie wie, kto jest za nie odpowiedzialny. Firma jej rodziców podupada, a sprawca zamieszania zdaje się dość dobrze ukrywać. Czy uda im się rozwiązać zagadkę i uratować rodzinną firmę przed upadkiem?

Jak możecie zauważyć, książka ta to naprawdę ciekawa pozycja, która łączy w sobie wiele różnorakich wątków. Z jednej strony to historia miłości głównych bohaterów, a z drugiej jest też trochę magii i elementy kryminalne. Ja na pewno z przyjemnością sięgnęłabym po nią kolejny raz.

"Czekaj na mnie, dopóki starczy ci sił, i wybacz, jeśli nie wrócę..."

"Amulet" zachwycił mnie swoją okładką i zaintrygował opisem, a co z treścią?

𝑮𝒅𝒚 𝒘𝒛𝒚𝒘𝒂𝒋ą 𝒄𝒊ę 𝒅𝒖𝒄𝒉𝒚 𝒑𝒓𝒛𝒆𝒔𝒛ł𝒐ś𝒄𝒊, 𝒑𝒐𝒅ąż𝒂𝒋 𝒛𝒂 𝒏𝒊𝒎𝒊 𝒊 𝒏𝒊𝒆 𝒐𝒈𝒍ą𝒅𝒂𝒋 𝒔𝒊ę 𝒛𝒂 𝒔𝒊𝒆𝒃𝒊𝒆.

Kultura Indiańska, tajemniczy amulet i miłości, która zniesie wiele...
Autorka w swojej najnowszej powieści pięknie przedstawia siłę więzów rodzinnych. Historia tej dwójki nie jest łatwa, a wątki poruszane przez Beatę Olejnik potrafią ścisnąć za serducho.
Kibicowałam bohaterom do samego końca, a czy zakończyło się tak, jak bym tego chciała? Musicie się sami przekonać. 🤪

#amulet to książka, którą czyta się bardzo szybko! Bohaterowie fajnie wykreowani. Ja jednak miałam delikatny problem z zachowaniem Maksa. 🤷 Niezdecydowany, kochliwy decyzję podejmowane przez niego były dla mnie niejasne i samolubne. 😓 Nie wiem, może za bardzo chciałam, żeby było inaczej.
Zakończenie, które zaserwowała nam autorka, pozostawiło mi ziarno nadziei...

"Amulet" zachwycił mnie swoją okładką i zaintrygował opisem, a co z treścią?

𝑮𝒅𝒚 𝒘𝒛𝒚𝒘𝒂𝒋ą 𝒄𝒊ę 𝒅𝒖𝒄𝒉𝒚 𝒑𝒓𝒛𝒆𝒔𝒛ł𝒐ś𝒄𝒊, 𝒑𝒐𝒅ąż𝒂𝒋 𝒛𝒂 𝒏𝒊𝒎𝒊 𝒊 𝒏𝒊𝒆 𝒐𝒈𝒍ą𝒅𝒂𝒋 𝒔𝒊ę 𝒛𝒂 𝒔𝒊𝒆𝒃𝒊𝒆.

Kultura Indiańska, tajemniczy amulet i miłości, która zniesie wiele...

🌺 "Amulet" autorstwa Beaty Olejnik to magiczna opowieść, która zabierze was w fascynującą podróż w poszukiwaniu rodziny i korzeni.

🌺 Weronika pochodzi z zamożnej rodziny i choć nigdy niczego jej nie brakowało, i miała wszystko o czym inni mogli tylko pomarzyć, to jednak czuła pustkę. Rodzice byli zapracowani i nie okazywali jej zainteresowania oraz miłości. Gdy poznaje Maksa jej życie zaczyna nabierać kolorów.
Chłopak pochodzi z zupełnie innego środowiska i żyje bardzo skromnie, jednak Weronika zakochuje się w nim bez pamięci.
Wszystko zaczyna się komplikować, gdy Chłopak wyznaje jej swoją tajemnicę i chce podarować amulet, którego nigdy nie zdejmuje. Weronika czuje, że w tym amulecie drzemią potężne siły, i choć jest załamana jego nagłym wyjazdem obiecuje na niego czekać.

Czy Maks odnajdzie swoją rodzinę?
Jaką drogę wybierze?
Czy Weronika będzie na niego czekać?
Czy tych dwoje czeka wspólna przyszłość?

🌺 Cóż to była za emocjonalna lektura.
Znajdziecie w niej miłość, tajemniczy amulet, Indianskie wierzenia, tęsknotę za rodziną i poszukiwanie własnej drogi życiowej.
Autorka w baśniowy sposób opisała dwa różne światy, oraz dwoje naszych bohaterów, którzy muszą dokonać trudnych życiowych wyborów. Historia Maksa była naprawdę wzruszająca i trzymałam kciuki za jego powrót do rodziny. Lekki styl pisania sprawił, że książkę wręcz pochłonęłam i była to dla mnie bardzo przyjemna lektura.
Jeśli lubicie nieszablonowe i oryginalne historie pełne magii i indiańskich wierzeń to jestem pewna, że pokochacie tą niezwykłą książkę.

• Do zdobycia
  • Książki poruszające