Niepokonane

2022-06-29

Wyróżniona opinia i

Niepokonane

przeczytanych książek 1765 napisanych opinii 507

Sylwia nieoczekiwanie zostaje wdową. Jej mąż popełnił samobójstwo w swoim biurze. Kobieta nie wierzy, że Sylwester odebrał sobie życie. Razem z przyjaciółkami postanawia odkryć prawdę? Kto stoi za śmiercią mężczyzny? Jakie sekrety ujrzą przy okazji światło dzienne? Przekonajcie się sami...
To bardzo udany debiut Autora. Historię opowiada płynnie, przyjemnym stylem, wciągając czytelnika w świat skomplikowanych relacji bohaterek. A tych mamy 4 ( a właściwie to nawet 6). Sylwia, Marta, Kaja, Loveth , Wiktoria i Iga. Bardzo się od siebie różnią, każda jest na innym etapie życia, mają kompletnie inne sytuacje rodzinne, a co za tym idzie - problemy. Łączy je miejsce pracy i przyjaźń. Autor każdej daje sporo "czasu antenowego", więc możemy je całkiem dobrze poznać. Z jednej strony to dobrze, z drugiej dostajemy, jak dla mnie, trochę zbyt dużo informacji - "wycieczki" w przeszłość każdej z bohaterek są (oczywiście wg mnie) trochę zbyteczne. Cierpi na tym wątek główny - śmierć Sylwestra i okoliczności z tym związane wolałabym, żeby był bardziej rozbudowany. Rozumiem jednak zamysł Autora - wydarzenia z przeszłości ukształtowały bohaterki, sprawiły, że są "niepokonane". Mimo tych małych zastrzeżeń spędziłam z książką całkiem przyjemne chwile. Polecam.

To bardzo udany debiut Autora. Historię opowiada płynnie, przyjemnym stylem,...

Niepokonane to świetny debiut literacki @a._kameron , który mogę Wam z czystym sumieniem polecić.

A o czym jest historia? Już wyjaśniam.

Sylwia dowiaduje się o śmierci męża, który prawdopodobnie popełnił samobójstwo, jednak od początku w to nie wierzy. Dlatego ona i jej trzy przyjaciółki: Marta, Kaja i Loveth - pragną odkryć prawdę. Jednak czy tajemnice, które kryją się za śmiercią męża Sylwi, są na tyle lekkie by kobiety byłby w stanie unieść?

Chociaż fabuła skupia się na śmierci męża Sylwi, to tak naprawdę jest wielowątkową historią. Poznajemy w niej wszystkie cztery kobiety, które mają okazję prowadzić narrację. Możemy śledzić ich losy, tok prywatnego śledztwa, równocześnie poznając każdą z pań. Autor porusza problemy dnia codziennego, dodając tym samym fabule rzeczywistości. Sama akcja jest dość dynamiczna, dużo się dzieje i nie wieje tu nudą. Pióro autora jest przyjemne i lekkie w odbiorze, dzięki czemu przez książkę się płynie. Autor skupił się na pokazaniu, że w kobietach też drzemie siła. Jego bohaterki są "Niepokonane" i świetnie wykeowane - dzięki czemu każda z czytelniczek, będzie mogła odnaleźć cząstkę siebie. A zakończenie? Nieprzewidywalne!

A o czym jest historia? Już wyjaśniam.

Los nie jest dla nich łaskawy, wciąż podrzuca im liczne kłody pod nogi. Gdy pojawia się chwila wytchnienia, zaraz uderza ich podmuch wiatru, który wywraca ich życie do góry nogami. Problemy, tajemnice do rozwiązania, kłamstwa, intrygi i przyjaźń, która przezwycięży wszystkie utrudnienia. Pokochałam te kobiety, z zapartym tchem obserwowałam ich losy, które niczym sinusoida zmieniały się w zastraszającym tempie. Cztery dziewczyny, w sumie pięć, a tak różne od siebie. Charakterne, z poczuciem humoru, z mocnym pazurem. Z łatwością można się z nimi utożsamić. Gdyby żyły naprawdę, chętnie bym się z nimi zaprzyjaźniła. To takie dziewczyny, których nie sposób nie kochać. Swoim zaangażowaniem, zwariowanymi pomysłami, pokrętną logiką, humorem zaskarbiają serce.
Historia ukazana jest z czterech perspektyw. Możemy dogłębnie poznać bohaterki, które występują w powieści. Poznać ich niełatwą codzienność, zmartwienia, marzenia, oczekiwania. Poczuć ich emocje, jakie towarzyszą im na różnych etapach ich życiowej drogi. A trzeba przyznać, że autor nie ułatwił zadania żadnej z nich. Co chwilę podrzucał im kłody pod nogi, sprawdzał ich wytrzymałość, ile jeszcze niepowodzeń będą w stanie znieść, nim powiedzą dość. Powieść napisana w bardzo lekkim stylu, z ciągłą akcją, że nie sposób się przy niej znudzić, a bohaterki, tak jak wspomniałam, zachwycają swoją osobowością. To była dla mnie fantastyczna przygoda pełna zagadek, ludzkich dramatów i niepowodzeń, siły, determinacji i ogromnej przyjaźni, której nie zmąci nawet śmierć. Gorąco polecam!

"Czas nie zamierzał stawać w miejscu nawet na sekundę. Nowy dzień zuchwale rzucał wyzwanie wszystkim, którzy wciąż oddychali."

Czas się nie zatrzymuje, więc i my się nie zatrzymujemy.
Jakie macie plany na dziś? Ja w końcu po ponad tygodniu pójdę na spacer, może też na rower. Tydzień w domu w zupełności mi wystarczy. Potem zrobimy z Antosiem ciasto (jogurtowe z owocami, którym ostatnio kusiła @olovereads) i będziemy oglądać kolejną część Harrego Pottera ♡

"Niepokonane" miałam okazję przeczytać dzięki wygranemu konkursowi u samego Autora - @a._kameron - dziękuję ♡

Książka ta jest debiutem. Dobrym debiutem, który czyta się szybko i pomimo irytujących bohaterek (czasami),chce się poznać ich dalsze losy.

Wiadomość o śmierci każdego może zmieść z planszy życia. W pełni sił, młody człowiek nie może ot tak umrzeć, zostawiając żonę i dzieci. A jednak..
Sylwia traci męża. Jej świat wywraca się do góry nogami. A teoria o samobójstwie nie jest dla niej wiarygodna.
Dzięki przyjaciółkom Kai, Loveth i Marcie jakoś funkcjonuje i stara się być tu i teraz, najlepiej jak potrafi.
⠀⠀
Przyjaźń ukazana przez Autora jest wyjątkowa. Jedna za drugą stoją murem. Każda zna sekrety pozostałych, i każda stara się, mimo swoich problemów pomagać, jak umie najlepiej. A wiadomo, że życie proste nie jest...
Tylko co odkryją, kiedy zaczną odsłaniać poszczególne okienka, w ktorych czekają niewiadome. Czy tajemnice, które wyjdą na jaw nie będą zbyt szokujące? No tego już nie napiszę.

Chylę czoła do Autora za napisanie książki o pięknej przyjaźni. To nie było łatwe zadanie, ale podołałeś Mu i czekam na Twoją kolejną książkę.

Czas się nie zatrzymuje, więc i my się nie zatrzymujemy.

Zanim zaczęłam ją czytać myślalam że to bedzie zwykła książka... Jednak z każdym rozdzialem historie tych kobiet byly mi bliższe coraz bardziej... Zdecydowanie polecam !

Poznajcie Sylwię, Kaję, Loveth i Martę. Cztery przyjaciółki, które poznajemy w debiucie Adama Kamerona.
On nie mógł się zabić.

Nie, to niemożliwe.
Jak on mógł mi to zrobić?

Nie, to niemożliwe.
Jak ja mogłam sobie to zrobić?

To nie może być prawda!

Nie, to nie możliwe.
A może jednak..?
***
Głównym wątkiem wydaje sie samobójstwo męża Sylwii, ale w równym stopniu poznajemy też problem każdej z jej przyjaciółek.
Sylwia, jest prawniczką, wysoko postawioną w korporacji w jakiej pracuje. Kaja jest żoną i mamą dwójki dzieci, Loveth jest młoda, lekko pogubiona w swoim życiu i decyzjach. Marta natomiast jest mocno wierzącą żoną i wielodzietną mamą.
Całość fabuły opiera się na rozwikłaniu zagadki śmierci Sylwestra, w który angażują się cztery bohaterki.
Jak na debiut książka jest naprawdę dobrze napisana, widać że całość była przemyślana i jest tak skonstruowana, że mimo wielowątkowości wszystko się domyka.
Dla mnie sprawa związana ze śmiercią męża Sylwii byłaby wystarczająca na całą fabułę książki. Poza nią, mamy jej przyjaciółki, każda z kilkoma kolejnymi problemami, które też dość dokładnie poznajemy, co ostatecznie można by było podzielić na cztery osobne historie. Większość pomysłów dziewczyn jest mocno na granicy legalności i prawa co w pewnym momencie było dla mnie zgrzytem. Wielowątkowość daje poczucie czytelniczego rollercoastera, który dla mnie momentami jechał zbyt szybko.
Całość poprowadzenia historii Sylwestera, była zaskakująca i ostatecznie rozwiązanie całej sprawy mnie zaskoczyło.

Dla fanów wielowątkowych historii- polecam jak najbardziej, to zdecydowanie udany debiut.

On nie mógł się zabić.

Nie, to niemożliwe.
Jak on mógł mi to zrobić?

Nie, to niemożliwe.
Jak ja mogłam sobie to zrobić?

To nie może być prawda!

Nie, to nie możliwe.
A może jednak..?
***
Głównym wątkiem wydaje sie samobójstwo...

Książka "Niepokonane" autorstwa A. Kameron to zdecydowanie zaskoczenie. Kompletnie nie wiedziałam czego mogę spodziewać się po piórze autora, który zdecydował się poruszyć bardzo kobiecy temat. Mamy tutaj bowiem motyw silnych kobiet, w dodatku najlepszych przyjaciółek, które są w stanie wskoczyć w ogień jedna za drugą. Nie wiedziałam, co dostanę w środku powieści i bałam się, że ponownie kobiety zostaną zaszufladkowane jako te słabe postacie, które wiecznie muszą opierać się na ramieniu mężczyzny.

Już od pierwszych stron poczułam się bardzo mile zaskoczona językiem autora i tym, że faktycznie to właśnie kobiety w tej powieści są postrzegane o wiele bardziej poważnie i mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji. Głównym wątkiem tej powieści jest to, że przyjaciółki służą pomocą jednej kobiecie, której mąż popełnił samobójstwo. Wspólnymi siłami próbują dowiedzieć się prawdy, a towarzyszące temu wątki poboczne sprawiają, że przez powieść się dosłownie płynie.

Chyba każda z kobiet chciałaby mieć ze sobą sztab przyjaciółek, które wesprą ją w najgorszych chwilach pełnych problemów i zawodzeń. To właśnie ta książka jest idealnym pokazaniem tego, z jakimi trudnościami każdego dnia mierzymy się my - kobiety. Autor pozwala nam poznać każdą jedną przyjaciółkę z osobna i to z każdej możliwej strony - tej złej i tej dobrej. Towarzyszymy zarówno Sylwii, której świat zamienił się z radosnego w pełen żalu, Kai która była zdecydowanie radosną postacią, Sylwii która zatraciła się w nierzeczywistym świecie, Loveth, której zdecydowanie nie polubiłam przez jej infantylność oraz Wiktorii, która była niczym piąte koło u wozu, ale zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

Podziwiam autora za wykreowanie tak wyrazistych i charakternych postaci oraz za stworzenie książki, która powinna trafić w ręce każdej kobiety, która kiedykolwiek w życiu zwątpiła w siebie i która kocha siebie za całokształt. Polecam! 🥰

Nie rozumiem zachwytów nad książka. Bohaterki irytujące, głupiutkie, niedojrzałe niczym gimnazalistki. Pomysł na powieść całkiem fajny niestety wyszło płytko, nudno i niezbyt przekonująco.

„Niepokonane” to świetna książka! Przedstawia historię czterech przyjaciółek, które zrobią dla siebie nawzajem wszystko, co też udowadniają, gdy mąż jednej z kobiet popełnia samobójstwo. W co nie wierzy jego żona i za wszelką cenę postanawia dowiedzieć się prawdy. To główny wątek powieści, ale nie mniej świetne są wątki poboczne - dzięki nim poznajemy każdą przyjaciółek i problemy, z którymi muszą się na codzień mierzyć. W najgorszych chwilach, gdy brakuje im już sił pojawiają się przyjaciółki, dzięki którym wszystko staje się łatwiejsze.

Każda z dziewczyn dostarcza nam różnych emocji. Sylwii było mi ogromnie szkoda z powodu śmieci męża. Marty było mi zwyczajnie żal, bo żyła w jakimś dziwnym świecie wykreowanym przez nią samą, który niewiele miał wspólnego z rzeczywistością. Kaja była tym radosnym płomykiem w powieści, pomimo tego, że życie nieźle ją poturbowało. To chyba moja ulubiona bohaterka. Za to Loveth irytowała mnie niemal od pierwszych stron i tak zostało do końca, a myślałam, że to właśnie ją polubię najbardziej. Nie mogę pominąć Wiktorii, która dołączyła do paczki „na siłę”, a postacią jest genialną i przezabawną.

„Niepokonane” pokazuje życie jakim jest. Każdy mierzy się z większymi lub mniejszymi problemami, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, że mamy kogoś, na kogo możemy liczyć i ta osoba (lub osoby) zawsze okaże wsparcie. Autor udowadnia, że kobiety są w stanie przenosić góry i nie ma dla nich rzeczy niemożliwych nawet w najbardziej beznadziejnym położeniu.

„Niepokonane” autorstwa Adama Kamerona — powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym.

Nie jest to recenzja sponsorowana! Moja ocena 8/10.

Książkę od Adama miałam okazję przeczytać w zasadzie… rok temu ;) czas zleciał mega szybko i w końcu postanowiłam usiąść i napisać kilka słów o niej :).
Dlaczego dopiero dzisiaj? Kto mnie obserwuje uważnie, ten wie, że uważam, że często lepiej poczekać z recenzją, dlatego, żeby móc znowu narobić o niej szumu i dać znać tym, którzy dopiero pojawili się na moim koncie <3.

Przejdźmy zatem do fabuły… tamta ratatataaaa…

Przyjaciółki. Kłamstwa, sekrety, siła, przetrwanie… NIEPOKONANE!
Kim są? Dlaczego Adam o nich napisał? Skąd pomysł na historię i… czy będzie ciąg dalszy?

Książka zaczyna się totalnie mocno. Trup. Mąż Sylwi wisi na swoim krawacie martwy. Kto go zabił? Czy może to było „tylko” samobójstwo?

Akcje niczym z rasowego filmu sensacyjnego, gdzie bohaterki wbrew logice i prawu wykonują niemożliwe rzeczy i jeszcze czerpią z tego przyjemność.
Nieszablonowe postaci.
Problemy i przemiana bohaterek.
Odkrywanie przed nami po kolei fragmentów układanki…

Adam opisał kilka przyjaciółek i drugoplanowych postaci, ale gdybym miała napisać, do której się porównuje, albo która jest mi najbliższa to myślę, że ŻADNA.

Każda ma w sobie coś co mnie niemiłosiernie irytowało i… kupowało zarazem.
W każdej mogłabym znaleźć cząstkę siebie i to chyba jest tak fantastyczne.

No i Ona. Nie mogłabym zapomnieć o ulubionej postaci samego Adama. Ktoś kto czytał jest w stanie odgadnąć o kim mowa? ;)

Osobiście nie miałam okazji ich oglądać, ale wiem, że książka powinna spodobać się tym, którzy byli i są fanami takich seriali jak:

Seks w wielkim mieście,
Słodkie kłamstewka,
Plotkara,
Gotowe na wszystko.

Autor sam w sobie jest mega sympatycznym człowiekiem, z dużą dawką poczucia humoru i mogę śmiało napisać, że jest takim moim bookstagramowym przyjacielem, z którym można o wszystkim pogadać i napić się dobrego wina. Byle nie tego, co w pewnej kwiaciarni… :D tak. Piliśmy wino-szampana w kwiaciarni. Uwierzcie mi, śmiech przez łzy. :D

Ale wracając do tematu. Chciałabym pogratulować Adamowi siły i wiary w swoje umiejętności, tego, że pomimo przeciwności losu napisał książkę o kobietach i dla kobiet i oznaczył ją pięknym podziękowaniem dla Mamy i Babci, które same go wychowały. (Poznałam je osobiście i są wspaniałymi kobietami! Niepokonanymi ;) ).

Jeśli szukacie czegoś do poczytania, to jak najbardziej zachęcam Was do zajrzenia na profil Adama, który niczym piękny kwiat, rozkwita codziennie coraz bardziej, i przeczytania jego debiutu.

Nie jest to recenzja sponsorowana! Moja ocena 8/10.

• Współpraca recenzencka
  • ŚBK