Nieznośny sąsiad

Okładka książki Nieznośny sąsiad Adelina Tulińska
Okładka książki Nieznośny sąsiad
Adelina Tulińska Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Niegrzeczna Kolekcja (tom 6) Seria: Niegrzeczna Kolekcja literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczna Kolekcja (tom 6)
Niegrzeczna Kolekcja

Książka przeciętna. Jakoś szczególnie nie zachwyciła. Plus- szybko się czyta

75/2023
Przeczytalam na Legimi

6/10
A mogłabym dać więcej... Mogłabym, a nawet chciałabym ale jędzowatość głównej bohaterki była świetna tylko i wyłącznie na początku, w pracy. Kiedy wyjechała to była już zwykła dziewczyna z wyższym poziomem radzenia sobie z problemami. Nie było w niej tej Leny z firmy. Jedyną próba wykazania jej jędzowatości była próba, która tylko utwierdza w przekonaniu, że wieśniary z małych wiosek, gdzie wszyscy się znają przyjeżdżają do wielkiego miasta i później udają wielkie panie. Wykształcone, wielkie panie... Bleh nienawidzę tego typu ludzi. A taka jest główna bohaterka. Wyżej du&# ma niż s....a
Dwa główny bohater i jego miłość padły tak trochę nagle. Było wspomnienie ze wspomnień, że liczył na coś więcej ale jakoś nie okazywał tego za wiele. Co z tego że ciągle ją wyciągał z domu. Wg książki wszyscy wiemy po co.
Trzy książka skończyła się po ślubie. Skąd mamy wiedzieć jak się potoczył los jej brata. Jak ona odnalazła się w pracy po urlopie. Czy w pracy nadal była jędzą? Ile zostało jej tego urlopu, bo trzy lata niewykorzystane. A ona była tylko miesiąc u rodziców 😉
Ogólnie mam za dużo pytań żeby dać więcej gwiazdek, ale tak to fajnie się czytało. Wręcz biegło linijka po linijce. Na chłodny wieczór, kiedy twój umysł nie musi za wiele analizować to tak, polecam.

75/2023
Przeczytalam na Legimi

6/10

Dno dna, nie ma ani jednego ciekawego wątku. Poziom literacki 6 klasa podstawówki. Dobrze że nie zapłaciłam za tego ebooka bo autor powinien płacić tym, którzy chcieli to przeczytać...

Na półkach: , , , , , ,

Co się wydarzy, gdy totalna pracoholiczka zostanie wysłana na przymusowy urlop, którego notabene nie wybierała od kilku lat, więc nagromadziło jej się tego sporo? Otóż po początkowym lenistwie zostaje przymuszona przez własnego brata do przyjazdu na wieś do domu rodzinnego. No i można by rzec, że wszystko będzie sielsko...gdyby nie ten jeden przystojny, lecz nieznośny sąsiad. Książka lekka i przyjemna, idealna na leniwe popołudnie, więc jeśli ktoś potrzebuje się rozluźnić to polecam zarówno ją jak i inne z tej serii.

Mam trochę chyba wrażenie, że ta książka została wyrwana z jakiegoś kontekstu. Dziwne emocje odczuwałam podczas jej bądź co bądź krótkiej lektury. Bohaterowie, którzy bardziej wkurzają swoim zachowaniem, aniżeli radują. Ona wielka pani z Warszawy wraca pod przymusem, aby pomóc bratu w przygotowaniu wesela. Nie widzi się totalnie na wsi, choć się tu wychowała i na wszystkich patrzy z góry. Nie ma tak naprawdę z nikim dobrego kontaktu, na każdego warczy, aż do momentu gdy ponownie spotyka Kacpra. Choć jego też traktuje bardziej jak przelotną przygodę, bo przecież pani z miasta i pan ze wsi nie będą na dłuższą metę mieć ze sobą nic wspólnego.

Nie czułam żadnych fal między tym dwojgiem ludzi. Nie było wyładowań elektrycznych, była tylko ciągnąca się akcja o niczym i rozmowy ani zabawne, ani z temperamentem, ani żywiołowe. Totalnie nie mój gust, mam wrażenie, że pisana na kolanie.

Najgorsza historia z boxa. Bez ładu i składu.

Książka bardzo średnia, mało akcji.

Książka bardzo średnia, mało akcji.

Spodziewałam się czegoś lepszego po tej autorce. Takie do posłuchania na raz jak nie ma się nic lepszego.
Już sam pomysł zrzucenia organizacji wesela na własną siostrę przyprawił mnie o ciarki 🙈

"Nieznośny sąsiad" autorstwa Adeliny Tulińskiej to cudowne zakończenie całej 'niegrzecznej kolekcji'.
Historia Mileny, która chcąc wyrwać się z małej wioski zrywa kontakt z rodziną, która nie popiera i przede wszystkim nie wspiera jej życiowego wyboru. Wyboru, który jest podyktowany chęcią rozwoju, poznania nowego i samodzielności. Po latach dziewczyna wraca w rodzinne strony, mierząc się z demonami przeszłości: rodziną, miejscem, które nie zmienia się z biegiem czasu i nim. Kacper, to tytułowy 'nieznośny sąsiad', który ma specjalne miejsce w sercu Leny- pierwsze miłosne przygody, wspólne dzieciństwo i niezapomniane chwile pełne gorących uniesień. Obydwoje skrywają przed sobą to samo, jednak potrzebują bodźca, który pozwoli spełnić nie tylko pragnienia, ale także zapełnić pustkę w złamanym niegdyś sercu.
Lena wraz z Kacprem zajmują się organizacją wesela ich rodzeństwa, co wiąże się z masą przygód, ale też upojnych nocy między dwojgiem młodych sąsiadów.
Cudowna powieść pokazująca walkę o swoje marzenia i realizację swoich celów, zmaganie się z przeszłością i przede wszystkim pozwolenie sobie na odpuszczenie i zgodę na to, aby wreszcie serce wzięło górę nad rozumem.
To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale po tak udanym starcie na pewno sięgnę po inne książki Ady. A Wam drogie moliku polecam przeczytanie całej kolekcji - jest po prostu cudowna i mocno rozgrzewająca :)

Też chcę takiego sąsiada:)

Też chcę takiego sąsiada:)

Przymusowe wakacje, powrót w rodzinne strony i dawny znajomy, który nie przestaje irytować.
Lena całkowicie poświęciła się swojej pracy. Jest niezawodna i niezastąpiona. Jej pracoholizm daje w kość wszystkim dookoła. Jej szefowa i przyjaciółka posyła Lenę na przymusowy urlop. To dobra okazja, żeby po raz pierwszy od lat wrócić do rodzinnego domu - zwłaszcza, że brat Leny z desperacją w głosie błaga ją o pomoc.
Na miejscu Lena musi zmierzyć się z rodzicami, którzy wciąż mają do niej pretensje o wyjazd do Warszawy, z bratem, który zrobi wszystko, aby uniknąć skandalu, oraz z właścicielami wiejskich sal biesiadnych. Ale najgorsze i tak jest to, że za płotem wciąż mieszka pewien nieznośny facet, który co prawda przez ostatnie osiem lat bardzo zmężniał, ale najwyraźniej nic a nic nie wydoroślał...

• Przeczytane 2022
  • Romans

Dodaj cytat z książki Nieznośny sąsiad