Okładka książki Teorie spiskowe. Zbiór najsłynniejszych zagadek w dziejach i największych mistyfikacji ostatnich lat Jamie King
Jamie King Wydawnictwo: Lingea reportaż
reportaż
Lingea
2022-04-13
2022-04-13
Maria Moskal

Książka, bez której znajomości nie wpuszczę Ci do mojego tajnego klubu, w którym nosimy aluminiowe czapeczki i nabijamy się z ludzi, którzy płacą tylko kartą oraz nie wiedzą że światem rządzą gady z kosmosu. 100% prawdy, wiedza tylko dla wybranych, wręcz oświeconych. Każdy bojownik z masonerią, iiluminatami, chipami , szczepionkami, 5G, przemysłem farmaceutycznym, Komisją Trójstronną, Grupą Bilderberga jest zobowiązany ją przeczytać.
A tak zupełnie serio zbiór teorii spiskowych. Tych większych, jak i mniej znanych. Autor w kilku zdaniach przedstawia każdą teorię po kolei. Pozycja godna uwagi nawet ze względu na sam fakt popularyzacji wielu teorii spiskowych, które ostatnimi czasy znowu przybrały na sile.

Nie przeczytałam tej książeczki od deski do deski, gdyż mój poziom tolerancji dla ludzkiej głupoty jest ograniczony, ale jest to niewątpliwie ciekawa pozycja. Niektóre opisywane tu teorie spiskowe są tak rozbrajająco idiotyczne, że nie da się o nich czytać bez nieustających facepalmów. Moim zdaniem.
Gwoli ścisłości: to jest książka, która zbiera i przedstawia teorie spiskowe, czasem je ocenia, jak już poziom absurdu zawędruje w niebezpieczne rejony, ale same teorie " zostały zaprezentowane jedynie jako ciekawostki i nie należy ich traktować powaznie".

Gwoli ścisłości: to jest książka, która zbiera i przedstawia teorie...

Lekka, niezobowiązująca książka, którą można skończyć w maksymalnie 2 dni. Niektóre teorie można uznać za interesujące, lecz większość to typowy przykład foliarstwa doszukującego się w każdej rzeczy spisku i drugiego dna - za większość nieszczęść na świecie odpowiedzialni są iluminaci, masoni, kosmici, Żydzi i USA. Całe szczęście, nikt nikomu nie każe w to wierzyć, choć są spore grupy osób dla których podobne... hm... rewelacje to prawda objawiona. Nim zaczniecie łączyć przysłowiowe kropki, upewnijcie się najpierw, czy to czasami nie napstrzyła mucha.

Taka książka - odmóżdżacz. Dobrze się czyta, szybko przez nią przelatuje, bo opisy teorii są krótkie, max 3.strony. Idealna do podczytywania.

• Niedoczytane
  • 04c Mitologia współczesna, mity polityczne