Heart on Fire

Okładka książki Heart on Fire Black Hope
Okładka książki Heart on Fire
Black Hope Wydawnictwo: Wydawnictwo SPARK Seria: Trylogia Fire literatura obyczajowa, romans
Trylogia Fire
Wydawnictwo SPARK
2022-06-29
2022-06-29
9788367200110

Zawiła historia młodej dziewczyny i chłopaka....

Zawiła historia młodej dziewczyny i chłopaka....

Nicole i Kate, nigdy nie byli do siebie wrogo nastawieni. Jednak targały nimi dziwne uczucia, które od dawna w nich się tliły.

Ona, była zwykłą dziewczyną, która stała przed wyborem studiów i wyrywaniem się z rodzinnego miasta, by w końcu móc zapomnieć o wydarzeniach z przeszłości, które złamały jej serce.

On, był chłopakiem z planami na przyszłość, dziewczyną u boku i szczęśliwą rodziną. Wystarczyło tylko jedno wydarzenie, aby ze zwyczajnego chłopaka, powstał ktoś przepełniony nienawiścią i chęcią zemsty, która przypadkowo na nowo krzyżuje drogi Nicole i Nate'a.

Czy tym razem płomień pomiędzy nimi zacznie płonąć?

"Heart on Fire" to historia idealna dla młodzieży. Każda z nas kiedyś była nastolatkiem. Chcieliśmy robić wszystko po swojemu, nawet jeżeli miałoby się to skończyć katastrofą. Popełnialiśmy błędy, jednak żeby się czegoś nauczyć musieliśmy się na nich uczyć. Tworzyliśmy toksyczne relacje, które rozkładały naszą psychikę.

Historia Nicole i Nathaniela ma swoje wady, jednak zarys fabuły jest naprawdę ciekawy. Na samym początku, dostajemy opis relacji dziewczyny i chłopaka z przeszłości. Bohaterowie świetnie zostali dobrani. Konwersacje pomiędzy nimi, zostały idealnie dopracowane przez autorkę przez co bardzo przyjemnie czytało się książkę.

Co do długości książki to wydaje mi się, że mogła być spokojnie zmieszczona w mniejszej ilości kartek. Czasami wydarzenia mocno się rozciągały, a był to efekt jak dla mnie osobiście niepotrzebny. Trochę raziły mnie też błędy w zdaniach lub niedokończone rozdziały.

Książka mimo wszystko fajna.

On, był chłopakiem z planami na przyszłość, dziewczyną u boku i...

"Popełniłam błąd, wpuszczając go do swojego życia, jednak zapłaciłabym każdą cenę, by móc popełnić go jeszcze raz."

Kochani! Co to jest za książka! Co to jest za historia! To istny rollercoaster emocjonalny! Poznanie historii Nicole White i Nathaniela Wooda to była niebywała przyjemność, choć mam wrażenie, że to jednak taka lektura dla młodszego pokolenia. Główni bohaterowie mają po 18 i 19 lat. Ja już zapomniałam, kiedy tyle lat miałam, choć jeszcze pamiętam, jak serducho szybciej biło, kiedy widziałam lub spotykałam chłopaków, którzy wtedy mi się podobali. Z Nicole w tej książce było podobnie. Uczucie, które w niej kiełkowało od dawna do przyjaciela jej starszego brata, w pewnym momencie miało szanse przeistoczyć się w coś więcej, ale... No właśnie ale resztę doczytajcie sami. Powiem tylko, że wtedy po prostu kontakt im się urwał na jakiś czas. A kiedy znów los ich połączył, to on dostał za zadanie pilnowania i ochrony Nicole, a on zbliżał się do niej coraz bliżej i coraz mocniej. Czuć było między nimi tę chemię, to przyciąganie. I choć oboje głośno twierdzili, że wręcz za sobą nie przepadają i że nigdy nic ich łączyć nie będzie, to i tak ciągle ich ku sobie los popychał.

"W tamtej chwili jeszcze nie wiedziałam, czy byłoby lepiej, jakby pewne sytuacje nigdy się nie wydarzyły, a może gdybym pewnych osób zwyczajnie nie spotkała na swojej drodze. Czasami przypadkowe czynniki, które w żaden sposób nie były przez nas zaplanowane, miały wpływ na całe życie. Nasze uczucia, decyzje i słowa, wypowiedziane pod wpływem silnych emocji i ulotnej chwili. Czy właśnie tym był los?"

Mam wrażenie, że szczególnie ta główna para była mocno pogubiona w świecie dorosłych, ale też emocjonalnie byli pogubieni. Zapewne przez to, czego doświadczyli w tak krótkim życiu. Nathaniel w ostatnim czasie sporo przeżył i sporo doświadczył złego. To go popchnęło do zemsty. Mówią, że cel uświęca środki. Ale u niego niestety tak to nie działało, bo nie przewidział, że się zakocha. Nicol natomiast brakowało takiej prawdziwej rodzicielskiej miłości. Miłość i wsparcie miała tylko w starszym bracie. Ale brat wyjechał na studia i ona jakoś dalej musiała funkcjonować. Do tego ciężko było jej przebywać w towarzystwie Nathaniela, kiedy serce jej rwało się ku niemu, ale widząc jego obojętność co do niej, próbowała chronić siebie będąc złośliwą, opryskliwą i wręcz momentami dziecinną. Dobrze, że miała swoich przyjaciół przy sobie i mogła zawsze liczyć na ich pomoc i wsparcie. Bo było kilka momentów, kiedy naprawdę potrzebowała pomocy. Zauważyłam, że Nicola chciała być dosyć samodzielna i w sumie to nie lubiła prosić o pomoc. I to też ją gubiło. Nicola i Nathaniel mogli by być świetną parą. Ale jest kilka rzeczy oraz osób, które stoją im na przeszkodzie. Dodatkowo oboje obrali metodę ranienia siebie, chcąc odtrącić tę drugą osobę od siebie. Do tego zbiegi okoliczności też im nie sprzyjały. A ciężko jest podjąć dobrą decyzję, kiedy ma się mętlik w głowie i w sercu, kiedy ból i rozpacz nami zawładną. Czy ta dwójka ma szansę na prawdziwą miłość?

Historia według mnie rewelacyjna! Blisko 400 stron historii wciskającej w fotel. Dodatkowo autorka naszykowała tutaj takie wstrząsy dla czytelnika, że aż głowa od tego boli, a momentami i serducho krwawiło. Może te takie szczeniackie trochę podchody Nicole i Nathaniela denerwowały mnie podczas czytania, ale byłam też zadowolona, że autorka tak a nie inaczej poprowadziła ich historię. Jednak jest kilka spraw, które popsuły mi radość z czytania. Po pierwsze jest dosyć sporo literówek, kilka zamian wyrazów w zdaniu oraz powtórzeń jakiegoś wyrazu. I to co mnie baaardzo zirytowało, to na dwóch stronach są niedokończone zdania!!! Zdanie się zaczyna i urywa ...

" ... Był taki jak zawsze, ale to ja tego wieczoru byłem ..."

" ...Nauczyłem się zakładać maskę na twarz, bo tego wymagało życie, które ..."

Nie wiem dlaczego takiego czegoś nikt nie dopatrzył. Ale mnie to zirytowało! Niemniej, pomijając te minusy, muszę pochwalić autorkę. Książkę czyta się lekko, przyjemnie, emocje z niej aż buzują, to co tutaj się dzieje, przyspiesza bicie serca, ale i momentami wyciska łzy. Jest kilka gorących scen i jak dla mnie opisane są świetnie. Poza tym Black Hope porusza sporo trudnych tematów, jak: brak miłości rodzicielskiej, strata bliskiej osoby, gwałt, uzależnienia od alkoholu, dragów, walk i wyścigów. Także o przyjaźni i tej cienkiej granicy, po przekroczeniu której można stracić przyjaciół. Są tutaj też tajemnice, które po ujrzeniu światła dziennego niekoniecznie spodobają się naszym bohaterom. Jest morze bólu, cierpienia, łez i ranienia się nawzajem. Ale bardzo, ale to bardzo chętnie przeczytałabym kolejny tom z przygodami tej dwójki, bo koniecznie muszę dowiedzieć się, co u nich dalej się wydarzyło i czy rozłąka to dobry pomysł?

Nicole i Nathaniel się nie znoszą. Kiedyś byli blisko, ale pewne wydarzenia sprawiły, że się od siebie odsunęli. Jednak w małym miasteczku Riverside wciąż na siebie wpadają, a każde takie spotkanie sprawia, że między nimi coraz bardziej iskrzy. Czy w otaczającym ich brutalnym świecie mają szansę się dogadać? Co wygra - złość czy inne uczucia? Przekonajcie się sami...
Nie do końca wiem, co napisać o tej książce... Historia opowiedziana jest z perspektywy obojga głównych bohaterów. Na pewno dobrze się ją czyta. Autorka ma przyjemny styl, a historia intryguje. Bardzo chciałam dowiedzieć się, co takiego wydarzyło się w przeszłości bohaterów. Na pewno wzbudza też emocje, jest przepełniona uczuciami. I to niekoniecznie tymi pozytywnymi. Pełno w niej bólu, złości, agresji, żalu...
Porusza mnóstwo trudnych wątków - toksyczne relacje, zemsta, złe wybory i ich konsekwencje.
Ale... czegoś mi zabrakło, jakiejś... głębi w tym wszystkim. Męczyły mnie też dramy między głównymi bohaterami. Praktycznie w co drugim rozdziale spotykali się, by porozmawiać i kompletnie nie z tego nie wynikało. To książka o bardzo młodych bohaterach, których los wrzucił w bardzo brudne, mętne sprawy. Wydawałoby się, że wszystko, co ich spotkało ( szczególnie Nate'a) powinno przyspieszyć proces dojrzewania i liczenia się z konsekwencjami własnych wyborów. A tu nic...Trochę przeraża mnie też ten obraz młodzieży - ciągłe imprezy, morze alkoholu, nielegalne walki, wyścigi, narkotyki i zero kontroli że strony rodziców. Cała ta sytuacja jest dla mnie mocno naciągana... Lubię książki New Adault, ale tu coś nie do końca zagrało. Może czytałam ją w złym czasie? Jestem jednak ciekawa, co będzie dalej i pewnie się skuszę na kolejne części, tym bardziej, że Autorka ma potencjał..

Nie do...

To nie jest lekki romans ani erotyk.
To książka pełna uczuć, bólu, złości, nieprzepracowanych traum. To książki o nastolatkach, którym kazano szybko dorosnąć i zrobiono to w bardzo drastyczny sposób.
Wiecie, to tacy ludzie, przed którymi ostrzegali nas rodzice. Szczególnie Nathaniel, dla którego życie przygotowało szczególnie trudną drogę. Mafia, morderstwa, nielegalne wyścigi i bokserskie walki. Szybkie życie, ostre imprezy, izolowanie uczuć i emocji. I w ten mroczny świat powoli zanurza się Nicole, zdecydowanie nieświadoma tego, co przygotował dla niej los.

Akcja rozkręca się stopniowo, dawkując nam powoli kolejne brudne sekrety i coraz bardziej mieszając w życiu głównych bohaterów.
Nathaniel dzielnie walczy z uczuciem, jakie rodzi się w jego lodowatym sercu. Nie chce kochać Nicole - trochę dlatego, że to siostra przyjaciela i chce ją chronić, a trochę dlatego, że miłości zdecydowanie nie ma w planach. Nicole kompletnie nie rozumie jego zachowania. I nawet nie podejrzewa, jakie sekrety kryje jej ukochany....

Ta książka to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Jednocześnie nie można się od niej oderwać, bo akcja jest bardzo dynamiczna, a niespodzianki, jakie przygotowała autorka, naprawdę zaskakują. Szczerze mówiąc, jeszcze w połowie książki myślałam, że ta powieść jednak nie jest w moim klimacie. Ale, jeszcze zanim dotarłam do końca, zamówiłam drugą część. Po prostu nie mogę ot tak rozstać się z tą historią i nie dowiedzieć się, jak potoczyły się losy Nathaniela i Nicole. Zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło i rozbudziło moją ciekawość.
Do tego bardzo podobały mi się potyczki słowne N&N - pomiędzy tą parą stale iskrzy, a obydwoje mają charakterki i temperament.

To nie jest lekki romans ani erotyk.

Nicole za wszelką cenę chce się wyrwać z domu, jej toksyczni rodzice byli jednym z powodów dlaczego chciała to zrobić. Pozornie uchodziła za normalna nastolatkę, jednak życie jej było pełne mroku, popełnionych błędów, bólu. Wkładała maskę by nikt nigdy nie dowiedział się co ją trapi, a z problemami radziła sobie sama na swój własny sposób. Odcięła się od przyszłości tylko po to by przetrwać ostatni rok w rodzinnym mieście. Jednak życie pisało własne scenariusze o czym niedługo się sama przekona.
Nataniel z kolei miał wszystko idealna rodzinę, świetną dziewczynę plany na przyszłość. Wystarczyło jedno wydarzenie by wszystko runęło jak domek z kart. Zaprzysiągł zemstę o której nikt nie miał prawa się dowiedzieć. Przez granie złego chłopca, wdepnie w niezłe bagno. Chęć wyrównania rachunków była tak duża, że zatracił się nie widząc innych bodźców zsyłanych przez wszechświat.
Razem tworzą mieszankę wybuchową, znają się prawie od zawsze, ona przyjaciółka jego siostry, on przyjaciel jej brata. Co równało się z tym że i oni się przyjaźnili, w pewnym momencie ich więź została przerwana, pomiędzy nimi stanął mur nie do przejścia. Unikali siebie jak ognia. Jednak los nie powiedział ostatniego słowa i stawia ich ponownie na drodze. Ale czy to napewno był dobry pomysł by ponownie się do siebie zbliżyli?? Jak będzie wyglądać teraz ich relacja??

Historia dwójki młodych ludzi którzy przeszli zbyt wiele na ich młody wiek. Niestety los ich nie oszczędzał. Bohaterzy będą się zmagać z licznymi kłopotami, problemami, ich relacje rodzinne będą trudne spowodowane brakiem poczucia bezpieczeństwa i miłości. Podjęte decyzje nie raz pogłębią kłopoty, które w późniejszym czasie odnajdą swoje konsekwencje. Także moim zdaniem wcale nie będzie to łatwa książka, a przede wszystkim nie liczcie na koloryzowane romanridlo. Autorka zadbała o niewyobrażalne emocje a mrok, niebezpieczeństwo, brutalność, ból oraz strach i rozczarowanie będzie tak wyczuwalne że ścisną za serce. Pomimo gabarytów i wszystkich trudnych tematów książkę czytało się migiem, lekki styl autorki ułatwił czytanie i sprawił że przeczyta się ją z przyjemnością.

📜RECENZJA 📜

,,SKĄD MIAŁAM WIEDZIEĆ, ŻE POZNAM SMAK NIEBA I PIEKŁA,BO TO ON ZAPROWADZI MNIE W KAŻDY JEGO ZAKAMAREK ??TO ON TESTOWAŁ MOJĄ WYTRZYMAŁOŚĆ I PODDAWAŁ MNIE NAJWIĘKSZEJ POKUSIE.NIE MOGŁAM NAWET PRZYPUSZCZAĆ, ZE TO DLA NIEGO WKRÓTCE UPADNĘ,,

Nicole jest zwyczajną nastolatką, która pragnie przetrwać ostani rok nauki i opuścić dotychczasowe miejsce.Wyrwać się od toksycznych rodziców i zapomnieć o doznanych krzywdach tak jak zrobił to jej brat Alex.

Nathaniel młody chłopak, którego poukładany świat legnął w gruzach.Wszystko co miał i pragnał w jednej chwili utracił. A chęć zemsty I wyrównania rachunków jest zbyt silna i przysłania wszystko inne.

Znali się od zawsze.On był najlepszym przyjacielem jej brata ,a ona przyjaciółką jego siostry.Spędzali wspólnie dużo czasu i łączyła ich więź przyjaźni. Jednak pewne wydarzenia nadszarpneły ich stosunki.Pomiędzy nimi stanął mur ,którego zburzenie bedzie wymagało dużego wysiłku.Ta sytuacja spowodowała, że ich drogi się rozeszły ,a unikanie siebie było najlepszym rozwiązaniem.
Jednak los ponownie postanowił postawić ich na swojej drodze I wystawić na próbę....

,, Heart on fire ,, jest pierwszym tomem serii #fire
Historia dwójki młodych ludzi, mocno doswiadczonych,którym los zdecydownie namieszał w życiu.
Historia o dużym bagażu życiowych doświadczeń I przeżyć.Historia o pogubieniu się, popełnianiu błędów I zagubieniu swojej własnej drogi w życiu.O mierzeniu się z licznymi kłopotami i problemami. O trudnej relacji rodzinnej, braku miłości ,akceptacji ,poczucia bezpieczeństwa I więzi .O rezygnacji z dotychczasowego życia, marzeń I planów w imię zemsty.O podejmowaniu trudnych, niełatwych decyzji I ich konsekwencjach. O skrywanych sekretach I tajemnicach.O zmierzeniu się ze stratą ,odrzuceniem, śmiercią najbliższej osoby, bólu i cierpieniu.O potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa za wszelką cenę i uchronienia przed złem. O trzymaniu się na dystans ,zerwaniu przyjaźni i ograniczeniu kontaktów. O napietej relacji,wrogim nastawieniu i walce pomiędzy sobą.O skrywanych uczuciach, tlących się emocjach I przybieraniu maski,aby ukryć swoje emocje .O sile,determinacji w dąrzeniu do obranego celu pomimo przeciwności losu. O walce o siebie, szczeście I uczucia....Historia w której mrok, niebezpieczeństwo i brutalność splata się z bólem, strachem i rozczarowaniem.....

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki jednak wiem ,że nie ostanie.Do sięgnięcia po tą historię skusiłam się poprzez przyciągającą wzrok okładkę I intrygujący opis.
Autorka stworzyła niebanalną historię owianą od pierwszych stron aurą tajemniczości. Napisaną przyjemnym I swobodnym stylem przez co książkę czyta się niezwykle szybko.Fabuła porwała mnie do tego stopnia, że pomimo objętości tej historii czytałam ją zaciekawieniem I przyjemnością przewracałam kolejne strony.Akcja powieści toczy się dynamicznie z licznymi zwrotami akcji I nieprzewidzianymi sytuacjami.Niejednokrotnie zaskauje i trzyma w napięciu.
Bohaterowie fajnie wykreowani, którzy pomimo kłótni i niepowodzeń potraflil okazać wsparcie i zapewnićbezpieczeństwo.Ona mimo młodego wieku dojrzała i doswiadczona.On pogubiony i żądny zemsty.Ich relacja jest mocno napiętą i skomplikowana.A wspólna drogą jest wyboista i pełna przeszkód.

Autorka w tej historii porusza wiele trudnych I bolesnych tematów.Ukazując ból po stracie bliskiej osoby i jak wiele jesteśmy w stanie znieść i wybaczyć przykrych słów od osoby na ,której nam zależy.
Książka, która wywarła na mnie duże wrażenie.Zapewniła ogrom emocji I wrażeń przy której niejednokrotnie pojawią się łzy wzruszenia I emocje ściskające za serce. Niezwykle trudna i bolesna historia z zakończeniem ,które totalnie mnie zaskoczyło i pozostawiło ogromny niedosyt I wielką chęć poznania dalszych losów bohaterów .

📜RECENZJA 📜

RECENZJA

🔥"HEART ON FIRE"🔥

AUTOR: Black Hope

WYDAWNICTWO: SPARK

Na błędach uczymy się dopiero wtedy, gdy zaczynają boleć. Czy czasami ból to za mało, by wynieść odpowiednią lekcję?

"Bo ciągle tu byłeś. Zawsze żyłeś gdzieś obok I nie potrafiłam się ciebie pozbyć. Byłeś jak mój cień, a jak pozbyć się własnego cienia?
Można jedynie wejść w mrok...."

"Heart on Fire" to historia przepełniona ogromem emocji, mrokiem,  który dosłownie wylewa się z kartek tej książki, wręcz są dostrzegalne.  Uczucia, emocje wręcz spalają się, skrajnymi, wyniszczającymi się odczuciami, przenikają się, mrok,  ból, rozczarowanie, złość, nienawiść, dezorientacja, walka z samym sobą, i uczucia, które ciężko nazwać.
Pokusa, smak nieba i piekła, upadek.
Dostajemy historię, która niepostrzeżenie, zbliża, zagłębia się, a sami bohaterowie nie mają szans, aby wczas zareagować i wpłynąć na bieg wydarzeń.
Autorka stworzyła ciekawą, nietuzinkową fabułę, w której napięcie rośnie z każdą przeczytaną stroną.
Dostajemy sporą garść, świetnych cytatów.
Autorka pokazuje, że gdy w sercach tli się ogień, żadne przeciwności, nie są w stanie zgasić płomieni. Płomieni, które pochłaniały wszystko, z czym się zetknęły.
Poznajemy prawdę, która znikała wśród kłamstw, wychodzą na wierzch w nieoczekiwanym momencie.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów, Nicole White i Nathaniela Wood, dzięki temu możemy poznać ich dokładniej, spojrzeć ich oczami na to co przygotowało dla nich życie, z jakimi emocjami walczą.

Bohaterowie dobrze wykreowani, charakterni,
 popełniają masę błędów, z których nie uczą się, a brną dalej w ogień, który w końcu ich spali. Dziwiłam się wyborami, że  brnęli, w coś wiedząc, że mogą się sparzyć.
Obydwoje złamani, ale pomimo wszystko,  zniszczeń tworzyli spójną całość. Ich życie było grą i tylko od nich zależało, czy będą zwycięzcami, czy przegranymi.
Nathaniel to postać, która grała złego chłopca, pragnącego zemsty, i dzięki temu wplatał się w niezłe bagno.
Z jednej strony rozumiałam jego postępowanie i jego wybory.
Nicole, niby zwykła nastolatka, przybiera  maski, radząc sobie na swój własny sposób z tym co dzieje się wokół niej.
Nicola i Nathaniel walczyli ze sobą i uczuciami, które do siebie czuli. Grali w niebezpieczną grę uczuć, pożądania i czegoś, co ciągnęło ich do siebie. Sami nie zdawali sobie sprawy, po jak grząskim terenie stąpają, niszcząc się nawzajem. To, co działo się, wokół nich okazało się złudzeniem, a prawda okazała się potworem skrywającym się w mroku.
Ich relacja, można powiedzieć, że była dosyć skomplikowana. Między kłamstwami, grą, o której nie miała, pojęcia pomiędzy tą dwójką zaczyna coś się dziać, niestety ta gra niewiadomych zaprowadzić ich na skraj przepaści, z której nie ma wyjścia.

"Czasami w naszym życiu coś zbliża się niepostrzeżenie, a my dostrzegamy to zbyt późno, by móc jeszcze zareagować i wpłynąć na bieg zdarzeń."

-Czy Nathaniel pozwoli jej upaść?
-Co wydarzenia się w życiu Nicole, że będzie schodzić na samo dno.
-Czego dowie się o swoim życiu?
-Czy Nicole ugrzęźnie w bagnie, w który wdepnęła?
-Czy przyszłość jest im pisana?
-Czy Nathaniel był, najgorszym co ją spotkało, czy wręcz przeciwnie?

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. Współpraca barterowa.

Polecam.

RECENZJA

🔥"HEART ON FIRE"🔥

AUTOR: Black Hope

WYDAWNICTWO: SPARK

Można jedynie wejść w mrok...."

"Heart on Fire"...

Początek książki dosyć średnio mi się podobał. Nie mogłam się wciągnąć. Strasznie mi się on dłużył. Jednak końcówka trochę nadrobiła i zdecydowanie podniosła moją ocenę.

Nicole i Nathaniel znali się, ponieważ każdy z nich przyjaźnił się z rodzeństwem drugiego. Jednak sytuacja sprzed roku o której Nicole nie miała pojęcia, całkowicie zmieniła ich życie i na stałe zakłóciła spokój.

Książka jest przepełniona emocjami i to w większości tymi destrukcyjnymi. Przewijają się smutek, złość, zawiedzenie. Nie brakuje też agresji, brutalności czy scen dla zdecydowanie starszych czytelników i nie mówię tu tylko o scenach zbliżeń, ale też bójek czy morderstw.

Jednak pomimo tych wszystkich emocji pierwsza połowa była dla mnie całkowicie zwyczajna, nic mnie nie zachwyciło i nie porwało, a emocji nie czułam praktycznie żadnych.

Zmieniło się to jednak w drugiej połowie, a dokładniej po jednej scenie (nie zdradzę jakiej bo byłby to za duży spojler) na której poryczałam się jak głupia i aż musiałam odłożyć książkę, żeby się uspokoić. I jak dla mnie dopiero wtedy zaczęło się dziać.

Zupełnie się wciągnęłam i z zaciekawieniem czytałam dalej, bu dowiedzieć się o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Końcówka zdecydowanie nadrobiła i po tym zakończeniu jestem ciekawa o czym będzie następna część i co się jeszcze wydarzy w życiu bohaterów i jak się to dalej potoczy.

Pomimo, że książka jest dosyć prosta i nie ma niewiadomo jakich plot twistów, a zachowania głównych bohaterów momentami mnie denerwowały, kiedy pomimo "dorosłych" zachowań tak naprawdę sami nie wiedzieli czego chcą to była to naprawdę fajna odskocznia i nie mogę się doczekać, aż zabiorę się na następną część 🤍

⭐7/10

[współpraca @wydawnictwo_spark ]

Emocje, skrajne, odurzające, uzależniające niczym silny narkotyk! Black Hope pod postacią przejmującej opowieści funduje swoim czytelnikom nieopisane katusze, które doszczędnie wyniszczają. Bezsprzecznie, "Heart on Fire” jest odurzającą historią, jaka zarazem zniewala, trzyma w nieopisanym napięciu, jak i torpeduje lawiną obezwładniających emocji. To jedna z tych lektur, które zajmują w sercu szczególne miejsce i pozostają w pamięci już na zawsze!

Pisarka włada zajmującym, plastycznym piórem, dzięki czemu poznawana historia angażuje czytelnika nadzwyczaj silnie. Czuje się on niemal jak naoczny świadek, kibicuje postaciom całym sercem, choć zdaje sobie sprawę, że każda ich decyzja może przynieść tragiczne konsekwencje, zwłaszcza, że życie w niczym nie przypomina kolorowej bajki. W tej opowieści niczego, a co ciekawsze, nikogo, nie można być pewnym, dzięki czemu pochłania się ją z wypiekami na twarzy, przewracając kartki w absolutnym transie. Kolejne sekrety, niedomówienia, a przede wszystkim odurzające, potężne uczucie, nad którym nie sposób zapanować, nawet gdy zaczyna ściągać naszych bohaterów na samo dno. Tak, to zdecydowanie lektura, o której niełatwo będzie zapomnieć!

Wszyscy nakreśleni bohaterowie są autentyczni, wyraziści, ujmujący. To zdecydowanie osoby brutalnie pokrzywdzone przez los, starające się odnaleźć w tej paskudnej rzeczywistości. Nie jest to zadanie łatwe, życie rzuca pod ich nogi kolejne kłody, daje namiastkę szczęścia, by po chwili brutalnie to odebrać. Prześladujące ich demony przeszłości nie pozwalają o sobie zapomnieć ani na sekundę, wracają, by zrujnować wszystko, co dotychczas udało im się zbudować. Bardzo przywiązałam się do postaci nakreślonych przez Black Hope, kibicowałam im gorliwie, cierpiałam razem z nimi, płakałam, i tak jak oni stopniowo traciłam nadzieję, że wszystko się ułoży, a miłość pokona wszelkie przeszkody… Czy uczucie może okazać się przekleństwem?

„Heart on Fire” to jedna z tych pozycji, które bez litości miażdżą emocjonalnie. Przygotujcie się na nieopisaną dawkę przeszywających, niszczących emocji, jakie zawładną waszą duszą na bardzo długo! Polecam całym sercem!

• Romanse
  • Romans
  • Brak Legimi A
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • Mam na półce

Dodaj cytat z książki Heart on Fire