The Blood of an Eglishman. An Agatha Raisin Mystery

Okładka książki The Blood of an Eglishman. An Agatha Raisin Mystery M.C. Beaton
Okładka książki The Blood of an Eglishman. An Agatha Raisin Mystery
M.C. Beaton Wydawnictwo: Little, Brown Book Group Cykl: Agatha Raisin (tom 25) kryminał, sensacja, thriller
Agatha Raisin (tom 25)
The Blood of an Eglishman. An Agatha Raisin Mystery
Little, Brown Book Group
2014-10-02
2014-10-02
9781849019767

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Za nic na świecie nie sięgnę po następne czytadła tej pani.

Za nic na świecie nie sięgnę po następne czytadła tej pani.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z całym dobrodziejstwem inwentarza znanym z poprzednich tomów,-Agatha pozostaje tą samą łasą romansów, ale też przerażająco wścibską i skuteczną w wywlekaniu brudów i odkrywaniu zagadek kryminalnych.

143/180/2022
Dobrze, że to już przedostatnia część. Bo mnie męczy, chociaż czytam w małych dawkach. Nie jest zła, ale ile można czytać o Agatce wzdychającej do kolejnego amanta? O Warczących na nią policjantach? O kłamliwych świadkach? I w ogóle?
I jeszcze ta zima, zamiecie, zaspy i nieprzejezdne drogi. W Anglii?

143/180/2022
I jeszcze ta zima, zamiecie, zaspy i nieprzejezdne drogi. W Anglii?

Raczej nie sięgnęłabym po książkę i sama ją przeczytała, aczkolwiek przesłuchanie jej jako audiobooka, w wykonaniu Pauliny Holtz nadrabia wszystko. Takie przyjemne "czytadełko" bez efektów WOW.

Jeden z niewielu tomów, który aż tak bardzo mnie nie rozbawił, ale lektura i tak była przyjemna.

Już coraz bliżej kresu przygód Agaty. Wciągająco jak zawsze, ale jakoś gorzej przetłumaczone. Wątek kryminalny dość ciekawy i znowu bardzo dużo o samej Agacie. Po tom z numerem 25 sięgnie już tylko oddany czytelnik. I ja za takiego siebie mam.

Audiobook
Lektor: Paulina Holtz
Ocena: 9/10

Zdecydowanie jeden z najlepszych lektorów w Polsce, spośród lektorek jest najlepsza!

Audiobook
Lektor: Paulina Holtz
Ocena: 9/10

Kolejny, nowy tłumacz nie wyszedł książce na dobre. Agatha zaczyna nagle używać przekleństw, jakich nigdy do tej pory nie używała, Roy po raz pierwszy zostaje określony jako zniewieściały - troszkę tak, jakbym miała z innymi postaciami do czynienia. Wątek kryminalny jednak dobry, czytałam z zainteresowaniem.
Dobra rozrywka, polecam.

Dobra rozrywka, polecam.

„Fiku miku, fiku miku, czuję twoją krew Angliku!”
Tym razem Agatha (tom 25),za namową swojej przyjaciółki pani Bloxby wybiera się na występ miejscowej grupy teatralnej. Agatha Raisin nienawidzi takich występów. Jednakże przedstawienie rozwija się w kierunku dość zaskakującym - takiego zakończenia nie spodziewała się nawet ona.
Aktor nie wychodzi na finał przedstawienia, gdyż został... zamordowany.
Bohaterka angażuje w sprawę swój zespół detektywów. Wkrótce odkrywają w światku aktorów teatralnych z niewielkiej miejscowości więcej konfliktów i niesnasek niż w wielkim świecie gwiazd teatru.

Seria o Agacie Raisin potrafi poprawić nastrój. Zawiera nieoczywisty, subtelny humor, przemyca tysiąc szpil i zabawnych zachowań ludzkich. Śmiech gwarantowany!

„Fiku miku, fiku miku, czuję twoją krew Angliku!”
Aktor nie wychodzi na finał przedstawienia,...

„Fiku miku, fiku miku, czuję twoją krew Angliku!”
Tym razem Agatha, za namową swojej przyjaciółki pani Bloxby wybiera się na występ miejscowej grupy teatralnej. Szczerze ? Agatha nienawidzi takich występów. Jednakże przedstawienie w zupełnie innym kierunku niż planowano. Takiego zakończenia nie spodziewała się nawet Agatha Raisin. Jedna z osób występujących w przedstawieniu nagle nie pojawia się na scenie, a chwile później wychodzi na jaw iż została okrutnie zamordowana.

Lektura bardzo przyjemna, napisana lekkim stylem. Bardzo szybko się czyta, a to co odkryje nasza pni detektyw zaskoczy wszystkich.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki The Blood of an Eglishman. An Agatha Raisin Mystery