Agatha Raisin i krew Anglika

Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Cykl: Agatha Raisin (tom 25)
Wydawnictwo: Edipresse
The Blood of an Eglishman. An Agatha Raisin Mystery
agatha raisin, seria
Amanda

Agatha Raisin nienawidzi amatorskich przedstawień, daje się jednak namówić przyjaciółce, pani Bloxby, na obejrzenie występu miejscowej grupy teatralnej. Tłumiąc ziewanie, patrzy, jak piekarz z dumną odgrywa rolę potwora i straszy wszystkich na scenie, aż w końcu otwiera się zapadnia i olbrzym znika w kłębach dymu. Jednak aktor nie wychodzi na finał przedstawienia. Okazuje się, że piekarz został zamordowany i Agatha angażuje w sprawę swój zespół detektywów. Wkrótce odkrywają w światku aktorów teatralnych z niewielkiej miejscowości więcej konfliktów i niesnasek niż w wielkim świecie gwiazd teatru, a w miarę zbliżania się do prawdy narażają się na coraz większe niebezpieczeństwo.

źródło opisu: Edipresse, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

veinylover | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018

Kolejny tom przygód Agathy trzyma poziom. Można dostać torsji od seksoholizmu głównej bohaterki, która goni wszystko, co ma portki, byle był przystojny i umięśniony. Ta żenada jest już częścią image tej postaci.
Nie mam do powiedzenia niczego nowego, co nie zostało powiedziane przy poprzednich tomach w moich opiniach. Polecam książkę sympatykom tej serii.

PABLOPAN | 2015-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2015

Swoją przygodę z Agathą Raisin zakończyłem w styczniu. Jakież było moje zdziwienie i radość, gdy w Empiku dostrzegłem dwa zupełnie nowe tomy! Oczywiście od razu trafiły do koszyka. Powrót do Carsely jest jak powrót do znajomych, których się dawno nie spotkało. Z przyjemnością dałem się ponieść opowieści, która tym razem była dość mroczna. Niemniej jednak, detektyw Raisin jak zwykle (lekkomyślnie przy tym ryzykując) staje na wysokości zadania i rozwiązuje zagadkę morderstw. Książka w sam raz na jeden wieczór, typowo rozrywkowa lektura, która pozwala oderwać się od codzienności i dobrze się bawić. Zdecydowanie polecam!

Paweł Lesiak | 2015-11-29
Przeczytana: 11 listopada 2015

Kolejny tom przygód Agathy Raisin. Tym razem pani detektyw musi rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci jednego z aktorów amatorów podczas przedstawienia. Pani detektyw jak zwykle znalazła się w niewłaściwym miejscu i niewłaściwej porze. Śledztwo, które prowadzi nie należy do łatwych, a w jego trakcie Agatha odkrywa wiele tajemnic i - jak to ma w zwyczaju - nieszczęśliwie się zakochuje. A im bliżej rozwiązania zagadki tym realniejsze zagrożenie życia pani detektyw.

scarbossa | 2018-10-08
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 07 października 2018

A jednak na storytel odnalazłam dwie kolejne części cyklu z Aghatą Raisin. Tym razem część o zazdrości i do tego trup ściele się gęsto

Beata | 2017-12-12

Ta część wydaje mi się nieco słabsza od poprzednich, mimo to że jest strasznie zagmatwana. Ale sama Agatha jest taka jak zawsze.

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2014 rok