Kod milczenia

Okładka książki Kod milczenia Shantel Tessier
Okładka książki Kod milczenia
Shantel Tessier Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Mroczne królestwo (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Mroczne królestwo (tom 1)
Code of Silence
NieZwykłe
2022-07-07
2022-07-07
Szymon Bolewicki

OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Jest to kolejna książka, która skradła moje serce. Jest ona WSPANIAŁA ❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥

Kupiłam ją, gdyż moja koleżanka wysłała mi zdjęcie okładki, mówiąc, że to książka idealna dla mnie. I muszę jej przyznać racje 🥰

Książka opowiada o losach Haven Knowles, która po tym, jak wraca do domu, orientuje się, że jej ojciec sprzedaje ją Luce Bianchi, z którym kiedyś łączyły ją niezwykłe więzy. Teraz Luka już nie jest tym samym chłopakiem, ale potężnym gangsterem, który teraz pragnie, aby Haven była tylko jego. Tylko że jemu nie chodzi o miłość, tylko o pieniądze i władzę.

Tak jak mówiłam, ta książka została stworzona dla mnie 😍😍 Jest cudowna. Bohaterowie i ich emocje zostały przedstawione idealnie. Dodatkowo książka została napisana z retrospekcjami, co pozwalało czytelnikowi dodatkowo przeżyć razem z Haven i Lucą ich przygodę. Bardzo żałowałam, że nie było więcej scen z ich życia licealnego.

Sama postać Luki… ja nie mogę, ten facet jest taki hot, że nie mogę uwierzyć ❤️‍🔥 Mimo tego, co zrobił, wiedziałam, że miał powód i tylko czekałam, aż będzie on opisany w książce. Jednak to, co zrobiła autorka, to powiem szczerze, nie spodziewałam się, ale co to było, to musicie się sami przekonać 🤭

Chociaż było, to moje pierwsze spotkanie z autorką to mogę zdecydowanie powiedzieć, że udane.

Od samego początku autorka nie zawiodła mnie i z kolejnymi kartkami chciałam coraz więcej🔥🔥🔥Bardzo podobało mi się to, że w tej książce zostały pokazane trochę inne zasady mafijny niż takie jak w dotychczasowych książkach mafijnych. Byłam pod wielkim wrażeniem 😊

Wstęp książki również mogę powiedzieć, że mnie zaskoczył, gdyż pokazanie brutalności świata mafii nie codziennie czyta się w książkach. Czytelnik od razu ma świadomość, że ta książka to nie usłana różami powieść, a brutalna prawda o funkcjonowaniu mafii.

Zdecydowanie mogę powiedzieć, że ta książka znalazła swoje miejsce na półce VIP i będę do niej wracać ❤️

Teraz szczególnie czekam na kolejne tomy, których już nie mogę się doczekać, bo wiem, że również będzie to miło spędzony czas z książką 🥰

OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

W tej książce znajdziemy tropy:
> mafia
> zaaranżowane małżeństwo
> wymuszona bliskość
> druga szansa
> niezrozumienie/ brak komunikacji (miscommunication)
Już na samym starcie książki troszkę się zawiodłam. Opis obiecywał że nasza para kiedyś się kochała i teraz spotyka się po latach nic do siebie nie czując a małżeństwo będzie motywowane mafijnymi umowami między rodzinami. Kto czytał, ten wie jak ten opis wprowadza w błąd.
Nasz główny bohater ma zdecydowanie problemy z agresją. I to nie kontrolowaną w pewnym sensie, wymagającą od sytuacji czy środowiska. Nie. Ma problemy w stylu psychopaty (moim skromnym zdaniem). W porządku, można było jeszcze napisać tą postać dobrze, jednak już od pierwszych rozdziałów przewracałam na niego oczami. Niezwykle brutalny (bez potrzeby),zarozumiały, pogrywa z kobietą którą stara się przekonać do małżeństwa a do tego niczego nie wyjaśnia.
Główna bohaterka nie błyszczy inteligencją (mimo niby doskonałych ocen w szkole). Jest kreowana na niewinnego aniołka, którego oczywiście wszyscy muszą zdradzić aby nasz psychopata niczym bohater w lśniącej zbroi mógł ją uratować. Bo wiadomo on wie najlepiej co dla niej dobre. Szczytem jej ambicji jest bycie żoną i absolutnie wszystkie jej myśli od lat skupiają się na straconej przed laty miłości.
Mam nadzieję że czytacie ten opis jak ja w swojej głowie, z pewną dozą kpiny. Przepraszam. Inaczej nie potrafię.
Każda z rzeczy wyżej przeze mnie wymienionych może być korzystnie ubrana w słowa. To nie jest ten przypadek. Działania bohaterów są nielogiczne. Dialogi sztuczne do tego stopnia, że nie umiałam ani na chwilę uwierzyć że te postacie są realne.
Może to wina mojego nastroju. Może wina tego że w ostatnim czasie przeczytałam już kilka książek w tej samej tematyce i tamte były zdecydowanie lepsze. Jednak najprawdopodobniej jest to wina całkowitego braku komunikacji między bohaterami. Całą sytuację wyjaśniłaby jedna szczera rozmowa. Dla mnie jest to zwyczajnie słaby pomysł na historię i jeszcze gorsze wykonanie. Możliwe że wszystko nabrałoby kształtu pod koniec, ja jednak nie zamierzam tego sprawdzać.
DNF 44%

W tej książce znajdziemy tropy:
> mafia
> zaaranżowane małżeństwo
> wymuszona bliskość
> druga szansa
> niezrozumienie/ brak komunikacji (miscommunication)

👍

👍

Skoro po kilkunastu dniach od przeczytania,prawie nie pamiętam treści to raczej nie jest dobra.Przeciętna historia,jakich wiele w tym gatunku.

Do mafii wracając! Kilka słów o książce, która jest moim rozczarowaniem 🙈 „Kod milczenia” od @shantel_tessierauthor .
Krótka historia, którą można przeczytać dosłownie na raz.
Załamana miłość.
Zapłata córką.
Umowa bez wyjścia.
Nienawiść połączona z miłością.
Mafijny wątek to dobre tło historii, jednak główne skrzypce zostały oddane bohaterom- Haven i Luka. Kiedyś łączyła ich namiętna relacja. Teraz po zawarciu umowy, dość dziwna. Haven gubi się w tym co czuje i co czuć powinna. Luka pokazuje, że jemu jednak zależy, choć robi to mocno nieudolnie. Skomplikowana relacja, która mnie nie przekonała. Brakowało mi tu przede wszystkim autentyczności. Nie poczułam chemii i napięcia między bohaterami. Zabrakło mi emocji i rozwijających się uczuć, które powinny być między bohaterami. Wszystko było nijakie, zwykłe, a przecież kiedyś byli dość pikantnymi kochankami.. liczyłam na coś dużo lepszego i pikantniejszego…
Kreacja Haven to mój największy problem. Wysoko podniesiona głowa, zbuntowana dusza i masa kiepskich decyzji. Nie polubiłyśmy się, szczególnie na wzgląd księżniczkowatej natury. Za to Luka dużo bardzoej przypadł mi do gustu. Jak na mafijnego mężczyznę przystało, stanowczy i twardy. Podejmujący decyzje zawsze z mocnym przytupem. Lubiłam jego podejście do panującej w fabule sytuacji. Pragnął chronić co jego i pokazać, że ten związek, to coś więcej jak umowa.
Historia należy do tych lekkich i niezobowiązujących. Autorka zadbała o małe zwroty i elementy zaskoczenia w fabule, choć na moje oko, nic tej książki nie wyróżnia na tle mafijnych romansów.
Po przeczytaniu:
*Nie mam sentymentu.
*Nie czekam z zapałem na kolejny tom.
Myślę, że trafi do szufladki „przeczytane, za jakiś czas- zapomniane”.
Co do książki „Złączeni honorem” czy „The Sweetest Oblivion”, to nie ma co porównywać. Tamte książki mają dusze, ta jest prostolinijna. Tamte zdecydowanie polecam, ta jest takim słabym średniakiem :)

Krótka historia, którą można przeczytać dosłownie na raz.
Załamana miłość.
Zapłata córką.
Umowa bez wyjścia.
Nienawiść połączona z miłością.

Wcale nie wciagnela mnie ta ksiazka. Ani glowni bohaterowie ani cala historia nie wzbudzila zadnych emocji.

2056

Ta historia ma wiele warstw, wiele głęboko ukrytych tajemnic. Zwroty akcji nigdy się nie kończą, a kiedy prawdy w końcu wychodzą na światło dzienne, jesteś wstrząśnięty. Kod milczenia ma wszystko, co powinien mieć romans mafijny, czyli chęć władzy, przemocy, zarabiania pieniędzy i oszustw. Jednak czegoś mi tu zabrakło. Dużo rzeczy się powtarzało: bohaterka się denerwuje, odchodzi, ktoś chwyta ją za ramię, a potem płacze. Nie czułam chemii między bohaterami.

Dość nietypowa fabuła z wątkiem mafijnym.
Książka mnie zaciekawiła, choć dość drażniące i niepotrzebne są opisy marek.

Dość nietypowa fabuła z wątkiem mafijnym.
Książka mnie zaciekawiła, choć dość drażniące i niepotrzebne są opisy marek.

[…] Żałuję, że nie zniechęciło mnie to do niego. Niestety, kiedy się o wszystkim dowiedziałam, byłam w nim już kompletnie zabujana. To jest przerażajace w miłości. Rozmywa się różnica między tym, co dobre, a tym, co złe. Decydujesz się ignorować to, co powinnaś kwestionować, ponieważ jest to niebezpieczne i jednocześnie podniecające[…]

Q: A czy w Waszym życiu jest coś czego żałujecie?

Heaven Knowles. Kiedyś kochała na zabój młodego chłopaka. Lucę Bianchiego. On jednak wyjechał, zostawiajac ją sama. Gdy już uporała się z miłością i postanowiła zapomnieć, on nagle pojawia się w jej życiu, całkowicie odmieniony. Chłopak z przeszłości przestał istnieć. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że….

Tego musicie się sami dowiedzieć.

Wow! To była niesamowita jazda bez trzymanki. Emocje były naprawdę wygórowane. Szalała adrenalina, krew buzowała, gorąc na policzkach się pojawił wiele razy oraz ciarki praktycznie na całym ciele. Prawda, która była skrywana głęboko wychodziła na jaw, przez co moja buzi była tak szeroko otwarta z szoku jakiego doznawałam raz za razem. Każda przewrócona stron przynosiła rewelacje, na które nie byłam przygotowana. Jednakże jak to mówią od nienawiści do miłości jest bardzo cienka granica i ta pozycja to pokazała.

Pierwsze spotkanie z piórem autorki uważam za udane. Czytałam tą pozycję z zapartym tchem, a zwłaszcza opis Królestwa. Polecam.

Q: A czy w Waszym życiu jest coś...

Slaboszczak.

Slaboszczak.