Odkąd cię poznałam

Okładka książki Odkąd cię poznałam Klaudia Bianek
Okładka książki Odkąd cię poznałam
Klaudia Bianek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Nieobojętność (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Nieobojętność (tom 2)
Czwarta Strona
2022-04-13
2022-04-13

Wyróżniona opinia i

Odkąd cię poznałam

przeczytanych książek 886 napisanych opinii 548

Ja ostatnio skończyłam czytać dylogię od @klaudia.bianek #nieobojętność opowiadającą historię Kamila Przybory niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia. Chłopak (a właściwie już mężczyzna) wychodzi warunkowo po 20 latach i walczy o swoją niewinność. Pomaga mu w tym dziennikarka Agata Targosz, która początkowo sama nie wierzy w jego niewinność. Z każdym spotkaniem relacja tych dwojga nabiera nowego poziomu. Czy Agata pomoże udowodnić niewinność Kamila? Czy odszuka odpowiednie osoby i dowody do nowego procesu? I co na to jej mąż?

"Tutaj tkwił szkopuł. Ja miałam
w życiu nabalaganione do granic
możliwości. On żył przeszłością
która mogła się za nim ciągnąć
jeszcze latami, a może nawet już
zawsze. Wiedziałam, że nadej-
dzie dzień, gdy jutra dla nas nie
będzie."

Jako że jestem z wykształcenia prawnikiem znam wiele historii dotyczących więziennictwa. Ta książka jest bardzo dobrze napisana. Rozdziały z perspektywy Przybory są autentyczne, przebija przez nie realizm sytuacji i postaci. Ukłony w stronę autorki bo zrobiła tu kawał dobrej roboty.
Co do postaci Agaty mam mieszane uczucia. Nie wzbudziła mojej sympatii z uwagi na jej wybory i sytuację życiową. Niemniej jest to postać bardzo ludzka. Ma swoje wady i zalety. Nie jest wyidealizowana co się często zdarza w książkach.

Te piękne pastelowe okładki skrywają trudną i skomplikowaną historię. Nie dajcie się zwieść i poznajdzie historię chłopaka, który przeszedł przez piekło a jego wolność okazała się czyśćcem.

Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Czyta się ją z zapartym tchem. Zobacz sama

Polecam

Polecam

Książka stanowi drugą część cyklu „Nieobojętność” Klaudii Bianek.
Główna bohaterka Agata Targosz kontynuuje pracę nad reportażem o Kamilu Przyborze, niesłusznie skazanym za morderstwo syna polityka. Odkrywa kolejne nowe fakty, które potwierdzają niewinność Kamila. W tym czasie jego adwokatka przygotowuje dokumenty do Sądu do ponownego procesu. O tym, że znajomość Agaty i Kamila przeradza się w coś więcej dowiaduje się mąż a jednocześnie szef Klaudii. Coraz bardziej zaczyna naciskać żonę na dziecko. Czy małżeństwo Agaty ma szansę przetrwać? Jak potoczy się jej dalsza znajomość z Kamilem? Czy chłopak zostanie oczyszczony z zarzutów?

Książkę czyta się bardzo dobrze. Zapoznając się z historią Kamila cały czas miałam w głowie niedawną głośną historię Tomasza Komendy. W przypadku Tomasza o jego wolność walczyła matka. Kamil nie miał wsparcia w rodzinie, która się od niego odsunęła. Bezwzględnie w jego niewinność wierzyła sąsiadka, która wspierała go na każdym kroku jak tylko potrafiła. Po wyjściu na wolność Kamilowi było bardzo ciężko się pozbierać, tym bardziej, że po dwudziestu latach totalnie zmieniła się rzeczywistość. Chłopak był bardzo zagubiony i gdyby nie wsparcie sąsiadki, swej adwokatki, a później Agaty nie wiadomo jak potoczyłyby się jego dalsze losy.
Trzeba wierzyć w sprawiedliwość i w to, że prawda tak jak oliwa zawsze na wierzch prędzej czy później wypłynie.
Książkę oceniam na 7 pkt.

Książka stanowi drugą część cyklu „Nieobojętność” Klaudii Bianek.

Książka jest kontynuacją historii Kamila Przybory, który przebywa na warunkowym zwolnieniu z odbywania odsiadki w więzieniu i twierdzi że jest niewinny. Dziennikarka - Agata, w dalszym ciągu pisze o nim reportaż.

Ta książka jest tym czego oczekiwałam po kontynuacji. Choć tak różnych emocji i niektórych sytuacji nie przewidywałam.

Jest jeszcze coś, do czego zmusza ta powieść. Myślenie o niesprawiedliwości jaka spotyka niewinnie skazane osoby. Bo nieraz nie trzeba wiele. Niestety!

Polecam z całego serca obydwie części, jak i inne książki Autorki.

Jest jeszcze coś, do czego zmusza ta...

Dalsze losy Agaty oraz Kamila szukających sprawiedliwości, a także normalnego życia.
Agata w dalszym ciągu pisze swój reportaż, który ma pomóc oczyścić zarzuty w sprawie Kamila. Kobieta ma bardzo dużo szczęścia, bo trafią na ślady, które nie zostały dołączone do sprawy. Wklada w to dużo serca żeby wszyscy zobaczyli prawdziwego Kamila.
Kamil próbuje poukładać swoje życie. Po wyjściu dopadają Go koszmary i boi się wychodzić z domu. Po całej odsiadce nie potrafi znaleźć sobie miejsca. Jedynymi osobami, z którymi rozmawia to Pani Aldona, jego adwokat Katarzyna oraz Agata.
Między tą dwójka rodzi się uczucie, które nie powinno było powstać, a jednak. Oby dwoje mierzą się z codziennością i walczą ze wspomnieniami to ich w pewien sposob przyciaga do siebie. Ale czy jest to wystarczające, aby ta dwójka mogła spokojnie ułożyć sobie życie razem?
Bardzo fajnie opisana całą historia. Czuć tutaj bardzo dużo smutku i widać walkę z przeszłością nie tylko Kamila, ale także Agaty. Książka według mnie jest bardzo na czasie. Autorka stworzyła przepiękną serię nawet mogę powiedzieć, że wzruszyłam się czytając obie.
Polecam ❤

Kamil próbuje poukładać swoje życie....

Dwoje głównych bohaterów tak różnych, a jednak tak do siebie podobnych. Oboje zamknięci w pewnego rodzaju klatkach. Kamila ogranicza strach przed wyjściem na świat. Agata natomiast zamknięta jest w domowej klatce, w której trzyma ją pewien układ z mężem. Bo uczucia w tym związku nie ma i, jak sama przyznaje, chyba nigdy nie było. Własne ograniczenia i strach, co będzie, jeśli... Obydwoje łączy też tlący się gdzieś promyk nadziei, że wszystko kiedyś w końcu się ułoży i wyjdą na prostą. Jedno dla drugiego staje się kołem ratunkowym, bez którego nie da się przetrwać.

Powieści z cyklu "Nieobojętność" cechuje duża ilość emocji i przesłanie, by nigdy nie pozostawać obojętnym na krzyk niewinności. W każdym jej wydaniu. Nie ważne, czy będzie to osoba niesłusznie skazana, czy bezbronne dziecko.

Cieszę się, że autorka nie przeciągała historii w nieskończoność i ujęła ją w dwóch tomach. Opowieść jest domknięta, wiemy też jak potoczyły się dalsze losy bohaterów, dzięki tym kilkunastu akapitom pod hasłem "trzy lata później".

Zwodnicza jest za to okładka, która zupełnie nie pasuje do treści książki. Można by się spodziewać słodkiej opowieści z romansem w tle, a tu niespodzianka. Czeka na nas typowa obyczajówka, w której przewija się co prawda wątek miłosny i kilka tajemnic i sekretów. Nie brakuje w niej trudnych tematów jak przemoc domowa, zdrada czy strach przed wyjściem z domu. Wiele wydarzeń ma też dość przewidywalne zakończenie, choć przyznam, że zachowanie męża Agaty trochę mnie zaskoczyło.

Czy polecam? Tak. I choć nie była to książka w stylu 10/10 to i tak zostanie długo w pamięci. Dlatego, że była niezwykle dojrzała, życiowa i przemyslana od początku do konca. Bohaterowie nie było infantylna i irytujący, lecz dobrze nakreśleni i wykazujący cechy, które wpasowały się dobrze w całą historię.

Polecam 😍

Polecam 😍

Warto przeczytać cykl "Nieobojętność", wciąga do głębi.

Warto przeczytać cykl "Nieobojętność", wciąga do głębi.

Muszę przyspieszyć z czytaniem nowych książek Klaudii Bianek, bo na półce czeka najnowsza powieść new adult, a za pasem kolejna premiera! Autorka zadebiutowała serią dla młodzieży „Jedyne takie miejsce”, którą totalnie mnie kupiła. Po drodze mieliśmy okazję poznać także kilka opowieści świątecznych oraz trylogię dla starszych czytelników. Jednak to dylogia „Nieobojętność” jest w mojej opinii najbardziej dojrzałą historią, która wyszła spod pióra mojej imienniczki.

Uwielbiam obserwować jak z książki na książkę autorzy rozwijają swój warsztat, a w przypadku Klaudii Bianek jest to dobrze widoczne. Już w swojej debiutanckiej powieści autorka doskonale operowała słowem, a tutaj wyszło jej to jeszcze lepiej.

„Odkąd cię poznałam” to finał historii Kamila Przybory, który po 20 latach odsiadywania kary za przestępstwo, które rzekomo popełnił, wychodzi na wolność i na nowo uczy się życia w społeczeństwie. Mimo że książka bazuje raczej na emocjach, niż samym śledztwie kryminalnym, widać skrupulatnie przeprowadzony research. Fabuła jak zawsze wciąga momentalnie i czasami aż mi było głupio, że historię, nad którą ktoś pracował zapewne miesiącami, ja pochłonęłam w zaledwie dwa posiedzenia.

Kto jeszcze nie zna historii Kamila i Agaty, serdecznie Wam polecam, tak samo zresztą jak inne książki autorki!

• Romans