Przygody Gucia. Gucio uczy się przegrywać

Okładka książki Przygody Gucia. Gucio uczy się przegrywać Aurélie Chien Chow Chine
Okładka książki Przygody Gucia. Gucio uczy się przegrywać
Aurélie Chien Chow Chine Wydawnictwo: Debit Seria: Przygody Gucia opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2022-02-16
32 min.
Bożena Sęk

Okładka książki Co to za kuleczka? Iga Ścibek, Przemysław Ścibek
Co to za kulec... Iga Ścibek, Przemys...
Okładka książki Czas na jogę. Zula i sprytna mucha Lauren Hoffmeier, Ela Śmietanka
Czas na jogę. ... Lauren Hoffmeier, E...
Okładka książki Gekon, który odkrył echo Rachel Bright, Jim Field
Gekon, który o... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Karmelek Marta Guśniowska, Robert Romanowicz
Karmelek Marta Guśniowska, R...
Okładka książki Szara myszka i kolory Justyna Hołubowska-Chrząszczak, Małgorzata Strzałkowska
Szara myszka i... Justyna Hołubowska-...

Ulubiona seriia. Proste historie uczą i wychowują, a czarujący jednorożec dodaje książce uroku.

Seria o Guciu to niezwykle urocza opowieść, która pomoże dzieciom uporać się z wieloma trudnymi sytuacjami. Gucio jest jednorożcem i jego grzywa informuje o tym, jak się czuje. W tej części Gucio uczy się o tym, że nie zawsze trzeba wygrywać, a ważne jest to, aby dobrze się bawić. Przekochana opowieść, która na pewno spodoba się najmłodszym.

Seria o Guciu wspaniale przedstawia dzieciom, jak uporać się z różnymi sytuacjami oraz jak działają ludzkie emocje. Tym razem Gucio pokazuje małym czytelnikom, jak zmierzy się z przegraną. Sympatyczny jednorożec często jest ostatni, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju gry, przez co czuje smutek i porażkę. Jednak mama Gucia zawsze przychodzi z poradą i przypomina, że liczy się radość z tego co robimy a nie efekt końcowy. Bardzo mądra książeczka, nie tylko dzieciom wyjaśni, że przegrana nie jest końcem świata.

Choć poprzedni cykl o Guciu (Uczucia Gucia) też był bardzo wartościowy, to... ten podoba mi się bardziej!

Co do treści i "rozegrania" tematu nie ma różnic. Nadal jest ciepło, zabawnie i metodycznie. Nadal grzywa Gucia informuje o przeżywanych przez niego uczuciach. Problemy rozwiązywane są spokojnie, a każdy z nich przedstawiony jest w kilku różnych sytuacjach.
Różnica polega na końcówce. W "Uczuciach... " jako rozwiązanie były przedstawione ćwiczenia oddechowe. Tu są rozmowy z rodzicami czy Plusiem i konkretne rozwiązania do przetestowania. I to właśnie ten aspekt mnie ujął. Bo lubię konkret

Nauka przegrywania jest trudna. Sama ledwo ją ogarniam. Dlatego cieszę się, że w książce są 3 scenki, w których Gucio traci panowanie nad sobą. A potem, po wyjaśnieniach i przemyśleniach, wie jak będzie się starał zapanować nad emocjami następnym razem.
Konkretne, bliskie każdemu rodzicowi, sytuacje i proste rady. To jest coś, co u nas może się sprawdzić

Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy

Różnica...

• Dla dzieci
  • Dla szkrabów
  • 4 lata
  • Książki
  • Lit. dziecięca
  • DZIECI
  • Dla Klary

Aurélie Chien Chow Chine Przygody Gucia. Gucio uczy się przegrywać Zobacz więcej