Jak schować Lwa w Święta

Okładka książki Jak schować Lwa w Święta Helen Stephens
Okładka książki Jak schować Lwa w Święta
Helen Stephens Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber Sp. z o. o. Cykl: Jak schować lwa (tom 4) Seria: Amberek opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Jak schować lwa (tom 4)
Amberek
How to Hide a Lion at Christmas
Wydawnictwo Amber Sp. z o. o.
2020-01-01
2020-01-01
40 min.
Małgorzata Cebo-Foniok

Może nie tak śmieszna, jak jej poprzedniczki, ale równie sympatyczna:)

Nadchodzi Wigilia, Malwinka wyjeżdża do cioci, lew musi zostać w domu. Malwinka jest niepocieszona. Próbowała różnych sposobów, by z nim być, ale niestety - lew jest za duży do walizki, jako prezent też się nie nadaje... Malwinka bierze na pocieszenie małego pluszowego lwa. Oczywiście Lew nie byłby sobą, gdyby został w domu - po prostu musiał się wymknąć. Wskoczył do pociągu, ułożył się wysoko wśród bagaży i ... usnął. Kiedy się obudził, zobaczył pusty peron końcowej stacji. Co teraz? Czy Lew odnajdzie swoją małą opiekunkę? Dowiedzcie się sami:) Książka w sam raz na święta:)

Może nie tak śmieszna, jak jej poprzedniczki, ale równie sympatyczna:)

Malwinka i jej Lew to zgrana para, której przygody uwieczniono już w czwartej książeczce. Moja Igusia przepadła na ich punkcie i ta świąteczno-zimowa historia towarzyszy nam od kilku dni.

Rodzina dziewczynki wybiera się na święta do Cioci. Niestety, nie mogą zabrać ze sobą lwa i z tego powodu dziewczynka bardzo ubolewa. Zwierzak nie mogąc znieść jej smutku postanawia wyruszyć w drogę, by ten magiczny czas spędzić z najlepszą przyjaciółką.

Pięknie zilustrowana książeczka zaprosi nas w zabawną i ciepłą podróż, którą przepełnia poświęcenie i przyjaźń. Bardzo przyjemna na zimowy, przedświąteczny czas.

Tymczasem my zabieramy się za kolejną nowość Amberka, którą znajdziecie w katalogu nowości i bestsellerów na stronie Wydawnictwa (baner z mikołajem).

Kolejna fantastyczna książka od Wydawnictwa Amber, którą warto przeczytać przed świętami to "Jak Schować Lwa w Święta". 🦁 To część zabawnej serii o wyjątkowej przyjaźni dziewczynki i wielkiego lwa, która została do tej pory przetłumaczona na kilkadziesiąt języków i obsypana międzynarodowymi nagrodami. Historia zaczyna się od tego, że pewien lew udał się do miasta, gdzie stanowił zagrożenie. Gdy ludzie chcieli go złapać, tylko pewna dziewczynka postanowiła mu pomóc i go gdzieś ukryć. Tak zaczyna się ta oryginalna opowieść, w której groźne zwierzę zostało przedstawione jako sympatyczny bohater, a mała Malwinka jako odważne dziecko, które chce ukryć dzikie zwierzę przed światem. W tej książce czytamy o tym, że nadchodzą święta, a Malwinka ma wyjechać z rodzicami do cioci. Niestety nie wolno zabrać lwa do pociągu. Czy w końcu zwierzak z nimi pojedzie? I jak to w ogóle możliwe? O tym musicie koniecznie przeczytać, jeśli jeszcze nie znacie tego świątecznego hitu. 😎 Recenzja na blogu:

To już kolejne nasze spotkanie z Malwinką i jej lwem. Tym razem zbliżają się święta i dziewczynka musi zostawić lwa samego w domu, gdy ona i jej rodzina udają się do cioci. Lew nie może jednak znieść smutku przyjaciółki i udaje się w podróż, ale tak by rodzina go nie dostrzegła.

Opowieść pełna ciepła i humoru, ładnie zilustrowana. Warto przeczytać - nie tylko w Święta.

Czy da się schować lwa?
O tej serii słyszałam już wiele dobrych słów, aż w końcu sama się przekonałam, co w nich jest.

"Jak schować lwa w święta?" to opowieść o Malwince i jej ukochanym lwie. Święta mają w tym roku spędzić osobno - Malwinka wyjeżdża do cioci i nie może zabrać ze sobą lwa. Smutna odjeżdża, jednak jej przyjaciel rusza za nią. Chowa się w pociągu i kiedy Malwinka z rodziną wysiada na peronie, on... śpi i jedzie dalej. Jednak bystry lew nie zraża się i rusza w drogę, by dostać się do przyjaciółki.

Ta para jest bardzo urokliwa, a sama historia ciepła. Szkoda nam było marznącego lwa, którego dodatkowo obrzucili śnieżkami... uśmiech sam pojawił się na twarzy, gdy wszyscy byli szczęśliwi, jest to więc książka, która mocno rezonuje 😉

Czy da się schować lwa?

• Przedszkole