Czas na jogę. Zula i sprytna mucha

Okładka książki Czas na jogę. Zula i sprytna mucha Lauren Hoffmeier, Ela Śmietanka
Okładka książki Czas na jogę. Zula i sprytna mucha
Lauren HoffmeierEla Śmietanka Wydawnictwo: Debit Seria: Czas na jogę opowieści dla młodszych dzieci
40 str. 40 min.
2022-04-13
2022-04-13
40 min.
Patrycja Zarawska

Mądra, zachęcająca do ruszenia czterech liter.

Mądra, zachęcająca do ruszenia czterech liter.

Po pierwsze wydanie jest absolutnie fantastyczne. Całkiem spory format, twarde, aksamitne okładki i przepiękna kolorystyka.

Po drugie bardzo ciekawe przygody leniwej (początkowo) tygrysicy oraz muchy i małpy.

Po trzecie przemycanie uważności na oddech i ćwiczeń jogi dostosowanych już do czterolatków.

W pierwszej części tygrysica poznaje muchę, która wybudza ją z drzemki. Jest wściekła, ponieważ śniła o super aktywnościach jak fikołki czy stanie na głowie. Mucha próbuje ją przekonać, że jak się postara to nie tylko będzie o tym śniła, ale także będzie w stanie to zrobić. Początkowo sceptyczna tygrysica daje się namówić na ćwiczenia oddechowe, a następnie jogę. Czuje się wspaniałe!

W pierwszej części tygrysica poznaje muchę, która wybudza ją z drzemki....

Głęboki wdech...
...i jeszcze głębszy wydech.
I jeszcze raz: wdech...🌾

Trening uważności to świetna sprawa.
Uczy samokontroli, samoświadomości i pozwala poszerzać swoje granice.

Tego wszystkiego uczy się także bohaterka książki, którą mam ogromną przyjemność recenzować.
Dżungla tętniącą życiem, kolory ubarwiające świat a w jego środku ...
"Zula i sprytna mucha" z serii Czas na jogę!🐯

Historia ich poznania i wspólnego treningu świadomości to pierwsza cześć serii, autorstwa Laury Hoffmeier .
A już niebawem pojawi się kolejna!

Tygrysy mają to do siebie, że uwielbiają drzemki. W cieniu, chroniąc się przed promieniami słońca, po skończonym posiłku.
Tak też odpoczywa bohaterka tej opowieści, aż tu nagle... pojawia się ogromnie zmotywowana mucha i radośnie siada na nosie tygrysicy! 🐅🪰
A do tego wcale się jej nie boi!

Co było dalej?
Czyste szaleństwo!💛
Ucieczki muchy pelne profesjonalnych powietrznych piruetów i dla kontrastu - ruchy dzikiego zwierzęcia. Od niechcenia, bez dbałości o planowanie "ataku".

W końcu sen jest bardzo ważny.
Szczególnie ten w którym Zula ogląda siebie stojącą na głowie!

Sprytna mucha znalazła jednak sposób na to, aby wyciągnąć z niej pokłady chęci i motywacji, wskazując drogę, która sprawi, że każdy jej ruch stanie się świadomy, oddech zwolni i... usłyszy własne serce.

Joga w ich wykonaniu, mimo emocjonującego początku jest wspaniałym doświadczeniem.
Młody widz ma szansę odkryć sposób na świadomy oddech, uciszyć wlasne myśli i poznać prawdziwe pozycje z jogi!

Teraz mamy szansę na wspólne praktykowanie, razem z ogromnie sympatycznymi bohaterkami bajki!

Jestem ogromną entuzjastką szaty graficznej i kolorystyki całego wydania. Nasycone i kontrastowe zestawienia Eli Śmietanki sprawiają, że dobrze ogląda się każda kolejna strone.

Bardzo cenię książki, które otwierają oczy na otaczający świat i własne wnętrze. Podążanie za swoim sercem i oddechem to ogromnie ważna umiejętność, więc tym bardziej jestem zachwycona tym, w jak barwny sposób można przekazać to i nauczyć tego malucha.

Głęboki wdech...
...i jeszcze głębszy wydech.
I jeszcze raz: wdech...🌾

Trening uważności to świetna sprawa.
Uczy samokontroli, samoświadomości i pozwala poszerzać swoje granice.

Dżungla tętniącą życiem, kolory ubarwiające świat a w jego środku ...
"Zula i sprytna mucha" z serii...

Przepiękne ilustracje! Kolorowa i urocza opowieść o tygrysicy Zulii, która tylko śni o wykonywaniu różnych fikołków, zamiast sama spróbować. Na szczęście pojawia się sprytna mucha, która skutecznie zachęca bohaterkę do podjęcia własnych działań. Cudowna historia o tym, że jeśli ktoś czegoś chce to powinien próbować swoich sił i się nie poddawać! Ogromny plus za piękne przedstawienie pozycji z jogi, w sposób który zachęca najmłodszych. Mój kuzyn był zachwycony, gdy sam mógł spróbować tego co ćwiczyła Zula. Pozycje są idealnie dobrane dla dzieci, więc nic tylko zachęcić do spróbowania. Super, że powstają takie tytuły, które skutecznie popularyzują ruch wśród dzieciaków.

Ruch to zdrowie, prawda? 🏃🏃‍♀️🏊‍♂️ Ostatnio mamy modę na zdrowy styl życia i osobiście w pełni się z tym zgadzam, ale jednocześnie wydaje mi się, że ten temat nie jest wcale dobrze rozwinięty jeśli chodzi o maluszki.

Dlatego bardzo zainteresowała mnie pozycja, która zachęca najmłodszych do ruchu. I to nie byle jakiego ruchu, ale do jogi 😍❤️

Poznajcie tygrysicę 🐯 Zulę, która woli śnić o wykonywaniu akrobacji zamiast ruszyć się i spróbować tego dokonać w rzeczywistości.

Na szczęście pojawia się ktoś, kto rozrusza naszego lenia i pokaże mu, że "dla chcącego nic trudnego" 💪

Dowiadujemy się jak ważny jest nasz oddech 🌬️i towarzyszymy Zuli w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Dodatkowo po przeczytaniu sympatyczniej historii zaznajamiamy się z małym przewodnikiem po pozycjach z jogi.

Uważam, że to świetna książka na początek przygody z ćwiczeniami ❤️

Poznajcie tygrysicę 🐯 Zulę,...

Przyznam się że moja wiedza o jodze jest bardzo podstawowa, próbuję co jakiś czas rozciągać plecy korzystając z kilku technik, ale generalnie nie mam zbyt dużego pojęcia o tej formie aktywności fizycznej. Tym bardziej przekonały mnie podstawowe i łatwe ćwiczenia dla najmłodszych, które proponuje „Czas na jogę. Zula i sprytna mucha”. W zabawnej opowiastce o tygrysicy, autorki zachęcają dzieci do ruchu, który jest dla każdego – nie nadmiernie wymagający, rozluźniający i dodający energii. Wykonałam z bratem wszystkie ćwiczenia, może poza końcowym staniem na głowie – to już zaawansowane praktyki :-) Wszystkie pozycje przedstawione są na podstawie rysunków z tygrysicą Zulą, co jest bardzo przyjazną dla dziecka formą. Szata graficzna książeczki jest przepiękna, utrzymana w motywie dżungli. Super że powstało coś co przybliży jogę także najmłodszym, zwłaszcza że staje się coraz bardziej popularna i ma wiele pozytywnych korzyści - pomaga się wyciszyć, regularnie oddychać i oczywiście rozluźnić, więc myślę że taki ilustrowany kurs przyda się i dzieciom i ich zabieganym opiekunom :-)

"Czas na jogę. Zula i sprytna mucha" to piękna książka dla dzieci, która ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Debit. Autorka Lauren Hoffmeier opowiada w niej o tygrysicy Zuli, która mieszkała w dżungli pod drzewem bananu i całe dnie spędzała na spaniu. Spokojnie sobie drzemała, słodko pochrapywała, miała ciszę i spokój. 🌄 Pewnego dnia w jej życiu pojawiła się Muszka, która siadła jej na nosie. Mucha zaczęła ją zachęcać do ruchu, ćwiczeń i zabaw ruchowych między innymi do koziołków, skakania, stania na głowie. Po jakimś czasie okazało się, że Zula dała się porwać zabawie, a nawet zaczęła wykonywać... pozycje jogi. 😃 Pełna recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/06/czas-na-joge-zula-i-sprytna-mucha.html

Na początek: nie ćwiczę jogi, mam dwójkę dzieci

Piszę o tym od razu, bo podejrzewam, że ktoś kto ćwiczy będzie miał pełniejsze spojrzenie na tę książkę.
Dla mnie, laika w temacie, jest bardzo przyjemna i wartościowa (bo zachęca do ruchu i wiary w siebie).

Historia i prezentowane w niej zalety jogi (i pozycje) ładnie się spinają. Nie ma wciskania "na siłę" regułek o pozytywnym wpływie jogi na życie i tak dalej
Tygrysica Zula chciałaby skakać, robić koziołki i stać na głowie, ale jest pewna, że nie da rady. Dlatego śpi i tylko o tym śni. Jednak pewna natrętna mucha postanawia ją przekonać, że się myli...

Ilustracje są cudne. Tekstu - tak akurat dla 4 latka wzwyż. Duży format, twarda oprawa i kilka słów o pozycjach z opowiadania (plus opis jak je wykonywać) - i to już cała książka
Piękna, fajnie napisana i z przesłaniem.
Jestem bardzo na tak :) a Wy - sprawdźcie sami 💛

Na początek: nie ćwiczę jogi, mam dwójkę dzieci

Zula to tygrysek, który uwielbiał spać, bo gdy spał, wtedy śnił o różnych fikołkach i innych, ciekawych ćwiczeniach. Tak więc Zula nic tylko by spała, drzemała i leniuchowała.

I tu pojawia się druga bohaterką tej książki - mała sprytna muszka. Sprawiła, że Zula w końcu wstała, ruszyła się i zyskała pełnię energii.

Jak muszka to zrobiła? Pokazała Zuli jak ćwiczyć jogę.

Joga dla dzieci przede wszystkim powinna być zabawą. W takiej właśnie, kolorowej i zabawnej formie przedstawia jogę ta książka. Niedawno ukazała się nakładem wydawnictwa @wydawnictwodebit

Dzieci na pewno z zaciekawieniem będą wykonywać asany, które przedstawia. Jej dużym atutem są także ciekawe ilustracje.

Ta książka może stać się świetną motywacją do zainteresowania dziecka jogą.

Jak muszka to zrobiła? Pokazała Zuli jak ćwiczyć...

W książce znajdziemy wszystkie pozycje jogi, które wykonała Zula. Spróbujcie poćwiczyć i zachęcić dzieci do wykonywania prostych ćwiczeń fizycznych. Dobra zabawa gwarantowana.

• Czytam z synami
  • Dla szkrabów
  • Dziecionkowe
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • .2022
  • Książki
  • Lit. dziecięca

Dodaj cytat z książki Czas na jogę. Zula i sprytna mucha