Śmierć Magów z Yara

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Wiele wieków temu król Cergolus zdobył niezwykły skarb: cudowny miecz Gaed, którym można pokonać wszelki występek. Trzej Magowie z Yara, krainy, z której wypełza zło, uknuli spisek i zniszczyli miecz. Legenda mówi, że aby zamknąć zło z powrotem w Yara, potomek Cergolusa musi zabić trzech Magów, ale ród ma na wykonanie zadania tylko dwadzieścia jeden pokoleń… Malcon, dwudziesty pierwszy władca...

Malcon, dwudziesty pierwszy władca z rodu Cergolusa, zostaje wezwany do spełnienia legendy: odłamek Gaeda śpiewa w jego ręku. Pomaga mu Hoc, władca plemienia Enda, jedyna nadzieja wymierającego ludu. Ta pomoc jednak nie wystarczy, gdyż potęga Magów jest niemal nieograniczona i przesiąkła już wszystkie światy.

Nastał czas ostatniej szansy. Yara jest już w sercu każdego z nas.

książek: 2074
onika | 2014-11-17
Przeczytana: listopad 2014

Chcecie bajki? Oto bajka: kraina Yara władana przez trzech Magów to siedlisko zła, które promieniuje na cały świat i powoli zatruwa wszystko i wszystkich. Na szczęście zawsze znajdzie się jakiś młody, dzielny, nie do końca świadomy zagrożenia, a przez to odważny następca tronu, który wyposażony w złamany, legendarny miecz, wyruszy do siedliska zła, by ocalić swój kraj i okolice od przeklętych mocy.

Malcona Dorna, następcy tronu Laberii, nie trzeba było długo namawiać, by wyruszył w niebezpieczną podróż do krainy, z której prawie nikt żywy nie powrócił. No ale Malcon ma przy boku wspaniałego pomocnika, wilczycę Zigę, której niezwykle wyczulone zmysły będę mu w tej wyprawie ogromną pomocą. Oczywiście na drodze Malcona staną też nieoczekiwani sprzymierzeńcy, bo przecież bajka musi się dobrze skończyć – tytuł powieści Eugeniusza Dembskiego nie jest żadnym fortelem.

Książka „Śmierć Magów z Yara” ma wszelkie cechy klasycznej fantastyki: odważny bohater, magiczny artefakt, zgrana...

Zari | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Mam problem z tą książką. Nie jestem nawet w stanie stwierdzić, czy mi się podobała. Z jednej strony - bardzo ciekawy pomysł, genialnie skonstruowany świat. Z drugiej - chwilami nudnawe opisy i ciągnące się fragmenty. Brakowało mi tego "wciągnięcia" w świat książki, chwilami musiałam zmuszać się, by doczytać rozdział do końca.

Pomimo mojej miłości do twórczości Pana Eugeniusza muszę przyznać, że trochę się zawiodłam. Ale nie żałuję czasu poświęconego na lekturę. :)

Antoniuss | 2016-03-09
Przeczytana: lipiec 2014

Historia jakich wiele. Młody, żądny przygód książę (a właściwie, prawie król - ojciec nie żyje, a przygotowania do koronacji trwają pełną parą) nagle opuszcza królestwo wyruszając samotnie do krainy Yara, gdzie zaległy cienie. Ups, nie to nie ta historia. Do krainy Yara, gdzie na ubicie czeka trzech niezwykle potężnych drani zagrażających całemu światu. Nasz świeżo upieczony władca oczywiście rusza tam sam, biorąc ze sobą tylko wiernego rumaka, oswojoną wilczycę i kawałek złamanego miecza. Jak przystało na samotnego bohatera, pomaga wszystkim w około. Zasadniczo pomoc ta sprowadza się do wskazania drogi na tamten świat, to Yara to bardzo nieprzyjemne miejsce. W zasadzie to ona jest główną siłą powieści, gdyż oryginalna fabuła i interesujące postacie nie są jej najmocniejszą stroną. Yara to miejsce, gdzie wszystko, nawet kwiatuszki i pszczółki próbuje zabić intruza. Ta inność, dzikość i niezrozumiała wrogość otoczenia zostały w powieści E. Dębskiego przedstawione w doskonały sposób,...

emilia-milkaslonce | 2013-01-14
Przeczytana: 2012 rok

Dość bogato rozbudowany świat Yara to plus tej książki natomiast niezbyt powalająca akcja to cały minus. lecz mimo to polecam tą pozycje w życiu pasjonatów Polskiej fantastyki;)

Karmelek | 2014-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Hmm... nie bardzo rozumiem, po kiego grzyba było wprowadzać w ogóle wątek urban. Wygląda, jakby był na siłę wciśnięty i nie bardzo jest nawet rozwiązany.
Za to sama powieść (pomijając wstęp i zakończenie urban), jest całkiem ciekawa. Dobrze napisane, czasami pojawiły się drobne błędy, których korekta nie wychwyciła, ale nie przeszkadzały zbytnio (w tak dużej formie ciężko wszystko wyłapać). Nieco mnie jednak zawiódł fakt, że z ostatnim magiem poradzili sobie tak szybko i łatwo. Niby plan i tak dalej, ale heloł! To miał być najpotężniejszy z potężnych!
Dlatego daję książce tylko "dobra".
Zabrakło mi w niej jeszcze humoru pana Dębskiego, na który tak liczyłam. Taka powaga... w sumie niby założenia kreacji Yara tego wymagały, ale i tak szkoda.

aksala | 2011-10-01
Przeczytana: 28 września 2011

Zasadniczo nie jestem fanem tego typu książek, ale przeczytałem ją poprzez polecenie mi ją przez kogoś, a właściwie własną nauczycielkę fizyki, he.. Muszę przyznać, że jej treść mi się spodobała. Napisana jest fajnym językiem.Obraz przedstawionego świata, postacie, klimat - przypadły mi do gustu. Od początku do końca czytało mi się ją tak samo, a czytało mi się ją dobrze, więc oceniam ją pozytywnie - nawet bardzo, biorąc pod uwagę to, iż nie jestem fanem tej kategorii książek.

Widzę, że książka jest różnie oceniana. W końcu nie ma się co dziwić. Każdy ma swoje własne - subiektywne zdanie. Warto więc samemu przeczytać i ocenić.

miharu | 2010-07-20
Przeczytana: 2008 rok

Z jednej strony za dużo tu denerwujących rzeczy typu frazes "kobiety i dzieci", bohaterowie jakoś podejrzanie łatwo radzą sobie z przeciwnościami (nawet jak na fantasy;), ale nie jest tak źle. Dosyć podobał mi się klimat powieści, i dość łatwo wyobraziłam sobie te osobliwie puste przestrzenie, na których stoją wysokie twierdze magów, a nie ma wiosek, ludzkich siedzib itp.
Widzę, że książka ma tu niskie oceny, ja raczej będę trzymać się mojej mocnej piątki.

alide | 2014-03-21
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Oceniłam książkę jako rewelacyjną, ponieważ jej czytanie to sama przyjemność a o to przecież chodzi. Porywa od pierwszych stron, zaszywasz się w kącik i czytasz... oczywiście można czepiać się szczegółów, ale to przecież fikcja literacka. Generalnie jeśli lubicie klimaty fantastyki, to szczerze polecam książkę.

meglau7 | 2011-12-14
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Takie na lunch. Przeszła bez echa - przerywnik. Pamiętajmy jednak, że to przerywników brakuje w polskiej fantastyce, dziękuję więc autorowi za miły, z serca, oddalający od rzeczywistości, przerywnik.

Sadi | 2013-11-01

Bardzo fajna książka, niezobowiązująca :) Dość przyjemnie się czytało, szkoda że po pierwszym magu tak szybko poszło załatwić dwóch silniejszych... No ale cóż :)