Road Trip: Bliski Wschód

92 media Mateusz Cieślak
2022-01-27
2022-01-27
reportaż Bliski Wschód maserati Gąsior road trip dubaj katar doha maskat motór

Nudna, może i dla miłośników motoryzacji ale autor jest zbyt nadęty co odbiera wiele tej książce. Jak dla mnie road trip można odbyć składakiem lub czymkolwiek co się przemieszcza i nie ma sensu nadymać się, bo jest to jakiś drogi pojazd. Tytuł książki mylący powinno być coś w stylu "Ja w drogiej furze".

Traktowanie czytelnika jak wsiowego głupka który nie zna podstawowych pojęć. Tłumaczenie co znaczą słowa HUB, R&D, kraje lewantu etc.... Dawno nie czułam się tak zniesmaczona.

A książka zapowiadała się naprawdę ciekawie, bo luksusowe samochody i bliski wschód to wspaniałe połączenie.

Świetna książka. Niby z perspektywy młodego chłopaka zafascynowanego swoim Maserati, co początkowo może nieco irytować, a jednak stopniowo zanurzamy się w świat Bliskiego Wschodu. Masa ciekawostek, o islamie ale też o polskich modelkach sprzedających się w Dubaju.. Wspaniały język, fajnie się słucha, rozbudowane opowieści. Polecam.

Nie jestem fanką samochodów, widok Porsche nie wzbudza we mnie palpitacji ale tej książki wysłuchałam z wielką przyjemnością. Bo nie traktuje ona o samochodach sensu stricto ale o wielkiej pasji autora i o miejscach, które odwiedza i ludziach, których spotyka. A talent ma do tego autor bardzo duży.

Wspaniała, nietuzinkowa książka, która pozwala przyjrzeć się historii i kulturze Bliskiego Wschodu oczami automaniaka. Bezpretensjonalny, swobodny język stwarza błogie poczucie towarzyszenia autorowi książki w podróży 🙂.
Choć 'Road Trip: Bliski Wschód' zapowiadał się być pozycją typowo motoryzacyjną, Michałowi udało się też rozbudzić we mnie chęć odkrywania nowych miejsc, ludzi i smaków 🙏. Odważnie komentując rzeczywistość, pozbawia ją ułudy i odkrywa to, co skrzętnie poukrywane na zewnątrz. Całym sercem polecam wszystkim pasjonatom podróży, motoryzacji i przygód oraz tym, którzy nie boją się ujrzeć świat takim, jaki jest naprawdę 🙂.

Cudna książka. Sposób opisywania świata i przemyślenia autora sprawiają że ciężko jest się odciągnąć od książki. A do tego dużo zdjęć z każdego rozdziału podróży i niesamowita miłość do motoryzacji i odkrywania świata, która aż kipi od autora.
Świetna książka dla każdego petrolheda z pasją do odkrywania świata.

Świetna książka dla każdego petrolheda z pasją do odkrywania świata.

Raj dla ciekawych świata miłośników motoryzacji. W książce napisanej lekkim, przyjemnym językiem, z humorem, znajdziesz zarówno masę informacji nt. historii Bliskiego Wschodu, jak i kilka ciekawostek ze świata motoryzacji. Poznasz też bliżej autora, mężczyznę z pasją, ciekawego świata, którego przygody opisane w książce, spowodują u Ciebie i uśmiech, i śmiech.

Spodziewałam się trochę innej formy przekazu. Faktycznie książka wywróciła mi do góry nogami poglad na temat Emiratów. Pokazała ich w bardzo negatywnym świetle. Ciekawa, ale jednak mam taki niedosyt.

Świetna pozycja dla maniaków motoryzacji, a zwłaszcza drogich, szybkich samochodów. Jednak dla miłośników podróży i odkrywania nowych krajów, pozostaje jakiś niedosyt. Moim subiektywnym zdaniem - za dużo aut na tym Bliskim Wschodzie :)

• Empik audio fakt
  • Podróżnicze