Wampir. Joachim Knychała - seryjny morderca kobiet

Okładka książki Wampir. Joachim Knychała - seryjny morderca kobiet Andrzej Gawliński
Okładka książki Wampir. Joachim Knychała - seryjny morderca kobiet
Andrzej Gawliński Wydawnictwo: Wydawnictwo Kryminalistyczne Seria: Polscy seryjni mordercy reportaż
reportaż
Polscy seryjni mordercy
Wydawnictwo Kryminalistyczne
2022-03-31
2022-03-31
kryminalistyka literatura faktu seryjny morderca

True crime na najwyższmy poziomie czyta się szybko reportaż klasa plus zdjęcia doskonała robota

Świetny reportaż. I mimo , że książka jest naprawdę długa to błyskawicznie się czyta. Na plus również dodane zdjęcia

Bardzo ciekawa książka jak i jej bohater. Pan Joachim Knychała to bardzo inteligenta bestia :) Polecam przeczytać

W jaki sposób są łapani mordercy?

W przypadku Joachima Knychały sporą rolę odegrało jego ostatnie morderstwo szwagierki. Kiedy zeznania jedynej osoby, która szła z dziewczyną nie pokrywają się z ustaleniami policji, od razu widać, że coś zostało zatajone.

Joachim Knychała w chwili zatrzymania i oskarżenia o zabójstwo szwagierki miał na swoim koncie już pięć ofiar, a kilka kobiet trwałe okaleczył. I choć w jednej z tych spraw był brany pod uwagę jako podejrzany wyszedł na wolność.

Jego dzieciństwo nie było zbyt szczęśliwe. Wychowywał się z matką i babcią, która obwiniała go o wszystko i znęcała się nad nim, a matka chłopca nie szczędziła pasa, by przykładnie go ukarać. Brak ojca również odcisnął na nim pewne piętno.

Jednocześnie z morderczą działalnością, był spokojną głową rodziny, oddany swoim dzieciom i jako przykładny mąż trwał przy swojej żonie.

Sam przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów, dodając od siebie kilka napadów, o które nie był podejrzany. Wielokrotnie podkreślał, że zdaje sobie sprawę z tego co zrobił i kary, która go za to czeka. Ostro zaprzeczał jednak, że zbrodnie te miały charakter seksualny.

Został skazany na najwyższy wymiar kary i pozbawienie praw publicznych.

"Wampir. Joachim Knychała" Andrzeja Gawlińskiego to już kolejna książka Autora w moim księgozbiorze. I z każdą kolejną pozycją coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że takich 100% książek true crime trzeba więcej!

Jak Autor sam przyznał na wstępie niektóre rozmowy były fabularyzowane, dzięki czemu czyta się tę książkę z zapartym tchem. Obszerny materiał zdjęciowy pozwala lepiej wyobrazić sobie skalę okrucieństwa Joachima, a fragmenty jego zapisków pomagają głębiej wejrzeć w jego umysł.

Jeśli nie znacie jeszcze książek Andrzeja Gawlińskiego, a interesujecie się tematyką true crime polecam Wam przyjrzeć się bliżej pozycjom Autora. Nie będziecie zawiedzeni!

W jaki sposób są łapani mordercy?

Jak już wspominałam, a będę to powtarzać - książki Pana Andrzeja biorę w ciemno. Lubię takie rzeczowo napisane reportaże. Wprawdzie postać Joachima Knychały nie jest mi całkiem obca bo znam ją z książki Kryptonim „Frankenstein” autorstwa Przemysława Semczuka, ale tak naprawdę są to zupełnie różne dwie książki.

Joachim Knychała to seryjny morderca kobiet, znany jako „Wampir z Bytomia” lub „Frankenstein”. Napadał na kobiety na Śląsku w latach 1974–1982.

Wyobraźcie sobie przystojnego mężczyznę, który czyta książki, gotuje, sprząta, robi zakupy, lubi pracować na działce, hoduje kury i króliki, jest pedantyczny, opiekuńczy, kocha i zajmuje się dziećmi. Facet ideał. Jest tylko jeden problem. Ten sam facet napada i morduje kobiety. Taki właśnie był Joachim Knychała. Podczas swoich zeznań sam mówił, że jest ich dwóch. Jeden dobry, drugi zły.

Joachim Knychała to seryjny morderca kobiet, znany jako...

Książka dotycząca zabójstw popełnianych przez śląskiego wampira - Joachima Knychałę, to prawdziwa perełka z gatunku TRUE CRIME! Obszerny tekst, to tylko część wiedzy na temat poczynań Achima! W książce znajdziecie mnóstwo zdjęć, szkiców, fragmentów prosto z akt! Według mnie to jedna z najlepszych książek autora na temat seryjnych morderców. Oczywiście pozostałe książki w tej tematyce bradzo gorąco polecam! Były genialne!

Książka rewelacja. Pan Andrzej nie zawiódł i mimo odłożenia terminu wysłania książki nie wystąpił zawód! Wzbogacona książka o dodatkowe informacje wchodziła w umysł jak w masło. Jedyny problem z nią to właśnie to, że za szybko się ją czyta, mimo tego, że jest pokaźnych rozmiarów. Jeszcze lepiej się czyta, gdy akcja działa się w twoim rodzinnym mieście.

Książka wciągnęła mnie od razu i przeczytałam ją niemal od razu po odbiorze. Warto było czekać na tak bogatą i wyczerpującą publikacje wzbogaconą fragmentami przesłuchań, pamiętników, relacji z wizji lokalnych i mnóstwem zdjęć. Moja pierwsza książka Gawlińskiego i na pewno nie ostatnia. Następny: Fantomas. Polecam.

• Reportaże
  • Do kupienia