Miłość w pakiecie

Okładka książki Miłość w pakiecie Katarzyna Grabowska, Katarzyna Kielecka, Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska, Melisa Łada, Wioletta Piasecka, Dorota Śliwa, Barbara Stachowiak, Anna Stryjewska, Kinga Ucherek
Okładka książki Miłość w pakiecie
Katarzyna GrabowskaKatarzyna Kielecka Wydawnictwo: Miasto Książek literatura obyczajowa, romans
Miasto Książek
2022-02-14
2022-02-14
9788379541935
miłość antologia romans opowiadania walentynki

Czym jest miłość? Czy jest piękna czy bolesna?

O tym chyba już każdy z nas się przekonała jaka potrafi być Miłość, a potrafi być naprawdę różna...

Antologia "Miłość w pakiecie" to zbiór opowiadań 9 autorek. Przyznam, że nie wszystkie autorki znam z ich twórczości, ale teraz miałam okazję poznać i było to bardzo miłe spotkanie. Oczywiście jak to w antologiach bywa każda historia jest inna, każda czegoś uczy, ale łączy je jedno w tym przypadku Miłość...
Autorki ukazały miłość w różnych obliczach w pakiecie ze wszystkim co ofiaruje życie.

Czy któraś historia spodobała mi się najbardziej? 🤔

Nie chcę tu wyróżniać nikogo, ponieważ wszystkie historie były wyjątkowe, każda ukazywała miłość, różnią miłość. Wiadomo również, że autorki z większym stażem miały łatwiej, a ja zwróciłam uwagę na dwa opowiadania "Miłość na gigancie" oraz "Miłość w Twoich oczach".
Wiadomo, że twórczość Katarzyny Grabowskiej, Wioletty Piaseckiej oraz Anny Stryjewskiej już znam i uwielbiam, dlatego spojrzałam na coś świeżego jak dla mnie :) Miło było mi również poznać twórczość Doroty Śliwy, Melisy Łada, Kingi Ucherek oraz Katarzyny Kieleckiej ☺️

Polecam 😉

Czym jest miłość? Czy jest piękna czy bolesna?

Przeczytałam opowiadania, które bardzo mi się spodobały, czasami proste, czasami nieco zaskakujące. Czyta się je szybko i przyjemnie, a taka literatura ostatnio jest mi potrzebna na poprawę nastroju. Polecam :)

Co lub kto daje Ci siłę do walki o marzenia? 😈

" Miłość w pakiecie"

9 autorek...
9 różnych miejsc...
9 różnych historii...

...................WALENTYNKI..................

Książka " Miłość w pakiecie" to zbiorowe dzieło autorek, które wierzą w miłość. 😈
Historie, które przygotowały są krótkie, ale konkretne. Możecie zderzyć sie w tej książce z humorem, akcją , emocjami i lekcją życiową.

Co wyróżnia każde opowiadanie? 🤔 Myślę, że autorki chciały dotrzeć do różnych osób przez co stworzyły coś pięknego, coś dla każdego, gdzie każde opowiadanie odnajdzie swoje przełożenie na rzeczywistość.

Nie będę ukrywała, że średnio lubie takie książki gdzie jest więcej niz dwóch autorów i raczej nie wybieram ich do czytania chyba że jakaś książka mnie naprawdę zaciekawi! Tym razem siegnełam po książkę dla jednej z autorek Melisy @melisalada_autor , która zafascynowała mnie swoim piórem. Jej opowiadanie liczy nie dużo stron, ale przedstawia o wiele więcej niż może sie wydawać. Myślę, że spokojnie mógł by być to prolog do niezłego romansu.!

Pozostałe historie równie mocno utkwiły mi w pamięci. Poznałam wiele ciekawych autorek, których humor i sposób przedstawienia sytuacji mnie wciągnęły. Chciałam więcej i byłam zdegustowana, że są one tak krótkie. Po przeczytaniu tej antologii zaczęłam zupełnie inaczej patrzeć na takie zbiorowe książki 📚. Sa one nie tylko lekkie w sam raz na jeden wieczór, ale także pozwalają odkryć coś nowego.

Podsumowując jest to bardzo dobra odskocznia od książek które na co dzień czytamy. Jest tak lekka w odbiorze, że spokojnie myślę, że można do niej wracać.. 😈
Jesteście gotowi na dziewięć równie dobrych historii? :
✔️ Walentynkowe szczęście
✔️ Nie trzeba słów
✔️ Już czas
✔️ Miłość na gigancie
✔️ O tym co najważniejsze

Zachęcam was do spędzenia wieczoru z tą pozycja! 🥰 A Ci co już czytali na pewno podzielą moje odczucia.
______________________
#ksiazka #książki #bookbookbooks #bookinstagram #girl #boy #blog #book #booksy #goodday #freetime #valentines #valentineday #bookstagrampl #bookish #bookstagram #photography #photobook

Co lub kto daje Ci siłę do walki o marzenia? 😈

" Miłość w pakiecie"

9 autorek...
9 różnych miejsc...
9 różnych historii...

...................WALENTYNKI..................

fajne, ale bez większych rewelacji

fajne, ale bez większych rewelacji

9 krótkich opowiadań w tematyce walentynkowej.

Polecam na poprawę humoru bądź nudny walentynkowy wieczór.

Czy przypadkowa znajomość może zakończyć się miłością?
Czy zamiana sióstr da dobre rezultaty?
Czy Paryż jest dobrym miejscem do wyjazdu w czasie walentynek? Czy dzieci zaakceptują wybór rodziców? Czy "stara miłość nie rdzewieje"?

Tego i jeszcze paru innych sytuacji, możecie się spodziewać w tym ciekawym zbiorze.

Najbardziej zapadła mi w pamięć historia dwóch skrzywdzonych osób w Paryżu. Melisa Łada zgrabnie wykorzystała taką budowle jaką jest wieża Eiffla, lęk wysokości bohaterki (też ją mam) do wykreowania miłej historii walentynkowej.

9 krótkich opowiadań w tematyce walentynkowej.

Polecam na poprawę humoru bądź nudny walentynkowy wieczór.

Czy przypadkowa znajomość może zakończyć się miłością?
Czy zamiana sióstr da dobre rezultaty?

Tego i jeszcze paru innych...

"Miłość w pakiecie" to dziewięć bardzo ciekawych i pełnych uczuć opowiadań, gdzie Walentynki odgrywają ważną rolę. W każdym opowiadaniu znajdziemy sympatycznych bohaterów, którzy borykali się z różnymi problemami, a miłość sprawiała, że działy się cuda. Opowiadania mają w sobie wiele uczuć, emocji oraz namiętności. Wywołują uśmiech, a nawet wzruszają.
Z tej antologii znam twórczość tylko jednej autorki, dlatego z wielką przyjemnością poznawałam style reszty z nich i stworzone przez nie historie. Każda autorka przedstawiła temat miłości z innej perspektywy i to jest właśnie cudowne w antologiach.
Opowiadania czytałam z wielką ciekawością i nim się obejrzałam już się kończyły.

Dostajemy bardzo różne historie. Każda miała "to coś". W każdej było coś co mnie zaciekawiło. Przy tym zbiorze nie potrafię wybrać najlepszego. Myślę, że każdy odnajdzie tu coś dla siebie.

A trraz króciutko o każdym opowiadaniu:

1. Wioletta Piasecka - "Walentynkowe szczęście" - Czy po nieudanej imprezie Walentynkowej, przypadkowy chłopak z windy jest w stanie obudzić na nowo uczucie miłości?

2. Katarzyna Grabowska - "Zamiana" - Bliźniaczki - jedna przebojowa, druga spokojna i On, czy zamiana miejscami może mieć szczęśliwe zakończenie?

3. Kinga Ucherek - "Cicho sza" - Czy to przeznaczenie stawia na naszej drodze odpowiednich ludzi? Czy wystarczy gest, rozmowa, by miłość wypełniła nasze serca?

4. Melisa Łada - "Lęk na wszystko" - Czy wyjazd ze złamanym sercem do miasta miłości przerodzi się w najpiękniejszy dzień roku? Czy w tak wielkim mieście można znaleźć superbohatera?

5. Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska - "Miłość w Twoich oczach" - Trzy przyjaciółki, każda inna, czy dla nich dzień zakochanych będzie wyjątkowy? Czy drobne gesty wywołają uśmiech na twarzach bohaterek?

6. Anna Stryjewska - "Nie trzeba słów" - Czy prawdziwa miłość przetrwa próbę czasu? Czy po tak długim czasie uczucia ożyją na nowo?

7. Dorota Śliwa - "Już czas..." - Czy po stracie ukochanej osoby, mamy jeszcze szansę na miłość? Czy serce otworzy się na nowo?

8. Barbara Stachowiak - "Miłość na gigancie" - Czy przypadkowa pomoc nieznajomego może przerodzić się w uczucie?

9. Katarzyna Kielecka - "O tym, co najważniejsze" - Uczucia i emocje są ważne, lecz najważniejsze w miłości jest rozmowa i słuchanie drugiej osoby.

Z tej antologii znam...

Walentynkowe szczęście: zakochana w mężczyźnie, który był dla niej ważny. Wystarczyła tylko jedna impreza i osoba aby to wszystko przekreślić. Gdy została ta więź między nimi zniszczona, niespodziewanie główną bohaterkę napotkało szczęście, którego nikt się nie spodziewał.
Zamiana: nie jest to typowa, której się tu spodziewałam. Zostałam bardzo miło zaskoczona i trochę smutno mi się zrobiło gdy tak szybko te opowiadanie się skończyło. Śmiało mogę powiedzieć, iż przyjemnie czytało mi się tą historię.
Cicho sza: niewinna noc w życiu bohaterki może wiele zmienić. Dosyć popularny motyw tej historii fajnje mi się czytało, ale uważam, że czegoś tu zabrakło.
Lęk na wszystko: lęki nie są fajnym uczuciem, ale ktoś, kto niespodziewanie przy nas się pojawia, potrafi doskonale je załagodzić. Opowiadanie mogę również zaliczyć do udanych, gdyż przyjemnie mi się je czytało.
Miłość w twoich oczach: opowieść o trzech dziewczynach, które na co dzień muszą zmierzać się z rzeczywistością. Ale gdy nadchodzi czternasty luty, ich dzień staje się magiczny. Lekka historia, przyjemnie spędziłam przy niej czas.
Nie trzeba słów: dwójka ludzi, którzy od dawna coś do siebie czuli, a jednak każde z nich poszło w inną stronę. Te opowiadanie bardzo mi się podobało, nawet mogę powiedzieć, że ta historia przypomina mi pewne wydarzenie, które jest bliskie mojemu sercu.
Już czas...: Śmierć męża, samotnie wychowywanie córki i uczucie, które niespodziewanie przychodzi. Jestem pozytywnie zaskoczona tą powieścią, podobała mi się.
Miłość na gigancie: opowieść, tak bardzo różniąca się dla mnie od innych. Takiej historii tutaj się nie spodziewałam. Świetnie mi się ją czytało.
O tym, co najważniejsze: czasami jest tak, że ludzie nie potrafią zrozumieć tego, czym tak właściwie jest miłość. Dopiero gdy muszą podjąć ostateczną decyzję, jesteśmy sobie zdać z tego sprawę.
Choć nie przepadam za walentynkami, to mam tu kolejny przykład, że te święto wcale takie straszne może nie być. 😉 Po raz kolejny mogę potwierdzić, że trafiłam ciekawą i wciągającą antologię. Z świadomością przyznam, iż bardzo dobrze mi się te opowiadania czytało.

Ocena: 8/10

W tej Antalogi wszystkie opowiadania mi się podobały.

1. Walentynkowe szczęście
Przypadkowe spotkanie z nieznajomym w zepsutej windzie.
Kobieta zastanawia się nad sensem związku ze swoim chłopakiem.

2. Zamiana
Dwie siostry bliźniaczki.Jedna sławna i bogata. Druga szara myszka. Nieoczekiwana propozycja zamiany miejsc daje początek pięknej znajomości.

3. Cicho Sza
Samotna kobieta spotyka swojego byłego chłopaka. Czy da mu kolejną szansę?

4. Lęk na wszystko
Siostry Monika i Marysia wyjeżdżają na wycieczkę do Paryża. Którą z nich ugodzi strzała Amora?

5. Miłość w Twoich oczach
Trzy przyjaciółki. Każda zmaga się z codziennymi trudnościami. Jednak zawsze mogą na siebie liczyć.

6. Nie trzeba słów
Nieoczekiwane spotkanie po latach dwójki kochanków. Czy los da im kolejną szansę?

7. Już czas
Wdowa z dorastającą córką dostaje nową szansę na miłość. Czy ją wykorzysta?

8. Miłość na gigancie
Dziewczyna ucieka od rodziców. W czasie tułaczki spotyka młodego mężczyznę.
Czy w trudnych warunkach może narodzić się miłość?

9. O tym co najważniejsze
Nagłe pojawienie się byłego kochanka może zburzyć spokojne życie małżonków. Czy tak się stanie?

Pamiętajcie, że jest to tylko moja skromna opinia.

W tej Antalogi wszystkie opowiadania mi się podobały.

1. Walentynkowe szczęście
Przypadkowe spotkanie z nieznajomym w zepsutej windzie.
Kobieta zastanawia się nad sensem związku ze swoim chłopakiem.

3. Cicho Sza...

Zbiór romantycznych walentynkowych opowiadań, z których każde jest wyjątkowe i pomaga spojrzeć na miłość z innej strony.

1. Walentynkowe szczęście.
Czasami przez długie lata karmimy się kłamstwami. Żyjemy w naiwnym przekonaniu, o uczuciu jakim darzy nas nasza druga połówka. Główna bohaterka nie tak wyobrażała sobie walentynkowy wieczór. Dostała rykoszetem, ale dało jej to do myślenia. Uwielbiam muzyków
w długich włosach. Proszę zamknięcie mnie z nim w windzie😍😍😍😍
2. Zamiana
Dwie siostry dwa różne charaktery i pewnie dość specyficzny dziadek z bardzo ciekawym pomysłem. Brzmi intrygująco ? I tak ma być. Dodam, że w to wszystko zamieszany jest przystojny wnuczek 🔥
3. Cicho sza
Przyznam, że bardzo mnie wzruszyła ta historia. Ewa to wspaniała kobieta silna mądra i niestety niesamowicie smutna. Rozumiem jej upór, ale dla swojego dobra powinna trochę odpuścić. Czy odnajdzie swoje szczęście?
4. Lęk na wszystko
Dwie zranione duszę, które potrzebują siebie wzajemnie. Jeśli jesteśmy sobie przeznaczeni nasze drogi się skrzyżują. Prędzej czy później...
5. Miłość w twoich oczach
To opowiadanie dowodzi jak różne jest oblicze miłości i jak wielką moc ma to piękne uczucie.
6. Nie trzeba słów
Przysłowie mówi, że stara miłość nie rdzewieje i coś w tym jest. Prawdziwe uczucie potrafi przetrwać próbę czasu. Czy zakochani pomimo swoich doświadczeń będą umieli zaufać swojemu sercu?
7. Juz czas
W najmniej oczekiwanym momencie spotykamy kogoś kto całkiem znacząco odmienia nasze życie i nas samych.
Dlaczego ja na zebraniach nie spotykam fajnych apetycznych tatusiów stanu wolnego? 🤔
8. Miłość na gigancie
Nie ma jednej recepty na szczęście. Coś co dla kogoś jest szczytem marzeń dla innych okazuje się torturą. Pozwólmy sobie na szczęście na własnych zasadach.
9 O tym , co najważniejsze
Cóż to była za historia 😍 wspaniała poprostu oszalałam. Jest bardziej zawiła niż inne i nie do końca oczywista. Sama nie wiedziałam kogo wybierze główna bohaterka, miałam w pewnym momencie wątpliwości. Skończyło się tak jak miało się skończyć szczęśliwie, ale
o szczegółach musicie przeczytać sami.

Nie jestem wielką fanką walentynek i całego zamieszania wokół tego święta. Jestem za to wielka fanka tej wspaniałej książki. Pokazuje różne oblicze miłości to piękne wspaniałe i szczere, ale tez smutne pełne wyrzeczeń i poświęcenia. Miłość to bardzo skomplikowany temat, autorki podeszły do niego nieszablonowo. Ja gorąco polecam Miłość w pakiecie nie tylko na Walentynki.

1. Walentynkowe szczęście.

Każdy z nas pragnie miłości i na tę miłość zasługuje. Do jednych przychodzi prędzej, do innych później. Jedni mogą się nią cieszyć całe życie, innym zostaje dana tylko na chwilę. Na pewno stanowi ważny aspekt w naszym życiu, różne są również oblicza miłości. Co by to było za życie bez miłości? Zgadzacie się z tym?

Dziewięć polskich autorek połączyło swoje pióra i z okazji walentynek stworzyło zbiór miłosnych opowiadań.

,,Walentynkowe szczęście” Wioletta Piasecka.
W walentynki Iga i Irek organizują parapetówkę. Na imprezie pojawia się eks dziewczyna chłopaka, co bardzo nie podoba się Idze…
Świetne romantyczne opowiadanie o miłości i zazdrości. Momentami humorystyczne, a na pewno wyzwalające wiele emocji.

,,Zamiana” Katarzyna Grabowska.
Historia dwóch sióstr bliźniaczek, Anity i Anety, podobnych do siebie tylko z wyglądu. Aneta przebojowa, pewna siebie, dominująca. Anita cicha, skryta, a od brylowania w towarzystwie woli dobrą książkę. Przewrotny los sprawia, że Aneta, chcąc wykorzystać siostrę do swoich niecnych planów, przypadkowo zrobi siostrze przysługę.

,,Cicho Sza” Kinga Ucherek.
Kasia sprząta luksusowe wille i apartamenty. Szczególnie dużo pracy ma w okresie walentynek, aby spełniać zachcianki gości. Zakochuje się w bogatym, przystojnym mężczyźnie i po cichu marzy, żeby choć raz sama przeżyć ten magiczny czas.

,,Lęk na wszystko” Melisa Łada.
Wszystkie drogi prowadzą do….Paryża! Tam właśnie przeznaczenie zaprowadziło Marię. Nie jest z tego powodu zadowolona. Za namową siostry wybrała się na wycieczkę do miasta zakochanych i to w walentynki. Piękna historia o tym, że czasami trzeba przebyć wiele schodów, by trafić na właściwą osobę.

,,Miłość w Twoich oczach” Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska.
To opowieść o pięknej przyjaźni trzech dziewczyn, które mogą na siebie liczyć. Dzielą się z nami swoim życiem i snują walentynkowe plany. Marzą o miłości i szczęściu.

,,Nie trzeba słów” Anna Stryjewska.
Stara miłość nie rdzewieje. To polskie przysłowie doskonale oddaje klimat tego opowiadania. Na miłość nigdy nie jest za późno, nawet jeśli daje o sobie znać po wielu latach.

,,Już czas” Dorota Śliwa.
Justyna zostaje wezwana na ,,dywanik” do wychowawczyni córki. Malina toczy zaostrzający się konflikt z kolegą z klasy Sebastianem. Rodzice nastolatków postanawiają zawiązać wspólny front i pomóc w rozwiązaniu napiętej sytuacji między dziećmi. Justyna i Piotr dzięki częstym spotkaniom lubią się coraz bardziej, co nie uchodzi uwadze ich dzieci.
,,Miłość na gigancie” Barbara Stachowiak.
To historia z różnicą wieku między bohaterami. Lucy ucieka z domu, a na ulicy poznaje starszego od niej Tima, który jej pomaga i dba o jej bezpieczeństwo. Czy rodzące się między nimi uczucie ma szansę przetrwać?
,,O tym, co najważniejsze” Katarzyna Kielecka.
Bardzo wzruszające opowiadanie. Pokazuje, jak ważna jest rozmowa między najbliższymi osobami, szczególnie, wtedy kiedy do związku wkrada się rutyna.
,,Miłość w pakiecie” to krótkie, ale bardzo realistyczne opowiadania. Przyjemnie umilały mi czas między czytaniem obszerniejszych książek. Antologia jest dostępna w formie e-booku i bardzo polecam przeczytać w oczekiwaniu na wiosenne cieplejsze dni.

Bardzo dziękuję autorkom za zaufanie i możliwość przeczytania opowiadań. Chętnie przeczytałabym kontynuację lub rozbudowaną wersję opowiadań w książkach.

Dziewięć polskich autorek połączyło swoje pióra i z okazji...

• Antologia
  • Poszukiwane
  • Patronaty Książkopasji
  • Zastanawiam się
  • Czekam cierpliwie:)

Dodaj cytat z książki Miłość w pakiecie