Świat stali

pierwsza z tej serii i bardzo fajnie się słucha

pierwsza z tej serii i bardzo fajnie się słucha

Opinie o tej książce są od jednego do dziesięciu – czyli mamy osoby, które uznały ją za totalne g… i takie, które znalazły ją arcydziełem. Zarzucają jej treści prymitywizm, postaciom – papierowość itd.
Od siebie dodam, że znakomicie się to czyta (jestem obecnie w trakcie części czwartej). Owszem, fabuła niby powiela schematy, postacie niby nie mają głębi ale co jakiś czas ta prymitywna fabuła wykonuje zwrot z okrętką a wielki James zaskakuje swoimi wyborami. Bo tak jak u Napoleona, którego dowódca musiał mieć szczęście, tak James, decyzjami które i jego zaskakują, zmienia bieg zdarzeń. Może to i naciągane, prawdopodobieństwo ociera się o dno… Ale się czyta! Polecam tę książkę każdemu miłośnikowi klasycznej SF.

Ciekawy start, zobaczymy co dalej

Ciekawy start, zobaczymy co dalej

Pozycja słuchana w pracy w nocy podczas rozkładania towaru i do tego nadaje się świetnie, przyspiesza upływ czasu, fabuła jest mało wymagająca, książka nie wymaga przemyśleń ani wybitnej koncentracji na treści.
Mamy tutaj fantastykę osadzoną w kosmosie a w zasadzie na obcych planetach.
Uniwersum jest skonstruowane poprawnie, nie dopatrzyłem się jak na razie rażących błędów logicznych czy rażących sprzeczności z wiedzą naukowa.
Fabularnie jest OK nie jest to wybitna konstrukcja ale to akurat może też być plus.

Mamy tutaj fantastykę osadzoną w kosmosie a w zasadzie na obcych planetach.

Lubię sci-fi a ta książka ma ciekawy temat.

Lubię sci-fi a ta książka ma ciekawy temat.

Nasza niedaleka przyszłość, kolejna wizja spotkania z kosmitami. Pierwszy tom z wielu, może dotrwam do końca.

Bohaterowie ciekawi, ale bez polotu. Zaszufladkowani, może później się to zmieni. Kilku kosmitów, ale to nie "Szpital kosmiczny".

Czas ruszyć z przygodą.

Czas ruszyć z przygodą.

Nuda, postacie płytkie i sztampowe. Brak logiki.

Nuda, postacie płytkie i sztampowe. Brak logiki.

Bardzo fajna, ciekawa, wciągająca książka

Bardzo fajna, ciekawa, wciągająca książka

Space opera, dość mocno militarna, ale czyta się szybko i przyjemnie. Jest sporo tomów, dam szansę następnym, może się rozkręci.

Naprawdę niezła, da się słuchać na audiobooku. Coś dla fanów hard science fiction. Mam zamiar zabrać się do kolejnych części.

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Świat stali