Ławrusznik

Okładka książki Ławrusznik Paulina Jurga
Okładka książki Ławrusznik
Paulina Jurga Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Seria gruzińska (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Seria gruzińska (tom 1)
Otwarte
2022-03-23
2022-03-23
romans mafijny mafia gruzińska bratwa romans

Książka przeczytana w ramach bt zorganizowanego przez samą autorkę. Jak już wiecie ja kocham mafię i raczej to uczucie nigdy nie zniknie, a do grona moich ulubieńców dołączył właśnie Igor "Rzeźnik"

Tego pana albo się kocha albo nienawidzi, innej opcji nie ma , ale sądzę, że więcej z nas go pokocha 😉

Mafia gruzińska jest brutalna, czasami nawet więzi krwi nie są w stanie cię uratować, bo na pierwszym miejscu jest ona . Z mafii się nie odchodzi, no chyba , że w plastikowym worku , a kobieta jest tylko do jednego i nie powinna być ważna absolutnie, o czym Igor od dziecka ma mówione i pokazywane. Jedyna kobieta która nie pozwala się tak traktować była jego siostrą, którą szwagier Igora kochał i szanował.
Igor od małego dziecka przejawiał duże zainteresowanie medycyną, pragnie zostać lekarzem, a członkostwo w worze jest dla niego naturalne, ale nie ma aż takich wysokich aspiracji jak brat , żeby piąć się po szczeblach coraz wyżej. Woli pozostać przy tym w czym jest najlepszy, do czasu gdy w hotelowej restauracji spotyka ją.
Rodzice Sofii zostali zamordowani, ona sama ocalała, dlaczego? Wie to tylko mężczyzna o niebieskich oczach , który ją oszczędził. Wychowywała się w domu dziecka, a od trzech lat żyje na ulicy. Dziewczyna radzi sobie jak może, żeby przeżyć . Spotkanie rano w hotelowej restauracji jego , kiedy nikogo tam nie powinno jeszcze być, będzie dla Sofii wyrwaniem się za biedy,a może największą zgubą, przekleństwem i największym zagrożeniem? Tego wam nie zdradzę, bo musiałbym za dużo spojlerów podać, ale dwie osoby to mam taką ochotę skrócić o głowę 🫣
Ta historia tak mnie wciągnęła, że nie mogłam jej odłożyć dopóki nie skończę czytać, a wtedy to przydałoby mi się coś na uspokojenie albo rozluźnienie. Autorka jak nikt potrafi nam roztrzaskać serce 💔 nawet przy mafii. Moje rozpadło się całkowicie w takim momencie, że ledwo je pozbierałam i w głowie miałam chaos, że no jak to tak 🥺🤯😱  to są takie emocje, że samemu chciałoby się wsiąść odwet za to co się stało 😈
Napewno odsłucham dalsze części, już mam je dodane na półeczkę w Legimi 😍 😈

Mafia gruzińska jest brutalna, czasami nawet więzi krwi nie są w stanie...

Niestety, ale mnie nie porwała. O ile przy poprzedniej serii autorki, czułam emocje, tak tu ich mi zdecydowanie zabrakło i mocno się wynudziłam. Plus za reaserch i za pokazanie mafii jako mafii, a nie potulnych baranków pod wpływem kobiety itp 😅 No i wszystko zdecydowanie ratuje końcówka książki, bo tam dopiero poczułam przyspieszone bicie serca.

Ksiazka, która wywołuje masę emocji. Historia Igora “Rzeźnika” to brutalna i pełna bólu opowieść, która warto poznać. Polecam bardzo!

"Ławrusznik" zaczyna serię, która jest mocno powiązana z Matrioszka. Wydarzenia dzieją się przed Marta i Nikołajem. Więc warto brać to pod uwagę podczas czytania tych dwóch serii.

Igor Wasin jest totalnym wariatem. To typ z tych brutalnych i psychicznych, tak by mogło się wydawać, w końcu tak został wychowany. A jednak gdy na jego drodze pojawia się bezdomna Sofia, mężczyzna pokazuje swoją drugą twarz. Czy oby napewno miłość to tylko dla niego związek chemiczny??

Kochani moi nie wiem czy mam autorkę udusić czy mam ją całować. No talent kobieta ma totalny do tego, aby rozwalić czytelnika emocjonalnie.
Brutalna gruzińska mafia, która nie ma skrupułów.
Kobiety, które nie mają nic do gadania.
Zdrada najbliższych i akcja, która napędza czytelnika do tego aby beż tchu czytał kolejny rozdział i kolejny...No bo przecież w końcu trzeba się dowiedzieć tego czy tamtego.

Ja już przy Matrioszce wiedziałam, że autorka potrafi nieźle manipulować czytelnikiem. Ale tutaj, to już totalnie rozłożyła mnie na łopatki.
Popłakałam, poprzeklinałam, w strachu pożyłam i lecę do kolejnego tomu, bo muszę dowiedzieć się co dalej z Igorem.

Gorąco polecam! Uwierzcie mi jeśli lubicie mafijne klimaty , te trochę brutalniejsze ale z masą uczuć to gorąco polecam !

"-Przewidywalność to bezpieczeństwo.
-Mylisz się. Przewidywalność usypia instynkt przetrwania, a stąd już tylko krok do śmi3rci"💚
ŁAWRUSZNIK - PAULINA JURGA
9/10⭐️
👠
Q: czy jest jakiś książkowy lub filmowy świat, w którym chcielibyście się znaleźć? Jeśli tak, to jaki?🥰Od kiedy zaczęłam czytać historie mafijne, to marzyło mi się zamienić na miejsca z którąś główną bohaterką, bo zawsze trafiały na bajkowe życie...Paulina Jurga zmieniła moje podejście do mafii już przy czytaniu 'Matrioszki'🤭
Opowiem Wam historię...
Historię bezdomnej, która stara się tylko utrzymać przy życiu...
Historię egzekutora z zasadami, który nie lubi ludzi...
Historię Kopciuszka, który spotyka swojego księcia...
Historię o bólu, wyrzutach sumienia i niesprawiedliwości...
Igor. Pseudonim RZEŹNIK
Sofia. Jego KOPCIUSZEK
👠
Nie wiem, dlaczego tak długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki...Ale tego żałuję🥺Żałuję, że tak późno się za nią wzięłam, bo dostarczyła mi dokładnie tego, czego potrzebowałam💚
Chciałam akcji. Dostałam ją💚
Chciałam emocji. Dostałam je💚
Chciałam opowieść o tym, że zawsze może być gorzej. Dostałam ją z nawiązką💚
Chciałam opowieść o nieszczęśliwej miłości. Dostałam ją wraz ze złamanym sercem💚
👠
💚"Mylisz się. Umiesz się przyznać do swojej słabości i zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś niezniszczalny. Nie każdy to potrafi"
👠
Prolog i epilog najpierw wywołały we mnie uśmiech i uczucie nostalgii, a potem łzy🥺Choć o Marinie i Luce było właściwie tylko opowiadanie, to mam wrażenie, że oni tak zadomowili się w moim sercu, że każda wzmianka o nich wywołuje tą minę:🥹I choć to nie opowieść o nich, to ich duchy były cały czas wyczuwalne💚
👠
Żal mi było Igora🥺Już od dziecka nie miał łatwo, a gdy czytałam jego wyznania do Sofii, to serce mi się ściskało🥺Widać też, że żałuje tego, co się stało z Mariną i choćbym chciała mieć do niego o to pretensje, to...Nie mogę. Nie mogę, bo oboje dobrze wiemy, że źle zrobił. Poza tym nastolatek nie mógł przewidzieć, że to tak się skończy. Widać też, jak to wpłynęło na niego i jego życie🥺
👠
💚"Liczne grono przyjaciół oznacza brak przyjaciół"
👠
Bardzo przypadła mi do gustu postać Sofii. Choć wiedziałam z góry jak się skończy jej historia, bo było to już powiedziane w poprzedniej trylogii, to nie przeszkadzało mi to cieszyć się i smucić razem z nią. Jej przeszłość też nie jest kolorowa...Tym bardziej cieszyłam się, że jeszcze potrafiła nie poddać się tak łatwo💚A gdy poznała Igora...Czułam, że oni są sobie pisani💚Oboje tak naprawdę potrzebowali trochę uczuć...🥹
👠
Wiecie, co kocham w powieściach Pauliny Jurgi? Nie pierdzieli się w tańcu z bohaterami!🙆‍♀️Nie koloryzuje świata. Nie udaje, że wszystko samo się ułoży, tylko że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce💚Potrafi zaskoczyć czytelnika, który oczekuje happy endu, bo u niej ten happy end wcale nie jest taki oczywisty. Nie...Żeby dostać swoje "długo i szczęśliwie" ci bohaterowie muszą najpierw przejść przez PIEKŁO, by choćby się zbliżyć do pozytywnego końca, a on wcale nie jest taki pewny...
👠
Historia Rzeźnika chwyciła mnie mocno za serce💚Choć on pewnie wytłumaczyłby to reakcją chemiczną🤭A jak już przy tym jesteśmy, to naprawdę chciałam złożyć ukłony dla researchu, który Autorka zrobiła🛐Dzięki temu dowiedziałam się, jak wygląda proces zakochiwania się od strony chemicznej🤭Nie pozostaje mi nic innego, niż z całego serca polecić Wam odkrycie powieści Autorki na własną rękę, bo nie pożałujecie💚Każda z nich bardziej przypomina powieść akcji niż typowy romans💚Zaskoczenie gwarantowane🫡
👠
💚"-Nie wszystkich można kupić, panie Wasin.
-Wręcz przeciwnie. To tylko kwestia waluty i ceny"

"-Przewidywalność to bezpieczeństwo.
ŁAWRUSZNIK - PAULINA JURGA
9/10⭐️
👠

" Mógłbym postępować szlachetnie. Ale wiem, że upadam. Jestem bandytą".
Twenty One Pilots, Bandito
(cytat z książki)

To pierwszy tom serii o mafii gruzińskiej, cała akcja dzieje się parę ładnych lat wcześniej niż w serii rosyjskiej i jest z nią powiązana.
Poznajemy lepiej Igora, mafiozę o kliczce Ławrusznik, będącej pogardliwym określeniem Gruzina przez Rosjan.

W tym tomie główni bohaterowie to Igor i Sofia, z budującym się między nimi uczuciem. Już z serii rosyjskiej wiemy jak się to skończy, ale możemy poznać rozbudowaną wersję Rzeźnika.

* Igor Wasin, to nieszczęśliwe dziecko wychowane w mafijnej rodzinie, zdrajca własnej siostry Mariny, przeistaczający się w bezwzględnego zabójcę, egzekutora, to "Rzeźnik", "Ławrusznik".
*Sofia Gabaraewa (Gabarajewa),to sierota, bezdomna, tajemniczy "Kopciuszek" chodzący bez butów, córka osetyjskiego partyzanta, której serce będzie należało do Igora... i to dosłownie.
★Naprzemiennie poznajemy brutalne dzieciństwo Igora i drastyczność świata Sofii po opuszczeniu bidula, do którego trafiła po zabójstwie rodziców.
Igor, dobrze zapowiadający się student medycyny i zarazem członek gruzińskiej mafii, nie ma prawa do własnego życia, musi całkowicie podporządkować się zwierzchnikom. Zostaje wysłany do Wilna na przygotowanie mafijnej schodki.
Bezdomna Sofia od trzech lat walczy w Wilnie o przetrwanie na ulicy, okradając domy bogaczy i stołując się w restauracjach hotelowych "na krzywika".
Przypadek sprawia, że bezdomną młodą kobietę i gruzińskiego mafiozę połączy gwałtowne uczucie. Igor zaczyna odkrywać w sobie nieznane emocje, a Sofia powoli pokonuje własne lęki...i wtedy do akcji wkracza Kosłow, również zainteresowany kobietą.

Czy w mafii jest miejsce na miłość, czy ważniejsze jest posłuszeństwo wobec pachana i innych worów?
Jaką cenę przyjdzie zapłacić Igorowi i Sofii za to uczucie?

To kolejna książka, w której autorka połączyła przerażający świat mafii i nietuzinkową miłość. Bo uczucie Igora do Sofii nijak ma się do typowych romansów. Ta opowieść nie ma szczęśliwego zakończenia, bo takie w świecie mafii zdarzają się rzadko.
Książka zdecydowanie mocna, z całym spektrum odczuć kata i ofiary, złożonością ludzkiej natury, nieprzewidywalnością dynamicznej akcji i grozą sytuacyjną. Czyta się ją z przerażeniem, ale i z zapartym tchem. Zdecydowanie polecam.

" Mógłbym postępować szlachetnie. Ale wiem, że upadam. Jestem bandytą".
Twenty One Pilots, Bandito
(cytat z książki)

W tym...

Bardzo ciekawe i wciągające historie. Polecam całą serie gruzińską

Bardzo ciekawe i wciągające historie. Polecam całą serie gruzińską

Wow.
Świetna historia, mocne zakończenie, wszystko czego oczekuje od dobrej książki.
Po raz kolejny pani Paulina nie zawodzi :)

Wow.
Świetna historia, mocne zakończenie, wszystko czego oczekuje od dobrej książki.
Po raz kolejny pani Paulina nie zawodzi :)

Pierwsza część serii gruzińskiej. Jakże nieprzewidywalne i brutalne akcje 😱 książkę czyta się bardzo szybko. Polecam

Jeśli czytało się serię rosyjską tak naprawdę zna się cześć historii, tu mamy jej rozwinięcie. Mimo wszystko bardzo fajnie się czytało, pochłaniając kolejną stronę. Poznajemy Igora i jego rozterki, na naszych oczach zaczyna odczuwać, przestaje być bezwzględnym mordercą. Polecam i biorę się za kolejną część.

• Audiobooki