Kłamstwo

Okładka książki Kłamstwo Paulina Jurga
Okładka książki Kłamstwo
Paulina Jurga Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Czarne Żagle (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Czarne Żagle (tom 1)
Otwarte
2023-06-28
2023-06-28
Piraci Pirat Zemsta Romans Hate-love

Z wrogiem pod jedną banderą

Nie była zła, ale jakaś wybitna też nie. Zupełnie nie rozumiem skąd takie wysokie oceny. Fabuła nie porwała, nie była nudna, ale też nie była w żaden sposób zaskakująca, poza końcówka oczywiście. Śmiem mnie a, że to właśnie ona podbiła te wszystkie pozytywne noty. Bohaterowie dość nijacy w moim odczuciu, ale do zniesienia. Myślę, że szybko o niej zapomnę...

On- syn pirata, który w dzień egzekucji swojego ojca poprzysięga zemstę. Ona - mała hiszpańska dziewczynka, która kochała morze i marzyła o rejsie i przygodach na wielkich wodach. Kiedy drogi Marcosa i Franciski się przecinają nie wiedzą jeszcze oni, że istnieje uczucie większe i silniejsze niż strach i chęć zemsty. Przeczytaj opowieść o przystojnym piracie i pięknej dziewczynie i zobacz jaki spotka ich los. To książka, z którą świetnie spędzisz czas. Polecam!

Bardzo ciekawa zapowiedź serii o trzech braciach, piratach Czarnych Żagli. Pierwsza opowiada o Marcosie, najmłodszym z braci, który po latach realizuje zemstę na ludziach, którzy wykonali wyrok na jego ojcu. Zabija całą rodzinę, jednak kiedy poznaje, że pod łachmanami chłopca ukrywa się mała Francisca, postanawia ją oszczędzić. Jednak wraz z nią oszczędza również jej niby brata, który okaże się źródłem poważnych problemów Czarnych Braci.
Doskonale oddanie klimatu tamtych czasów dzięki zastosowaniu dawnego stylu mówienia i słownictwa stosowanego wśród piratów oraz obszernej liście przypisów sprawia, że książkę szybko się pochłania i sięga po kolejną. Nie dałam 10* tylko dlatego, żeby zostawić sobie na dalsze tomy.

Miałam drobny problem w ocenie tej książki, ponieważ z jednej strony czas spędziłam bardzo przyjemnie, z drugiej przeszkadza mi trochę przerysowanie i skupienie się tak bardzo na romansie głównych bohaterów. Dla mnie dużym plusem jest klimat, ponieważ zazwyczaj nie sięgam po tematykę związaną z piractwem. Wybrzmiało to tutaj ciekawie, zachęcająco. Historia jest także zgrabnie, przyjemnie napisana. Do momentu zawiązania romansu między dwójką bohaterów byłam bardzo zaangażowana i ciekawa fabuły, ale potem mój entuzjazm opadł i brakowało mi czegoś. Nie uważam jednak czasu za stracony, była to przyjemna książka do przesłuchania.

Niezwykle barwne opisy pirackiego żywota, wątek miłosny i realistycznie opisane boje toczone na morzu stworzyły niezwykły klimat. Nigdy nie czytałam nic w podobnym klimacie, więc nie mam porównania, jednak lubię odkrywać nowości. I dla mnie bomba.
Jestem bardzo ciekawa kolejnych części ❤️

Jestem bardzo ciekawa kolejnych części ❤️

Dziś przychodzę do Was z recenzją niezwykłej książki, która zachwyciła mnie nie tylko niesamowitym klimatem, ale także doskonałą kreacją bohaterów.

Jak zapewne wiecie, zawsze gdy sięgam po książkę, oczekuję, że postacie będą zbudowane w ten sposób, by bez problemu można było utożsamić się z ich uczuciami. Tutaj udało się to w 100%, a ja czułam się tak, jakbym razem z nimi uczestniczyła w tych przygodach.

Po przeczytaniu opisu nie do końca wiedziałam czego mam się spodziewać, gdyż nigdy nie czytałam nic z podobnym motywem. Finalnie, dostałam tutaj naprawdę świetnie zbudowaną fabułę, dzięki której emocje buzowały we mnie niemal od samego początku, aż do końca tej książki

Lekki styl sprawił, że przez historię przepłynęłam z zapartym tchem. Z jednej strony chciałam jak najszybciej poznać zakończenie, a z drugiej nie chciałam by ta książka się kończyła.

Podczas czytania widac, że każde słowo, każdy przecinek oraz kropka są przemyślane i dopracowane do perfekcji. Nie znajdziemy tutaj zbędnych ,,zapychaczy,,.

Ja już nie mogę doczekać się drugiego tomu, a Wy, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie sięgnijcie po tę pozycję!

Mimo że przeczytałam już wiele romansów, to z piratami w roli głównej nie miałam do czynienia – ta książka była moim pierwszym takim doświadczeniem.
Paulina Jurga prezentuje niezwykłą opowieść o zemście, miłości i nieoczekiwanych zwrotach losu. Główny bohater, Marcos, doświadcza dramatu w młodym wieku, gdy widzi, jak wieszano jego ojca, znanego pirata. Postanawia pójść w ślady ojca, składając przysięgę zemsty markizowi Rodrigo, który przyczynił się do tragicznego losu jego rodziny.
Czternaście lat po egzekucji ojca, Marcos realizuje swój plan zemsty, zabijając rodziców Franciscy, córki markiza. Jednak los szykuje dla niego niespodziankę, a pewne wydarzenia sprawiają, że Marcos Noir wyrusza w podróż. Jego serce wypływa na morza i oceany uczuć, które wcześniej były mu obce. Gdy odkrywa, że zamiast nienawiści w sercu pojawiło się nieznane uczucie, wprowadza to bohatera w skomplikowany świat sprzecznych emocji, gdy zaczyna kochać kobietę, której życie spoczęło w jego rękach.
Kto już miał okazję przeczytać tę historię?
Początkowo byłam trochę sceptycznie nastawiona, ale to było niepotrzebne. To był mój pierwszy kontakt z twórczością Pauliny Jurgi, i nie żałuję.
Ta poruszająca historia opowiada o dążeniu do zemsty i jednoczesnym odkrywaniu miłości w najmniej oczekiwanych miejscach. Marcos Noir stoi przed dylematem: czy pokonać nienawiść, czy pozwolić miłości odmienić swoje życie. W tej pełnej emocji opowieści o świecie piratów czytelnik znajdzie nie tylko elementy przygody, lecz również głębokie refleksje na temat ludzkich uczuć i wyborów, które kształtują nasze losy.
Historia, którą znalazłem w tej książce, jawi się przed moimi oczami jak czyste złoto, które zostało umiejętnie przelane na papier. Autorka zdołała stworzyć arcydzieło, w którym każde zdanie świeci jak drogocenny kruszec, tworząc niezapomniany świat.

Lubicie książki pełne przygód?
Kochani to nie jest fantastyka.
To Romans zabierający nas do czasów, gdzie po wodach pływały statki pod czarną banderą.
Tak realnego i zabierającego nas w podróż w czasie, romansu o piratach chyba nie czytałam.
Zaczynając od ubrań, po fryzury i zachowania bohaterów, wszystko to tworzy niesamowity klimat.
Musicie wiedzieć, że w tej książce pirat piratowi nie jest równy.
Bo choć Czarni Bracia są piratami, napadają i rabują, to mają też ważniejszy cel.
Powiem wam, że początek jest taki niepokojący, bo naszą bohaterkę poznajemy jako dwunastoletnią dziewczynkę.. Wiadomo, kiedyś w wieku 18 lat dziewczyny miały już rodziny, a jeśli nie, to były uważane za stare panny.
Tu widzimy dziewczynkę, która miała marzenia, nagle jej jedynym priorytetem okazało się przetrwanie.
Życie w innym życiu w dodatku pod przykrywką.
Widzimy, jak płytka musiała być relacja dziewczyny i jej rodziców, kiedy miejsce, w którym się znalazła, stało się dla niej domem.

Wątek romantyczny jest i mamy tu do czynienia z motywem od nienawiści do miłości. Zarówno bohater, jak i bohaterka mają sobie wiele do zarzucenia, niestety tylko jedno z nich, jest tak naprawdę zagrożeniem dla drugiego.

Dodatkowo kochani możemy zobaczyć, co myśleli mężczyźni, bo nie tylko piraci (chociaż swoją drogą, piratami byli głównie mężczyźni) 🙈 chodzi o to, że nawet marynarze, uważali, że kobieta na statku przynosi pecha.
Aż tu nagle wchodzi jedyny i niepowtarzalny Marcos, nasz kapitan i uświadamia załodze, że pośród nich jest kobieta i jakoś żyją..
Oczywiście nie zabraknie zbuntowanych członków załogi, walki na morzu i zdrady.
Koniec końców, zostajemy ze złamanym sercem i setką pytań, co będzie dalej. Niektórych bohaterów mamy ochotę wyrzucić za burtę i czym prędzej włączyć kolejny odcinek, wróć 🙈 zacząć czytać kolejną część. Tak ta książka działa na wyobraźnię, można sobie wszystko z wizualizować i żyć w tym świecie, zastanawiać się, co teraz robią bohaterowie, jak mnie tam nie ma..
Także jakby co, to polecam.😉

Lubicie książki pełne przygód?
Kochani to nie jest fantastyka.
Musicie wiedzieć, że w tej książce...

Arrr Kapitanie☠️
Czy się zakochałam ?
Oczywiście! A kto nie pokocha stanowczego kiedy trzeba troskliwego jak potrzeba mądrego a zarazem seksownego pirata ? (Z odrobiną krwi na rękach)
Marcos najmłodszy z braci po śmierci ojca postanawia spełnić jego ostatnią wolę.
" Twoje dni są policzone ! Pożałujesz swojej decyzji! Pożałujesz, że kiedykolwiek stanąłeś na mojej drodze! Atlantyk spłynie krwią twoją i twojej rodziny !"
I tak też się dzieje..
ale czy na pewno ?
Córka markiza Rodrigo wciąż żyje.
Francisca chodź pewna, że tylko jedna osoba na pokładzie zna jej sekret jest w ogromnym błędzie. Początki służby na statku były okropne lecz po czasie dziewczyna przyzwyczaja się do nowej roli chłopca zwanego Paco, który nic nie mówi i służy na fregacie kapitana Marcosa. Mordercy jej rodziców.
" Moja babka zwykła mówić ' Uważaj, czego sobie życzysz, bo może się spełnić'. Moim marzeniem było podróżować na pokładzie statku i zwiedzać egzotyczne kraje. Wszystko się spełniło .."
Czytelniku tak historia zachwyca !
Autorka zabiera nas w podróż pełną słońca, morskiej bryzy i pięknych egzotycznych miejsc ale również poleje się krew, morze rumu spłynie w pirackie gardła by usłyszeć pijacką pieśń. (Szanty)
Główni bohaterowie dostarczą ogrom emocji współczucie gniew żal honor miłość dumę.
Pokażą nam na co stać prawdziwego pirata ! ☠️
Moje serce zabiło szybciej do najmłodszego z Czarnych Braci lecz tak jak szybko zabiło tak też szybko pękło w pół 💔
Czytelniku nie czekaj zbyt długo sięgnij po historię Czarnych Braci bo warto.

Arrr Kapitanie☠️
Czy się zakochałam ?

Szczerze powiedziawszy, bałam się sięgać po książkę o piratach 🤭 przekonało mnie to tego nazwisko autorki (tak tak, pozostałe serie już dawno przeczytałam). ❤️
I oczywiście Paulina nie zawiodła! Marcos juz na zawsze pozostanie moim ulubieńcem! ❤️
Książka pełna akcji, humoru i miłości!
A na największą uwagę zasługuje wiedza autorki w danej tematyce, jak i czas, który musiała poświęcić, żeby dla nas czytelników tę wiedzę zdobyć!
Z czystym sercem polecam historię Braciszków! ❤️🔥❤️🔥
A swoich książek, już wiem, że nigdy nie sprzedam! ❤️❤️❤️

Do zapoznania się z.szerszym opisem zapraszam na ig https://www.instagram.com/mama_kica_z_ksiazka?igsh=MTNiYzNiMzkwZA==

Książka pełna akcji, humoru i miłości!

• Romans
  • Audiobooki