Żądza

Okładka książki Żądza Paulina Jurga
Okładka książki Żądza
Paulina Jurga Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Czarne Żagle (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Czarne Żagle (tom 2)
Otwarte
2023-08-09
2023-08-09
romans historyczny piraci czarne żagle romans literatura historyczna Hiszpania Tortuga pirat przygoda bractwo wybrzeża czarni bracia

Do kroćset! Ten tytuł nie kłamie

Pełna emocji historia, która wciągnie Cię w wir wydarzeń. Znajdziesz w niej zdradę, miłości i zemstę. Polecam!

Czy pod żaglami może zakiełkować namiętność?

Paulina Jurga, w drugiej części serii "Czarne Żagle", udowadnia, że tak.
Głównym bohaterem tomu jest Cruz Noir García, który staje przed nowymi wyzwaniami. Jego przeszłość ciągle go ściga, a miłość dopada go w czasach burzliwych morskich przygód, stając się jeszcze bardziej zawiła niż w przypadku jego brata.
Cruz, pragnący odkupić swoje grzechy, musi teraz zmierzyć się z kolejnymi niebezpieczeństwami, zdradami i namiętnościami. Jego los splata się z losem innych postaci, a kolejne tajemnice wypływają na powierzchnię. Szczególnie splata się z losami pięknej rudej dziewczyny, która jest równie zagadkowa i zawzięta jak Cruz.
Co popycha Nyę do działania? Czy między nią a Cruzem zrodzi się prawdziwa miłość, czy może przeszłość ostatecznie zatriumfuje? Tego Wam nie powiem, musicie sami znaleźć odpowiedzi na te pytania.
Po przeczytaniu pierwszego tomu przepadłam, nie mogąc sobie odmówić kontynuacji. "Czarne Żagle. Żądza” wprowadziły mnie jeszcze głębiej w skomplikowany świat romansu i przygód, gdzie zakręty losu są jak morze, skrywające niejedną tajemnicę.
Niestety, ten tom trzyma nas w zawieszeniu i niepewności co do losów Marcosa. Mamy za to okazję poznać hulakę Cruza, którego dręczą demony przeszłości, sumienie i nałóg, oraz Nyę, córkę korsarza z wrogiego bractwa, zdrajcy i byłego wspólnika ojca Crusa. Obie te postacie są bardzo intrygujące, ukazując innym jedynie swoje zbroje, które pomagają im przetrwać na morzu. Serca i pragnienia chowają bardzo głęboko, by nikt nie mógł wykorzystać ich słabości. To, że te postacie nie są idealne i mają swoje za uszami, dodaje historii dużej pikanterii.
Podobało mi się szczególnie, że autorka dobrze oddała i utrzymała morski klimat – szanty, zwroty pirackie, ogólnie fantastyczny język. Widać solidny research w temacie.
To była prawdziwa morska podróż pełna emocji, która potrafiła zapierać dech w piersi. Wiele tajemnic zostało ujawnionych, ale sporo jeszcze jest nieodkryte. A zakończenie tomu - wow. Nie ma innej opcji, jak tylko to, że tom trzeci wkrótce wyląduje w moich rękach.
Polecam wam tę serię!

Czy pod żaglami może zakiełkować namiętność?

Paulina Jurga, w drugiej części serii "Czarne Żagle", udowadnia, że tak.
Cruz, pragnący...

Świetna, porywająca, co prawda gdzieś tam na początku trochę za bardzo mi się dłużyło w wątku z markizą, ale rozumiem, że miało to jeszcze mocniej pokazać hulaszczy i swawolny styl życia Cruza. A poza tym wątkiem akcja pędzi, dużo się dzieje, w tej części jest też dużo więcej mroku, dowiadujemy się, jak Marcos stracił oko, jesteśmy świadkami szaleństwa Franciski po tym, jak zabrano ją na pokład Cruza, no i przede wszystkim poznajemy rudą, córkę Gallaghera, Nyę, którą Cruz lata temu zaliczył, narażając rodzinę na niebezpieczeństwo, przyczyniając się do pojmania ojca. O ile Cruz to luzak i w głowie mu tylko rum i kolejne podboje miłosne, Nya to postać wielowymiarowa, która bardzo się miota. Z jednej strony chcą pokazać lojalność ojcu, dopuszcza się okrutnych czynów, w tym pojmania Cruza, jednak potem poznajemy prawdziwe jej powódki, dlaczego tak bardzo zależy jej na wykazaniu się przed ojcem. Końcówka z jednej strony szczęśliwa, z drugiej pokazuje, że w trzecim tomisku naprawdę dużo będzie się działo.

„Czarne żagle. Żądza” to drugi tom cyklu, opowieść o drugim z braci Noir, Cruzie. Pierwsza część zakończyła się łamiącym serce cliffhangerem, więc przeczytanie kontynuacji to konieczność ;)

Cruz obwinia się, że poniekąd z jego winy przed laty zginął ojciec, a teraz prawdopodobnie młodszy brat. Dręczą go własne demony i uzależnienia, traci grunt pod nogami. Tymczasem Nya, córka korsarza, który niegdyś zdradził ojca braci Noir, za wszelką cenę chce schwytać Cruza, by udowodnić ojcu i bratu swoją wartość.

Tych relacji i fabuły nie da się streścić w kilku krótkich zdaniach, więc powyższy opis może nie być dla Was szczególnie zachęcający, ale serio... CZYTAJCIE TĘ SERIĘ! Tak jak w pierwszym tomie zachwyca mnie tu rewelacyjny język, który jest oznaką świetnego researchu autorki! Mamy tu mnóstwo marynarskich zwrotów, nazw, określeń, wszystkie opatrzone przypisami, ponadto cytowane m.in. hiszpańskie szanty. Coś pięknego 😁

Cruz nie jest kryształową postacią, Nya zresztą też nie. Oboje mają dość elastyczną moralność i nie budzą jednoznacznej sympatii, a jednak mimo wszystko autorce udało się sprawić, że im kibicowałam – obojgu, choć ich cele się częściowo wykluczały 😅 Choć jako czytelnicy wiemy więcej niż każde z nich (w końcu znamy perspektywę obojga),to i tak przez większość książki Nya ukrywa coś przed nami. Podoba mi się, że autorce udało się to w naturalny sposób utrzymać w tajemnicy przede mną, tak że nie zorientowałam się, że coś mi umyka – choć były przesłanki 😉

Jeśli ktoś po lekturze pierwszego tomu liczył, że drugi zakończy tamte łamiące serce wątki, to się przeliczył. Nadal trwamy w zawieszeniu, drżąc o los Marcosa i Franceski, a zakończenie tego tomu zostawia nas z kolejnymi obawami. Na szczęście trzeci tom (dużo dłuższy!) już czeka na półce.

Kocham tę serię!

Cruz Noir !
[..] Cruz to łachudra i rozpustnik, którego urokowi nie sposób się oprzeć. Czyż nie ? [..]
Czytelniku przyznam szczerze, że po ten tom sięgałam z rezerwą. W pierwszej części Cruz lekkoduch i bawidamek nie urzekł mnie jak dwaj pozostali Czarni Bracia. 🖤☠️ Aleee...
Poznajemy Nya Gallagher z Bractwa Wybrzeża czyli śmiertelnego wroga Czarnych Braci. Dziewczyna swoją charyzmą, uporem i odwagą urzekła mnie. Chodź początkowo bratała się z największym moim wrogiem Javierem ( tfu!) to z każdą kolejną stroną lubiłam ją coraz bardziej.
Cruz przez swoje zamiłowanie do trunków o mały włos a by wylądował w luku Davy'ego Jonesa*. Natomiast przez swoją słabość do każdej 'Milady' sprowadza na Czarnych Braci różne problemy.
Nie omieszkał zagości w łożu Małej Gall majstrując kolejne kłopoty.. Nya jest córką samego Morskiego Diabła, który żąda złapania wszystkich braci by odebrać im to co uważa, że należy do niego. Dziewczynie podstępem iście genialnym udaje się pojmać Cruza skazując go na ogromne katusze. Krew się poleje i w tym tomie.
Czytelniku drugi z Czarnych Braci wkurzał mnie swoim lekkomyślnym zachowaniem czasami miałam ochotę złoić mu skórę córką kapitana ☠️ ale nie będę ukrywać lubię szanty, które Cruz potrafi w mig wymyślić i zaśpiewać.
[..] "Pływał raz kapitan, który grotomasz słusznej miał postury... " " .. w każdej lagunie cumował... żadnej nie darował.. Hej Ho, kolejkę nalej ..."[..]
Autorka poraz drugi funduje nam podróż po wodach oceanu Atlantyckiego. W tej części poznajemy bardziej nie tylko Czarnych Braci ale i Bractwo Wybrzeża czyli rodzinę Gallagher.
Polecam z całego serca serie czarne żagle

Cruz Noir !

Co tu się działo, to głową mała! Intrygi, zdrady, dążenie do własnych celów za wszelką cenę. A do tego najbardziej irytujący, wiecznie zamroczony alkoholem mężczyzna pływający po morzach tego świata. Jak do tego doszło, że mimo licznych jego wad polubiłam tego łamacza niewieścich serc? Nie mam bladego pojęcia, ale liczę na to, że w kolejnym tomie również się pojawi.

Och Cruzie!!! 😍😍😍
Zobacz do czego doprowadził Twój lekkomyślny styl życia! 💔
Choć od razu pokochałam Marcosa, Cruz też jest bliski memu sercu! ❤️
Opisy, które umieściła Paulina w całej swojej serii CZARNE ŻAGLE są genialne!!! Wracając z odwiedzin świątecznych u rodzinki marzyłam tylko, żeby moje Zajączki poszły spać... ocean mnie wzywał! Uwierzcie mi, nie sposób oderwać się od przygód Czarnych Braci! ❤️❤️❤️🔥🔥🔥

Do zapoznania się z.szerszym opisem zapraszam na ig https://www.instagram.com/mama_kica_z_ksiazka?igsh=MTNiYzNiMzkwZA==

Och Cruzie!!! 😍😍😍
Zobacz do czego doprowadził Twój lekkomyślny styl życia! 💔
Choć od razu pokochałam Marcosa, Cruz też jest bliski memu sercu! ❤️

Książki o piratach. Tak czy nie?

Ja jestem totalnie na tak odkąd zaczęłam przygodę z serią CZARNE ŻAGLE od Pauliny Jurgi. Pierwszy tom był genialny, teraz przyszła pora na drugi 😏

Cruz to bawidamek bałamucący prawie wszystko co się rusza. Uwielbia kobiety, a one ubóstwiają umiejętności jakimi jest obdarzony. Jego codzienność to zabawa i dobry rum oraz pokierowanie swoją załogą od czasu do czasu.
Pewnej nocy kilka lat temu, Cruz poddał się tajemniczej Irlandce, która sprowadziła na niego wiele nieszczęść. Noir utracił brata, a jego ukochana poprzysięgła się na nim zemścić. A do tego wszystkiego powróciła Nya, jedyna kobieta przy której jego serce zaczynało naprawdę czuć.

ŻĄDZA to pełna żarliwości i utarczek historia kolejnego z bracia. Cruz jest najbardziej nieprzewidywalny ze wszystkich. To mężczyzna pełen uczuć, któremu w głowie tylko żarty i swawole. Jednak postawiony pod murem będzie musiał w końcu wziąć się w garść.

Ta część po raz kolejny pokazuje, że autorka jest genialna w kwestii sporządzania researchu. Czytając miałam wrażenie, że wraz z bohaterami przebywam na Wyspie bądź na łajbie. A to wszystko za sprawą stworzonego klimatu, m.in. przez użyte słownictwo. Niektóre słowa naprawdę zaskakują, ale świetnie pozwalają wczuć się w atmosferę całej książki.

Nie brak tu wątków romantycznych, choć są one mniej urocze, a bardziej dynamiczne, co też pasuje to postaci głównego bohatera.

Zakończenie powala na kolana nie pozwalając czytelnikowi spać spokojnie, przez nagłe zwroty akcji.
Całe szczęście, że premiera kolejnego tomu już niedługo.

Książki o piratach. Tak czy nie?

"To wszystko przez Ciebie! To Twoja wina, Cruzie! TWOJA! To Ty go zabiłeś! TY! GO! ZABIŁEŚ!"

Ten kto poznał Cruza Noira wie, czego można się po nim spodziewać. Z trójki Czarnych Braci to właśnie on wypada najmniej korzystnie: od wczesnej młodości był wyjątkowo skory do cielesnych uciech i z upodobaniem oddawał się degustacji różnych trunków. Wszystkie nieszczęścia, które mu się przydarzyły, dodatkowo potęgowały ten hulaszczy tryb życia, jakby mężczyzna pragnął wymazać z pamięci popełnione czyny. Po tragicznym finale pierwszego tomu Cruza czekają nieprzyjemne konsekwencje, zwłaszcza że przerażony tym co się stało, zamiast próbować jakoś się zrehabilitować, jeszcze bardziej się pogrąża. Dopiero wygnanie w z wyspy zajmowanej przez Czarnych Braci doprowadza do zmiany jego postępowania.
Jednak czy nie jest na to za późno? Czy działania Cruza zmierzające do naprawy zaistniałej sytuacji przyniosą oczekiwany efekt? A może mężczyzna po raz kolejny zawiedzie, gdy na jego drodze stanie ponętna kobieta, która kiedyś już raz go uwiodła?

"Czarne żagle. Żądza" Pauliny Jurgi to drugi tom trylogii o Czarnych Braciach. Jak w pierwszym poznaliśmy historie Marcosa, tak w tym czytamy o przygodach Cruza, drugiego z braci, wyjątkowo nieodpowiedzialnego i bałamutnego mężczyzny. W początkowych fragmentach powieści cofamy się nieco w czasie, do momentu rozłamu Bractwa Wybrzeża. Później poznajemy okoliczności, które przyczyniły się do pojmania Andre Noira, w których Cruz odegrał decydującą rolę. Krok po kroku docieramy do bieżących wydarzeń, a zdobyte informacje pozwalają nam spojrzeć na postępowanie bohatera z szerszej perspektywy.

Tak jak i w poprzednim tomie nie brak tu przygód mających miejsce w trakcie morskiej żeglugi. Jest również wątek romansowy, jeden główny, wokół którego toczy się akcja powieści oraz kilka pobocznych. Oczywiście trudno tu mówić o wielkiej miłości i oddaniu, nie, autorka wiernie oddaje klimat pirackiego statku, na którym kobiety często traktowane były jako "diabli balast". Tylko sporadycznie godzono się na ich obecność na pokładzie wierząc, że przynosi ona nieszczęście. Jeśli już tam były, traktowano je bardzo przedmiotowo, często służyły wyłącznie zaspakajaniu zwierzęcej chuci załogi statku. Jedynie wątek Cruza i Nyi ma w sobie coś więcej, skupia się nie tylko na cielesności, ale też i na niezrozumiałym dla bohaterów przyciąganiu. Niestety tych dwoje zbyt dużo dzieli, by można było choć pomyśleć o jakimkolwiek związku.

Po raz kolejny jestem pod wrażeniem researchu zrobionego przez autorkę. W książce pełno jest różnych zwrotów charakterystycznych dla życia na morzu. Dotyczy to zarówno określeń niektórych czynności, ale też i przedmiotów codziennego użytku czy opisów, które znajdujemy w powieści. Czytając ma się wrażenie, jakbyśmy przenieśli się w czasie do XVIII wieku i niczym wilki morskie, wiedli żywot na morzu. Przy tym wszystko jest tak spójne i plastyczne, że nie ma się wrażenia sztuczności czy przerysowania.

Oczywiście Paulina Jurga nie byłaby sobą, gdyby nie zafundowała nam finału, po którym ma się ochotę rwać włosy z głowy. Koniec drugiego tomu kreśli przed nami mało optymistyczny finał tej historii. Co gorsze, premiera trzeciej części, choć nie tak już odległa, wciąż jeszcze przed nami.

Moja ocena 8/10.

OMG!!! Tyle emocji!!! Paulina nie zawodzi!

OMG!!! Tyle emocji!!! Paulina nie zawodzi!

• Audiobooki