Proroctwo

Adam Widerski Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo WasPos
2022-04-13
2022-04-13

Nie gorsza niż zagraniczni autorzy. Warto przeczytać.

Nie gorsza niż zagraniczni autorzy. Warto przeczytać.

Każde, nawet najbardziej malownicze miejsce ma swoje mroczne tajemnice. Czy krążąca u podnóża Ślęży straszliwa legenda zawiera ziarno prawdy, a tamtejszy prokurator padł ofiarą samego diabła? Komisarze Piotr Krzycki i Łukasz Majewski wracają do gry po niedawnych traumatycznych przeżyciach, a urlop z ukochanymi kobietami zamieni się dla nich w koszmar.

Pan Adam jak zwykle dostarczył niezapomnianych wrażeń...Brutalne morderstwa, krwawe rytuały oraz mrożące krew w żyłach sytuacje długo nie pozwalały zasnąć. Autor znowu skutecznie tak mylił tropy, że zgubiłam się w typowaniu mordercy. Zakończenie nieśmiało sugeruje, że z Piotrem i resztą się jeszcze spotkamy, także jest nadzieja :)

Pan Adam jak zwykle...

Myslalam, że jeśli nie czytałam pierwszej części to nie będę wiedziała o co chodzi nic bardziej mylnego. Książkę można czytać bez znajomości poprzedniej bo autor zadbał o wyjasnienie kwestii dotyczących wcześniejszej historii.Bardzo dobra pozycja, wartka akcja wielowątkowa fabuła brutalne opisy zbrodni. Dużo krwi, tajemnic i zmowa milczenia, które uatrakcyjniają czytelnikowi czas spędzony na lekturze. Polecam.

Wbrew wszystkiemu co powinno się czytać w okolicach świąt moja głowa potrzebowała coś mocnego. A że na półce Legimi od jakiegoś czasu czekał kryminał Adama Widerskiego to chętnie do niego zajrzałam … i przepadłam. Chodzi oczywiście o kolejną część, z komisarzami Majskim i Krzyckim, pt. Proroctwo, czego wcześniej nie wiedziałam . Ale nie przeszkadzało mi to za bardzo bo autor dość płynnie wyjaśnił co się działo w poprzednim tomie.

W Proroctwie po burzliwych wydarzeniach z poprzedniego śledztwa dwaj komisarze udają się na urlop do ośrodka Raj w Sobótce, który jak się okazuje jest własnością koleżanki z pracy. Jednakże ten wyjazd od razu zaczyna się z przytupem bo tajemniczym morderstwem na szczycie Ślęży. Krystyna, miejscowi policjanci i wielu innych ludzi twierdzi, ze jest to znak od diabła. Czy tak jest naprawdę? Czy rozwiązanie tej sprawy jest rzeczywiście tak proste…. Co się jeszcze musi wydarzyć aby policjanci odnaleźli odpowiedni motyw, bo jest ich kilka wersji. Jakie tajemnice ujrzą światło dzienne? O co tu naprawdę chodzi?

Historia z legendą o Ślęży wprowadza czytelnika w nieme zaskoczenie. Bo czy to prawda co się działo przez wieki. Czy czarcie znaki naprawdę istnieją ?
Tutaj autor wykazał się sporą wiedzą o opowieściach związanych z górą. Dodatkowo świetnie przedstawił małą, skrytą społeczność podślężańskiego miasteczka. Także genialnie nakreślił ważne postacie tej niezwykle dynamicznej powieści. Bo dzieje się tu naprawdę dużo. Pewne w jakimś stopniu tropy znikają ze względu na śmierć kolejnych postaci i pozostawiają czytelnika w zadziwieniu. Tak, że nie można oderwać się od naprawdę dobrej sensacji. Do tego jest tu zawarta całkiem ciekawa sfera obyczajowa. Policjanci z innej miejscowości prowadzą wraz z lokalnymi władzami sprawę, co się okazuje tez nie do końca jest łatwe. A zakończenie to sztos . Serio, tak policjanci rozwiązują swoje osobiste problemy ?

Proroctwo Adama Widerskiego to bardzo dobra sensacja pełna ciekawych wątków, zagadek, niedomówień i charakterystycznych postaci. Tu się nie da nudzić. Oj nie. Jestem po raz kolejny mile zaskoczona poziomem polskiej męskiej literatury. Bo umówmy się, że kryminał z krwawymi opisami należy do takowej.
Polecam

Bohaterowie książki - komisarze Majski i Krzyski - zostają wysłani na przymusowy urlop w okolice Masywu Ślęży. Wyjeżdżają tam wraz z żonami i policyjnym psychologiem. Niestety, nie dane im jest zaznać spokoju i ukojenia, gdyż trafiają w sam środek zamieszania wywołanego brutalnym morderstwem dokonanym na miejscowym prokuratorze. Zabójstwo nosi znamiona rytualnego aktu satanistycznego, a jednocześnie wydaje się spełnieniem lokalnej przepowiedni o nadejściu szatana… Mieszkańcy Ślęży są przerażeni, a policja nie radzi sobie z odnalezieniem sprawcy. Czy diabelska siła zawładnie kolejnymi ofiarami? Czy uda się złapać szatańskiego zabójcę?

„Proroctwo” to dość brutalna, ale świetnie napisana książka. Choć postaci, które się w niej pojawiają jest multum, to główni bohaterowie są bardzo dobrze pokazani, wyraziści - czytający wcześniejszy „Odwyk” spotkają tu kilka znajomych osób.
Akcja toczy się wartko, dzięki czemu książkę czyta się jednym tchem. Uwielbiam połączenie kryminału i wierzeń religijnych. Autor po raz kolejny przyjemnie mnie zaskoczył - choć określenie „przyjemnie” w obliczu morderstw i gwałtów pokazanych w książce, może być troszkę nie na miejscu 😉 Książkę przeczytałam jednym tchem i bardzo się cieszę, że Adam Widerski namówił mnie do sięgnięcia po tę mroczną, pełną niespodziewanych zwrotów akcji, historię. A teraz ja mogę ją Wam wszystkim gorąco polecić, jeśli macie ochotę na silne emocje 😎

"Proroctwo", to kontynuacja losów bohaterów z "Odwyku ", który wysłuchałam jakiś czas temu w audio. Jeśli lubicie zawiłe historie owiane tajemnicą małej górskiej mieściny, motywy okultystyczne, legendy i wierzenia miejscowych ludności, to ta pozycja powinna Was zainteresować. Akcja jest tu dość dynamiczna, dzieje się bardzo dużo, ja czasami nie nadążałam 🙈 Jeśli interesuje Was też warstwa obyczajowa, czyli to co dzieje z bohaterami po "Odwyku", to radzę zacząć właśnie od niego. Ja byłam bardzo ciekawa osobistych potyczek pomiędzy nimi.

Jestem z okolic opisywanych w PRoroctwie i czytało mi się bosko! Jakbym była w tych miejscach i mogła ich dotknąć. Intryga misterna, fajnie utkana, bardzo polecam

Jest lepiej w porównaniu z pierwszym tomem. Mnogość postaci, powiązań sprawia , że trzeba się chwilami zatrzymać i poukładać wszystko. Zakończenie sprawiło, że sięgnę po część trzecią

Przeciętna. Lepszy byłby film ;) taka poczytajka

Przeciętna. Lepszy byłby film ;) taka poczytajka

2032

Zbyt chaotyczna i mało wciągająca.

Zbyt chaotyczna i mało wciągająca.

• Przeczytane 2022
  • Egzemplarz recenzencki