Renesans

Okładka książki Renesans Jerzy Ziomek
Okładka książki Renesans
Jerzy Ziomek Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Historia Literatury Polskiej (PWN) językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Historia Literatury Polskiej (PWN)
Wydawnictwo Naukowe PWN
1980-10-01
1980-10-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Bardzo wzruszająca, od pierwszych stron łzy same cisnęły mi się do oczu, a kończąc ją nad ranem w dzień egzaminu, płakałem już w obie garści.

Polecam do przyjemnej lektury i nauki. W porównaniu z innymi opracowaniami czyta się bardzo lekko.

Kolejne bardzo dobre opracowanie z serii o historii literatury polskiej.
Nie bardzo wiem jak je ocenić, ponieważ jest po prostu dobrze napisane.
Najważniejsza wiedza zebrana w jednym, porządnym opracowaniu to mus dla każdego studenta polonistyki. Książka była nieoceniona podczas nauki do egzaminu. Czytanie jej idzie mozolnie ale wciąż zostaje przyjemnym doświadczeniem :)
Polecam.

Kolejne bardzo dobre opracowanie z serii o historii literatury polskiej.
Nie bardzo wiem jak je ocenić, ponieważ jest po prostu dobrze napisane.
Najważniejsza wiedza zebrana w jednym, porządnym opracowaniu to mus dla każdego studenta polonistyki. Książka była nieoceniona podczas nauki do egzaminu. Czytanie jej idzie mozolnie ale wciąż zostaje przyjemnym doświadczeniem...

Jerzy Ziomek ułatwia nam drogę przez Renesans. Polecam, dobrze się czyta i przyswaja wiedzę. :)

Na półkach: , , , , , ,

J. Ziomek zawarł w tej książce cokolwiek skondensowany obraz literatury polskiego renesansu, ale należycie wyeksponował to, co w nim najważniejsze. Dokładnie opisane zostały przede wszystkim dzieła i autorzy najwybitniejsi: osobne rozdziały mają Frycz-Modrzewski, Rej, Kochanowski i Sęp-Szarzyński. Może trochę zbyt pobieżnie potraktowana została cała obszerna twórczość polsko-łacińska, ale w przypadku takiego podręcznikowego opracowania musiał Autor dokonać selekcji materiału. "Renesans" jako podręcznik na pewno spełnia swą rolę: napisany jest bardzo zrozumiale, miejscami niemalże "łopatologicznie". Myślę, że polonistom świadczy nieocenione usługi. Ja polonistą nie jestem (albo raczej jestem, ale nieoficjalnym),ale i tak bardzo pozytywnie oceniam ten tom. Pochwalić też trzeba ładne wydanie i dobrze dobrany materiał ilustracyjny.

Tomasz Babnis

Respect

Respect

Wymienię na miękką okładkę!

Wymienię na miękką okładkę!

Podręcznik akademicki nie powinien podlegać ocenie. Jednak w porównaniu z innymi - przejrzysty, klarowny, no i pozwolił przebrnąć przez niejedne zajęcia z literatury staropolskiej ;)

To nie tylko podręcznik

To nie tylko podręcznik

Przejrzyście opracowana skarbnica wiedzy o literaturze odrodzenia.

Przejrzyście opracowana skarbnica wiedzy o literaturze odrodzenia.

• Studia
  • Polonistyka