Paradise Kiss, Vol. 1

Tokyopop
2002-05-14
2002-05-14
1931514607
manga modeling dramat romans okruchy życia josei

Główną bohaterkę poznajemy w kluczowym momencie jej życia, kiedy przygotowuje się do egzaminów, których wyniki przesądzą czy dostanie się na dobre studia. Nauka to wszystko, co Yukari ma. Nie ma hobby, przyjaciół czy partnera. Stara się zatem spełnić wysokie oczekiwania matki poświęcając swój wolny czas na naukę w bibliotece i chodząc na dodatkowe zajęcia w szkole przygotowawczej. Dziewczyna nie widzi dla siebie innej przyszłości, choć wizja matki niezbyt ją przekonuje. Niespodziewane spotkanie ucznia szkoły mody sprawia, że Yukari poznaje zupełnie inny świat i nowe możliwości zostając modelką w ich szkolnym pokazie.

Więcej przeczytasz tutaj: https://popkulturowcy.pl/2023/04/01/paradise-kiss-tom-1-recenzja-mangi/

Dałam taką samą ocenę jak w 1 wydaniu. Powtórzyłam sobie. Tomik sztywno się otwiera. Nie pamiętam, żebym miała takie uczucie w starym wydaniu. Wydane spoko,ale nadal mam ból tyłka, jeśli o okładki chodzi. Są z nowej edycji o wiele ładniejsze. A tutaj mamy te stare. Jedyna różnica to w tej pajęczynie jest. Nie jest tak widoczna jak na obrazku tutaj.

2021

POPKulturowy Kociołek:

Paradise Kiss tom 1 przenosi nas w świat mody i nastolatków, przedstawiając życie licealistki Yukari Hayasaki zmagającej się z presją nauki i apodyktyczną matką. Pewnego dnia jej los krzyżuje się z grupą dość ekscentrycznych studentów Technikum Artystycznego Yazawa. To wydarzenie wiele namiesza w jej życiu, mogąc tym samym mocno odmienić jej przyszłość. Jest ona bowiem świadkiem pasji i zapału twórczego członków Paradise Kiss, a tego właśnie brakowało w jej egzystencji. Dzięki temu zaczyna ona odkrywać własne zainteresowania i pragnienia, wychodzić ze swojej strefy komfortu i dowiadywać się więcej o sobie poprzez interakcje z grupą.

To, co naprawdę wyróżnia Paradise Kiss, to umiejętność głębokiego wnikania w emocje i motywacje bohaterów. Każda postać jest ciekawie wykreowana, ma swoje własne, unikalne dziwactwa i problemy. Szczególnie urzekająca jest przemiana Yukari z wycofanej nastolatki w pewną siebie młodą kobietę. Jej wewnętrzne konflikty i rozwój są pięknie ukazane, dzięki czemu można z nią łatwo się utożsamić. Kolejnym ważnym i godnym uwagi aspektem tytułu jest przedstawienie mody. Tytuł zapewnia wyjątkowy wgląd w ten świat oraz pasję i kreatywność towarzyszącą tworzeniu ubrań.

Sama historia jest przy tym dobrze i ciekawie prowadzona, tak aby trzymać czytelnika w emocjonalnym napięciu. Tempo opowieści jest dobrze wyważone, co pozwala czytelnikowi całkowicie zanurzyć się w narracji. Dialog toczy się naturalnie, oddając istotę osobowości każdej postaci. Włączenie terminologii związanej z modą jest płynnie zintegrowane, dzięki czemu jest zarówno edukacyjne, jak i wciągające....

POPKulturowy Kociołek:

Paradise Kiss to świetna manga, totalnie mnie zaskoczyła! :-) To piękne, nowe wydanie, dostarczyło nam na rynek wydawnictwo Waneko.

Główną bohaterką jest Yukari, która przygotowuje do się ważnych egzaminów w klasie średniej. Podkochuje się w koledze z klasy, jednak nie pozwala, aby myśli o nim oderwały ją od nauki.
Niespodziewanie zaczepia ją na ulicy pewien ekstrawagancki chłopak i oferuje jej rolę modelki na szkolnym pokazie.
Yukari z początku źle reaguje na nową rzeczywistość, z jaka się zetknęła. Mamy tu świetnie przedstawione zderzenie dwóch światów. Autorka pokazuje, że to co dla jednych jest osiągnięciem, w oczach innych jest porażką. Co więcej - tutaj to działa w dwie strony. Ogromny plus dla autorki za pochylenie się nad tą kwestią.

Po pewnym czasie Yukari daje się pochłonąć nowemu światu, zyskuje też przydomek Caroline. Co więcej, stara się pomagać przy tworzeniu kolekcji ParaKiss, której autorem jest George.

Co będzie dalej...? ;-)

Niespodziewanie zaczepia ją na ulicy pewien ekstrawagancki...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Recenzja tomów 1-5
W zaułku wąskiej uliczki znajdowało się niepozorne zejście do piwnicy. Za pomalowanych na wściekło- różowo drzwi dochodziły dźwięki dziwacznej muzyki i słodki zapach podobny temu, jaki roznosi się przy pieczeniu chińskich ciasteczek.
W środku był stary kontuar, przy którym krzątała się Isabella i trzy duże maszyny do szycia oblegane przez Miwako, George'a i Arashiego. Towarzyszyła im też Yukari, która wyszywała rękaw sukni koralikami. To podobne do sekretnej meliny, miejsce zwane było szumnie Atelier i to tutaj ParaKiss tworzyło swoje stroje.
~
Wbrew pozorom Paradise Kiss nie skupia się tylko na modzie. Dlatego gdybym miała powiedzieć o czym jest manga to powiedziałabym, że jest to słodko-gorzka opowieść o dojrzewaniu i podążaniu za marzeniami.
I nie tylko! Bo są też poruszane takie tematy jak: toksyczni rodzice czy poczucie kobiecości w męskim ciele.
Właśnie to urzekło mnie w Paradise kiss, bo dzięki temu cała historia zyskuje na autentyczności.
Pomimo tego nie brakuje też komediowych wstawek, które nie gryzą się z całością i naprawdę bawią!
Żeby tego było mało dostajemy niezwykle oryginalne postaci, a przy tym ludzkie, co sprawia że łatwo się z nimi utożsamić.
I czy muszę pisać o tym, że uwielbiam kreskę Ai Yazawy? Podoba mi się to, że postaci są smukłe, co idealnie się tutaj wpasowało, bo każdy wygląda jak z okładki jakiegoś magazynu! W dodatku autorka tworzy cudowne kreacje.
Ale zdecydowanie uwielbiam w tym tytule to, że można do niego wracać i cały czas odkrywać coś nowego. Wcześniej sama dałam się omamić Georgowi, a teraz zobaczyłam, że wcale nie jest taki idealny i posiada więcej wad niż zalet.
Dlatego jeśli szukacie nietypowego romansu i macie ochotę trochę popłakać to jest to manga dla was!!!

Recenzja tomów 1-5

Główną bohaterką Paradise Kiss jest Yukari Hayasaka. Licealistka znajduje się w trudnym punkcie swojego życia. Chce dostać się na studia, ale nauka nie idzie jej tak dobrze, jakby tego sobie życzyła. Dziewczyna jest rozdrażniona, szuka siebie i pomysłu na swoją przyszłość. Jej sytuacja odmienia się w momencie, gdy zostaje zaczepiona przez pewnego chłopaka na ulicy.

Yukari zostaje zaciągnięta do małego budynku znanego jako Atelier. Tam dowiaduje się, że grupka licealistów ze szkoły koncentrującej się na modzie chciałaby wykorzystać ją jako modelkę. Bohaterka jest zaskoczona i oburzona i szybko odrzuca propozycje. Jednak w trakcie zamieszania Yukari traci swoją legitymację szkolną. Dzięki temu spotyka miłośników mody kolejny raz. Kolejne interakcje z tą niezwykle barwną grupą ludzi odmieniają losy nastolatki.

Yukari...

Jejku to jest takie cudowne. Cieszę się, że w końcu mogłam to przeczytać. Po obejrzeniu anime miałam wysokie wymagania i nie zawiodłam się. Jest świetna. Nie mogę się doczekać kolejnych części

Zakręcona historia o nastolatkach, które muszą zdecydować czym zajmą sie w dorosłym życiu. Specyficzna, urocza kreska i galeria nietypowych bohaterów wciagają i oczarowują. Warto poznać tą opowieść.

Jedna z moich ulubionych serii. Gorąco polecam!

Jedna z moich ulubionych serii. Gorąco polecam!

No, i to jest to, co tygryski lubią najbardziej - pełnokrwiste postacie, ulepione z twardej gliny, gdzie marzenia, pasja i namiętność stanowi oś programu, jakby twórca wybrał lutownicę z garażu, a potem połączył poprzepalane styki. Ekstrawertyczna pozycja dla kogoś, kto interesuje się modą, ponieważ trafiamy do klubu szykownych mężczyzn i udekorowanych pań, którzy prezentacją pobijają ludzi bez gustu czy wyczucia. Wiarygodny świat osobistości, które wybijają się z grona miałkiego społeczeństwa, którzy nie idą na ustępstwa i realizują własne fantazje. Doskonałe portrety psychologiczne, wraz z uczennicą otrzymującą szansę od losu, by zostać top-modelką. Miałka rzeczywistość wyrzucona do kosza, nie ma miejsca na sentymenty i żal za straconą młodością. Wszyscy wyróżniają się, jakby byli świadomi swoich celów. Od trzydziestolatki z dziecięcym usposobieniem, po zatwardziałego indywidualistę z klasą, który sam szykuje wystawne ciuszki, kończąc na zbuntowanym muzyku z licznym piercingiem. Absolutna czołówka, jeśli stawiałbym na pokaz osobowości zbiorowej. Bez mydlenia i tanich tekstów, wraz z gorącym romansem i seksem na stole bilardowym (bez wyrzutów sumienia). Dużo naturalnego dialogu, dylematów moralnych związanych z rodzicami: iść z ambicją matki o uczelni, czy pozostać sobą kradnąc scenę show-biznesu? Fantastyczne, przepełnione humorem i zdrowym podejściem do zasmarkanego życia.

• Manga
  • Mangi