Paradise Kiss. Tom 1

Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Cykl: Paradise Kiss (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Paradise Kiss
komiksy
Olena

Pięknie narysowana i pełna humoru opowieść Yazawy Ai o pilnej uczennicy, Yukari Hayasaki, która usiłując sprostać wymaganiom matki, stara się jak najlepiej wypaść na egzaminach i zdać na dobrą uczelnię. Po drodze jednak w jej życie wkracza cała plejada barwnych, nietuzinkowych postaci z grupy "ParaKiss", w skład której wchodzą przyszli kreatorzy mody. Pod ich wpływem Yukari przechodzi zaskakującą metamorfozę. Odkrywa, że tematem, który tak naprawdę ją pociąga, i którym chciałaby zajmować się w życiu, jest właśnie moda. Nie bez wpływu na tę decyzję są nowe przyjaźnie i... zauroczenie pewnym przystojnym chłopakiem z grupy "ParaKiss". Hayasaka postanawia rzucić szkołę i zacząć samodzielnie zarabiać na życie. Staje się więc modelką, a jej znajomi z "ParaKiss" szykują się na wielki pokaz mody.

źródło opisu: Waneko, 2003

źródło okładki: http://waneko.com.pl/

Kyou | 2013-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Manga to coś niesamowitego. Niby książki grubsze, ale tutaj trzeba więcej pracy i poświęcenia. Pani Ai Yazawa to moja ulubiona autorka mang. A 'Paradise Kiss' jest wspaniałą historią.

Karolina | 2013-06-23

Manga ta wywarła na mnie duże wrażenie ponieważ wydarzenia w niej zawarte oraz skutki podejmowanych decyzji zaskoczyły mnie oraz sprawiły iż opowieść ta zakończyła się zupełnie inaczej niż przypuszczałam, ale sądzę że to właśnie te zakończenie jest bardziej realne i sprawia że Paradise Kiss nie jest zwyczajną mangą podobną do setki innych.

| 2013-04-16
Na półkach: Przeczytane, 2013, Manga
Przeczytana: 11 marca 2013

Yukari Hayasaka to tłamszona przez nazbyt ambitną matkę nastolatka. Od dzieciństwa żyje pod presją bycia jak najlepszą, starania się ponad siły. Matka wciąż porównuje ją z młodszym bratem, który jest małym geniuszem oraz nie pozwala jej zapomnieć jak bardzo ją rozczarowuje każdym swoim krokiem. Pewnego dnia w życiu Yukari pojawiają się George, Arashi, Miwako i Isabella, czyli uczniowie artystycznej szkoły, kształcącej przyszłych projektantów mody, krawców, stylistów. Caroline, bo tak jest nazywana główna bohaterka, zmaga się z dylematami dotyczącymi jej przyszłości. Czy iść ścieżką, którą zaplanowała dla niej matka, czy może przystać na propozycję George'a i zostać modelką?
Nie da się ukryć, że "Paradise kiss" to tytuł typowo dla dziewczyn. Nie oznacza to jednak, że jest to banalna historyjka dla głupiutkich nastolatek! Wręcz przeciwnie. Jest to wzruszająca, a także zabawna opowieść, poruszająca problemy wielu młodych ludzi. Miłość, przyjaźń, pierwsze kroki w dorosłość, wybory, od...

książek: 2028
Monika | 2011-08-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione
Przeczytana: 27 lutego 2011

"Paradise Kiss" opowiada historię pilnej uczennicy Yukari Hayasaki, która z dnia na dzień zostaje modelką w pokazie uczniów znanej japońskiej szkoły projektowania. Nagle w jej życiu wszystko się zmienia, sama dostrzega rutynę, której się poddawała i postanawia zrobić choć raz coś dla siebie. Zaprzyjaźnia się z osobami odpowiedzialnymi za pokaz i nawet zakochuje...

Manga ta była wcześniej wydawana w odcinkach w magazynie "MangaMix", gdzie zyskała niesamowitą sławę i uwielbienie rzeszy fanów. I mnie zachwyciła. Cudowna forma rysunków, przepiękne sceny, doskonały klimat. Niesamowicie sympatyczna, pełna ciepłego humoru i wzruszeń manga! Jedna z niewielu, które potrafiły mnie tak mocno wzruszyć :)
Strasznie mi się podobała i na pewno przeczytam pozostałe tomy! :)

Moja ocena: 6
[http://anty---materia.blogspot.com/2011/03/paradise-kiss-tom-1ai-yazawa.html]

gorzka | 2013-03-26
Przeczytana: 2006 rok

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z mangą, przeczytałam jednak serię "Paradise Kiss". Było to między jednym egzaminem a drugim i pamiętam, że przy lekturze udało mi się trochę odstresować. Akcja jest typowa,pojawia się dwoje głównych bohaterów pięknych i młodych (ona modelka, on projektant ubrań), każde ze swoimi ambicjami. Pechowo podobają się sobie nawzajem, jednak romans niekoniecznie pasuje do ich planów... Dużo humoru, rozterki nastolatki, coś w sam raz do "odsapnięcia" od stresujących obowiązków. Manga raczej dla dziewczyn.

Cruorcia | 2015-05-26

Bardzo fajna manga, z wyrazistymi postaciami i dużym humorem. Ale smuteczków też trochę jest.

TenTeges | 2011-12-20
Przeczytana: 06 czerwca 2011
melissa | 2011-08-05
Przeczytana: 29 lipca 2011

Świetna manga! Koniecznie muszę zdobyć i przeczytać pozostałe tomy. ;D

JBucek | 2011-05-17

Ogólna ocena całej serii.

wisniowyglan | 2014-08-26
Przeczytana: 17 grudnia 2014