Paradise Kiss - Nowa Edycja - tom 5

Okładka książki Paradise Kiss - Nowa Edycja - tom 5 Ai Yazawa
Okładka książki Paradise Kiss - Nowa Edycja - tom 5
Ai Yazawa Wydawnictwo: Waneko Cykl: Paradise Kiss - Nowa Edycja (tom 5) komiksy
komiksy
Paradise Kiss - Nowa Edycja (tom 5)
ParaKiss / パラダイス・キス
Waneko
2023-11-12
2023-11-12
Aleksandra Watanuki, Aleksandra Siemiradzka
Okruchy życia Romans Josei Artyści Uczniowie/studenci Japonia Współczesność Realizm

Jeśli zirytowało was zakończenie tej mangi, wróćcie do niej za 10 lat i sprawdźcie, czy nadal je tak samo surowo ocenicie :)

Dziękuję wydawcy za wskrzeszenie i możliwość odkrycia tytułu na nowo, po wielu latach.

Moje serduszko zostało rozkruszone. Nie mogę przestać o tym myśleć. Dlaczego to już koniec? Dlaczego tak to się skończyło?
Ta seria jest naprawdę cudowna. Bawiła mnie i wzruszała. Przeżyłam dzięki niej emocjonalny rollercoaster. Z pewnością jeszcze nie raz do niej powrócę.

Bardzo dobra seria. Szkoda, że nie robią już takich realistycznych romansów. Chociaż Yukari dla mnie powinna z kimś innym skończyć. Jedynie to było zbyt "mangowe".

Po tym tomie inaczej patrzę na drugą parę. Mam na myśli Arashiego oraz Miwako. Trochę byłam przy tym zniesmaczona.

Zakończenie już znałam. Ktoś mi zaspoilerował. Dlatego nie byłam zaskoczona. George oraz Isabella mają dobre zakończenie.

ONE LAST KISS

Nie lubię piosenki „One Last Kiss” Hikaru Utady, w ogóle to nie moja bajka gatunkowo, ale niestety znam. Nie dało się inaczej, jak się jest fanem „Evnageliona” i tyle razy oglądało zarówno zapowiedzi, jeszcze zanim nastała ta wiecznie przesuwana premiera, jak i w końcu gotowy film. No i jakoś tak wracał do mnie ten kawałek, kiedy czytałem niniejszy tomik „ParaKiss”. Bo wiadomo, finał już, aż żal, bo chciałoby się więcej i bo chętnie poczytałbym inne serie autorki po polsku – „Tenshi Nanka Ja Nai”, „Gokinjo Monogatari” czy „Kagen no Tsuki” nadawałyby się do tego bardzo dobrze.

Po ostatnich wydarzeniach trochę się w życiu bohaterów pozmieniało. Oczywiście Yukari nie zamierza odpuścić, nadal marzy o karierze w modelingu, ale, jak wiadomo, lekko, łatwo ani przyjemnie nie będzie.
A tymczasem George musi zmierzyć się z tym, co dalej po pokazie. Czy zwątpi w siebie? czy odnajdzie w sobie nowe pokłady sił? I co z całą grupą?

ONE LAST KISS

1920

Trzeba przyznać, że niespodziewane zakończenie.

Trzeba przyznać, że niespodziewane zakończenie.

• Manga
  • Mangi