Ouran High School Host Club t.2

Tłumaczenie: Paweł "Rep" Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ouran High School Host Club". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Ouran High School Host Club
komiks, manga
komiksy
Moonlight

Ouran High School to liceum dla dzieci ludzi bogatych. Wnętrze szkoły urządzone jest z niezwykłym przepychem, wszędzie wiszą szklane żyrandole, porozkładane są czerwone dywany, po których przechadzają się młodzieńcy w mundurkach i śliczne dziewczęta w żółtozłotych sukniach. Raz na jakiś czas szkoła przyjmuje jednego niezwykle zdolnego ucznia, którego nie byłoby stać na uczęszczanie do tego miejsca. Tym razem takim uczniem zostaje Haruhi Fujioka. Od razu pierwszego dnia trafia na Host Club, klub złożony z sześciu przystojniaków reprezentujących odmienne typy urody i charakteru ("dziki", "odrobinę diabelski", "książę z bajki", "opanowany" i "lolita boy"), których celem jest zapewnianie uczennicom rozrywek – pogawędek przy herbacie i dotrzymywania towarzystwa. Każdy z nich, jak się później okaże, chodzi wszędzie z różą, by czarować przypadkowo napotkane dziewczęta. Haruhi przypadkiem tłucze wartą ¥8,000,000 wazę, a ponieważ nie ma jak za nią zapłacić, musi dług odpracować.

Dodi | 2012-09-21
Przeczytana: 21 września 2012

Tom 2 jest zdecydowanie lepszy, niż 1. Tym razem sytuacje nie są pomieszane, łatwo można się ,,połapać" o co chodzi ;3 Poza tym, fajne poczucie humoru :D

Kyou | 2013-05-10
Przeczytana: 10 maja 2013

Chcę więcej miłości między naszą bohaterką a zakochanym w niej blondynkiem!

dehira | 2014-08-01

Kompletnie niezobowiązujący tom. Brak myśli przewodniej - bohaterowie żyją i spędzają czas - na stołówce, na basenie, w różnych pomieszczeniach szkolnych, raz się kłócą a raz nie.
Ostatnia ćwiartka tomu to zapychacz w postaci odgrzebanej z szuflady autorki jej wczesnej opowieści z innymi bohaterami. Wydaje mi się, że ta historyjka była spójniejsza i fajniejsza, z początkiem i końcem :)
Rysunki ładne, wydanie też staranne.
Ogólnie potwierdziło się moje wrażenie po 1-szym tomie - Ouran to czytadełko :)

amanityna | 2010-08-27
Przeczytana: maj 2010

Na tle anime, manga prezentuje się bardzo słabo. Jedynym powodem, dla którego udawało mi się rozróżnić poszczególnych bohaterów był fakt, że znam całą zgraję. Rysunki nie zachwycają, a maleńkie literki sprawiały, że musiałam koszmarnie nadwyrężyć mój słaby wzrok. Przeczytane właściwie tylko dlatego, że piekielnie nudziłam się na lekcjach, a koleżanka z ławki miała Ourana. Po czarującym anime spotkało mnie niemiłe rozczarowanie.

Nalikka | 2013-06-23

Nie przesadzam z oceną. Cała seria to chyba najzabawniejsza z najzabawniejszych komedii, jakie miałam okazję czytać/oglądać. Bohaterowie przecudni, kreska przepiękna - daleka od oldschoolu, estetyczna, pozwalająca rysować postaci zróżnicowanym stylem. Fabuła prosta jak budowa cepa i co z tego? Akcję z kilku pierwszych tomów znam na pamięć, a choćbym nie wiem ile razy wracała zawsze i tak płaczę ze śmiechu. Niebanalny harem.

innuendo | 2011-08-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Cóż... akcja szybko się dzieje, ale i tak różnorodność charakterów i zdarzeń jak i sam pomysł takiej mangi, zasługuje na wielką pochwałę dla autorki

Ania Kostorz | 2014-04-16
Przeczytana: 2012 rok

Zaczęłam od anime, potem przeniosłam się na mangę. Osobiście jedna z ulubionych i chyba najlepszych mang, jakie czytałam.

Morana | 2011-07-02
Na półkach: Manga, Przeczytane, Posiadam

Kolejny tom kupiłam z czystej ciekawości. Jakoś tak pozytywnie mnie nastawiła ta druga częsć. ;)

Saberr | 2010-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2010