Mars 1

Mars
manga, komiks, mars
komiksy
Moonlight

Tytuł z gatunku lady's comics (manga dla dziewcząt i młodych kobiet, czytana jednak chętnie również przez mężczyzn), który wyszedł spod ręki Soryo Fuyumi. Fabuła mangi koncentruje się na osobowości i życiu głównych bohaterów: Rei - niezwykle silny charakter, wydaje się zbyt dojrzały jak na 16 lat, rodzaj buntownika, ryzykanta i playboya, gwiazda rajdów motocyklowych; Kira - cicha, nieśmiała i delikatna osoba, której pasją jest malarstwo. Oboje są sobą wyraźnie zainteresowani, ale czy tak różne osobowości może połączyć los? W miarę rozwoju akcji okazuje się jednak, że wbrew pozorom łączy ich bardzo wiele. Każde z nich ma za sobą tragedie, której piętno zaważyło na ich psychice. Każde z nich usiłuje uciec od swojej przeszłości. Początkowo niejasne okoliczności śmierci brata Reiego, i jego tajemnicze powikłania rodzinne oraz traumatyczne przeżycia Kiry staną na przeszkodzie ich uczuciu - zwłaszcza, że pojawią się osoby, które będą im tę przeszłość uparcie przypominać. Potem uczucie okaże się silniejsze - ale czy to nie stanie się powodem jeszcze większych kłopotów? Mimo poruszonych w tej mandze poważnych problemów, czyta się ją lekko i przyjemnie dzieki bogactwu scen humorystycznych i romantycznej otoczce.

źródło opisu: http://waneko.pl/

źródło okładki: http://waneko.pl/

Aya1991 | 2014-01-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Co można powiedzieć o tej mandze? zdecydowanie to, że fabuła jest naprawdę interesująca, taka która wciąga widza od początku do końca. Główni bohaterowie (tak bardzo różni od siebie) mają różne własne problemy psychologiczne, które ciężko załatać nawet przy pomocy czasu. Oprócz demonów przeszłości, który raz po raz ich przytłacza pojawia się również ktoś w teraźniejszości, który raz po raz sprawia im przykrość... Mimo kreski która nie za bardzo mnie zachwyca to fabuła naprawdę wbija w siedzenie. Bo jest to jak dla mnie bardzo dojrzała opowieść o miłości i o tym co ludzie, pod osłoną przyjemnej uśmięchnietęj twarzy, mogą kryć w sobie wiele smutku , doświadczenia które sprawiło że pomimo ich wieku są bardzo dojrzali psychicznie.

Cruorcia | 2015-05-26

Manga, która zrobiła na mnie duże wrażenie. Jest naładowana emocjami, historia jest momentami bardzo ciężka i smutna. Mimo, że bohaterowie mają za sobą bardzo trudne doświadczenia, ukrywają mroczne tajemnice, to po lekturze tej pozycji człowiek zaczyna wierzyć, że miłość (i to wcale nie taka przesłodzona i naiwna) rzeczywiście jest lekiem na całe zło.

Sam Jane | 2011-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2011

Manga ta bardzo wiele dla mnie znaczy. Przeczytałam ją w bardzo trudnym okresie mojego życia, po śmierci najbliższej osoby, dlatego jej wartość jest dla mnie nieoceniona. Chyba nigdy nie spojrzę na nią całkowicie z dystansu. Nie potrafię. Muszę przyznać, że to po prostu pozycja bliska mojemu sercu. Na dodatek bardzo przyjemny romans, ciekawa odskocznia, coś przy czym mogę się wyłączyć. Czasami warto skupić się wyłącznie na uczuciach i dramatach codzienności (wzbogaconych o ciekawe postaci i wydarzenia). Chyba nie pozostaje mi powiedzieć nic innego jak "polecam".

Isil | 2011-11-21

Nigdy nie czytałam mangi w której psychika bohaterów byłaby tak rozbudowana

paulamala1 | 2015-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Uwiellbiam tę mangę, głównie dlatego że jest bardzo rzeczywista a bohaterowie sprawiają wrażenie "żywych". Tym, którzy też ją uwielbiają proponuje obejrzenie dramy (gra aktorska na wysokim poziomie) http://stara.love-drama.pl/mars

książek: 1964
Justyna | 2013-02-10
Przeczytana: 05 lutego 2013

Nie myślałam, że ten romans tak mi się spodoba, ale jednak niektóre historie nie blakną, mimo upływu czasu. Polecam!

Videl | 2013-03-29
Przeczytana: 09 maja 2013

Po prostu magiczna !

Rege | 2017-06-10

Tylko wydanie polskie (po europejsku) bezsensowne.

stedist | 2018-04-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga