Okładka książki Bardzo niesamowita medycyna. Przerażająco prawdziwa historia grzebania w ludzkim ciele Adam Kay
Adam Kay Wydawnictwo: Insignis popularnonaukowa dziecięca
2021-09-30
Katarzyna Dudzik

Jeszcze lepsza niż 1 tom, poważnie. Jedna z moich ulubionych książek

Jeszcze lepsza niż 1 tom, poważnie. Jedna z moich ulubionych książek

Normalnie nie oceniam ksiazek dzieciecych ale ta ksiazke moge polecic kazdemu kto ma odpowiednie poczucie humoru.
Swietna interakcja z czytelnikiem, swietne rysunki, dowcip na odpowiednim poziomie i dla dziecka i jako dorosly sie ciagle usmiechalem. Sporo dobrej wiedzy. Podobalo sie i 8 latce i 40 latkowi. Oboje chcemy teraz znalezc drugi tom.

7-latek słuchający do snu zachwycony, już pyta o inne książki autora. Jego mama trochę mniej zachwycona :] Sporo o pierdzeniu sikaniu itp. Nie uważam żeby wyjaśnianie dziecku czym jest stopa okopowa, było bardziej drastyczne niż nauka o ukrzyżowaniu, a przynajmniej wiedza jest w 100% prawdziwa i daje do myślenia na temat higieny. Także dla dorosłych znajdzie się sporo ciekawostek. Teraz młody mnie poprawia że mówi się Świetnowiecze, zamiast Średniowiecze ;P

Świetne są książki tego autora, słuchając audiobooka momentami musiałam się kontrolować żeby się nie zaśmiać w autobusie.
Props za podkreślenie że Maria Skłodowska Curie była polką mieszkającą we francji a nie żadną francuzką tak jak to teraz bywa

Na pochwałę na pewno na pierwszy rzut oka zasługują ilustracje umieszczone w książce; sama okładka jest bardzo przyciągająca zarówno dorosłych jak i dzieci. Tematyka jak dla mnie bardzo ciekawa i wciągająca, bo zawierająca wiele praktycznych informacji i terminów, chociaż zawiera dużo nazwisk i dat. Niezłym pomysłem są notatki na marginesach jako komentarz ciotecznej babki autora do treści tego co napisał, choć po dłuższym czasie zaczynają nużyć. Książka wygląda jak notatnik przyszłego lekarza! Jednak dla kogoś bardziej wrażliwego książka może być zbyt obleśna i wulgarna, ale cóż - taki bywa brytyjski humor; jak ktoś już wcześniej pisał - żarty powodują, że tracimy nieraz całkiem ciekawy wątek poruszany w książce i niejednokrotnie może się wydawać, że są wciśnięte tam na siłę. Bardzo szybko się czyta, dzieciaki będą miały lekturę na dłużej.

Słuchaliśmy w drodze na święta. Bardzo ciekawa pozycja, śmiali się i mali, i duzi. Momentami bywało nawet "strasznie". Warte przesłuchania, ach ten niezrównany pan Artur Barciś:)

podobnie do pierwszej *śmieszna* medycyna starożytna

podobnie do pierwszej *śmieszna* medycyna starożytna

Treść dobrze napisana i wciągająca, jednak połowa żartów wrzucona na siłę, co w konsekwencji przeszkadza w czytaniu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niezwykle zabawne książki tego autora o tym jak był lekarzem, i równie zabawna ,choć zaprawiona szczyptą goryczy książka o tym jak się z tym zawodem postanowił rozstać zachęciły mnie do sięgnięcia po tę pozycję dla młodzieży ( zwłaszcza, że mój osobisty domowy nastolatek zabierał ją do toalety i przepadał wówczas w łazience na zaskakująco długo).
I muszę przyznać, że książka jest nie tylko zabawna (choć bywa to humor nieco obrzydliwy i trupistyczny),ale też całkiem niegłupia.
No fajna jest.
To znaczy git.
OK i XD

I muszę przyznać, że...

Świetna pozycja nie tylko dla dzieci. Książka łączy w sobie dwie ważne cechy: bawi i uczy. Poczucie humoru autora przypadło mi do gustu już podczas czytania "Będzie bolało". Tym razem również się nie zawiodłam. Polecam wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się ciekawostek ze świata historii medycyny.

• Medycyna
  • Popularnonaukowe

Adam Kay Bardzo niesamowita medycyna. Przerażająco prawdziwa historia grzebania w ludzkim ciele Zobacz więcej