Światło, które rozjaśnia mrok

Okładka książki Światło, które rozjaśnia mrok Magdalena Majcher
Okładka książki Światło, które rozjaśnia mrok
Magdalena Majcher Wydawnictwo: Pascal Cykl: Światło, które nigdy nie gaśnie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Światło, które nigdy nie gaśnie (tom 2)
Pascal
2021-10-27
2021-10-27
literatura polska

Kolejna część losów Ali. I poraz kolejny niedosyt🤗. Ciekawe co przyniesie część trzecia? Czy takowa trafi w nasze ręce?☺️

Jak byłam wręcz zachwycona pierwszym tomem, tak drugi troszkę sprowadził do pionu mój zachwyt. Książka oczywiście była ciekawa, była ewidentną kontynuacją tomu pierwszego, ale działo się w niej dużo mniej. W pierwszym tomie całą akcję nakręcała sprawa oszust finansowych męża bohaterki i wpływ tego na małżeństwo, które w dodatku spodziewało się dziecka. Spodziewałam się troszkę lepszej fabuły, która może doda jakieś nowe ciekawe wątki w budowaniu życia na nowo, a cała akcja była dosyć spokojna. Podsumowując natomiast oba tomy jako całość - zdecydowanie polecam. Fajna obyczajówka, serio. :)

"Byłam sumą bólu, nieludzkiego cierpienia, instynktu i nadziei."

Najnowsza książka @majcher_magdalena jest kontynuacją historii Alicji.

To historia o wybaczeniu, dojrzewaniu do różnorodnych decyzji. Wątki, które zaskakują, dopełniają całość.

Jak odnajdzie się Alicja w położeniu w jakim się znalazła? Czy będzie potrafiła wybaczyć?

Książka, którą bardzo szybko się czyta, ale którą trzeba czytać jako drugą, gdyż jest ściśle powiązana z pierwszym tomem:)

Na koniec cytat z tej książki, który bardzo do mnie trafił i w którym się odnajduje. To ja 17.05 zeszłego roku ❤️

"Moje życie skończyło się i zaczęło w momencie, kiedy ostatkiem sił wyparłam z siebie trzyipółkilogramowe ciałko. Umarłam i narodziłam się na nowo. Zostałam matką"

"Byłam sumą bólu, nieludzkiego cierpienia, instynktu i nadziei."

Najnowsza książka @majcher_magdalena jest kontynuacją historii Alicji.

Książka, którą bardzo szybko się czyta,...

Niepewna przyszłość, bolesne wspomnienia, brak porozumienia z siostrą. Dalsze losy Alicji- naszej bohaterki powieści "Światło, które nigdy nie gaśnie" układają się po raz kolejny w ciepłą, ujmującą historię.
To co w życiu najważniejsze: miłość, rodzina, poczucie bezpieczeństwa daje kobiecie siłę na zmierzenie się z przeciwnościami losu.

Wiecie co...jestem zauroczona..
Autorka z niezwykłym wyczuciem opisała odbudowanie siostrzanej relacji jak i emocje targające dwojgiem ludzi podczas rozpadu małżeństwa.
Ogromne gratulacje za oddanie intymności i nakreślenie piękna jakim jest moment narodzin dziecka. Byłam szczerze poruszona...
Nie dodam nic więcej bo nie chce spojlerować.
Pozycja warta uwagi, życiowa,
prawdziwa...polecam z całego 🤍

@wydawnictwo_pascal_books
dziękuję za współpracę🤍

Spokojnej nocy🤍🙏🌜

Wiecie co...jestem...

Rewelacyjna! Zarwałam noc!

Rewelacyjna! Zarwałam noc!

Kontynuacja historii Alicji również mi się podobała. Bohaterka walczy z wieloma przeciwnościami losu. Samo życie....

Magdalena Majcher to moja ulubiona pisarka literatury obyczajowej. Ma dobry styl, prosty, ale nie prostacki.
Dalszy ciąg historii Alicji, która po fatalnym finale w Zielonej Górze, perypetiach z mężem i jego przekrętami wraca do Kołobrzegu. Tu czekają na nią niezałatwione sprawy z przeszłości, nieporozumienia z siostrą, ale przede wszystkim nowe życie w roli matki. Czy Alicja ułoży swoje życie na nowo?

1972

Piękna kontynuacja losów Alicji i jej bliskich.
Alicja jest już mamą małej Ani,rozstaje się definitywnie z mężem,a podczas wspólnego porodu z siostrą zbliżają się do siebie i powoli na nowo zaczynają sobie ufać.
Dowiadują się też ,że mają 28letnią siostrę ,która była owocem romansu ich ojca.Postanawiają nawiązać z nią kontakt i przy okazji wyjaśnić wszystkie rodzinne tajemnice i niedomówienia.
Jest to książka,od której bije ciepło i spokój.Nie można tu znaleźć zwrotów akcji i zawiłej scenerii,ona po prostu toczy się swoim rytmem i to w niej jest właśnie najfajniejsze.

Piękna kontynuacja losów Alicji i jej bliskich.

Książka stanowi drugą część serii „Światło, które nigdy nie gaśnie” Magdaleny Majcher i opowiada o dalszych losach Alicji.
Po aresztowaniu męża będąca w ciąży Alicja wraca do rodzinnego Kołobrzegu. Zamieszkuje w mieszkaniu zapisanym jej przez babcię i próbuje na nowo ułożyć swoje życie. Nie jest to łatwe, gdyż jej dawna pierwsza miłość jest mężem jej siostry. Po latach milczenia, trudno jej porozumieć się z siostrą Agatą. Przypadek sprawia, że odkrywają długo skrywaną rodzinną tajemnicę. Okazuje się, że mają trzecią siostrę. Jak ułożą się dalsze losy sióstr?

Książkę czyta się dobrze. Nie jest to pozycja lekka i łatwa, tak jak nie jest łatwe życie sióstr. Alicja z Agatą bardzo długo nie rozmawiała, mając przez cały czas do niej żal, że uwiodła jej chłopaka, gdy ona przebywała w Anglii. Pielęgnowanej przez lata urazy nie daje się szybko wymazać a odzyskanie zaufania drugiej strony wcale nie jest prostą sprawą. Okazuje się że rodzina, która z zewnątrz mogłaby uchodzić za idealną wewnątrz skrywa tajemnicę. By ruszyć naprzód niestety wszyscy muszą wpierw rozliczyć się z przeszłością.
Książkę oceniam na 7 pkt.

"Przestań myśleć o tym, co było(...)To tylko przeszłość(...)Piękna, ale przeszłość. Nie możesz nią żyć, bo stracisz teraźniejszość i przyszłość" światłoktórerozjaśniamrok
Wyobraź sobie, że masz wszystko: piękny dom, z drogim wyposażeniem, zagraniczne wakacje, stabilną pracę, wpatrzonego w siebie męża i spodziewasz się dziecka, o które walczyłaś kilka długich, pełnych cierpienia lat. A teraz pomyśl, że w jednej chwili to wszystko staje się ułudą i wali się jak domek z kart. Nie masz już nic tylko to dojrzewające w Tobie nowe życie. I teraz możesz poczuć się jak bohaterka dylogi @majcher_magdalena.

Alicja odkrywa, że jej mąż dorobił się majątku oszukując fiskusa i tak naprawdę całe ich życie i szczęście zbudował na kłamstwie. Józef tak bardzo chciał udowodnić żonie,ale przede wszystkim sobie, że potrafi do czegoś dojść, że zatracił się w swojej zachłanności. Aresztowanie męża staje się dla bohaterki początkiem drogi do odnalezienia na nowo samej siebie.
Trudna sytuacja życiowa zmusza ją do powrotu w rodzinne strony i wyjaśnienia bolesnych, zamiecionych pod dywan spraw.
Myślę, że Alicja nigdy Józefa nie kochała. Była nim zauroczona, oparła się na jego ramieniu, gdy zawiodły ją najbiższe osoby. W tych beznadziejnych chwilach nie walczyła o niego lecz o siebie - i tą walkę wygrała.
@majcher_magdalena, jak zwykle w swoich powieściach, zaskakuje czytelnika zwrotami akcji, nie pozwala na nudę, wychodzi poza utarte schematy, zmusza do refleksji nad własnym życiem.
Ta historia, to hołd złożony sile kobiet, sile rodziny, ale przede wszystkim ogromnej mocy wybaczenia.
Tu nic nie jest czarno-białe, ani słodko-cukierkowe, tu jest prawdziwe życie z jego całą paleą barw. I to jest właśnie ogromna zaleta książek autorki, wiele z nas w losach Alicji może się przejrzeć jak w lustrze i spojrzeć z boku na siebie i swoje wybory. @majcher_magdalena nie poucza czytelnika, nie ma tu taniego sentymentalizmu ani nachalnego dydaktyzmu. Ona otwiera oczy na wiele problemów, zmusza do zatrzymania się i chwili refleksji. To nie są lektury, które się zapomina zaraz po przeczytaniu. One długo siedzą w głowie. I dają nadzieję, że zawsze gdzieś jest to światło, które rozjaśnia

• Przeczytane 2022
  • Obyczajowe