W cieniu wierzb

Okładka książki W cieniu wierzb Sylwia Kubik
Okładka książki W cieniu wierzb
Sylwia Kubik Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Cykl żuławski (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Cykl żuławski (tom 3)
Otwarte
2022-01-03
2022-01-03
literatura polska miłość romans obyczajowe

Na półkach: , , , , , ,

Mimo przeciwności losu bohaterom udaje się być szczęśliwym ,marzenia się spełniają.
Cała seria warta przeczytania.

Cała seria warta przeczytania.

Pięknie zakończony Cykl Żuławski.
Pani Sylwia Kubik pisarką jest moją ukochaną z każdą jej powieścią zaskakuje mnie,wzrusza.
I tym razem nie zawiodła swą książką.
Pokochałam wszystkich bohaterów książki byli wspaniali,sympatyczni.
Cudowną podróż wśród pięknych Żuław i ślicznych wierzb odbyłam z autorką w tej powieści.
Piękną powieść przeczytałam.

Pięknie zakończony Cykl Żuławski.
I tym razem nie zawiodła swą książką.
Pokochałam wszystkich bohaterów książki byli wspaniali,sympatyczni.
Piękną powieść przeczytałam.

Kiedy Kamil ulega poważnemu wypadkowi, Ewie wali się świat. Czy wszyscy poradzą sobie bez obecności szefa w gospodzie? Kiedy stery przejmuje rozkapryszona siostra Kamila - Anastazja pracownicy i rodzina są pełni obaw. Tymczasem Ewa coraz częściej myśli o zaginionej matce....

Polecam całą serię

Polecam całą serię

No i koniec powieści o Ewie i Kamilu. Zakończenie trochę "cukierkowe", ale można było się tego spodziewać. W życiu nie zawsze tak jest, więc chociaż książki niech nastawiają nas pozytywnie. Polecam serdecznie 😊

Piękna kontynuacja. Pani Sylwia ma lekkie pióro, więc wszystkie jej książki czyta się przyjemnie i z zainteresowaniem.

Przeczytałam wszystkie trzy części "Cyklu żuławskiego" jednym tchem. Naprawdę wciągnęła mnie historia Ewy i jej znajomych. I chcę zaznaczyć, że nie można czytać każdej części osobno, są to kontynuacje. I podobało mi się, że autorka nie wraca do poprzedniej części i nie powtarza ich treści.

"W cieniu wierzb " to dalsze losy Ewy i Kamila.
Od przeczytania drugiej części zrobiłam sobie za długą przerwę i ciężko było przypomnieć sobie w jakim momencie zostawiłam bohaterów. Na szczęście po lekturze wszystko weszło na swoje miejsce.
W tej ostatniej części bohaterowie zmierzą się z przeszłością, ze swoimi lękami ale i pragnieniami. Dowiemy się co się stało z mamą Ewy, będziemy świadkami przemiany Małgorzaty i Anastazji. Towarzyszyć też bedziemy babci Kamila w ważnym wydarzeniu.
Książka jest napisana prostym językiem, powiedziałabym nawet codziennym, łatwym w przekazie i odbiorze. Ale Sylwia Kubik porusza w tej serii ważne tematy takie jak przemoc wobec dziecka, kobiet, problemy w komunikacji rodzic - dziecko. Mówi też o przemijaniu, o wpływie starszych pokoleń na młodsze. Podsumuję to tak - mądry przekaz w prostych słowach.

"W cieniu wierzb " to dalsze losy Ewy i Kamila.

ta część długo zostanie w mojej pamięci... wypadek, ślub ba nawet dwa... odnaleziona Mama... mądrości życiowe kucharek i przeszłość przepracowana by żyć na nowo i tworzyć tu i teraz jak bardzo dobrze rozumiem główną bohaterkę.... trzeba walczyć o siebie o bycie lepszym.... jeśli chcesz możesz wszystko...

hmmm...przeczytałam. I super, że miałam od razu wszystkie 3 części trylogii. Moim zdaniem można tą ciekawą historię zamieścić w dłuższej, jednotomowej powieści obyczajowej.
Bohaterów odrobinę sprowadzić na ziemię, bo doprawdy przerysowane to nieco. Ocena całej trylogii 4/10, czyli może być ale niekoniecznie;)

• Przeczytane 2022
  • Egzemplarz recenzencki